Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper, jaki model wybrać, stosunek cena/jakosć
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-25, 17:40   Re: Weinsberg

Komplecik napisał/a:


Wiesz co mam Ci powiedzieć :szeroki_usmiech nie jest taki zły


Tak się starałem pięknym językiem opisać Twój błąd a Ty mówisz: nie jest taki zły???
On nie jest zły, on jest paskudny, wstrętny, beznadziejny, ten paszkwil nie zasługuje na Kompecika :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-25, 17:51   Re: Weinsberg

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:


Wiesz co mam Ci powiedzieć :szeroki_usmiech nie jest taki zły


Tak się starałem pięknym językiem opisać Twój błąd a Ty mówisz: nie jest taki zły???
On nie jest zły, on jest paskudny, wstrętny, beznadziejny, ten paszkwil nie zasługuje na Kompecika :haha:


Nie przesadzaj to tylko kwestia ceny nawet mi się podobał, jednak hymer ładniejszy nie mówiąc o Carthago ;) :)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-01-25, 19:58   Re: Weinsberg

Komplecik napisał/a:
LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:


Wiesz co mam Ci powiedzieć :szeroki_usmiech nie jest taki zły


Tak się starałem pięknym językiem opisać Twój błąd a Ty mówisz: nie jest taki zły???
On nie jest zły, on jest paskudny, wstrętny, beznadziejny, ten paszkwil nie zasługuje na Kompecika :haha:


Nie przesadzaj to tylko kwestia ceny nawet mi się podobał, jednak hymer ładniejszy nie mówiąc o Carthago ;) :)


Jechałeś tym kamperem? Też nad nim myśłałem :szeroki_usmiech Mi tam się podoba :wyszczerzony: Ale żona mówi :stop: Prysznic jej nie pasuje :shock: Jej się podoba Chausson First Line 648 ale to Ford, a jak czytam od wczoraj, to zaczynam się zastanawiać 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-01-25, 22:52   

- Byłem zobaczyłem pomacałem, fajny dobry, 450tyś
- szoferka z odwróconymi fotelami średnio, siedzi się wygodnie ale nogi wiszą nad podłogą
- Ten kamper stanie się użyteczny po zwiększeniu DMC do 4200kg, co podaję sprzedający, bo przy masie własnej powyżej 3t, zmieszcznie się w 3,5t przed wyjazdem jest mało prawdopodobne.
-Przy zwiększonej DMC powyżej 4t silnik o pojemności 2l, który pozwala ominąć akcyzę, robi się troszeczkę za mały.

Bez obrazy - usmarkałem się ze śmiechu czytając te wzajemnie jakby trochę wykluczające się fakty czy spostrzeżenia :)

Ale fakt! Na zdjęciach wygląda smacznie. Podoba mi się np. to okno nad szoferką w dachu. Ładnie doświetla. Ma to jakiś panel na dachu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-25, 23:31   

Rudiger napisał/a:

Bez obrazy - usmarkałem się ze śmiechu czytając te wzajemnie jakby trochę wykluczające się fakty czy spostrzeżenia :)

Ale fakt! Na zdjęciach wygląda smacznie. Podoba mi się np. to okno nad szoferką w dachu. Ładnie doświetla. Ma to jakiś panel na dachu?





Fakt :oops: moja pisownia z cytowanego przez Ciebie posta jest ciężka do ogarnięcia sorki, pytaj jak by co :spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-27, 10:01   

Rudiger napisał/a:

- szoferka z odwróconymi fotelami średnio, siedzi się wygodnie ale nogi wiszą nad podłogą

Faktycznie ten opis może robić za hit CT :haha: , tłumacząc się ja oczywiście wypadało by mi więcej nie pisać bo tak właśnie zrozumiałe wspaniale piszę :oops:
Miałeś prawo się posmarkać :spoko

Kabina kierowcy i pasażera w połączeniu z podłogą zabudowy jest źle zaprojektowana ponieważ po odwróceniu foteli w stronę stołu gdy siedzimy na tych fotelach, nogi wiszą nad podłogą i po chwili drętwieją :)
Tak ma być w miarę zrozumiałe :ok
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-01-28, 12:34   

Co do zabudowy i siedzeń odwracanych - lepiej nie będzie. Tam gdzie osobno jest kabina a potem dobudowują resztę zawsze będzie schodek. Podłoga ma 5 cm a pod kabina znacznie więcej bo muszą się akumulatory pomieścić. Gdyby wyrównali podłogę to stracą te ponad 10 cm i przy łóżku z góry trzeba by z pochyloną głową chodzić albo jeszcze podwyższać kampera.
U mnie jest tak samo tylko, że ja praktycznie nie obracam przednich foteli. Zostaje kupić jakiś dmuchany podnóżek albo z czegoś stałego zrobić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rudiger 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2023
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: z warsztatu
Wysłany: 2024-01-28, 14:59   

Fakt :oops: moja pisownia z cytowanego przez Ciebie posta jest ciężka do ogarnięcia sorki, pytaj jak by co :spoko [/quote]

Nie nie!
To nie tak! Ja wszystko fersztejen!

Ja usmarkałem się z powodu paranoi cenowej :) Tzn. z powodu kontrastu pomiędzy ceną a tym co naprawdę się otrzymuje. Ej kamper za prawie pół bańki i nogi wiszą? Takie sprawy to się zdarzają w budowanych własnoręcznie kamperwanach (też mi wisiały nim dorobiłem stopień-podwyższenie). I możesz to wtedy zrzucić na karb "nie wiedziałem, nie przemyślałem, nie wiem jak obniżyć stołek pod siedzeniem kierowcy".
Kupujesz kampera za 450k i mówisz: "Żona, tylko mało bierz bo nas na bramce zważą i będzie problem!" ?

Ja dobrze wiem, że one mają drogo kosztować. Ja wiem kto to często kupuje i często dlaczego. Czy ceny nie są jednak bezczelnie pompowane a jakość często pozostaje taka middle middle class?

25 lat siedzę w zabytkach i je odrestaurowuję. Historia z życia sprzed 7 lat - znajomy myśli o sprzedaży motocykla po renowacji za 45k PLN. Cena raczej wysoka jak na model i markę ale robota piękna. Nie ogłasza nigdzie. Z drugiej strony jest biznesmen który ma sentyment do starej motoryzacji, ten motocykl to jego młodość. Coś by może kupił do salonu, przy kominku postawił. No więc mu proponuję ofertę znajomego. Kręci nosem, ma wątpliwości.
Ok, mijają 2 miesiące, znajomy wystawia w/w za 65k PLN i sam proponuje motocykl biznesmenowi. I po 5 minutach sprzedaje.
Dlaczego?
Ano - pierwsza propozycja była...za tania! Biznesmen potem przyznał, że porządna renowacja musi być droga, że taka za 65k jest na pewno lepsza niż za 45k :)
Wiem z drugiej strony, że motocykl był też obiektem chwalenia się, przy okazji spotkań towarzysko-biznesowych. On po prostu musiał być drogi, przepłacony, bo to wywoływało podziw i szacunek u współrozmówców. Oczywiście nie będących "w branży".
Te same schematy są w świecie audio HI FI i HI END. Te same schematy są w świecie kamperów i przyczep kempingowych.
Z resztą, nic odkrywczego tu raczej nie opisałem :-/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-28, 19:36   Re: Weinsberg

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Ma ktoś, może takie było by łokej :) .
Ciekawe jakie wysokie drzwi do garażu, rowery by wlazły?

https://www.mobile.de/pl/.../380354275.html

https://youtu.be/HU-ohfMf5JE?si=jo7QYTBc6cPQB6zd


Robert,
Oglądam zdjęcia z ogłoszenia oraz czytam Twoje wrażenia z obmacania na żywo i oczom nie wierzę:
Przecież to jest kamper-bieda, wnętrze z papyndekla :bajer , słaby układ w środku, umywalka ruchoma to pomyłka a cena 450tys jest żartem z Twoich pieniędzy :roll: Mercedes oczywiście jest godny lecz nawet on nie ratuje tego auta od ognia mej krytyki :haha:

Z nudów obejrzałem filmik z prezentacji tego kampera i "wnętrze z papendykla" to opinia chyba w dziesiątkę. Mebelki jak prosto z katalogu Ikei. Ładne na wystawie - ale chciałbym je zobaczyć po 5-10 latach używania. Trzeba dużej pomysłowości aby z 7 metrowego kampera wykombinować coś tak niepraktycznego. Po cholerę dzielić prysznic na pół aby nie było wygodnie ani na stojąco ani na siedząco. Zlew w kuchni w sam raz do mycia widelczyków do tortu i tyle zresztą miejsca na blacie. Jedna szafka nad kuchnią - ale się wysilili! U mnie są 3 a długości budy tyle samo. Duża lodówka półek mało. W ogóle mało górnych szafek - więc można było dla uzupełnienia zrobić w sypialni po bokach też z drzwiczkami a nie oszczędzać robiąc jakieś gumy. Zresztą te szafki podsufitowe jakieś płyciutkie - raczej nie poszalejemy. Wysuwana umywalka - chyba jakiś żart! To było stosowane dawno temu w 5 metrowych kamperach na idei "ile da się wycisnąć z małego wnętrza" Ale w nie sporym było nie było kamperze. Oparcia siedzeń idealne do prostowania lordozy piersiowej. Albo uczenia rozbrykanej dziatwy grzecznego siedzenia na baczność :haha:
Fajnie że jest opuszczane łóżko - tylko jeśli ma jeździć 4-5 osób to jak to ma się zmieścić 3,5 DMC? Chyba że to jest pomyślane dla chrapiącego po większym browarku chłopa "na wygnaniu" :haha:
Szczerze mówiąc, jakbym miał wydać tyle kasy wolałbym używkę z wysokiej półki niż taką niby ładną ale niepraktyczną, źle rozplanowaną, tandetę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-28, 21:49   

Kazik II,
Kaziu, po Twojej recenzji pozostaje napisać
A M E N

:bajer

orkaaa,
Da się zrobić bez uskoku czyli schodka między szoferką a kamperem ale wtedy musi być podwójna podłoga. Tak jest u mnie. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-28, 22:39   

Rudiger napisał/a:
.
Te same schematy są w świecie audio HI FI i HI END.

Nie no czasem można trafić tani kabelek o rasowym brzmieniu.

Uffff ulżyło mi, wywaliłem posta opindalajacego Cię :oops: :szeroki_usmiech , toż se myślę podpowiem co nie co o tym kamperku a tu się ze mnie śmieją,
Ale fakt jest taki jak to moje pisanie przeczytalem to się posmarkałem :)
Chce ale nie wychodzi, pracuje nad tym, zrobię to jak joko
puszcze to przez ala :haha: jemu zawsze wychodzi

Co do kamperka tak jak piszesz jest stanowczo za drogi bym dostrzegł jego zalety bo wady widzę. :mrgreen:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-30, 17:18   

Szukam dalej mam czym jeździć nic na siłę , większość podpowiada coś takiego :shock: :-/

Screenshot_20240130_172322.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 126,09 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-01-30, 17:30   

Znajomi mają od roku i są bardzo zadowoleni, aczkolwiek dla mnie układ wnętrza nieakceptowalny. Jak spróbowałem układu "face to face" to już nic innego mnie nie zadowoli :diabelski_usmiech
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-30, 18:05   

rjas napisał/a:
Znajomi mają od roku i są bardzo zadowoleni, aczkolwiek dla mnie układ wnętrza nieakceptowalny. Jak spróbowałem układu "face to face" to już nic innego mnie nie zadowoli :diabelski_usmiech


Czyli taki, wlezie skuter, mnie się podoba

Screenshot_20240130_180815.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 173,68 KB

Screenshot_20240130_180753.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 176,45 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-30, 18:12   

Komplecik,
Robert, oszukali Cię: wnętrze masz z Ducato :haha: a na zewnątrz Merc :bigok
Znaczy jeśli chcesz całego Mercedesa to musisz jeszcze dopłacić :haha: :hello

Edycja:

Tak mieszasz tymi zdjęciami jak betoniarką: najpierw Merc teraz Fiat. Robson, opanuj się bo szału dostaniemy :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***