Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy kamper do DMC 3,5T
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 14:57   

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:

lata doświadczenia uświadomiły mnie że klimy (...) nie zamontował bym.
markiza tak na 2 razy, na dziko bezużyteczna, na kempingu wywołuje niepokuj wiecznie myśląc o niej


Robert, w pełni się zgadzam :bigok

TV w kamperze bardzo rzadko :roll:


Acha tak :shock: markiza i klimy też nie masz :?:
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MarekPOL 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Marco Polo
Dołączył: 11 Gru 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-12-17, 17:53   

Komplecik napisał/a:
MarekPOL napisał/a:


Już się pogodziłem z faktem i szukam mniejszych, krótszych do 7m mają od 400-500 kg ładowności,

Patrzyłeś na te Hymery do 7m MLT 550 i 580
550 ma fajniejszy salon
580 poreczniejsze łóżko
w tym pierwszym garaż też jest obszerniejszy
Jeśli byłby napęd przedni też kilka kilogramów zniknie
lata doświadczenia uświadomiły mnie że klimy jeśli bym jej nie zastał w już wyposażonym kamperze, nie zamontował bym.
markiza tak na 2 razy, na dziko bezużyteczna, na kempingu wywołuje niepokuj wiecznie myśląc o niej
anteny i telewizji nie odpaliłem ani razu
:bajer


Z Hymerami jest taki problem że te ustawienia nam nie pasują , jedyny face to face gdzie jest dużo miejsca w salonce to Tramp, ale on ciężki.
Z Hymerem to jeszcze taki problem że praktycznie nic na placu nie ma, tylko pod zamówienie :(
Większość nowych kamperów to napęd na przód, mercedes już też.
Klimy nie zakładam bo cięzka i po co.
Markiza się przyda.
Antena po co jak wszystko dziś masz w internecie :wyszczerzony:
Chyba jednak wybierzemy Rapido, duży wybór modeli z placu, dobra marka, szeroka gama modeli. A Mercedesa zmieni się na Fiata na korzyść dobrej i przemyślanej zabudowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2023-12-17, 18:59   

MarekPOL napisał/a:
Chyba jednak wybierzemy Rapido

Dobre zabudowy, będziesz pan zadowolony :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 19:33   

Sorki popieprzyło mi się Rapido z Pilotem
wykasowałem poprzedni post
:szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 19:42   

Teraz zerkłem na to Rapido z tym wyrem, garaż to niewypał.
Odpal tego Fiata francuskiego 2,2 na zimnym, chodzi jakby panewki się przesypywały,
2.3 zostały już tylko w Iveco
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2023-12-17, 19:56   

" Antena po co jak wszystko dziś masz w internecie :wyszczerzony: "
Wiele lat tak myślałem i kwestionowałem potrzebę posiadania ciężkiej anteny na dachu.
W poprzednim aucie nawet zdemontowałem cały zestaw. Ale okazuje się, że bywają długie wyjazdy, brzydka pogoda i nie ma za dużo rozrywek, gdy jest się długo zamkniętym w najluksusowszym nawet pudle.
Internet w PL mamy wszyscy bez ograniczeń ale sytuacja zmienia się radykalnie, gdy za granicą zechcesz obejrzeć jakiekolwiek mistrzostwa np. w siatkówce czy olimpiadę. Internet można dokupować ale to duże jednak koszty. W domu niemal nie oglądam TV ale w domu mam nieskończenie więcej rozrywek i zajęć.
Z markizy korzystam nieustannie i to właśnie stojąc zawsze " na dziko". Oczywiście są miejsca, gdzie ze strachu przed Policją jest to niemożliwe. Trzeba starannie wybierać miejsca postoju i być czujnym.
W ciepłych krajach nie da się żyć bez cienia chociaż nasz forumowy kolega bytujący w Hiszpanii i Maroko markizę właśnie zdemontował.
W mojej ocenie nie warto już na wejściu rezygnować z rzeczy, o których dzisiaj myślisz, że nie są potrzebne. Podobnie z wielkością i pojemnością auta.
Opuszczane łóżko z przodu możesz zdemontować jak Socale ale, gdyby zmieniła Ci się konfiguracja załogi zawsze będziesz mógł to łóżko zamontować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MarekPOL 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Marco Polo
Dołączył: 11 Gru 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-12-17, 20:25   

[quote="Komplecik"]Teraz zerkłem na to Rapido z tym wyrem, garaż to niewypał.

Dlaczego garaż to niewypał ?

Na forach samochodów dostawczych lepiej się wypowiadaja o nowym silniku i skrzyni Fiata niż poprzedniej.
Zawsze jak coś wychodzi inne, nowe to znajdą się malkontenci , niejednokrotnie nie używający tych jednostek.
W 2014 kupowałem VW na jednoisce 2,0 i też tak gadali ci co nie próbowali. Smigała jak tralala po całej Europie i żadnej poważnej awarii przez 8 lat. Tak samo z Mercedesem jak wprowadzili 2,0 było. Ja jeżdzę i złego słowa nie mogę powiedzieć .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-12-17, 20:28   

rakro1 napisał/a:
"
Wiele lat tak myślałem i kwestionowałem potrzebę posiadania ciężkiej anteny na dachu.
W poprzednim aucie nawet zdemontowałem cały zestaw. Ale okazuje się, że bywają długie wyjazdy, brzydka pogoda i nie ma za dużo rozrywek, Internet można dokupować ale to duże jednak koszty. W domu niemal nie oglądam TV ale w domu mam nieskończenie więcej rozrywek i zajęć.
.

Też zastanawiam się nad demontażem anteny (prawie nie oglądamyTV) ale z powodu zamontowania w to miejsce dodatkowych solarów..na nudne dni biorę pendriva gdzie są zawsze przygotowane jakieś ciekawe filmy a internet to ukraińska karta z 30Gb za 27 złociszy na 4 tygodnie załatwia sprawę, w większości krajów europy łącznie z Serbią,Czarnogórą i Turcją działa bd. :spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2023-12-17, 20:53   

yamah napisał/a:
...a internet to ukraińska karta z 30Gb za 27 złociszy na 4 tygodnie załatwia sprawę, w większości krajów europy łącznie z Serbią,Czarnogórą i Turcją działa bd. :spoko


Dasz jakieś namiary na taką kartę?
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 21:18   

[quote="MarekPOL"]
Komplecik napisał/a:
Teraz zerkłem na to Rapido z tym wyrem, garaż to niewypał.

Dlaczego garaż to niewypał ?

Na forach samochodów dostawczych lepiej się wypowiadaja o nowym silniku i skrzyni Fiata niż poprzedniej.
Zawsze jak coś wychodzi inne, nowe to znajdą się malkontenci , niejednokrotnie nie używający tych jednostek.
W 2014 kupowałem VW na jednoisce 2,0 i też tak gadali ci co nie próbowali. Smigała jak tralala po całej Europie i żadnej poważnej awarii przez 8 lat. Tak samo z Mercedesem jak wprowadzili 2,0 było. Ja jeżdzę i złego słowa nie mogę powiedzieć .


Nie chce Ciebie zniechęcać ni urazić, słyszałem o tym silniku 2.2 akurat nie pochlebne opinie, co do skrzyń w 2.3, były montowane kilka rodzajów i faktycznie jedna z nich jest totalnym badziewiem.
Mam obecnie łóżko podnoszone nad garazem, praktycznie nie da się z tego korzystać przy opuszczonym w dół, więc podniosłem i zablokowałem by się mniej telepało, gadżet z którego praktycznie się nie korzysta lub nie ma garażu, a jeśli nie chcesz garażu to są fajniejsze rozwiązania :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MarekPOL 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Marco Polo
Dołączył: 11 Gru 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-12-17, 22:00   

Komplecik napisał/a:


Nie chce Ciebie zniechęcać ni urazić, słyszałem o tym silniku 2.2 akurat nie pochlebne opinie, co do skrzyń w 2.3, były montowane kilka rodzajów i faktycznie jedna z nich jest totalnym badziewiem.
Mam obecnie łóżko podnoszone nad garazem, praktycznie nie da się z tego korzystać przy opuszczonym w dół, więc podniosłem i zablokowałem by się mniej telepało, gadżet z którego praktycznie się nie korzysta lub nie ma garażu, a jeśli nie chcesz garażu to są fajniejsze rozwiązania :spoko


Ja patrzę na łózko trochę inaczej.
Jest szerokie 1,6 m więc wygodne i można je niżej opuścić niż w wersjach tzw. niemieckich gdzie przy moim 1,9 m wzrostu jak siedzę na łóżku to walę głową w sufit.
Na drogę można podnieść i masz pełnowymiarowy garaż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 22:57   

MarekPOL napisał/a:

Na drogę można podnieść i masz pełnowymiarowy garaż.

Tak też teoretycznie pomyślałem, w poprzednim miałem stałe, nawet się ucieszyłem będę sobie opuszczał , mówię serio to jest nie wypał, nie będę rowerów, skutera za każdym razem wyciągał by mieć niżej.
Druga sprawa nad tym praktykowalismy w większym gronie, wysokość szerokość drzwi garażowych by garaż był poręczny i można z niego korzystać bez większych wygibasów, drzwi najlepiej jak są wysokości minimum 115 najlepiej 125 szerokość powyżej 80 najlepiej 90 i więcej, załadunek skutera rowerów jest poręczny, jeśli garaż jest wysoki można zamontować platformę samozaładowczą skuter, pułki krzesła wszystko luźno układam, no tak mam ;)
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2023-12-17, 22:59   

krzlac napisał/a:

Dasz jakieś namiary na taką kartę?

Proszę bardzo :ok brałem u tego gościa (pisz lub dzwoń Whatsap) na aledrogo w marcu..teraz nie widzę aby coś sprzedawał..jednak inni także mają od tego operatora.

Screenshot 2023-12-17 at 22-50-33 WhatsApp.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 45,07 KB

Screenshot 2023-12-17 at 22-57-05 Karta sim Lifecell (Ukraina) 4G do 40GB w roamingu - 13181172209 - oficjalne archiwum Allegro.png
Plik ściągnięto 1 raz(y) 756,56 KB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-12-17, 23:16   

Garaż w poprzednim i obecnym kamperze

Screenshot_20231217_231444.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 221,74 KB

Screenshot_20231217_231423.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 178,75 KB

Screenshot_20231217_231355.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 256,96 KB

Screenshot_20231217_231317.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 152,27 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-12-17, 23:22   

Komplecik napisał/a:
Garaż w poprzednim i obecnym kamperze

Upss, kolega Komplecik dorzucił nowe zdjęcia i post nieaktualny. A tak w ogóle to dlaczego teraz nie można kasować swoich postów? Różnie to bywa, człowiek napaple coś na "nocnym dyżurze" a rano wstyd i obciach :hide:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***