Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-24, 00:48   Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie

Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2024-01-24, 11:58   

Podczas podróży na noc, korzystać nap z park 4 są za Free i za 5 euro za to jest bezpieczne 👍
Stosujemy tą zasadę w tranzycie w (D i F )
Unikaj przygranicznych parkingów.
W dużych aglomeracjach parkujecie na camperpark, camping 👍
Zakupy tylko w Espania % i reszta 👌👍

Miejscówki w Espania ogarniasz z relacji jest tego sporo,,koniec języka za przewodnika :mikolaj

W (D) obecnie jest dużo aut i dróg zablokowanych, tak że monitoring non-stop podczas kamperowania ☝️

Pozdrawiam :spoko :mikolaj
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-24, 22:02   Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie

Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Weź mnie ze sobą :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-24, 22:12   

Komplecik,

Zabierz rowery bo to całkiem inne podróże.
Jak masz rozwiązany temat gazu? W Hiszpanii są inne niż nasze końcówki, musisz mieć ze sobą dwa rodzaje do podpięcia ich pistoletów.
W Francji nie nocuj przy autostradach bo to niebezpieczne z uwagi na włamy i kradzieże.
Jaką trasę wybierasz w Francji: płatne autostrady czy lokalne drogi oraz za Clermont- Ferrand bezpłatna autostrada RN9 i dalej płatny wiadukt Millau?

W Hiszpanii chcesz coś zwiedzać czy jedziesz bez celu? Ma być Barcelona? Albo Granada?

Musisz więcej napisać 8-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-24, 22:51   

Łukasz LukF zadajesz tyle pytań że się gubię
Chcielibyśmy do Barcelony zobaczyć dzieło Gałdiego
Fajnie było by przejechać za frre tą Francję
Jutro zadzwonię do Jarka Papamili i zamówię końcówkę do tankowania gazbanka + może wezmę dodatkową butlę polską jak myślisz
Plan jest na bardzo lekkie zwiedzanie, biorę rowery i skuter
Rowery na zewnątrz pod pokrowcem? Gruby łańcuch :haha: ?
Może pojadę do Gliwic w ramach testów dołożę poduchy będzie lepiej przy wietrznej pogodzie na autostradzie
Nie mam wielkiego planu Ewa coś wymyśli jak podpowiecie cuś fajnego będę wdzięczny, w Torewieja mam kolegę, osiedlił się w zeszłym roku pewnie podjedziemy na parapetówkę
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-01-24, 22:53   Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie

LukF napisał/a:
Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Weź mnie ze sobą :mrgreen:

Ty byś chciał, no pewnie że tak, biedactwo dawaj jedziemy :ok
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
peja76 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Roller team
Dołączył: 21 Sty 2023
Piwa: 5/12
Skąd: Oborniki Wlkp
Wysłany: 2024-01-25, 08:52   

Chcielibyśmy do Barcelony zobaczyć dzieło Gałdiego

Tu fajnie skuterem :ok bo kempingi dość daleko

Fajnie było by przejechać za frre tą Francję

Cała Francja wyszła około140Eu ale jak masz czas to też bym jechał landami

Jutro zadzwonię do Jarka Papamili i zamówię końcówkę do tankowania gazbanka + może wezmę dodatkową butlę polską jak myślisz

Jak masz gazbank to dodatkowa Polska butla zbędna, gaz głównie na stacjach przy autostradzie (chyba że masz Aplikację) nikt nie podchodzi, tankujesz co chcesz :wyszczerzony:
Ps, tylko nie podjedz pod dystrybutor CNG, znam takich co podjechali i nie mogli zatankować gazu :haha:
Plan jest na bardzo lekkie zwiedzanie, biorę rowery i skuter
Rowery na zewnątrz pod pokrowcem? Gruby łańcuch :haha: ?
:ok
Tak miałem :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-25, 09:01   Re: Hiszpania Komplecikowa praktyczne porady koleżeńskie

Komplecik napisał/a:
Najprawdopodobniej ruszymy 24 lutego, wstyd się przyznać nie byliśmy jeszcze w Hiszpanii, plan bez planu około miesiąc, głównie
:piwo: :wieszacz :kamp
:ok proszę o rady, porady, sugestie, przestrogi, wymogi ;)


Robert, więcej konkretów dostaniesz jeśli Twoje pytania/ oczekiwania będziesz pojedynczo opisywał. Bo tak to masz tu bałagan i lakoniczne odpowiedzi w każdej dziedzinie. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-01-25, 10:25   

Co do Francji jeżeli masz dużo czasu możesz lokalnymi . Jeżeli nie , to będziesz się tylko denerwował. Próbowałem i wiem co piszę. Ich lokalne są kiepskie i ronda. W miasteczkach 30-40 na godzinę i fotoradary. Po 5 godzinach takiej jazdy będziesz zmęczony i okaże się że przejechałeś 150 km. Jak ma być taniej to faktyczne jest kawałek autostrady we Francji bezpłatny ale to nie jest najkrótsza droga do Hiszpanii. We Francji do zwiedzania polecam Arles i Montpeller. Po drodze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-25, 10:43   

orkaaa napisał/a:
Co do Francji jeżeli masz dużo czasu możesz lokalnymi . Jeżeli nie , to będziesz się tylko denerwował. Próbowałem i wiem co piszę. Ich lokalne są kiepskie i ronda. W miasteczkach 30-40 na godzinę i fotoradary. Po 5 godzinach takiej jazdy będziesz zmęczony i okaże się że przejechałeś 150 km. Jak ma być taniej to faktyczne jest kawałek autostrady we Francji bezpłatny ale to nie jest najkrótsza droga do Hiszpanii. We Francji do zwiedzania polecam Arles i Montpeller. Po drodze.


Napisz proszę konkretnie: jaką trasę dokładnie polecasz i ile kosztuje? Przyda się w przyszłości. :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 11:54   

Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-25, 12:39   

PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 12:45   

LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 444/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2024-01-25, 13:10   

PLopaPL napisał/a:
LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?


Jesli ktoś ogarnia temat gazu, nie ma dwóch lewych rąk, jest ROZSĄDNYM OSTROŻNYM człowiekiem to
zwykłe domowe butle z dorobionym u gazownika wlewem gazu do tankowania LPG na stacjach samochodowych.
Podkreślam: ja tego Tobie NIE DORADZAM. Temat gazu każdy ogarnia samodzielnie na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Nie znam Cię więc nie doradzam żadnej konkretnej drogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 13:19   

LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
LukF napisał/a:
PLopaPL napisał/a:
Ja podepnę się pod temat. Mam butle dom light z przyłączem "nasadzanym" na butle. Co muszę dokupić aby w razie czego podpiąć butlę wypożyczoną w Hiszpanii?


Musisz rozpoznać temat bo rozwiązania są różne i w różnych cenach a o niektórych nie wypada tu na forum otwarcie pisać (tankowanie butli domowej, nie takiej jak masz). W ogóle nie szedłbym w kierunku wypożyczania/ wymieniania butli typu Hiszpanskiego bo i po co? Moim zdaniem to najbardziej skomplikowany kierunek rozwiązania problemu gazu w Hiszpani. Po co się uzależniać od ich butli jak są stacje paliw z tankowaniem LPG???



Ok, co byłoby najszybsze do ogarnięcia bez drastycznych kosztów i czasochłonnych przeróbek?


Jesli ktoś ogarnia temat gazu, nie ma dwóch lewych rąk, jest ROZSĄDNYM OSTROŻNYM człowiekiem to
zwykłe domowe butle z dorobionym u gazownika wlewem gazu do tankowania LPG na stacjach samochodowych.
Podkreślam: ja tego Tobie NIE DORADZAM. Temat gazu każdy ogarnia samodzielnie na WŁASNĄ odpowiedzialność!!! Nie znam Cię więc nie doradzam żadnej konkretnej drogi.


Rozumiem ;) . Znam człowieka co potrafił przelewać gaz z butli do samochody, gdy ta stała na ognisku :shock:

Coś mniej kontrowersyjnego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***