Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabudowa do markizy thule omnistor 400 cm
Autor Wiadomość
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/416
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-22, 09:48   

alinixhi napisał/a:
PRZEDSIONEK..MIEĆ CZY NIE MIEĆ OTO JEST PYTANIE...TO TAKIE SAME DYLEMATY TYPU CO LEPSZE KAMPER CZY PRZYCZEPA.....ja wybieram opcje pośrednią czyli połączenie kampera i cepki czyli...kamper z przedsionkiem...osobiście nie potrzebuje jak niektórzy robić 5000 km w 10 dni ,nie potrzebuje walnąć 100 fotek i oglądania 1000 widoków w 3 dni..wspaniała sprawa tylko pozazdrościć....można i tak tylko po co....mój schemat sprawdzony od kilku lat to tak w skrócie....jadę staje tracę czas na rozłożenie przedsionka odpalam grilla puszczam muzę integruje się z sąsiadami i pije w trupa /drugiego dnia odpoczywam i tylko piwko /trzeciego dnia odpalam rowerek /czwartego tracę czas na złożenie przedsionka i jadę dalej lub jak miejscówka jest spoko to delektuje się danymi widokami jeszcze przez parę dni...zero spiny zero gonitwy....przepis na udane kamperowanie jest bardzo prosty ..słońce dobry alkohol plaża gorące dziewczyny wesołe towarzystwo i znienawidzony przez niektórych przedsionek :roza: ....uprzedzając wszystkie domysły nie preferuje darcie ryja do rana a jak już jest impra to idę do sąsiadów i o niej informuje i ewentualnie zapraszam bo wiadomo z ludźmi trza żyć...pozdro

To wszystko jest identyczne jak mniej więcej większość tu na forum
tylko po kiego grzyba ten bezsensowny przedsionek, bardziej cywilizowanie jak dla mnie jest bez przedsionka :roza:
:haha:
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-22, 10:35   

Nie jeżdżę 5000 km. Jadę 50 km i podziwiam przyrodę o każdej porze roku. Jak jest zima i mróz to chociaż przez okna. Nie piję i nie imprezuję do rana bo nie mam na to ochoty i zdrowia. Nie oglądam tv i nie puszczam muzyki bo słucham ptaków, świerszczy i szumu wody, jeziora albo drzew. Dlatego nie kupuje i nie rozkładam przedsionka a markizę tak jak Joko tylko przy dużym słońcu.

Każdy wypoczywa jak chce i kamperuje jak chce i kupuje sprzęt który mu odpowiada. Jeżeli komuś brakuje przedsionka i jest nieszczęśliwy i niespełniony gdy go nie ma - niech kupuje, wozi i rozkłada. To rozkładanie to część rytuału która sprawia że staje się szczęśliwy a wyjazd udany. Tyle od strony psychologicznej.

Z praktycznej - czas i mobilność oraz ograniczenia /widoki/ ale to sprawa kompromisu coś za coś.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2024-04-22, 14:55   

Orkaa..wiem że chciałeś dobrze ...ale mały komentarz do twego wpisu... z psychologicznego podejścia do tego co napisałeś wynika że nie lubisz integracji , nie lubisz ludzi nie jest Ci potrzebna muzyka alkohol słońce dobre imprezy przedsionek markiza itp....owszem są tacy karawaningowcy ale to taka odmiana MATRIXA....wiem za to jedno... takowa odmiana karawaningowca to potencjalny kapuś i donosiciel na polu campingowym który lubi oglądać co robią inni a ulubioną czynnością jest codzienny meldunek /jak za czasów ORMO/ na recepcje campingu spowodowany żalem że ktoś może się bawić lepiej niż inni....sorki za wpis ale nie mogłem się oprzeć.. PS..całe szczęście że mam przedsionek bo trochę mnie odgranicza od ludzi którzy mają problemy ze swoją samotnością i a ich podejście do życia to ewidentnie stan umysłu.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-04-22, 14:59   

alinixhi napisał/a:
...owszem są tacy karawaningowcy ale to taka odmiana MATRIXA....


O jak to dobrze ,że my nie jesteśmy karawaniarzami .
No , popatrz takie zachowanie wśród przyczepowców :shock:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-22, 15:16   

alinixhi napisał/a:
PRZEDSIONEK..MIEĆ CZY NIE MIEĆ OTO JEST PYTANIE...TO TAKIE SAME DYLEMATY TYPU CO LEPSZE KAMPER CZY PRZYCZEPA.....ja wybieram opcje pośrednią czyli połączenie kampera i cepki czyli...kamper z przedsionkiem...osobiście nie potrzebuje jak niektórzy robić 5000 km w 10 dni ,nie potrzebuje walnąć 100 fotek i oglądania 1000 widoków w 3 dni..wspaniała sprawa tylko pozazdrościć....można i tak tylko po co....mój schemat sprawdzony od kilku lat to tak w skrócie....jadę staje tracę czas na rozłożenie przedsionka odpalam grilla puszczam muzę integruje się z sąsiadami i pije w trupa /drugiego dnia odpoczywam i tylko piwko /trzeciego dnia odpalam rowerek /czwartego tracę czas na złożenie przedsionka i jadę dalej lub jak miejscówka jest spoko to delektuje się danymi widokami jeszcze przez parę dni...zero spiny zero gonitwy....przepis na udane kamperowanie jest bardzo prosty ..słońce dobry alkohol plaża gorące dziewczyny wesołe towarzystwo i znienawidzony przez niektórych przedsionek :roza: ....uprzedzając wszystkie domysły nie preferuje darcie ryja do rana a jak już jest impra to idę do sąsiadów i o niej informuje i ewentualnie zapraszam bo wiadomo z ludźmi trza żyć...pozdro



Czyli preferujesz tzw. staroniemiecki model kamperowania :haha: :spoko

W takim układzie przedsionek jest wręcz niezbędnym elementem wyposażenia , ale nie sam bo do kompletu potrzebujesz jeszcze :
- parawan z słupkami do ogrodzenia całego terenu parceli
- zestaw kolorowych lampek lub lampionów
- dwie thuje w doniczkach do ustawienia obok wejścia
- kega z piwem (tak z 50l) wraz z nalewakiem
- hamak z moskitierą

To oczywiście takie minimum, bo "zawodowcy" to przywożą i wystawiają przed kampera większość tego co mają w domu :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-22, 15:20   

alinixhi napisał/a:
z psychologicznego podejścia


:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :mrgreen: :wyszczerzony: :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-22, 15:41   

alinixhi napisał/a:
takowa odmiana karawaningowca to potencjalny kapuś i donosiciel na polu campingowym który lubi oglądać co robią inni a ulubioną czynnością jest codzienny meldunek /jak za czasów ORMO/ na recepcje campingu spowodowany żalem że ktoś może się bawić lepiej niż inni


No możliwości są dwie , albo ostatnio na kempingu byłeś bardzo dawno temu i było to głęboko w Bieszczadach ........ albo stoisz tam od 1965 :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 454/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2024-04-22, 16:29   

alinixhi napisał/a:
całe szczęście że mam przedsionek bo trochę mnie odgranicza od ludzi którzy mają problemy ze swoją samotnością


Tylko , że potrzeba integracji na siłę i za wszelką cenę to cecha właśnie ludzi samotnych :bajer
Człowiek , który ma poukładane życie rodzinne i towarzyskie, nie szuka znajomych po sąsiadach na kempingu z flaszką w dłoni :spoko

Stojąc na kempingu bez przedsionka okazji do integracji na cywilizowanych zasadach jest znacznie więcej, bo przede wszystkim my widzimy innych, Oni widzą nas, jest okazja powiedzieć sobie dzień dobry, dobranoc, czy smacznego , a okazji do nawiązania kontaktu jest znacznie więcej. Nie każde spotkanie i rozmowa musi od razu kończyć się wielką przyjaźnią, bo nie każda osoba musi nam pasować i vice versa nie każdemu my musimy przypaść do gustu.
Jak ludzie do siebie pasują to się dogadają , zaznajomią i zaprzyjaźnią , bez alkoholu, spożywania spalonego mięsa , czy wspólnego wysłuchania 50 razy pod rząd hitu w stylu "A te oczy zielone" :bigok

Tak szczerze, gdyby na kempingu przyszedł do mnie facet w żonobijce , klapkach i białych skarpetach z flaszką w dłoni i powiedział , że organizuje zakrapianą imprezę integracyjną w swoim przedsionku, że będzie grill, wódeczka i dobra muza i że zaprasza do integracji ....... to bym mu powiedział "Dziękuję bardzo,za uprzejmość i zaproszenie , jesteśmy już po kolacji, ale Wy bawcie się ładnie, do 22.00 , a potem siusiu paciorek i spać " :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2024-04-22, 17:02   

Alinixhi - dyskusja była o przedsionku i jak napisałem wyraźnie każdy ma swój sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeden woli z przedsionkiem a inny nie. I ma do tego pełne prawo.
Nie oceniam też Twojego sposobu wypoczynku i nie wyciągam żadnych wniosków ani nie sugeruję jakie potencjalnie zagrożenie możesz stwarzać dla społeczeństwa.
Życzę Ci abyś fajnie spędzał czas i realizował swoje karawaningowe marzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alinixhi 
początkujący forumowicz

Dołączył: 31 Lip 2017
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2024-04-22, 17:29   

JOKO ...pozdrawiam i dziękuje za wskazówki które mi udzieliłeś....wyposażenie staroniemieckie no kurcze zainspirowałeś mnie tymi opcjami....odnośnie donosicieli na polach campingowych...byli pewnie za komuny a co dziwniejsze potrafią się uaktywnić nawet w dzisiejszych czasach....jak nie posiadacze czerwonych książeczek to pewnie ich mentalni potomkowie...odnośnie alkoholu ....wszystko jest dla ludzi tylko trzeba z tego umieć korzystać...odnośnie imprez... chodzę po sąsiadach tylko informacyjnie żeby nie byli zaskoczeni staropolską gościnnością.. nic na silę i nikogo nie namawiam do swego towarzystwa...ktoś chce przyjdzie wypije pobawi się spoko... jak nie przyjdzie szanuje decyzje i się nie obrażam...klapki zakładam...uwielbiam rubaszny humor... białych skarpetek nie mam... żony nie bije.....trzy paski na dresie posiadam i dobrze mi z tym...disco polo nienawidzę tak jak i jazzu...jak ktoś ma obok małe dzieci kończę imprezę o 22.00 i wtedy faktycznie siusiu i paciorek....zwroty typu dziękuje dzień dobry pozdrawiam nie są mi obce...przedsionek to nie ograniczenie ale wolność wyboru która w żaden sposób nie powinna dyskwalifikować tych którzy go posiadają...trudno to pojąć ale taka prawda ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 114/123
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2024-04-22, 17:38   

Niepotrzebnie się nakręcacie, przedsionek jest niepotrzebny i to w sumie tyle :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemo.d 
zaawansowany

Twój sprzęt: FORD 2.0 CI
Nazwa załogi: Przemo.D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2011
Piwa: 15/60
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2024-04-22, 17:50   

mischka napisał/a:
Niepotrzebnie się nakręcacie, przedsionek jest niepotrzebny i to w sumie tyle :spoko

Ja bym nawet napisał, że jak ktoś na kempingi jeździ to kamperek mu nie jest potrzebny, a zamiast przedsionka niech dorzuci do lepszego namiotu i dobrej osobówki :haha:
Na szczęście większość pewnie z nas zna o wiele ładniejsze miejsca, zawsze bliżej wody niż na kempingach, lepsze widoki, spokuj itd. :spoko
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/416
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-22, 19:11   

joko napisał/a:
wysłuchania 50 razy pod rząd hitu w stylu "A te oczy zielone" :bigok


joko widać że dawno nie byłeś na weselu, tytuł to ``Przez twe oczy zielone ``😜

:ok
odkąd zobaczyłem ciebie nie mogę jeść nie mogę spać :haha:

https://youtu.be/t259ZGWq894?si=43rf-mWPwK9y74SC

Screenshot_20240422_191652.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 153,64 KB

_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 191/416
Skąd: Kraków
Wysłany: 2024-04-22, 19:53   

joko napisał/a:
Komplecik napisał/a:

kompletnie nie rozumiem po co wywalać te graty obstawiać się tym badziewiem co to wogóle daje,


Takie podejście do tematu nazywa się "minimalizmem" :haha: :spoko

Ja mam generalnie tak, że jak wyciągnę z kampera coś więcej niż stolik i stołki, albo rozłożę markizę więcej niż do połowy , to czuję sie "uziemiony" :haha: :spoko



Ja będę jednak powiększał obowiązkowe wyposażenie, dołożę stolik mini i krzesełka parasolki mini,

te duże krzesła będę woził oczywiście ale używam je od wielkiego święta o stole nie wspomnę
Tak że no :szeroki_usmiech
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 180/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2024-04-22, 21:50   

joko napisał/a:
.............


Czyli preferujesz tzw. staroniemiecki model kamperowania :haha: :spoko

W takim układzie przedsionek jest wręcz niezbędnym elementem wyposażenia , ale nie sam bo do kompletu potrzebujesz jeszcze :
- parawan z słupkami do ogrodzenia całego terenu parceli
- zestaw kolorowych lampek lub lampionów
- dwie thuje w doniczkach do ustawienia obok wejścia
- kega z piwem (tak z 50l) wraz z nalewakiem
- hamak z moskitierą

To oczywiście takie minimum, bo "zawodowcy" to przywożą i wystawiają przed kampera większość tego co mają w domu :szeroki_usmiech


I wszystko kamperem do 3,5 t przez Austrię :haha: :haha: :haha:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***