Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze dalekie podróże i awarie
Autor Wiadomość
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2009-06-24, 09:46   Pierwsze dalekie podróże i awarie

Witam
Przyszedł czas i wybrałem się w daleką podróż. Przejechałem kilka tysięcy kilometrów i przetestowałem mojego Fiacika. Jak na 22letnie auto podróż przebiegała prawie bezawaryjnie.
Wydarzyły się 2 nieprzewidziane historie jedna po części z mojej winy.
Pierwsza przygoda to urwanie się rury wydechowej tuż przy kolektorze wydechowym. Autko miało tak niskie wolne obroty że cały tłumik dygotał aż się up... . Jazda bez wydechu to dopiero hałas. Już nie powiem że stare dukato hałasuje. Nowy wydech , podkręcenie obrotów i po kłopocie. Drugi tilt był nieco bardziej zagatkowy. Jako że nasza aura jest znakomita i od miesiąca leje, jazda z włączonymi wycieraczkami jest permanentna. Jadę ci ja sobie kilka godzin z właczonymi wycierakami w pozycji praca przerywana a tu nagle zaczynaja mi jeździć po szybie w trybie ciągłym, bez przełączania czegokolwiek. Wieczorem zdemontowałem silniczek wycieraczek a tu niespodzianka. Złamał aię blaszka od styków w module elektronicznym przy ślimaku silnika. ot tak. Nie ma już wyłącznika krańcowego.
Czy ktoś posiada stary silniczek wycieraczek do dukato ale ze sprawnym modułem?

moduł.jpg
blaszka styku po ułamaniu
Plik ściągnięto 102 raz(y) 193,46 KB

_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***