Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford
Autor Wiadomość
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-03-20, 14:01   

decumanus napisał/a:
Jak jeszcze mialem trume - teraz alde z ogrzewaniem podłogowym- to zmierzyłem temperaturę przy podłodze 7 stopni... pod sufitem 27, w okolicy barków 19.. tam czujnik był.
Bardzo się zozwarstwia temperatura w kamperze. Może wiatraczek jakiś by pomogl, ale podłogówka jest super.
R


Pomiary temperatury z szoferki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2024-03-21, 16:22   

PLopaPL napisał/a:


Pomiary temperatury z szoferki?

Nie, miedzy siedzeniami drugiego rzedu a kuchnią.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
malinll 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Lut 2018
Skąd: Poznań
Wysłany: 2024-04-16, 10:51   

Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-04-24, 10:08   

malinll napisał/a:
Banan napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Banan napisał/a:
zamówić podgrzewane dywaniki, nie tylko do szoferki, ale i całego kampera.
Czy gdzieś na stronie polecanej przez Ciebie jest opis takich dywaników ?


Wielkie przepraszam za nieumyślne wprowadzenie w błąd, moja wiedza była sprzed 3 lat. :kwiatki:
Rozmawiałem z właścicielem firmy, wycofali się z produkcji podgrzewanych dywaników ze względu na liczne informacje o pożarach tego typu instalacji. Co prawda ich realizacje do tej pory działają, ale ze względu na bezpieczeństwo zostały wycofane z oferty.
Po wnikliwej analizie i przeprowadzeniu pomiarów odradzają stosowania wszelkich mat tego typu.

Mam folie na podczerwień na podłodze 2-3 lata , ale na 220V, na tą folie położyłem byle jaki dywanik z recyklingu bo on nie ma dobrej izolacji , pod stołem mam typową wykładzinę dywanową ( tu dłużej się nagrzewa lepsza izolacja ale i tak jest przyjemne ciepełko). W zimne dni i jak oczywiście jestem podłączony pod słupek włączam i jestem w niebie . Jestem bardzo zadowolony przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze i siedzi przy stole .
Minusy: mam to luzem położone i ślizga mi dywanik.
Całość ma ok 400W, może mniej, także nie pobiera mi za dużo prądu.
Jak jest bardzo niska temperatura i tak trzeba dodatkowo dogrzewać. Plus z "ekologicznego " nylonowego dywaniku z jego powierzchni szybko wszystko schodzi i jak pisałem szybko przez niego przechodzi ciepło.
Nic się nie dzieje. Nie mam żadnych śladów jak na zdjęciach.


W swoim kamperze mam podgrzewaną podłogę w części mieszkalnej. Szukam czegoś na podgrzewanie podłogi w kabinie kierowcy, żeby zniwelować różnicę temperatur na postoju między szoferką a zabudową. Choć obecnie zastanawiam się, czy to w ogóle ma sens...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-24, 11:43   

Rozumiem że to podgrzewanie tylko na 230 v czyli na dziko odpada. Co do kabiny. To najsłabsze miejsce termiczne kampera bo okna i drzwi nie mają żadnej izolacji. I nic tu nie wymyślimy bo zewnętrzne maty to tylko ochrona przed parowaniem szyb od środka.
Zimą odcinam kabinę kotarą i podwieszonymi do niej kocami i jest super. W kamperze 24 stopnie a w szoferce 5. Przy dużych mrozach -20 zostaje na plusie. Gdy stałem kilka razy pod prądem to wsadziłem do szoferki farelkę i minimalną moc.
Myślę że odpowiedź znajdziesz w sposobie kamperowania. Ja zimą nie używam szoferki więc ją izoluję od reszty kampera.
Jeśli ktoś jeździ na kempingi i ma 23o v to może szukać różnych rozwiązań o ile instalacja na to pozwoli. Maty małej mocy nie rozwiązują problemu ogrzewania a w zimnej nie izolowanej kabinie nie zrobią żadnej różnicy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***