Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lejąca się woda z baterii zlewozmywaka
Autor Wiadomość
łygi84 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Paź 2023
Skąd: Zamość
Wysłany: 2023-10-06, 22:40   Lejąca się woda z baterii zlewozmywaka

Szukam pomocy w takim temacie,
za każdym razem jak odkręcę wodę czy to w łazience czy w zlewozmywaku po jej zakręceniu przez chwilę cieknie woda z baterii zlewozmywaka. to samo dzieje się po spuszczeniu wody w sedesie. wychodzi na to, że każde uruchomienie się pompki od wody powoduje ściekanie pewnej ilości wody przez baterię w zlewozmywaku.
czy to jakaś przypadłość kamperowej instalacji wodnej, czy nie powinno tak byc i jest to jakaś nieszczelność w baterii?
może ktoś spotkał się z takim problemem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-10-07, 09:37   

Stawiam na nieszczelność głowicy ceramicznej. Wymiana b. prosta. Na youtubie sporo filmów. Koszt głowicy od kilku złotych do kilkudziesięciu. Ja kupiłem za 8zł, bo droższych nie mieli i jest wszystko oki.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-10-07, 12:35   

łygi84 napisał/a:
wychodzi na to, że każde uruchomienie się pompki od wody powoduje ściekanie pewnej ilości wody przez baterię w zlewozmywaku.

Dzieje się tak, ponieważ jest spadek ciśnienia wody w układzie, wtedy rozszczelnia się ta bateria. Jak wspomniał Janusz, wystarczy wymienić głowicę (uszczelki, zawór itp. bo nie wiemy jaką masz baterię)
Generalnie uszczelnić i po problemie, w najgorszej wersji - wymiana baterii.
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łygi84 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Paź 2023
Skąd: Zamość
Wysłany: 2023-10-07, 15:40   

Dzięki za podpowiedzi, baterie mam takiego typu jak na załączonym zdjęciu. Czy głowice do niej muszę szukać na jakiś stronach z rzeczami do kamperów czy może być to jakieś uniwersalne.
W poniedziałek wymontuje baterie i zerkne jak tak wygląda.

IMG_20231007_153659.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 45,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-10-07, 16:44   

Głowicę można wymienić bez demontażu baterii z umywalki, zlewu.
W sklepie z artykułami sanitarnymi dostaniesz taką głowicę. To są takie same głowice jak w bateriach w domu. Odsyłam do Youtuba jak to zrobić.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2023-10-07, 17:10   

Musisz wymontować głowicę z baterii na wzór ważne są wymiary jest chyba z 3 typy głowidz z mieszalnikami oprócz średnicy jest ważna jej wysokość wizyta z wymontowana głowicą w sklepie chydraulicznym załatwi sprawę
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-10-07, 19:16   

Potwierdzam najpierw wymontuj potem kupuj na wzór . Demontaż łatwy jeżeli zobaczysz jak to robią inni. Jak to głowica to kup ze dwie będzie na przyszłość.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rumburak 
zaawansowany

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2017
Piwa: 32/13
Skąd: Krajna
Wysłany: 2023-10-08, 18:58   

łygi84 Z tego co piszesz wynika, że nie masz instalacji ciśnieniowej. W każdym kranie i przy wc masz mikrowłącznik, które uruchamiają pompę wody.
Naprawa Twojego kranu polega na wymianie gumowych oringów. Oringi są na dwóch króćcach zasilających od spodu baterii oraz na osi pokrętła/mieszalnika. Króćce od spodu są zabezpieczone przed wypadnięciem plastikowym krążkiem przykręconym na wkręt. Pokrętło lub wylewkę (już dokładnie nie pamiętam, które z nich) demontuje się poprzez silniejsze odciągnięcie wzdłuż osi obrotu.
Niestety oringi mają niestandardowy wymiar i musisz je kupić w specjalistycznym sklepie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2023-10-08, 21:03   

Rumburak,
już gdzieś przeczytałem podobny tekst tutaj na forum. Możliwe, że Twojego autorstwa. Wg tej porady niepotrzebnie demontowałem całą baterię. narobiłem się po pachy, łącznie z dorabianiem klucza do odkręcenia baterii(38mm), a wystarczyło tylko wymienić głowicę.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łygi84 
początkujący forumowicz

Dołączył: 02 Paź 2023
Skąd: Zamość
Wysłany: 2023-10-10, 11:22   

Dziękuje wszytskim za podpowiedzi. Dzisiaj bez demontażu baterii wyjąłem z niej głowicę, jak się okazało ma ona niewiele wspólnego z głowicami do baterii domowych i w sklepie z art. hydraulicznymi gość zapytał mnie czy to jakiś element do spłuczki od wc :lol: ale za to za całe 50 groszy dobrałem do niej oring który był przerwany i po jego wymianie problem zniknął 8-) także mogę już normalnie używać wodę w kamperze bez obaw, że cała mi na darmo ścieknie przez ten jeden kran. taka mała a rzecz a cieszy 8-)
jeszcze raz dzięki za podpowiedzi :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lolo 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2022
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-11-14, 19:09   

Cześć, podłącze się do wątku. Czy w bateriach pokazanych wcześniej na foto da się jakimś sposobem zamontować perlator. Moja nowa bateria ma tylko sitko z dziurkami i leję ogromne ilości wody. Nie da się odkręcić samej końcówki wylewki jak w standardowej baterii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-11-14, 20:36   

Do kampera gdzie jest instalacja ciśnieniowa / stałe ciśnienie w rurkach / można stosować wszelkie rodzaje pasujących nam baterii. Także takich z popularnych marketów budowlanych. Co do oszczędności wody trzeba się tego nauczyć. Najwięcej pochłania zmywanie naczyń ale to inny wątek i każdy ma własne techniki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2023-11-14, 21:13   

Lolo napisał/a:
Cześć, podłącze się do wątku. Czy w bateriach pokazanych wcześniej na foto da się jakimś sposobem zamontować perlator. Moja nowa bateria ma tylko sitko z dziurkami i leję ogromne ilości wody. Nie da się odkręcić samej końcówki wylewki jak w standardowej baterii.


Zmień baterie i zamontuj perlator. Ja u siebie miałem taką możliwość i wymieniłem w kuchni i łazience na Neoperl Mikado:

Screenshot 2023-11-14 at 21-08-49 Aerator Neoperl perlator Mikado Tre 1.2 l_min - sklep Savinga Oszczędność Wody.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 464,61 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lolo 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lis 2022
Skąd: Białystok
Wysłany: 2023-11-20, 17:17   

Ja niestety mam pompkę zanurzeniową i nową baterię więc nie chciałbym kupować kolejnej. Pytanie czy ktoś może do tego typu baterii stosował dodatkowy perlator.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-11-20, 17:50   

Lolo napisał/a:
Ja niestety mam pompkę zanurzeniową

Pompka zanurzeniowa też może pracować w układzie ciśnieniowym jeśli posiada wyłącznik ciśnieniowy. Ta Twoja bateria ze zdjęcia nie wygląda na taką z mikrowyłącznikiem. Ale najpierw należałoby ostatecznie wyjaśnić, czy masz instalację ciśnieniową czy z wyłącznikami przy bateriach a potem myśleć dalej nad przyczyną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***