Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybuchy akumulatorów
Autor Wiadomość
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 11/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2024-01-25, 22:51   

Rower mam nowy więc zakładam że bateria. nie jest uszkodzona. Niestety nie da się jej wyciągnąć i osobno przechowywać. Hulajnogi klasowe więc myślę że jakość baterii powinna być ok. Tej temperatury która powstanie w bagażniku się bałem, ale z tego co piszecie powinno być ok. Parking wykupiłem na rok ale zakładam co 2 miesiące się tam zjawiać. Dzięki za wszystkie uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-26, 11:25   

Większość porad dotyczących eksploatacji hulajnóg czy rowerów elektrycznych wskazuje na konieczność wyjęcia baterii na czas długiego przechowywania. Trochę to mało realne, bo u mnie i u znajomych nie ma możliwości wyjęcia baterii bez dość poważnej ingerencji i rozebrania hulajnogi. A szczególnie kiedy sprzęt jest na gwarancji to już w ogóle nierealne. Mnie udało się wyjąć, ale to sporo roboty i trzeba dużej ostrożności aby nie uszkodzić dość delikatnych przewodów elektrycznych przy wyciąganiu baterii.
Znalazłem taką dość atrakcyjną cenowo ofertę na Allegro: https://allegro.pl/oferta/akumulator-10s2p-36v-7000mah-li-ion-hulajnoga-14197257834
Niestety brak tam opinii kupujących o tej baterii więc nie mam pewności czy to nie jakieś byle co.
Co sądzicie o tej ofercie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2024-01-27, 00:20   

Jeżeli to naprawdę ogniwa samsunga , to warta uwagi . przejrzyj Ali tam wybór bardzo duży , tylko nieraz ten czas dostawy . Ja potrzebowałem na wczoraj i kupiłem w Polsce .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 70/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2024-01-27, 12:50   

Znalazłem jeszcze taką ofertę; https://allegro.pl/oferta/bateria-do-hulajnogi-kugoo-s1-36v-8700mah-samsung-14018300784
Tylko nie wiem, czy ma znaczenie układ ogniw w pierwszej baterii 10S2P w drugiej 10S3P i w tej drugie są inne ogniwa Samsunga. Ogólnie rzecz biorąc, czy oprócz pojemności i napięcia w baterii Li ion jakieś inne parametry mają znaczenie aby ona pasowała do mojej hulajki - czy to bez znaczenia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2024-02-15, 19:32   

Kazik II napisał/a:
Znalazłem jeszcze taką ofertę; https://allegro.pl/oferta/bateria-do-hulajnogi-kugoo-s1-36v-8700mah-samsung-14018300784
Tylko nie wiem, czy ma znaczenie układ ogniw w pierwszej baterii 10S2P w drugiej 10S3P i w tej drugie są inne ogniwa Samsunga. Ogólnie rzecz biorąc, czy oprócz pojemności i napięcia w baterii Li ion jakieś inne parametry mają znaczenie aby ona pasowała do mojej hulajki - czy to bez znaczenia?


W pierwszym linku (z wcześniejszego posta) masz 7000mAh pojemności, w opisie jest, że ogniwa Samsung 35E (3500mAh pojemności - czyli x2 i jest 7000mAh, jak w opisie). W drugim linku masz 8700mAh pojemności i ogniwa 29E (Samsungi bądź LG o pojemności 2900mAh - x3) i wychodzi pojemność z aukcji 8700mAh).

Reasumując - druga bateria jest większej pojemności, dalej pojedzie ale ma grubość trzech ogniw a pierwsza dwóch ogniw, przy tej samej długości. Pozostaje kwestia, ile jest miejsca na baterię (nie jestem znawcą hulajnóg).

Obie technicznie będa pasować.

PS. Przejrzałem teraz opis z wymiarami - ta większa jest dłuższa.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***