Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z tymi akumulatorami
Autor Wiadomość
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2024-03-03, 18:14   

PksKiller napisał/a:

Ja go kupił bym za 5 min jak bym miał pewność że wyjmując stary kwasiak i wkładając nowy lifepo4 wszystko będzie działało - czytaj energoblok jaki mam będzie go ładował w trasie i nie uszkodzi, wysadzi albo nie "zabije" lifepo4 - tylko tyle chcę wiedzieć i na pokład wlatuje 200Ah lifepo4 albo 2x 100Ah

Pewność to będziesz miał jak poświęcisz trochę czasu na przeczytanie xxx stron gdzie koledzy (specjaliście dziedziny LP4) poświęcili swój czas na wyłożenie nam laikom (głębiom) :gwm zastosowania ,zalet,zamiany,połączenia,ładowania i czort jeszcze wie co z tymi aku.
Inaczej nikt tobie nie zagwarantuje bezpiecznego połączenia abys w powietrze nie wyleciał lub kamper :roll:
Ja ze swej strony powiem tak..wyjąłem stare na złom,włożyłem w to miejsce LP4 (nie wybuchło) :bigok ..na szybko podłączyłem prostownik ( dzięki pomocy kolegom) od starego Żuka (nie wybuchło) i..jeżdżę zimą. :yay:
:spoko
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-03-03, 18:21   

PksKiller napisał/a:
Drodzy koledzy nie chciałem wkładać kija w mrowisko. Uważałem, że to forum jest właśnie po to by rozwiewać wszelkiego rodzaju wątpliwości nowych użytkowników. Jak bym miał wszystko znaleźć w gogle to jaki byłby sens istnienia takiego forum. Za kilka lat jak wytrwam na tym forum i "zajeżdżę" ze dwa kampery, to też będę mógł się "mądrzyć". Wszedłem na to forum po pomoc i mam nadzieję że ją otrzymam.


Czasami warto przeszukać forum a nie google. Temat akumulatorów, ładowarek itp wałkowany jest regularnie od kilku lat. Tu większość chce pomóc, ale nie każdemu chce się pisać to samo przez dekadę
!Szukaj!
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Ostatnio zmieniony przez mischka 2024-03-03, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-03, 18:21   

PksKiller napisał/a:
Jak bym miał wszystko znaleźć w gogle to jaki byłby sens istnienia takiego forum.


Odpowiedzi na Twoje pytania nie trzeba szukać w Google bo na tym forum wszystko o zastosowaniu LiFePO4 w kamperze zostało napisane przynajmniej po kilka razy .
Otwartych wątków , które dotyczą tej kwestii jest z kilkanaście i każdy następny otwarty po to , aby po raz n-ty pytać o to samo potęguje tylko bałagan.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-03, 18:25   

Fajnie wyszło Mischka, obydwoje 18.21 i bardzo podobne treści :haha:
Znaczy jest jednomyślność w temacie :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/122
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-03-03, 18:34   

joko, ja się tyle naczytałem że następnego składam sam :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2024-03-03, 18:39   

joko napisał/a:
Fajnie wyszło Mischka, obydwoje

Czyżby ktoś awatar zmienił :?: :hide:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-03, 18:44   

Linka byście koledze wkleili bo biadolicie o suficie a nóż PksKiler nie wie jak teg szukać tam tylko 70kila stron i będzie wiedział :wyszczerzony:


:ok
Tu mosz schematy rozważania koncepcje tełorie praktykę eh czego tu niema nawet opierd.. Można dostać :haha:

https://www.camperteam.pl...002&view=newest
_________________
komplet
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2024-03-03, 18:46, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-03, 18:44   

mischka napisał/a:
joko, ja się tyle naczytałem że następnego składam sam :spoko


I to jest dobry kierunek :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-03-03, 18:53   

Komplecik napisał/a:
Linka byście koledze wkleili bo biadolicie o suficie a nóż PksKiler nie wie jak teg szukać tam tylko 70kila stron i będzie wiedział :wyszczerzony:


:ok
Tu mosz schematy rozważania koncepcje tełorie praktykę eh czego tu niema nawet opierd.. Można dostać :haha:

https://www.camperteam.pl...002&view=newest


Robson, cały problem polega właśnie na tym , że przez mnogość podobnych wątków i to "rozmulanie" treści sami mamy problem , aby coś konkretnego znaleźć, choćby po to aby zrobić kopiuj/wklej.
No ale jak się nie chce poszukać nowym Kolegom, to nam ma się chcieć ? :szeroki_usmiech
Myśmy się ciężko napracowali, aby te treści stworzyć, to teraz niech się inni męczą , aby je znaleźć :wyszczerzony:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/106
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2024-03-03, 19:00   

joko napisał/a:

Myśmy się ciężko napracowali, aby te treści stworzyć, to teraz niech się inni męczą , aby je znaleźć :wyszczerzony:

O tym pisałem i chwała Wam za to :puchar :puchar :puchar
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2024-03-03, 19:16   

A może dałoby się zrobić listę warsztatów w PL, gdzie można by zamówić usługę, zapłacić
i otrzymać dodatkowo gwarancję na to co zostało zrobione?
Można majstrować przy aucie w nieskończoność ale nie każdy chce i potrafi a w przypadku LiFePO okazuje się, że ludzie, którzy normalnie nie wymieniają żarówek czy robią serwis opon muszą robić to samodzielnie.
I dlaczego producenci nadal pakują akumulatory, o których wiadomo, że są zaraz do wymiany ?!!
W dodatku równocześnie walczą z każdym kilogramem wagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PksKiller 
początkujący forumowicz

Dołączył: 01 Mar 2024
Skąd: Polska
Wysłany: 2024-03-05, 13:15   

Dziękuję wszystkim za pomoc, akumulator kupiony 200Ah LiFePo4, panele przyszły, regulator też, teraz kable, przetwornica, bezpieczniki i inne potrzebne graty.

Co do tego, że nie chciało mi się szukać - szukałem, przekopałem się przez spora ilość postów i nie znalazłem takiej konkretnej odpowiedzi jakiej oczekiwałem. Poradziłem sobie i otrzymałem odpowiedź (niestety, albo stety) na innym forum i tam nie było problemu i informowania o "szukajce". Tu będę zaglądał bo faktycznie jest sporo ciekawych tematów. Będę czytał to co jest bo strach o cokolwiek zapytać.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim co mi pomogli.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/411
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-03-05, 20:50   

PksKiller napisał/a:
Dziękuję wszystkim za pomoc, akumulator kupiony 200Ah LiFePo4, panele przyszły, regulator też, teraz kable, przetwornica, bezpieczniki i inne potrzebne graty.

Co do tego, że nie chciało mi się szukać - szukałem, przekopałem się przez spora ilość postów i nie znalazłem takiej konkretnej odpowiedzi jakiej oczekiwałem. Poradziłem sobie i otrzymałem odpowiedź (niestety, albo stety) na innym forum i tam nie było problemu i informowania o "szukajce". Tu będę zaglądał bo faktycznie jest sporo ciekawych tematów. Będę czytał to co jest bo strach o cokolwiek zapytać.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim co mi pomogli.

Przecież ładnie wytłumaczyli, byś chciał na tacy poskrecane :szeroki_usmiech za dziękuję, popisz troszki a będą podjeżdżać z ciepłymi daniami zobaczysz o co tylko poprosisz :ok
Co to za 200setke kupiłeś pochwal się :mrgreen:
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***