Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Megasta Caravanmann Professional 85
Autor Wiadomość
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 12:35   Megasta Caravanmann Professional 85

Witam serdecznie,
Przy zamówieniu campera dołożyłem antenę satelitarną. Sprzedawca zaproponował i założył Megasat Caravanmann w wersji Professional. Niestety od początku są z nią problemy. Po dźwięku prac przy podnoszeniu, wydaje się że stawia duży opór (po dźwięku). Często jest tak, że antena próbuje się podnieść, słychać naprężenie silnika i drugie stuknięcie które przerywa pracę. Próbuję tak kilkukrotnie i np za 7 razem zacznie wstawać. Co więcej, najprawdopodobniej antena powoduje przepalenie bezpiecznika od ładowania akumulatora pokładowego. W międzyczasie pojawił się problem, że antena podnosiła się do pionu i stała w bezruchu, w ogóle nie szukając satelity... W obecnym stanie antena nawet nie próbuje się podnieść. Zgłaszałem tą sytuację w serwisie, pierwszy raz przy przeglądzie, drugi raz pojechałem (wtedy, co nie szukała satelity) specjalnie prawie 500 km aby ją naprawić. Tam, jak na złość, antena podnosiła się bez problemu. Podobno winny był kabel od zapłonu, który wypadł z wtyczki. Chodzi o ten, co po odpaleniu silnika składa antenę oraz blokuje jej rozłożenie.

Podobno może to być wina "dłuższych" postojów. Obok campera stoi przyczepa z anteną firmy Satenne. Sprzedawcy campera wysłałem filmik pokazujący pracę tej anteny, proces ustawiania trwa między 30-60 sekund, megasat potrzebuje nawet kilku minut :wyszczerzony: . Nigdy nie było takiej sytuacji, że Satenne nie chciała się podnieść...

Co więcej, na regulatorze MPPT przy próbie rozłożenia Megasat, strasznie spada dostępne napięcie akumulatora - np. z 99% na 40%.

Generalnie ręce opadają. Czy ktoś miał takie dziwne problemy z Megastem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2024-01-25, 15:49   

Z opisu wynika że mechanizm stawia duży opór (stąd spadek napięcia )
Dodatkowo zabezpieczenie przeciążeniowe włącza ochrone i antena staje)
Odłączony kabel D+ raczej nie mógłbybyć przyczyną problemów bowiem jego rola to przekazanie komendy do złożenia anteny i zablokowanie możliwości uruchomienia anteny podczas jazdy- znaczy jak wypadł to funkcja zabezpieczenia nie działa)

Stare to ustrojstwo? Reklamuj
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 20:04   

papamila napisał/a:
Z opisu wynika że mechanizm stawia duży opór (stąd spadek napięcia )
Dodatkowo zabezpieczenie przeciążeniowe włącza ochrone i antena staje)
Odłączony kabel D+ raczej nie mógłbybyć przyczyną problemów bowiem jego rola to przekazanie komendy do złożenia anteny i zablokowanie możliwości uruchomienia anteny podczas jazdy- znaczy jak wypadł to funkcja zabezpieczenia nie działa)

Stare to ustrojstwo? Reklamuj


We wrześniu będzie dwa lata, tylko że pierwsza reklamacja miała miejsce jeszcze w lipcu zeszłego roku. Od tamtej pory temat nie rozwiązany. Moim zdaniem, problemem jest mechanizmy anteny, coś stawia za duży opór i nie podnosi się. Ewentualnie może być coś się podłączone, np. do obwodu o zbyt cienkim przewodzie zasiającym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2024-01-25, 20:59   

To masz gwarancję,
Nagraj filmiki z problemami (żeby nie było jak raz zadziała akurat w serwisie)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-25, 21:56   

papamila napisał/a:
To masz gwarancję,
Nagraj filmiki z problemami (żeby nie było jak raz zadziała akurat w serwisie)



Mam nagrane z różnych okresów. Dziwne, że panel sterujący nie pokazuje żadnego błędu, czy to silnika, czy zbyt małego napięcia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-31, 08:47   

Oddałem swojego Chaussona do serwisu. Antena faktycznie ma jakiś ciężki do zdiagnozowania problem. Importer zdemontował antenę i wysłał do niemieckiego producenta do diagnostyki - podobno taka procedura.
Szkoda tylko, że podczas ostatniej próby naprawy anteny przedstawił sprawę sposobu naprawy i związanych z tym terminów w inny sposób.... Podobno w przypadku poważnych problemów mają dostępne części zamienne, które wymieniają, aby jak najszybciej oddać pojazd klientowi i wtedy z producentem załatwiają sprawę gwarancji bez zbędnego przetrzymywania pojazdu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-01-31, 10:16   

Ja mam tą samą antenę i na początku nie działała jak trzeba - wymienili talerz, potem dekoder, a okazało się że coś było nie tak z kablami. Panowie w Pszczynie podeszli do tematu profesjonalnie, inna sprawa że to było jeszcze w czasie gwarancji.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-31, 18:09   

rjas napisał/a:
Ja mam tą samą antenę i na początku nie działała jak trzeba - wymienili talerz, potem dekoder, a okazało się że coś było nie tak z kablami. Panowie w Pszczynie podeszli do tematu profesjonalnie, inna sprawa że to było jeszcze w czasie gwarancji.


Zobaczymy jak u mnie podejdą, zirytowali mnie tym że naprawa może potrwać kilkanaście dni roboczych, podczas gdy wcześniej mówili, że wyjadę tego samego dnia z nowymi podzespołami... W sumie to 3 akcja z anteną. Brat też ma megasat i też ciągle jakieś problemy...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2024-01-31, 21:45   

Kilkanaście? Raczej kilkadziesiąt,
No ale pewnie zdążysz do majówki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-01-31, 22:00   

PLopaPL napisał/a:
rjas napisał/a:
Ja mam tą samą antenę i na początku nie działała jak trzeba - wymienili talerz, potem dekoder, a okazało się że coś było nie tak z kablami. Panowie w Pszczynie podeszli do tematu profesjonalnie, inna sprawa że to było jeszcze w czasie gwarancji.


Zobaczymy jak u mnie podejdą, zirytowali mnie tym że naprawa może potrwać kilkanaście dni roboczych, podczas gdy wcześniej mówili, że wyjadę tego samego dnia z nowymi podzespołami... W sumie to 3 akcja z anteną. Brat też ma megasat i też ciągle jakieś problemy...


Może coś się pozmieniało, u mnie robili z marszu.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-01-31, 22:59   

papamila napisał/a:
Kilkanaście? Raczej kilkadziesiąt,
No ale pewnie zdążysz do majówki


Oby nie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2024-02-01, 00:44   

Na szczęście nie jest to wyposażenie absolutnie niezbędne w kamperze :spoko
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PLopaPL 
trochę już popisał

Dołączył: 03 Gru 2017
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2024-02-01, 09:02   

rjas napisał/a:
Na szczęście nie jest to wyposażenie absolutnie niezbędne w kamperze :spoko


Oczywiście, że tak. Jednak, skoro człowiek za coś zapłacił i to nie małe pieniądze, gdzie zamontowano produkt renomowanego producenta, to chciałbym aby to działało choćby podobnie do dużo tańszej anteny co mam w przyczepie :wyszczerzony: . Poza tym, teraz mam rozbebeszonego campera, ponieważ cały zestaw pojechał na testy do DE....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***