Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno kampera a przyczepa
Autor Wiadomość
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-28, 13:38   Kupno kampera a przyczepa

Chcielibyśmy z mężem kupić kampera, ale mamy specyficzne wymagania - musi móc ciągnąć przyczepę o masie do 2t. Czy dostaniemy coś takiego w niewygórowanej cenie? Myslimy o kamperze tak rocznik '93-95 i silniku przynajmniej 2,5l Diesel. Kamper typu alkova z conajmniej 4 miejscami do spania. Bardzo prosimy o porady, a może coś takiego w ogłoszeniach już się znajdzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-28, 16:23   

I jeszcze jedno pytanie.
Jeżeli już to na jakim podwoziu najlepiej się zdecydować biorąc pod uwagę, że oboje z mężem mamy lewe ręce do wszelkich napraw, więc każda naprawa, to wyjazd do warsztatu. Które podwozia lepsze, trwalsze, mniej awaryjne, częsci bardziej dostępne no i nie drogie. Przyglądaliśmy się głównie Fiatom i Fordom, ale tak naprawdę, to sami nie wiemy.
Za wszelkie uwagi i porady będziemy bardzo wdzięczni, bo całkiem zieloni w tym temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
waldi 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Dukato FFB 560 EUROPA
Nazwa załogi: grawalki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Piwa: 5/1
Skąd: Poznan
Wysłany: 2009-08-29, 12:13   

Witam serdecznie i pozdrawiam z Poznania :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-08-29, 13:02   

Tylko Milka! Silnik 10 litrów, na haku 2,5 tony a gwarancja na silnik milion kilometrów.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2009-09-01, 15:22   

Aż taki wielki to nam nie potrzebny :) . Chcielibyśmy coś tak do 30tys. zł max no i jak najmłodszego rocznika i jak najlepiej wyposażony z silnikiem min 2.5TD :) i żebym ja też mogła go prowadzić jak nie ma przyczepy. I tu pojawia się pytanie czy może lepiej poszukać u naszych sąsiadów zza Odry, czy może jednak wybrać się do tego gościa spod Słupska. Przeglądam na bieżąco oferty portali typu Allegro i otomoto i parę ciekawych się pojawiło, ale ponieważ zakup planujemy tak dopiero na koniec września jak sprzedamy naszego Transita z 2003r., to jeszcze nic nie oglądamy fizycznie, bo i kasy nie za bardzo jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-09-01, 18:49   

Witaj Kraak. Skoro szukasz roczników 93-95 to nikt nie będzie Ci w stanie powiedzieć coś konkretnego. Samochody niezaleznie od marki, zużywają się w trakcie eksploatacji. I możesz trafić Fiata w doskonałym stanie a Forda w nie najlepszym, jak i oczywiście odwrotnie. Wszystko zależy od eksploatacji w szerokim tego słowa znaczeniu. Tzn. kto, jak i gdzie go eksploatował i jeszcze ważniejsze, jak o niego dbał. Jeśli poprzedni właściciele w porę wykonywali przeglądy i niezbędne naprawy, to na pewno będzie w lepszym stanie od tego niedbałego.
Ja wiem, że są to banały... ale taka jest prawda... a ewentualne rady, że lepszy Ford czy Fiat, czy może Peugeot, będą zależały tylko od doświadczeń jakie miał doradzający, a stan konkretnego modelu może odbiegać od tego radykalnie.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-09, 20:13   

Słuchajcie - znalazłam coś takiego
kamper
w sobotę jedziemy obejrzeć. Cena trochę duża no i nie ma haka, ale obejrzeć trzeba, tym bardziej, że niedaleko od nas. Czy do takiego auta można zamontować hak i jaką wtedy będzie mógł ciągnąć przyczepę? Jaki to mniej więcej koszt i gdzie można taki montaż wykonać?

Pozdrowienia
Daga i Tomek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-09, 20:25   

Aha i jeszcze na co mamy zwrócić uwagę, bo my to przede wszystkim użytkownicy jesteśmy i jak coś się psuje to tylko warsztat, bo sami to tylko klocki umiemy wymienić :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papciosmurf 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot J5 2.5D Adria /Hobby 690 Exclusive
Nazwa załogi: Gromki
Dołączył: 25 Sie 2009
Skąd: Warszawa/Ursus
Wysłany: 2009-09-09, 21:51   

Kraak napisał/a:
na co mamy zwrócić uwagę
Khmmm ... to turbo po 200 tysiącach przebiegu jest, a w drugim wątku omawiano dziś "chorobę szalonych diesli" :wyszczerzony:
Zaraz na pewno ktoś bardziej doświadczony w zabytkach się wypowie ale ja większą uwagę i obawę przywiązywałem do "kiosku" niż do mechaniki ale pewnie dlatego że mechanikę lubię.
_________________
Pozdrawiamy

Dagmara, Julcia i Andrzej

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-09-09, 23:24   

Co do montażu haka to trzeba zwrócić szczególną uwagę czy jest dodatkowa rama do końca zabudowy np.w delfikach była tylko decha aby go nie obciążać wisiało w powietrzu. Co do uciągów się nie wypowiem najlepiej spisać VIN i do diagnosty na stację co może on nam max. wpisać :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-09-15, 00:13   

Z uciągiem nie będzie tak łatwo. Maxymalna masa zestawu samochód + przyczepa nie może przekraczać 3,5 tony. POnieważ zwykłe blaszaki (takie jak mój :) )mają masę około 2 ton - to camper na pewno będzie miał więcej. Implikacja - NA PEWNO eliminuje to z uciągu przyczepę o masie 2 ton.
jeśli haka nie ma można go założyć - do każdego auta - wiąże się to z wpisem do dowodu rejestracyjnego czyli koszt haka + 70 PLN.
Świstak poniekąd miał rację polecając swoje autko :) Pożądana przez was konfiguracja wykracza poza prawo jazdy klasy B.
a tu proszę na szybko znalazłem szczegółowa odpowiedź z netu z podstawą prawną:
Czy mając prawo jazdy kat. B mogę prowadzić zespół pojazdów o DMC równej 4250 kg? Zespół ten składałby się z pojazdu o dmc 3500 kg i przyczepy lekkiej.

Posiadacz prawa jazdy kategorii B może zgodnie z art. 62 Prawa o ruchu drogowym ciągnąć przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg, jeżeli dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego i jednocześnie dopuszczalna masa całkowita zespołu (czyli pojazdu i przyczepy) nie przekracza 3500kg.

Jeżeli zaś dopuszczalna masa całkowita przyczepy wynosi nie więcej niż 750 kg (przyczepa lekka), to DMC pojazdu ciągnącego może wynosić nawet 3,5 t. W tym przypadku suma DMC zespołu nie może przekraczać 4250 kg. Wynika to z treści art. 88 ust. 3 pkt. 3 Prawa o ruchu drogowym, a dodatkowo - z ratyfikowanej przez Polskę Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym (art. 41 ust. 4).
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-15, 07:14   

Tak, to wiem - mój mąż ma C więc nie ma problemu. Chodziło mi o masę bez przyczepy - żebym mogła ja go normalnie prowadzić jak nie ma zaczepionej przyczepy. Co do haka to też wiem, że nie jest to duży koszt. Interesuje mnie raczej jakie autko da sobie radę z taką przyczepą. Oczywiście nie chodzi mi tu o niesamowitą dynamikę jazdy, raczej o spokojną w granicach 70-80km/h jazdę. Z końmi i tak nie wyprzedza się zwykle aut, więc nie musi mieć przyspieszenia, ale żeby sobie radził na wzniesieniach. To zwykle dość ciężkie auta i z tego co słyszałam same sobie nie radzą zbyt dobrze. Dlatego moje pytanie jakie parametry musiałoby mieć auto minimalnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-09-15, 07:37   

Witaj. Na taki zestaw jest potrzebne prawo jazdy nie kategorii C ale B+E. Poza tym raczej "normalny" kamper nie pociągnie tak ciężkiej przyczepy. Sprawdziłem w dowodzie rejestracyjnym i u mnie maksymalna masa całkowita przyczepy wynosi 1400 kg (Fiat Ducato 11). Dodatkowo mam takie uczucie że gdybym podpiął te 1400 kg to miałbym problemy z jazdą (silnik ma moc 110 KM).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kraak 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: szukam
Dołączyła: 28 Sie 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-09-15, 11:36   

No właśnie o taką informację mi chodzi mimo, że mnie zmartwiłeś :( . Najlepiej to by było wypróbować taki zestaw i wtedy wiadomo czy to się da czy nie. Normalnie jesteśmy w kropce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-09-15, 13:17   

A do Milki nie trzeba przyczepy. Wejdą do środka 4 konie i z 50 osób, a w dalszym ciągu nie przekroczycie DMC!!! A nawet jeśli w środku będzie 10 koni i Wy - mało która osobówka podskoczy Wam w mieście...

Jak się nad tym zastanowić, to najlepszym wyjściem będzie zbudować kamper na podwoziu miejskiego autobusu w wersji 3-drzwiowej. Z tyłu można bez problemu wygospodarować 2 - 3 metry na stajnię dla 3 koni i osobne drzwi z częściową pochylnią, autobus z przyklękiem więc zwierzęta będą miały większy komfort niż na przyczepie. Kwestia tylko dobrego uszczelnienia i podwieszonego dodatkowego zbiornika na gnojowicę. Zostanie wam do dyspozycji około 15- 20 metrów kwadratowych przestrzeni do życia i 5 - 6 metrów kwadratowych stajni. Zarejestrować jako specjalny poniżej 12 ton i wystarczy C bez winiet.
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***