Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup pierwszego kampera
Autor Wiadomość
ePeter1234 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Gru 2023
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-12-10, 20:41   Zakup pierwszego kampera

Cześć,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum :) Nazywam się Piotr i mieszkam w Katowicach.

Po kilku razach wynajmowania kamperów postanowiłem zakupić swój pierwszy pojazd. Wiem jaki układ wnętrza mnie interesuje oraz marka podwozia na jakiej auto kamper został zbudowany. Zależy mi najbardziej na półintegrze na Fiacie Ducato z łóżkiem opuszczanym w części salonowej oraz na osobnych łóżkach w części sypialnej z możliwością połączenia ich w jedno duże. Na Otomoto znalazłem interesujące mnie ogłoszenie:

https://www.otomoto.pl/do...9vKD6sbJHgLJdQs

Oglądałem ten samochód osobiście. Wygląda na ciekawą propozycję. Jednak mam kilka obaw co do jego zakupu. Czy ktoś z doświadczonych użytkowników może mi odpowiedzieć na poniższe pytania, żebym był pewny zakupu lub odpuszczenia tematu?

1. Czy przebieg 75 000 km to dużo na takiego kampera?
2. Zauważyłem, wystające miejscami na całej długości czarne spoiwo w tylnej części kampera pod listwą łączącą tylną ścianę z bocznymi. Właściciel mówi, ze to normalne i że zabudowa jest szczelna. Jest jeszcze na gwarancji 2 lata i za niedługo przejdzie kolejny test gwarancyjny w serwisie. Tej szczelności nie jestem pewien jak to widzę.

To w sumie tyle co mnie nurtuje na ten moment w tym aucie.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-12-10, 21:30   

Przebieg sam w sobie nie jest duży. Ale 75 tysięcy w dwa lata? Hmm...niech właściciel to wyjaśni. Płacisz dużo a masz przebieg jak 6-7 (albo i więcej) letniego kampera przeciętnie eksploatowanego. Pojeździsz jeszcze parędziesiąt tysięcy nabije Ci ileś ponad setkę i przyjdzie czas dokładania. A to kosztuje. Nie wykluczam, że ktoś śmigał po świecie tym kamperem bez wytchnienia. Ale tak duży przebieg na taki młody kamper musi znaleźć swoje odbicie w cenie. A co do czarnej masy wyłażącej z pod narożnika to nie wiem jak to obecnie się robi, ale kiedyś do białych ścian raczej wypadało dawać białą masę. Bo to czarne wygląda raczej nieszczególnie. Warto popytać u dealera czy tak robili fabrycznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2023-12-10, 21:50   

Auto jeździło jako wypożyczane..35tkm w rok, to jest co jeździć, ktoś kto bierze auto w leasing bierze to na zarobek.
Gdzie są przechowywane gąbki do spania nad szoferką?
Osobiście bym takiej kwoty nie wydał na tę markę.
Na czarną masę się składało kiedyś....dziś nie wiem....wiem ze w naszym 25 letnim hymerze nie ma takich patentów...ale w przyczepie dethleffs z 1999r. było takie rozwiązanie - ale to nie pojazd dwuletni...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2023-12-10, 22:07   

Model T69L akt.uktalna cena za nowy samochód 350 tys brutto Cena z oferty otomoto mocno przesadzona
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2023-12-10, 22:27   

ad twoje pytania
auto jeżdziło w wypożyczalni, (aczkolwiek taki przebieg nie robi na aucie żadnego wrażenia)
ta czarna masa to butyl, zwsze elastyczna i ma prawo się pojawić, bez tudu zmyjesz to benzyną ekstakcyjną

cena, uważam że na dziś jest normalna (zwróć uwagę że to 2,3 czyli była akcyza 18,6%
poza tym klima, roleta, remisy i inne duperele swoje kosztują
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ePeter1234 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Gru 2023
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-12-10, 23:28   

Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze. Jak faktycznie ta czarna substancja jest do usunięcia benzyną ekstrakcyjną to super.

Kamper był wypożyczany w okresie wiosenno-jesiennym z tego co wiem od właściciela. Stąd ten przebieg. Jest kilka rzeczy w nim do zrobienia jak wymiana tarcz i klocków hamulcowych. Do tego opony cało roczne z przodu jeszcze jeden sezon przeżyją. Obudowy lusterek są pęknięte z jednej i z drugiej strony, więc też ich wymiana się przyda. Z tyłu zderzak środkowy i prawy jest pęknięty więc też przyda się coś z tym zrobić.

Mocno waham się przed tym zakupem, bo mam jeszcze pod rozwagę tego do kupienia:

https://www.otomoto.pl/do...c-ID6FYWAd.html

I nie wiem na którego się zdecydować.

Pozdrawiam

Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-12-11, 07:47   

Musisz sam zdecydować, gdyby to była moja decyzja to carado odpada na starcie ze względu na łazienkę. Taką samą mam w swoim obecnym kamperze i przy moim sposobie korzystania z kampera jest to niepraktyczne i upierdliwe rozwiązanie.
Oczywiście każdy ma inaczej, to co dla mnie jest wadą może być zaletą dla innych użytkowników.
Kamper jak małżeństwo, sztuka kompromisu :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ePeter1234 
początkujący forumowicz

Dołączył: 10 Gru 2023
Skąd: Katowice
Wysłany: 2023-12-11, 08:18   

Właśnie ten Corado też mi do końca nie siedzi ze względu na tą łazienkę. Ten układ nie pozwala drzwiami od łazienki oddzielać część dzienną od sypialni. Tylko zasłonka to oddziela.

Odpuszczam te kampery i szukam dalej.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 188/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-11, 08:48   

ePeter1234 napisał/a:
Właśnie ten Corado też mi do końca nie siedzi ze względu na tą łazienkę. Ten układ nie pozwala drzwiami od łazienki oddzielać część dzienną od sypialni. Tylko zasłonka to oddziela.

Odpuszczam te kampery i szukam dalej.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Piotr


Ten układ może łazienką nie grzeszy ale rozwiązanie salonu z dużą ławką boczną /miałem takie w poprzednim kamperze /jest bardzo dobry obszerny, w salonie i sypialni spędzamy najwięcej czasu, teraz mam podobny układ ale właśnie podobny z krótką ławką boczną, miejsca jest sporo mniej na tej bocznej siedzi się za kare.
Nie wiem jak potrzebne jest oddzielnie części sypialnej czymkolwiek ja nie czuje takiej potrzeby, czy ktokolwiek tego używa?
Na pewno obydwie zabudowy są mocno budżetowe, mam teraz właśnie taką budżetową zabudowę CI, jej zaleta to cena i powszechność, uszkodzony klosz lampy i okno boczne kupiłem od ręki za rozsądne pieniądze.
To Carrado ma silnik grzechotnik 2.2
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-12-11, 09:05   

ePeter1234 napisał/a:
Właśnie ten Corado też mi do końca nie siedzi ze względu na tą łazienkę. Ten układ nie pozwala

Nie wiem w ile osób planujecie podróżować :-/ decydując się na taki układ a nie inny.Zwróć uwagę na opuszczane łóżko które przy porannym krzątaniu eliminuje korzystanie ze stolika jak i wychodzenia na zewnątrz na czworakach (jeśli ktoś nadal śpi)..moim zdaniem jest to utrudnienie na dłuższe podróże.Są układy gdzie opuszczane łóżko przesunięte jest w stronę kabiny odsłaniając wejście (drzwi) a nawet stolik.
Co do przebiegu to 100tyś jest pikuś dla silnika..są kampery które wyjeżdżają raz do roku a inne ciągle w ruchu..skup się bardziej na zabudowie i nie po wypożyczalni. Ostatnio na zlocie w Bałtowie kolega pokazywał 2 letniego kampera który w środku dosłownie "sypał" się.Meble -budżetówka jak z Castoramy,pourywane szuflady,stelaże od łóżek połamane a ścianki oddzielające wyginały się przy oparciu..SZOK . Nie powiem marki aby nie robić antyreklamy.
Powodzenia w szukaniu i bez emocji.."nie wszystko złoto co się świeci" :spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Horte 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ford Nobel Art
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2017
Piwa: 13/8
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2023-12-11, 13:04   

Rocznie przebieg 25 tys.
2021 - 25tys. km
2022 - 25tys. km
2023 - 25tys. km
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2023-12-11, 13:27   

Sunlight i Carado jak i Ahorn to tanie budżetowe kampery. Tutaj nie ma fajerwerków. Dach z blachy alu...to najtańsze rozwiązanie. Ten drugi to dla dwóch osób. A ile waży bo sama klima waży ze 40kg.
Plus tych aut niski opór powietrza bo opływowe...nic poza tym.
Obejrzyj Burstnera, dethleffsa frankie, euramobil czy niessmana..
Zobaczysz różnice w jakości zabudowy.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jawi13 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Kamper z wielkiej promocji:GoMarket FR67112
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Piwa: 3/9
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2023-12-11, 18:02   

Przy posiadaniu takiego budżetu to już można myśleć
o nowym. Co prawda będzie to podwozie Forda i troszkę droższe ale za to całkiem nowy i z gwarancją.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 188/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-11, 18:06   

jawi13 napisał/a:
Przy posiadaniu takiego budżetu to już można myśleć
o nowym. Co prawda będzie to podwozie Forda i troszkę droższe ale za to całkiem nowy i z gwarancją.

Ford jest przewspaniały ale 2.2 citroena najwspanialsze ;)

Teraz podobno już poprawili w fordzie awaryjnosc wtryskiwaczy, zabudowy budżetowe mniej więcej jakościowo są podobne,
Cena skąd się bierze :spoko

https://www.otomoto.pl/do...a-ID6FPqkM.html
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2023-12-11, 19:49   

To prawda jak się ma budżet 300 tys to można czegoś poszukać nowego. Za budżetowe konstrukcje w dodatku użytkowane przez ????????? to szkoda takiej kasy. Tak naprawdę oprócz klimatyzacji / tylko kemping / i rolety to tam niewiele jest z fajnego wyposażenia które sam bym chciał zostawiać.

Nie to abym kogoś chciał szczególnie polecić ale …
. https://transa-m.pl/produkt/1446/kamper-chausson-640-titanium-ultimate-transit-170-km-automat-nowy-model-2023
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***