Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Toskania proszę o porady
Autor Wiadomość
IRON 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8 tdi/Dethleffs Espirt alkowa
Nazwa załogi: IRONY
Dołączył: 24 Mar 2009
Piwa: 3/1
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 2009-04-07, 15:41   Toskania proszę o porady

Witajcie.
Oj niedobrze, niedobrze. Ogromnie jestem napalony na wyjazd do Toskanii końcem kwietnia. Urlop zaplanowany, a tu takie rzeczy czytam. Złodziejstwo że aż strach. Wprawdzie byłem we Włoszech wielokrotnie ale to byłby mój pierwszy wyjazd camperem. A camper wiadomo, bardziej rzuca się w oczy i jest łakomym kąskiem.
Ale do rzeczy. Tak więc chcę jechać i pewnie pojadę. Toskania. Czy możecie mi podać adresy dobrych cempingów w Toskanii ( Florencja, Piza, i cokolwiek więcej polecacie do zobaczenia) Oczywiście takich cempingów gdzie można bezpiecznie zostawić domek i niedaleko przebazować się na zwiedzanie ( może pieszką lub lokalną komunikacją), czynnych od maja. I jeszcze jedno pytanko. Jak rozróżnić we Włoszech parking płatny strzeżony od płatnego niestrzeżonego. Jakieś oznaczenia, napisy etc.
Polećcie mi jakieś mapy drogowe z oznaczonymi cempingami ( nawigację oczywiście biorę ale taz na zapas).


Proszę o info ( i słowa otuchy :lol: )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-07, 23:36   

Słuchaj - najważniejsze jest nastawienie. Jak będziesz nastawiony na to, że kradną, napadają itp. to nie jedź, bo będziesz się tylko męczył i bał. Nastaw się na dobry wypoczynek i zachowaj zdrowy rozsądek.
W wielkich miastach unikaj do parkowania małych uliczek i podejrzanych dzielnic. Ja radzę w większych miastach udać się na kemping albo zostawić kogoś na straży. Mnie obrobili we Florencji na miejscu postojowym przy ulicy blisko centrum i uważam, że jeśli zostawisz kampera dobrze wyglądającego na parkingu przy takiej uliczce między osobówkami i nie będzie Cię 3-4 godzin, to prawdopodobieństwo włamu masz wręcz pewne.
Natomiast podróżując po Toskanii i włócząc się po uroczych, małych miejscowościach nie miałem żadnych niespodzianek - mimo, że natrafialiśmy na festyny i dużo zawianych Włochów bawiło się do rana w pobliżu. Wydaje mi się, że w takich mieścinkach toskańskich jest raczej bezpiecznie i tam włamania są rzadkością.
Mimo nieprzyjemnego zdarzenia i tak będę tam jeździł - zrozumiesz mnie jak się tam wybierzesz :mrgreen:
Życzę udanej wyprawy i miłych wrażeń.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-04-08, 00:20   

IRON, nie możesz tak się nastawiać do Włoch.
Kradzieże zdarzyć się mogą wszędzie.
My w poprzednie wakacje byliśmy kampiórkiem właśnie we Włoszech i nie zdając sobie sprawy, co nam może zagrażać, urlop spędzaliśmy beztrosko. I mieliśmy szczęście, bo nic się nie wydarzyło. Zjeździliśmu niezły kawałek Słonecznej Italii i bardzo polecamy. :bigok
Co do kempingów, to bardzo polecam katalog "EUROPA, CAMPING + CARAVANING.
Nabyliśmy go w firmie Elcamp, może nie tani, ale WARTO!!! Polecam.
Pozdrówka i życzymy wspaniałego wypoczynku. :spoko :spoko
Po powrocie czekamy na relację i foteczki. :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IRON 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8 tdi/Dethleffs Espirt alkowa
Nazwa załogi: IRONY
Dołączył: 24 Mar 2009
Piwa: 3/1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-04-08, 10:14   

Dzięki za słowa pocieszenia. Oczywiście pojadę, ale będę się miał na baczności. Co do przewodnika o cempingach myślisz o takim grubym w języku niemieckim. Jeżeli ta to mam go tyle ż nie szprecham po niemiecku :-(. A może jest coś po polsku lub możecie polecić cempingi już "przetestowane".
Mam jeszcze pytanie. Penie powiecie nie dajmy się zwariować - i coś w tym jest - Ale czytając różne wątki natknąłem się na taki o matach "pieszczących" prądem. Czy to żart czy rzeczywiście coś takiego istnieje. Jeżeli tak to gdzie w toto się zaopatrzyć. Wszak lepiej chuchać na zimne...
Oczywiście sprawozdanie będzie i foteczki też - fotografia to mój konik :-)
Zresztą mam zamiar przygotować sprawozdanie z wypraw nie kamperowych do Japonii, Egiptu i na Maltę, ale to w wolniejszym czasie, być może towarzystwo będzie zainteresowane pooglądaniem tego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kamperfan 
stary wyga


Twój sprzęt: PILOTE /Ford Transit
Nazwa załogi: Kamperfani (Kamperfanka i Kamperfan)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Piwa: 8/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-08, 10:29   

We Florencji polecam Camping Michelangelo - wygodny do zwiedzania miasta (nawet na piechotę - kemping położony jest blisko centrum) i bezpieczny - byliśmy tam kilka razy i nic przykrego nas nie spotkało:
http://www.camping.it/eng...a/michelangelo/
http://www.camping.it/eng...schedadati.aspx
http://www.hostels.com/ho...CFRC7ZwodazlLXA
Lokalizacja na planie miasta:
http://www.hostels.com/ma...ichelangelo/319
_________________
Prawa autorskie zastrzeżone zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. z późn. zm.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-04-08, 11:02   

My też mieliśmy przykrą przygodę we Włoszech, ale nadal jesteśmy zakochani w tym kraju. Tak, jak mogłeś przeczytać w poprzednich postach, najważniejszy jest zdrowy rozsądek. W dużych miastach kampera trzeba zostawiać na parkingu strzeżonym lub na campingu. Jeżeli camping jest daleko od miasta to dojazd rowerkami, skuterem (zależy czym dysponujesz) lub komunikacją publiczną. Duże campingi oddalone od miasta często posiadają własny transport - wliczony w koszt pobytu, lub za drobną odpłatnością.
Co do miejsc, z których korzystaliśmy w Toskanii: w Sienie zostawiliśmy kampera na Camper Parku - plac postojowy dla kamperów i autokarów. Jest tam możliwość zrzucenia brudów i zatankowania czystej wody. Tam spędziliśmy także noc (20€/doba w sezonie letnim). Nietety wtedy byłem już po włamaniu i nie posiadałem już nawigacji - nie zanotowałem koordynatów. CamperPark znajdował się na Strada di Pescaia i prowadziły na niego znaki drogowe.
Później zatrzymaliśmy się na dłużej na campingu Norcenni Girasole Club koło miasteczka Figline Valdarno, stamtąd robiliśmy wycieczki w okolice, m.in. do Florencji (autobusem z campingu). http://www.camping.it/toscana/clubgirasole/
W tym roku zaplanowaliśmy Francję, ale chyba w drodze powrotnej zahaczymy północne Włochy - strasznie nas kusi, pomimo przygody w Rzymie.
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-04-08, 21:01   

Iron :bigok , ja też ni w ząb nie szprecham, ale ten katalog jest bardzo przejrzysty i czytelny.
Wyjaśnienie piktogramów jest na końcu w języku polskim.
Kempingi we Włoszech są ładne, czyste!! Im więcej gwiazdek, to cena nieźle startuje w górę.

Wszyscy lubimy oglądać ładne, ciekawe miejsca. :bigok
Czekamy na Japonię, Maltę i Egipt. :bukiet:
Oczywiście wiem, że obecnie towarzyszy nam ciągły pośpiech, więc z cierpliwością i wyrozumiałością :bigok czekamy na relacyjki i foteczki.
Pozdrówka :spoko
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-04-08, 21:08   

KOCZORKA napisał/a:
Oczywiście wiem, że obecnie towarzyszy nam ciągły pośpiech

Ale właśnie Toskania (poza dużymi miastami) jest ucieczką od pośpiechu. Życie kręci się ospale, leniwie ze spokojem. Ludzie się nie śpieszą, na wszystko mają czas. Przede wszystkim korzystają z życia i nie odmawiają sobie przyjemności. Tego im zazdroszczę i to mnie m.in. pociąga w tym kraju. :wyszczerzony:
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-04-08, 21:28   

Nie przejmuj się złodziejami! My mile spędziliśmy czas we Włoszech, a oskubali nas w drodze powrotnej w Austrii. :( Pamiętaj o podstawowych zasadach zachowania ostrożności i zdrowego rozsądku. Nie trzymaj wartościowych rzeczy razem i w widocznym miejscu, fundusze podziel i pochowaj w różnych miejscach (bardzo przydatny jest pomysłowo zamontowany sejf), zrób kserokopie najważniejszych dokumentów, właczaj alarm oddalając się na dłuższy czas od kamperka (wyjące auto zawsze zwróci uwagę). Z reguły parking strzeżony charakteryzuje się tym, że jest ogrodzony a wjazd i wyjazd odbywa się przez szlaban.
Jeżeli do Pizy będziesz wybierał się zachodnim wybrzeżem po drodze polecam kemping w miejscowości Chiavari (N 44 19 19; E 09 18 22).
Prowadzi go bardzo miły człowiek. Po polsku można się z nim dogadać na migi ;) Bramę kempingu od schodów na plażę dzieli zawrotna odległość 10 metrów. W okolicy warte zwiedzenia jest samo Chiavari oraz La Spezia. Można się wybrać również do Portofino łodzią lub autobusem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-04-08, 22:04   

Aulos napisał/a:
Ale właśnie Toskania (poza dużymi miastami) jest ucieczką od pośpiechu.
IRON napisał/a:
Ogromnie jestem napalony na wyjazd do Toskanii końcem kwietnia.

IRON, końcem kwietnia będzie wspaniale. Nie ma takiego natłoku turystów.
Kilka lat temu, o tej właśnie porze roku zwiedzaliśmy zachodnią część Włoch.
Stolice Toskanii Florencję trzeba koniecznie zobaczyć!!! :bigok
Wyspa Elba, na któą płynęliśmy promem jest bardzo piękna i o tej porze roku to oaza ciszy, istny raj. :bigok
Polecam też do zobaczenia TIVOLI, przepiękne fontanny w ogrodach przy Willi D'ESTE (jeżeli byś się znalazł w pobliżu- blisko Rzymu). :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-04-14, 12:39   

My już zdecydowanie ruszamy 23.IV po południu. Kierunek Włochy-zaczniemy od Wenecji, potem Toskania, Liguria i dalej Prowansja. Mamy 3 tyg. czasu (chcemy wrócić na zlot w Pajęcznie). Może jakiś fragment trasy razem? W dwa kamoerki raźniej...
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ROBRE 
zaawansowany
Robert, ale nick byl zajety ;-)


Twój sprzęt: Fiat 290 Burstner A 550
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Italia
Wysłany: 2009-04-16, 20:33   

faktem jest jak pisze AULOS ze na obrzezach aglomeracji....(ladne slowo) miejskich, przewaznie sa duze, strzezone parkingi, majace za zadanie (to moje zdanie;-) wspomoc osoby slabiej jezdzace po miescie dajac im mozliwosc zaparkowania i bezplatnego (cena biletu wliczona w cene parkingu) dotarcia do centrum miasta przewaznie malymi busikami. w miescie w ktorym mieszkam sa takie 3 ....
co do do platnych parkingow to jest ich pelno..... ba..... centrum miasta przesunelo juz granice prawie po obrzeza ;-)))) byleby tylko moc skasowac biednego posiadacza 4 kolek (w jakimkolwiek rozstawie;-) tylko o strzezonych to slabo slychac....za miejsce parkingowe oznaczone (w moim miescie) niebieskim prostokatem placimy w parkometrze, ale gwarancji ze bedzie tam stalo wszystko nie ruszane po naszym powrocie nikt nie da...
zolte prostokaty sluza przewanie inwalidom, badz tez osobom ktore mieszkaja w danej okolicy i wykupily karty parkingowe wlasnie na tak oznaczone miejsca
prawda jest tez to ze lepiej zaparkowac i ewentualnie nie zaplacic za bilet parkingowy (moze byc ewentualny mandat ktory nie koniecznie zaplacimy a nie spotkalem sie z zalozeniem blokady w takich miejscach) niz kombinowac z szukaniem miejsca bezplatnego w jakims zakazanym (w sensie przepisow:) miejscu skad moga takowy pojazd bardzo szybko odholowac (zostawiajac naklejone w miejscu postoju powiadomienie) na parking, ktory przewaznie polozony jest rowniez na obrzezu miasta, tracac w ten sposob sporo czasu,nerwow oraz pieniedzy na odzyskanie naszych czterech kolek

pozdrawiam zyczac udanego pobytu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
IRON 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8 tdi/Dethleffs Espirt alkowa
Nazwa załogi: IRONY
Dołączył: 24 Mar 2009
Piwa: 3/1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-04-16, 23:45   

Dzięki to ciekawe informacje. Jak są oznaczone parkingi strzeżone.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
IRON 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato 2,8 tdi/Dethleffs Espirt alkowa
Nazwa załogi: IRONY
Dołączył: 24 Mar 2009
Piwa: 3/1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-04-16, 23:50   

MAZUREK napisał/a:
My już zdecydowanie ruszamy 23.IV po południu. Kierunek Włochy-zaczniemy od Wenecji, potem Toskania, Liguria i dalej Prowansja. Mamy 3 tyg. czasu (chcemy wrócić na zlot w Pajęcznie). Może jakiś fragment trasy razem? W dwa kamoerki raźniej...




My ruszamy 30 po drodze chcemy zatrzymać się w Alpach na nartach jakieś 2 dni, potem dalej. Podejrzewam, że będziecie już daaaleko. Ale miło byłoby się spotkać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ROBRE 
zaawansowany
Robert, ale nick byl zajety ;-)


Twój sprzęt: Fiat 290 Burstner A 550
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Italia
Wysłany: 2009-04-17, 19:36   

na strzezone musisz wjechac przez szlaban ciagnac przewaznie przy wjezdzie bilet....
a przed wyjazdem uregulowac oplate w okienku badz w automacie....
inaczej szlaban ni huhu ;-)
czesto stoja ludzie samochodami blokujac innych i robi sie kolejka ;-)))
taki parking z obsluga w budce powinien byc strzezony ;-) .... no ale to to wlochy sa....;-) nic nigdy nie wiadomo

no i masz jeszcze przewaznie na glownych wjazdach do miasta tablice informacyjne o parkingach (takie typu ze miejsc wolnych na tym i na tym, tyle i tyle, podswietlane)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***