Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bizancjum powyżej 3,5t
Autor Wiadomość
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-01-23, 01:05   

przemo.d napisał/a:

Kozak to jest i cena także pewnie kozak ale chciał bym zobaczyć jak tym się jeździ po Greckich "krzakach" albo po małych miasteczkach na Peloponezie :haha: lub we Włoszech... zamiast przyjemności tylko więcej siwych włosów będzie. I strach to w krzakach zostawić i na miacho pójść.... :spoko


No toś powiem Ci Przemo w dyche trafił :ok

Mój N&B przy tym to nie bizancjum tylko bizańcunio , ale uwagi jakie do niego mam są bardzo zbliżone .
To jest sprzęt , którym można sobie pojechać na jakiś ładny kemping , żeby sobie postać i ładnie pomieszkać, ale jak się chce aktywnie podróżować , zwiedzać , eksplorować, to z tym faktycznie więcej kłopotu jak frajdy.
Mnie sporo czasu zajęło, aby moją żonę przekonać do tego , że dzikie miejscówki potrafią być bardziej atrakcyjne od wypasionego kempingu i było już całkiem fajnie, ale kiedy zmieniłem sprzęt to temat wrócił. Znowu zaczęło się analizowanie , a czy tu bezpiecznie, a może lepiej podjedźmy na kemping, a czy jak zostawimy na tym parkingu to się nam nie włamią , itp.itd.
Ładnie pomieszkać to sobie mogę w domu, a w podrózy potrzebuję innych wrażeń estetycznych :spoko
Gdyby za tą zmianą szły jakieś konkretne korzyści w funkcjonalności czy coś w tym stylu, to byśmy pewnie z żoną może nawet nie zwrócili uwagi na ten dyskomfort , ale tak szczerze powiedziawszy to funkcjonalnie też nie jest lepiej , a wręcz gorzej.
W starym kamperku , który jest półintegrą o długości 7,65m , jest wyraźnie więcej miejsca , a rozkład wnętrza jest bardziej praktyczny, bo występuje podział na cztery strefy (Salon, Kuchnia, Łazienka + osobny prysznic, Sypialnia) i dodatkowo przepadlisty garaż oraz rozdział na część dzienną i nocną .
W N&B mamy mniej przestrzeni , pomimo że to integra i wyraźnie mniejszy jest garaż .
Jakość wykonania i wygląd wszystkiego w N&B jest nieporównywalny do tego co w starym i większy jest też komfort jazdy (jest cicho i miekko) . Od strony estetycznej to sa istotnie dwa światy i tu nie ma co nawet dyskutować ..... ale na tym się nie jeździ i nie podróżuje :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-23, 07:23   

joko napisał/a:
przemo.d napisał/a:

Kozak to jest i cena także pewnie kozak ale chciał bym zobaczyć jak tym się jeździ po Greckich "krzakach" albo po małych miasteczkach na Peloponezie :haha: lub we Włoszech... zamiast przyjemności tylko więcej siwych włosów będzie. I strach to w krzakach zostawić i na miacho pójść.... :spoko


No toś powiem Ci Przemo w dyche trafił :ok


Na samym początku napisałem o sposobie podróżowania, fakt albo wakacje albo pilnowanie kampera :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-01-23, 07:54   

To nadaje się tylko na wielkie płaskie kempingi i na autostradę, bo reszta to koszmar. Dla mnie ani to terenowe, nieekonomiczne i za wielkie na jazdę po krzakach w Grecji :haha:
Najlepsze na działkę pod lasem jako domek :spoko [/quote]

Też się zawsze zastanawiałem kto kupuje te wielkie kampery i gdzie tym jadą, po Hiszpanii wiem :wyszczerzony:
Jeszcze tyle dużych i tak wypasionych kamperów to ja nie widziałem, każda stacja, parking stały te duże kampery, na tyle przyczepka a tam Smart lub Fiat 500, a te prędkości :shock: moja prędkość to między 110/120km/h i czułem się że jestem najwolniejszym kamperem :oops:

20231226_180449.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 828,39 KB

20231226_180502.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 843,73 KB

20231226_143523.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 886,23 KB

20231226_143506.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 842,37 KB

20240104_090317.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 678,9 KB

20231226_113029.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 787,33 KB

20231230_175817.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 899,04 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2024-01-23, 08:34   

joko napisał/a:

Ładnie pomieszkać to sobie mogę w domu, a w podrózy potrzebuję innych wrażeń estetycznych :spoko
Gdyby za tą zmianą szły jakieś konkretne korzyści w funkcjonalności czy coś w tym stylu, to byśmy pewnie z żoną może nawet nie zwrócili uwagi na ten dyskomfort , ale tak szczerze powiedziawszy to funkcjonalnie też nie jest lepiej , a wręcz gorzej.
W starym kamperku , który jest półintegrą o długości 7,65m , jest wyraźnie więcej miejsca , a rozkład wnętrza jest bardziej praktyczny, bo występuje podział na cztery strefy (Salon, ć ..... ale na tym się nie jeździ i nie podróżuje :spoko


To po co zmiana na N&B skoro to wszystko niepotrzebne???
Nie rozumiem....

Osobiście szukałem dużego kampera - mogliśmy kupić nowszego, mniejszego, taką budżetową zabudowę a jednak kupiliśmy starego ciężkiego hymera. Tutaj nie ma kompromisów. A że pojedzie równo z Tirami..cóż taki jego urok, nie nie popierdółka 3,5t. Za to nie ma mowy o przeciskaniu się w środku czy schylaniu się wchodząc do szoferki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-01-23, 12:48   

Bizancjum jak bizancjum , ale kamperka z takim przebiegiem to warto przytulić :chytry
https://tiny.pl/czqhr
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-23, 13:17   

SlawekEwa napisał/a:
kamperka z takim przebiegiem to warto przytulić :chytry

Kamper długaśny a układ zupełnie nieekonomiczny. 2 metry nadwozia zabrane na 2 łóżka, nad nimi powietrze a pod nimi niezbyt duże schowki. Do łazienki trzeba chodzić przez tę sypialnię. Kto to wymyślił?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-23, 13:20   

Kazik II napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
kamperka z takim przebiegiem to warto przytulić :chytry

Kamper długaśny a układ zupełnie nieekonomiczny. 2 metry nadwozia zabrane na 2 łóżka, nad nimi powietrze a pod nimi niezbyt duże schowki. Do łazienki trzeba chodzić przez tę sypialnię. Kto to wymyślił?


Układ wcale nie jest zły. Ale całkowity brak garażu. Jednemu będzie pasowało a innemu nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2024-01-23, 13:43   

Kazik II napisał/a:
Do łazienki trzeba chodzić przez tę sypialnię

no tak pewnie przez szoferkę byłoby wygodniej :-P
obawiasz się, ze mógłbyś nie zdążyć :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemo.d 
zaawansowany

Twój sprzęt: FORD 2.0 CI
Nazwa załogi: Przemo.D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2011
Piwa: 15/60
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-01-23, 16:11   

SlawekEwa napisał/a:
Bizancjum jak bizancjum , ale kamperka z takim przebiegiem to warto przytulić :chytry
https://tiny.pl/czqhr

Jak zaczynałem zmieniać poprzedniego /to było jakieś 5 miesięcy temu a wiec sprzedaje sie chwile, to się pojawiło to ogłoszenie w sumie to rozmawiałem że sprzedawcą/ ale dla mnie to małe było, brak garażu i mało miejsc...
Auto sprowadzone a wiec przebieg ....wiecie jak jest/raczej do udowodnienia albo wiary na słowo ( bajeczki o dziadku coś kojarzę itd./ tu przy sprowadzonych nic sie nie zmieniło dalej robią co chcą :)
Teraz moda na te łóżka które połowę zabudowy zajmują i ten dziwaczny łącznik po środku do niczego nie potrzebny :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-23, 18:01   

Przeplata się w tym wątku długość kampera wychodzi na to że 7m to jeszcze za krótko ale około 7.5m można racjonalnie poupychać łóżka, kuchnie, salonik, garaż odpowiedniej wielkość, jednak nie za piękne za nowe bo fakt przeciskania się przez krzaczory przyprawia o bóle głowy :wyszczerzony:
90% to niech zgadnę jaki układ wybierze :wyszczerzony:
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-23, 20:08   

SlawekEwa napisał/a:
no tak pewnie przez szoferkę byłoby wygodniej :-P

Jak przygrucham jakiegoś lachona na kempingu to wolałbym, żeby żona chodziła dookoła przez szoferkę :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-01-23, 21:02   

majsterus napisał/a:


To po co zmiana na N&B skoro to wszystko niepotrzebne???
Nie rozumiem....


No właśnie po to aby sprawdzić czy potrzebne czy nie ......... czyli inaczej mówiąc z czystej ciekawości :spoko

Wybór padł na N&B nie ze względu na całokształt jego cech , tylko ze ściśle określonych powodów, m.in. ze względu na jego wygląd , jakość wykonania, ale przede wszystkim ze względu na odmienny od większości kamperów sposób wykonania i wykończenia wnętrza.
Takie rzeczy jak rozmiary , rozkład wnętrza i związana z tym funkcjonalność (lub jej brak) i temu podobne , nie były czynnikami wyboru , bo w przypadku N&B zwyczajnie być nie mogły.

Ciekawość zaspokoiłem , a spostrzeżeniami się dzielę .... tyle :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2024-01-27, 23:40   

Że zapytam. Do jakich konkluzji szanowne grono doszło. Lepiej do 3,5t czy lepiej coś cięższego?
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-28, 00:26   

MAWI napisał/a:
Że zapytam. Do jakich konkluzji szanowne grono doszło. Lepiej do 3,5t czy lepiej coś cięższego?


Małe ciasne najlepsze :haha:
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-01-28, 00:39   

MAWI napisał/a:
Że zapytam. Do jakich konkluzji szanowne grono doszło. Lepiej do 3,5t czy lepiej coś cięższego?


Wiesiu, przecież dobrze wiesz , że w tematach typu DMC, rodzaj zabudowy, układ wnętrza , czy sposób kamperowania nie istnieje takie coś jak wspólna konkluzja :haha:

Dla mnie niezmiennie lepiej do 3,5t i nic i nikt nie przekona mnie do cięższych ..... podobnie jak do kamperowania w zimie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***