Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezdroża płw krymskiego
Autor Wiadomość
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-03-06, 10:30   

Dla zainteresowanych kursem HRV/PLN podaję namiar na bieżący kurs wg NBP

http://stooq.pl/q/?s=uahpln.nbp
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-03-22, 13:04   

Co prawda za wielkiego zainteresowania tymi stronami jakoś nie widać (a wydaje mi się że warto tam jechać), więc postanowiłem relację wkleić "poglądową" - jeśli kogoś interesują jakieś konkrety - PW

zielone - miejsca noclegów

mapa krymu.jpg
Plik ściągnięto 536 raz(y) 129,12 KB

_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-25, 05:53   

zainteresowanie przynajmniej z mojej strony jest, jak czas pozwoli chcę jechać w tym roku. mam prośbę, napisz które z tych parkingów są na dzikich odludnych miejscach.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-25, 16:05   Niżwodne...ukrainski kurot w północnozachodniej częsci Krym

Niżwodne to ukraiński ,nadmorski kurort w północno-zachodniej części Krymu.Kultowe nieomal miejsce ...do którego aż z Kijowa przybywa z namiotami tamtejsza średnia klasa.Za miastem,wzdłuż piaszczystego wybrzeża... w kierunku Czornomojska ciągną się tereny kempingowe.Świetne , nadające się, nawet do dłuższego postoju miejsca... przylegające do piaszczystych plaż.Co parę dni,chodzi po nich jegomość z podręczną kasą fiskalna i w imieniu tamtejszego samorządu terytorialnego ...kasuje 4 hr od namiotu+po 1 hr od osoby(sic).Plaże ładne,morze czyste( z widokiem nieczynnego portu naftowego),a ludzie? Ludzie...wprost przemili.Biwakują całymi ,nawet trzypokoleniowymi rodzinami.Serdecznie zainteresowani Polską i Polakami.Są też obozy złożone z całych firm..z których pracownicy gremialnie , na dwa tygodnie wybrali się na Krym pod namioty.W miasteczku obok jest wszystko,co trzeba ,a nawet więcej .Gra muzyka,są czyste toalety,sklepy,restauracje,bary i mnóstwo ładnych dziewczyn,chociaż spotyka się też dorodnych Tatarów.

Niżwodne na Krymie.JPG
Plik ściągnięto 8160 raz(y) 65,44 KB

Niżwodne kamping.JPG
Plik ściągnięto 345 raz(y) 92,35 KB

Niżwodne na Krymie3.JPG
Plik ściągnięto 359 raz(y) 123,78 KB

Niżwodne na Krymie 2.JPG
Plik ściągnięto 383 raz(y) 119,69 KB

Ostatnio zmieniony przez stachwody 2010-03-25, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-03-25, 18:13   

Mieścina fajna ale trochę zatłoczona. Postanowiliśmy jechać dalej - i warto było :) .

mw4.jpg
Plik ściągnięto 8145 raz(y) 40,62 KB

mw3.jpg
Plik ściągnięto 8145 raz(y) 54,63 KB

mw2.JPG
Plik ściągnięto 8145 raz(y) 47,66 KB

mw1.jpg
w tej budzie były super czebureki :)
Plik ściągnięto 8145 raz(y) 46,11 KB

_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-25, 20:06   

żadnych kurortów zwłaszcza kultowych, tylko odludzia i głęboka prowincja.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-25, 21:20   

no to...zapraszam do Mariampola nad Dniestrem

DSC07891.JPG
Plik ściągnięto 367 raz(y) 163,65 KB

Ostatnio zmieniony przez stachwody 2010-03-28, 09:18, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-03-25, 21:27   

Cyryl napisał/a:
żadnych kurortów zwłaszcza kultowych, tylko odludzia i głęboka prowincja.


:lol: :lol: nie wiem jak to rozumieć jak szukasz dziczy to od Zołotoje do Kurortnoje i Arbatska Striełka, ale będą problemy z wodą pitną przydałby się jakiś kład coby nie ruszac kamperka jak już wjedziesz w dzicz ,żeby od czasu do czasu uzupełnić zapasy.
Akurat ta strona płw gdzie podał Stachwody jest mniej popularna ze względu na brak typowych perełek turystycznych.
W mojej podróży to był akurat końcowy etap zacząłem objazd od strony Kerczu inaczej jak wszyscy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-26, 06:22   

jak to rozumieć?
normalnie, w ciągu roku jestem w mieście, wśród ludzi, dużej liczby ludzi i lubię odmiany, potrzebuję odpoczynku w ciszy spokoju i najlepiej do tego nadają się miejsca odludne.
lubię zwiedzać inne kraje drogami bocznymi przez miejscowości małe, bardzo małe, wioski.
w kraju uwielbiam Polskę powiatową klasy D.
jeżdżę do takiej fundacji TARA, zajmują się opieką nad zwierzakami (głównie końmi), dzisiaj w Piskorzynie. poprzednią siedzibę mieli w Nieszkowicach. wiocha bez sklepu. codziennie koło 11:00 dojeżdżał facet busem ze sklepem objazdowym. wolontariusze - młodzież z Belgii czuła się jak na Marsie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-26, 08:49   

Krym od 150 lat jest celem wakacyjnych wypoczynków milionów Rosjan.Tradycyjne wioski tatarskie zostały zniszczone ,wraz z wysiedleniem Tatarów przez Stalina.Teraz są odbudowywane.Atrakcyjność Krymu to wybrzeże,reszta albo jest stepowa,albo jest wielkim kompleksem zbóż.Im jest "ładniej"...tym jest ludniej.Wysokie klify utrudniają dostęp do wody,tam gdzie skały schodzą do morza ...już przed nami zazwyczaj ktoś jest.Luźniej jest nad Morzem Azowskim,ale okolice... znacznie mniej urokliwie.Bez ironii ...samotnikom polecam szukanie miejsc,gdzie czas zatrzymał się ...nad Dniestrem .Rozległe włuki,błonia ,czysta w rzece woda.

IMG_7200.JPG
Plik ściągnięto 8062 raz(y) 65,28 KB

Ostatnio zmieniony przez stachwody 2010-03-30, 05:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-03-26, 10:03   

stachwody napisał/a:
...nad Dniestrem .Rozległe włuki,błonia ,czysta w rzece woda.
propozycja jak najbardziej atrakcyjna... tylko zastanawiam się jak rozwiązać ją technicznie. Niestety tam gdzie pusto trochę trudniej dojechać, przydałby się więc samochodzik 4x4, który z kolei powinien mieć wszystko potrzebne do niezależnego funkcjonowania i pewien poziom komfortu (osoby w związkach coś o tym wiedzą). W zakupie dla mnie poza zasięgiem, zrobić samemu - hmm mam ograniczone zaufanie do siebie - prototyp jak to prototyp - czasami nie zadziała w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dlatego na razie z tęsknotą ograniczam się do miejsc gdzie prowadzą chociaż namiastki dróg i śledzę poczynania budowniczych :) .
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-26, 10:31   

wandererer,wojażer,wagabunda,powsinoga,włóczykij ... związek utrzyma , nosząc drugą część na rękach,plecach,przyciskając do piersi...karmiąc winem,pieśnią słowiczą ,upolowanym zającem,złowioną rybą ,pieczonym ziemniakiem .Ochroni płaszczem,otuli pałatką ...a jak trzeba...da intruzowi w mordę,a najskuteczniej przemieszcza się wolnossącym dieslem...komfort jest w człowieku ,a nie w desce klozetowej( z doświadczeń eksperymentalnych na przestrzeni 43 lat )

w Horyhladach.jpg
Plik ściągnięto 8014 raz(y) 53,87 KB

Ostatnio zmieniony przez stachwody 2010-03-26, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-03-26, 10:37   

stachwody napisał/a:
wandererer,wojażer,wagabunda,powsinoga,włóczykij ...
niestety - jam człek prosty i tylko czasami chce się gdzieś dalej. Kiedyś kibel w aucie wydawał się zbytkiem, ale wiesz.... do dobrego człek szybko się przyzwyczaja.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-03-28, 13:30   

Mniej pierwotne,ale równie atrakcyjne są okolice Odesy...zwłaszcza dla lubiących łowić i jeść ryby.Słynne limany.

odeskie limany.JPG
Plik ściągnięto 368 raz(y) 178,1 KB

byczki złowione w limanie,obtoczone kukrydzianą mąką+odrobina brandy.JPG
Plik ściągnięto 325 raz(y) 84,31 KB

DSC06627.JPG
Plik ściągnięto 315 raz(y) 41,2 KB

odeskie limany.JPG
Plik ściągnięto 377 raz(y) 54,32 KB

odeskie limany2.JPG
Plik ściągnięto 372 raz(y) 87,83 KB

DSC06638.JPG
Plik ściągnięto 362 raz(y) 50,1 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sum
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-28, 17:38   

Stachwody z jednym tylko w Twoich tekstach się nie zgadzam a mianowicie że okolice morza Azowskiego sa mniej urokliwe. Objechałem terenówką Krym wzdłuż brzegów z wypadem w góry. W związku z tłokiem, brudem, agresywnym pijaństwem i kłppotami na rosyjskim poligonie, do momentu dojazdu na Kercz uważałem urlop za nieudany i uważałem te wszystkie Sudaki i Bakczysaraje za mocno przereklamowane. Ale gdy trafiłem na Kercz do rezerwatów na południowym wybrzerzu, błot leczniczych na północnym, bucht generalskich z organicznym piaskiem, greckich ruin, offroadu na Arabatskiej kosie i limanach, zmieniłem zdanie. Jeśli wrócę a mam taki zamiar to właśnie tam mimo kłopotów z wodą i brakiem towarzystwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***