Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja 2024
Autor Wiadomość
pawelek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Sty 2024
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2024-01-18, 12:34   Grecja 2024

Witam szanowne grono podróżników, jako, że jestem świeży i zaczynam przygodę z caravaningiem chciałbym się zapytać czy ktoś wybiera się Grecji. Chciałbym ruszyć z początkiem kwietnia. Dobrze by było dla bezpieczeństwa, dla pokazania jak to się podróżuje kamperem lub dla milszej podróży czy wieczornych pogaduszek dołączyć do kogoś bardziej doświadczonego. Chciałbym się bardziej nastawić na zwiedzanie, przemieszczanie się niż na biwakowanie na jednym miejscu. Planu jako tako nie mam, myślę, że coś się wymyśli. Myślę o wyjeździe na przynajmniej dwa tygodnie.
Jeszcze pytanie do doświadczonych czy termin początek kwietnia to dobry czas.
Dziękuję i pozdrawiam Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2024-01-18, 15:13   

Cześć dobrze by było coś napisać o sobie.

Takie minimum
wiek, skład załogi , czym się poruszasz, preferowanie sposobu noclegów,
czego oczekujesz od współtowarzysza podróży i parę innych drobiazgów o czym Ty byś chciał wiedzieć.

Dawno temu popełniłem taki mezalians kamperowy ze świerzakiem co nie umiał nawet z kibelka korzystać ,ale nadrabiał innymi pozytywnymi cechami .

Do tej pory pozostajemy w dobrym kontakcie i zaliczyliśmy pare spotkań w Grecji

Ciężko być "kierownikiem wycieczki"

Jak by to był termin wrześniowy to bym Cię przygarnął :diabelski_usmiech

Dwa tygodnie na Grecję to stosunkowo za mało .
Jak już chcesz sie zarazic tym na poważnie to trzeba sie podelektować , a nie pobijac rekordów przemierzonej trasy .
Kamperem jedzie się troszkę innaczej jak dostawczakiem bez kibelka 8-)
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-18, 19:33   Re: Grecja 2024

pawelek napisał/a:
. Myślę o wyjeździe na przynajmniej dwa tygodnie.

Dziękuję i pozdrawiam Paweł

Kolego większość grekofanów :szeroki_usmiech tydzień albo dłużej jedzie do Grecji, 2 tygodnie to mało na Grecję, tam nie ma co zwiedzać ;) Grecja to dzikowanie :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-01-18, 21:58   

Nie wnikając w szczegóły takiej wyprawy ale musisz po pierwsze pojeździć po Polsce i zobaczyć co wolisz stanie na dziko czy kempingi. Nauczyć się obsługi kampera i radzenia sobie w różnych warunkach np braku typowych miejsc do pobrania wody . Każdy ma jakieś sprawdzone patenty na tankowanie . I od tego wszystkiego zależy planowanie całej wyprawy. / kempingi lub na dziko/ .
Koledzy mają rację. Do Grecji gdy mocno ciśniesz autostradami i zero korków na granicach jedziesz dwa dni. Jak gorzej trzy . Więc na zwiedzanie zostaje 10. Nie da się całej Grecji ogarnąć w 1o dni bo będziesz tylko jeździł. Musisz zdecydować co chcesz zwiedzać jeśli np Ateny to musisz dołożyć jeszcze dzień na dojazd. Do tego przy zwiedzaniu musisz zaplanować duże parkingi , ogarnąć miejsca serwisowe , miejsce do noclegu / kempingi czy dziko/ . Jeżeli to Twoja pierwsza wyprawa i nie masz doświadczenia to ogranicz się do Chalkidiki , i Meteory bo inaczej
zamiast greckiej przygody będzie grecka tragedia. Zamordujesz się ciągle jeżdżąc, szukając parkingów itd itd.

Jak określisz swoje preferencje - to koledzy coś doradzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2024-01-20, 19:29   

Pawełek,ja wprawdzie juz nie pisze na CT ale pewmie pojedziemy w marcu to założę temat,koledzy jak zwykle moje foty z faceboka wklaja na forum.Namawiam A.627 na Grecje,mówi Evia,może być,dawno nie byliśmy a woda na poczatku wyspy goraca. Jakie kempingi,wiosna wwszystko zamknięte,stajesz wszedzie,ale z pewnym rozsadkiem,czy komuś nie zasłaniasz,lub po zapytaniu czy wolno.Weż drobiazgi lub słodycze na ewentualne podziekowania!
Miało być pożegnanie,e gdzie tam póki kierowca daje rade leki do apteczki i w droge jak nie bedzie na trasie juz sniegu :box
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Niewierny 
trochę już popisał

Twój sprzęt: FORD TRANSIT HOBBY
Nazwa załogi: Agnieszka i Jarek
Dołączył: 29 Lip 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Rąbień
Wysłany: 2024-01-22, 21:33   

My po kilkuletniej przerwie wracamy do Grecji. Wyjazd zaplanowany na 24 czerwca. Jęsli Ci odpowiada termin to możesz się z nami zabrać. Wyjazd zaplanowany na 3 tygodnie. Wstepnie na początek Lefkada, a później Peloponez, reszta wyjdzie w trakcie wyjazdu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-22, 21:49   

Niewierny napisał/a:
My po kilkuletniej przerwie wracamy do Grecji. Wyjazd zaplanowany na 24 czerwca. Jęsli Ci odpowiada termin to możesz się z nami zabrać. Wyjazd zaplanowany na 3 tygodnie. Wstepnie na początek Lefkada, a później Peloponez, reszta wyjdzie w trakcie wyjazdu. :spoko


W głowie pojawił się pomysł na Grecję latem, więc podpytam... Skąd startujecie? Jeździcie we dwójkę czy z młodszymi członkami załogi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Niewierny 
trochę już popisał

Twój sprzęt: FORD TRANSIT HOBBY
Nazwa załogi: Agnieszka i Jarek
Dołączył: 29 Lip 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Rąbień
Wysłany: 2024-01-22, 22:55   

Wyjazd z Łodzi, jedziemy tylko we dwoje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-23, 09:05   

Niewierny napisał/a:
Wyjazd z Łodzi, jedziemy tylko we dwoje.


Dzięki za info. My z dwoma bomblami, jakby coś nam podpasowało to może uda się złapać :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2024-02-12, 16:08   

A my jak zwykle Grecja.Zbych na temat Turcji mówi nie ,pewnie pojedziemy koniec lutego :haha:
Temat w Grecji Wody termaalne Wiosna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawelek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Sty 2024
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2024-02-23, 18:16   

Bim napisał/a:
Cześć dobrze by było coś napisać o sobie.

Takie minimum
wiek, skład załogi , czym się poruszasz, preferowanie sposobu noclegów,
czego oczekujesz od współtowarzysza podróży i parę innych drobiazgów o czym Ty byś chciał wiedzieć.

[/b] 8-)


Przepraszam, nie było mnie tutaj chwilkę. Już się poprawiam. Tak jak pisałem wcześniej zaczynam przygodę z kamperem. Do tej pory poruszałem się na motocyklu, więc wyjazdy nie są mi całkiem obce. Wiem, że kamper nie motocykl i podróż jest inna. Chciałbym się z kimś wybrać, tak by podróż była weselsza i można było wieczorem z kimś zamienić parę słów. Sam pojazd myślę, że spokojnie ogarnę, jak czegoś będzie brakowało, to się zakupi po drodze.
Co do załogi. Będziemy jechać we dwoje, ja z małżonką. Oboje tuż przed 50-tką.
Noclegi jak najbardziej na dziko wchodzą w grę.
Pojazd: Fiat Ducato, Weinsberg Inperiale V z 2008 roku. Kibelek jest na pokładzie.
To chyba wszystko w skrócie, jak coś jeszcze to napisze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2024-02-23, 19:41   

:spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-02-24, 12:19   

A tak na marginesie …… do doświadczonych kolegów i rezydentów Grecji … jeśli jeździcie na dziko … to jak rozwiązujecie problem wody i kota. Pytam bo o ile Grecję znam doskonale z 8 wypraw z namiotem / kempingi/ to zastanawiam się przy braku specjalnych miejsc dla kamperów jak rozwiązujecie ten podstawowy problem.
Oczywistym jest że można podjechać na serwis na kemping / jeśli oferują / a jeśli nie kempingi. .. to jak sobie radzicie.
We Francji , Hiszpanii , Niemcy nie ma z tym żadnego problemu bo jest tyle miejsc do obsługi kamperów że można to zaplanować a Grecja ????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej_Gdynia 
zaawansowany


Twój sprzęt: citroen pilote
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Cze 2016
Piwa: 15/9
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2024-02-24, 12:20   

:wyszczerzony:
_________________
Andrzej_Gdynia
Ostatnio zmieniony przez Andrzej_Gdynia 2024-02-24, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-02-24, 15:32   

W Grecji można zatankować wodę przy okazji kupowania paliwa. Przy drogach jest bardzo dużo bezpłatnych ujęć wody. Podobnie w miasteczkach czy wioskach. I tak też jest przy plażach.
Oczywiście trzeba zawsze mieć na uwadze, żeby o tej wodzie pamiętać.
Nie tylko mój patent to nabieranie wody przy kościołach czy cmentarzach - w sytuacjach ekstremalnych jest dużo możliwości.
Gorzej z pozbywaniem się nieczystości. Tu trzeba więcej się napracować aby znaleźć jakąś toaletę, Toy-Toya czy np. w toalecie przy autostradzie.
Nie jest to duży problem ale wyzwanie i niedogodność. Od dawna apeluję o opłaty za pobyt w danym kraju, które dawały by możliwość bezpiecznego parkowania i możliwość zaopatrzenia w wodę z równoczesnym pozbywaniem się ścieków.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***