Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa bateria kuchenna
Autor Wiadomość
MirekSz 
początkujący forumowicz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-10-18, 22:07   Nie działa bateria kuchenna

Dzisiaj po kilku miesiącach nieużywania uruchomiłem wodę w kamperze. Bateria w umywalce i WC zaciągnęły wodę prawie od razu a kuchenna niestety nie. Słychać, że uruchamia pompkę ale ani zimna ani ciepła nie leci, zapowietrzona raczej też nie bo nie ma charakterystycznego prychania. Bateria całkiem nowa, wymieniona na wiosnę. Ma ktoś jakiś pomysł?
_________________
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-10-19, 12:08   

A czy w tej baterii jest perlator z sitkiem? Bo on potrafi się dość szybko zapchać. Druga sprawa - czy masz pompkę z wyłącznikiem ciśnieniowym czy z mikrowyłącznikiem w baterii? Jeśli z wyłącznikiem ciśnieniowym - to czy pompa cały czas chodzi a woda nie leci? Czy wyłącza się po chwili? Dopiero jak to wyjaśnisz to będzie można coś dalej powiedzieć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MirekSz 
początkujący forumowicz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-10-19, 21:05   

Niestety nie wiem jaki jest wyłącznik.
Pompka chodzi cały czas a woda w zlewozmywakowej baterii nie leci wcale.
Czy może być tak, że ciśnienie dawane przez pompkę jest wystarczające dla jednej baterii a za słabe dla drugiej?
Pompka może być zakamieniona, najpierw w ogóle nie chciała odpalić, dopiero jak ją poruszałem to zaskoczyła bateria w łazience i w-c, choć mam wrażenie że woda leci słabiej niż poprzednio. Czy ma sens wymiana pompki?
_________________
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2023-10-19, 21:59   

MirekSz napisał/a:
Pompka chodzi cały czas

MirekSz napisał/a:
mam wrażenie że woda leci słabiej niż poprzednio

To objawy prawdopodobnego uszkodzenia membrany w pompce.
Pompka się wyłącza po osiągnięciu ciśnienia w układzie, jeżeli się nie wyłącza, to nie osiąga ciśnienia. Są zestawy naprawcze, ale kosztują blisko 300 PLNów, lepiej więc wymienić pompkę na nową.
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekSz 
początkujący forumowicz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lip 2019
Piwa: 2/1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2023-10-19, 22:47   

Kazik II leci piwo :pifko . Po zdjęciu perlatora woda leci ale dość słabo więc pompka do wymiany. Nie daje rady przepchać wody przez te sitka perlatora nawet po ich wyczyszczeniu.
_________________
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-10-20, 11:28   

Banan napisał/a:
MirekSz napisał/a:
Pompka chodzi cały czas

MirekSz napisał/a:
mam wrażenie że woda leci słabiej niż poprzednio

To objawy prawdopodobnego uszkodzenia membrany w pompce.
Pompka się wyłącza po osiągnięciu ciśnienia w układzie, jeżeli się nie wyłącza, to nie osiąga ciśnienia. Są zestawy naprawcze, ale kosztują blisko 300 PLNów, lepiej więc wymienić pompkę na nową.
:spoko

Zestaw naprawczy choćby tu za 2 i pół stówki zestaw naprawczy
Nowa pompa fiamma 8 od 570 do 800 zł na Allegro (skąd takie różnice ceny? :shock: )
Moim zdaniem opłaca się kupić ten zestaw naprawczy bo to jest wszystko co może się zużywać w tej pompie i po wymianie będzie jak nowa. Silnik raczej się nie psuje.
Chociaż ja kupiłem znacznie tańszą pompę Vetus na Allegro i śmiga b. ładnie. Jest ciut głośniejsza od Fiammy - ale niewiele. Trzeba tylko dopasować ale to niewielki kłopot. W dodatku filtr wody nie jest zintegrowany z obudową ja jak u Fiammy i znacznie łatwiej go zdjąć do oczyszczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
olka411 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 16 Paź 2023
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-11-11, 16:05   

moze warto sprawdzic, czy w kuchennej baterii nie ma jakiegos zatoru. jesli bateria jest nowa, to moze cos sie tam zablokowalo podczas nieuzywania. 🤔 a probowales odkrecic baterie i sprawdzic, czy cos nie blokuje przeplywu wody? czasem cos takiego moze sie zdarzyc, zwlaszcza po dluzszym czasie. warto tez sprawdzic, czy filtry w baterii sa czyste. mogly sie zabrudzic i dlatego woda nie leci. 🚰 a co z cisnieniem wody? moze jest za niskie i dlatego woda nie dochodzi do kranu kuchennego. jeszcze jedna rzecz - sprawdzilbys, czy nie ma problemu z sama pompka. czasem nawet slychac, ze dziala, ale cos jest nie tak. 😉 no i ostatnia mysl, moze cos jest nie tak z rurami? moze gdzies jest wyciek albo blokada, ktorej nie widac od razu. trzymam kciuki, zebys szybko znalazl rozwiazanie! 🤞🚐
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***