Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fattore Amico - darmowe parkowanie we Wloszech
Autor Wiadomość
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2012-08-08, 18:33   

W regulaminie jest zapis iż jesteś gościem nie klientem. Nie powinieneś wysuwać żadnych żądań, lecz korzystać z gościnności.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aflinta 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-09, 22:29   

Dodam tylko, że pomimo informacji o zamknięciu biura można bez problemu się zarejestrować przez internet (formularz wypełniany na stronie + płatność poprzez PayPal), lub tradycyjnie (ale trwa to dłużej). Właśnie dzisiaj coś takiego zrobiłem i dostałem informację, że jutro rano wysyłają przewodnik wraz z identyfikatorem - mam nadzieję, że przed trzecim września dotrze, bo trzeba ruszać w trasę :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-08-09, 22:38   

a jak jest z waznością karty?
12 mies od zgłoszenia
czy na rok I-XII
:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała

Wysłany: 2012-08-09, 23:36   

Pisze że od 1 marca do 28 lutego.
:spoko
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2012-08-10, 06:18   

dzieki Jurek, nie doczytałem,
łatwiej zapytać niż czytać przepraszam :oops:
:kwiatki:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aflinta 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-23, 17:46   

aflinta napisał/a:
Dodam tylko, że pomimo informacji o zamknięciu biura można bez problemu się zarejestrować przez internet (formularz wypełniany na stronie + płatność poprzez PayPal), lub tradycyjnie (ale trwa to dłużej). Właśnie dzisiaj coś takiego zrobiłem i dostałem informację, że jutro rano wysyłają przewodnik wraz z identyfikatorem - mam nadzieję, że przed trzecim września dotrze, bo trzeba ruszać w trasę

No i chyba mam problem... bo minęły prawie dwa tygodnie a ja ciągle nic nie dostałem :(
Ile czekaliście na przesyłkę z Fattore Amico? Zostało mi dziesięć dni do wyjazdu i zaczynam się powoli zastanawiać nad jakimś planem B :? Póki co nie odpisują na e-maile, strona internetowa też padła (może faktycznie gdzieś wyjechali)?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-08-23, 17:53   

To Ty nie wiesz, że Włosi maja w sierpniu urlopy i zamykają wszystko, no może prawie, na głucho? :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2012-08-23, 20:47   

A my sie zastanawiamy,bo i tak ktos by to musial nam zrobic,bedziemy jak dobrze pojdzie we Wloszch w pazdzierniku,to juz nie bedzie problemu.B
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aflinta 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-23, 22:33   

Fux napisał/a:
To Ty nie wiesz, że Włosi maja w sierpniu urlopy i zamykają wszystko, no może prawie, na głucho?

Wiem to bardzo dobrze, dlatego wcześniej napisałem, że najpierw się upewniłem czy moja rejestracja zostanie przyjęta i zrealizowana mimo początku sierpnia. Dostałem też informację o wysyłce... ale nic nie doszło i powoli zaczynam czuć niepokój, że nie wszystko dopina się na ostatni guzik jak wcześniej sobie założyłem :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
justysia78 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Skąd: Reinbek, DE
Wysłany: 2012-09-01, 00:41   

Witajcie,
mam do Was jedno pytanie. Czy kamper ktorym wybieramy sie na wycieczke musi byc nasza wlasnoscia czy moze byc wypozyczony? My nie mamy takiego auta ale mamy zamiar takowe wypozyczyc. Czy do rejestracji na FM wymagana sa jakies numery rejestracyjne auta?
Z gory dzikuje za odpowiedz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2012-09-01, 00:54   

justysia78 napisał/a:
Czy kamper ktorym wybieramy sie na wycieczke musi byc nasza wlasnoscia czy moze byc wypozyczony?

Może być wypożyczony.
To tylko angielscy policjanci pytali po zjeździe z promu, czy to mój kamper. Ale tam chodzi o przemyt np. narkotyków. W wynajętym kamperze mogą być podłożone, bez wiedzy wynajmującego.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aflinta 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-03, 12:58   

Z mojej strony jeden wielki minus dla Fattore Amico. Jest wrzesień, powinni siedzieć z biurze, ale na telefony i emaile nie odpowiadają. Może by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie fakt utopienia 35 euro i wyjazd za kilka godzin bez zaplanowanych noclegów :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aflinta 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Sie 2012
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 18:08   

Na prośbę jednej z osób odpisuję jak się całość zakończyła :)
Otóż kończąc pakowanie rodziny do kampera zauważyłem na komórce e-maila z Fattore Amico. Przeprosili, że faktycznie chwilę ich nie było i zapraszają po nowy komplet papierów do Mediolanu. Tak więc została obrana trasa odwrotna do planowanej i po trzech dniach (te wspaniałe widokowo austriackie, szwajcarskie i włoskie alpejskie drogi :mrgreen: ) dotarliśmy do Mediolanu, gdzie zgodnie z obietnicą czkały na nas naklejka, legitymacja i przewodnik. Wszystko miło i sympatycznie, podobnie jak późniejsze noclegi w wybranych na gorąco z przewodnika miejscach. I mimo, że często do celu przybywaliśmy bez zapowiedzi i godzinę czy nawet dwie po zalecanym terminie, wszystko zawsze było OK. Angielski praktycznie wszędzie akceptowany bez problemu, choć w jednym gospodarstwie (naprawdę wielkie i wypasione) mówili tylko po włosku - nie przeszkodziło to jednak w "dogadaniu się" odnośnie pozostania na noc. Włosi ogólnie są bardzo mili i sympatyczni (szczególnie jak się jest z małym dzieckiem) :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ROBRE 
zaawansowany
Robert, ale nick byl zajety ;-)


Twój sprzęt: Fiat 290 Burstner A 550
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Italia
Wysłany: 2012-12-04, 21:06   

wazne ze byl w miare happy end....
ale to fakt ogolnie znany ze w sierpniu wlosi sa nieprzewidywalni.
pozdrawiam wszystkich
ps. sorki ze tak rzadko bywam na Camperteam ale tak jakos wychodzi.. za to sercem jestem zawsze z wami ;-)
_________________
:haha: to tak gwoli scislosci :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-06-11, 20:09   

Nie tak dawno wypełniłem deklarację znajdującą się na stronie http://www.fattoreamico.it/ i uiściłem opłatę 35 euro.
Podpisaną deklarację wysyłałem pocztą na wskazany adres.

Oprócz wysłania pocztą, przesłałem skan deklaracji i skan wpłaty mailem, dzięki czemu jeszcze w tym samym dniu dostałem odpowiedź z Włoch, że dokumenty są wysyłane do mnie. Odpowiedź dostałem w poniedziałek, a dokumenty przyszły już w piątek.

Otrzymałem naklejkę na kampera z nr rej auta, imienną legitymację i grubą książkę z mapkami i opisem gospodarstw. Co ciekawe, przy każdym gospodarstwie, oprócz adresu, ilości miejsc parkingowych, koordynatów GPS, określenia, co produkują jest także podane, gdzie jest najbliższy punkt serwisowy kampera i czy płatny. Także dokładny opis jak dojechać do gospodarstwa (w kilku językach, niestety w polskim nie ma). Oferta dotyczy kamperów (niestety nie ma nic o przyczepach).

A tak wygląda przewodnik:







_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***