Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2014-02-18, 10:06
opinie o używanych kamperach - widziałeś - polecasz lub nie
Autor Wiadomość
janooo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: ducato dethleffs 99'
Nazwa załogi: surferki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2009
Piwa: 2/1
Skąd: miasto świętej wiezy
Wysłany: 2009-10-23, 14:22   

a czy o tym mozna snic czy raczej miec z nim koszmary?

http://www.allegro.pl/ite..._serwisowa.html

http://photos03.allegroim.../82/792398251_2
http://photos03.allegroim.../82/792398251_3
http://photos03.allegroim.../82/792398251_5
http://photos03.allegroim.../82/792398251_6

Camper FIAT Ducato 2.5 TD książka serwisowa (numer 792398251)




Dane
Aktualna cena 10 100,00 zł
Do końca 6 dni


kup na raty

Jak kupować?





Parametry
Rok produkcji (1900 - 2100): 1991
Przebieg (km): 124000
Pojemność silnika (cm3): 2500
Rodzaj paliwa: Diesel

Skrzynia biegów: Manualna
Kolor: inny
Stan: Używany
Uszkodzony: Nie
Wyposażenie Kuchnia, Lodówka, WC, Wspomaganie kierownicy
Informacje dodatkowe Pierwszy właściciel, Serwisowany w ASO, Sprowadzony




FIAT DUCATO CAMPER 2.5 TD

Sprowadzony po opłatach do rejestracji, oryginalny przebieg 124000km. Książka serwisowa prowadzona przez cały czas. Samochód długo stał i niebył używany. Wystawiam fakture z kompletem dokumentów. Możliwość obejrzenia Campera w Kielcach po wcześniejszym umówieniu.

Tel. 515 651 652
_________________
znający się na piwie
http://www.bractwopiwne.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-10-23, 17:14   

Z opisu taki że faktycznie można śnić.

Ale jak widzę u naszego handlarza: Pierwszy właściciel, Serwisowany w ASO, Sprowadzony. książka serwisowa, przebieg 124.000 oryginalny to przypomina mi się jak kupowałem a raczej próbowałem kupić przyczepę u nas. W opisie coś w podobnym stylu. Zawsze. Po dojechaniu na miejsce i dosłownie parusekundowych oględzinach - złom. Też zawsze. Jeżeli w przypadku przyczepy można mówić o złomie. Raczej sterta nic nie wartego plastiku. Alergię na naszych handlarzy mam straszną. Ale próbuj. Może cud ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-23, 17:43   

Ta cena jest bardzo atrakcyjna ...... chyba że to inna waluta .... ;) lepiej zadzwon i spytaj ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-10-23, 17:54   

Na razie to licytacja BCM. Za 5 dni okaże się jaka jest faktyczna cena. Myślę że dużo wyższa. Do tego nijak się mająca do faktycznej wartości. Ale to ostatnie zdanie to już moja subiektywna opinia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-23, 19:06   

Zabudowa FFB zwłaszcza konstrukcja dachu powinna chronić przed rozszczelnieniem.Warto więc przyjrzeć się miejscom gdzie przewody od solara wchodzą do wewnątrz i pod solarem.Wygląda na -nie oskubanego przed sprzedażą.Pomacać sufit w alkowie,i bardzo dokładnie przyjżeć się czy nie został zalany,lub przytopiony :-/ Dość :-/ intezywnie sie wietrzy (otwarte okna w kabinie,tylne,i dachowe.Może to przypadek,ale wiadomo,że wilgoć jest największym przekleństwem camperków z tego okresu(szkielet ścian z :-/ słabej jakości drewna,zazwyczaj bez impregnacji)Jak suchy i działające podzespoły w zabudowie-lodówka,piec,boiler,wc, to może i cud sie zdarzył :lol: Na wszelki wypadek można poprosić naszego kolegę jak sie nie mylę Marekh,może będzie miał chwile czasu i obluka go,podróżuje Frankią w podobnym wieku,myśle że znajdzie ew.bolączki,lub poleci :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-10-23, 19:59   

Żeby nie marnować czasu na dojazd i oglądanie to poprosiłbym najpierw o skan dokumetu - książka serwisowa prowadzona przez cały czas. Po drugie: 18 lat i 12400 km. Wychodzi niecałe 7000 km rocznie. Kamperem ? No ale dobra. Serwisowany w ASO czyli będzie miał to udokumentowane. Poprosiłbym także o zrobienie zdjęcia pedałów i kierownicy w rozdzielczości np. 3000x4000 pixeli. Teraz większość kompaktów to potrafi. Ale równie dobrze może być 2000x3000 pixeli. To potrafią wszystkie starsze. Można będzie wtedy postarać się przynajmniej ocenić realny przebieg. Jak to by się zgadzało to może wtedy faktycznie warto obejrzeć domek z bliska fachowym okiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINIE 4,9
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2009-10-23, 20:07   

cytat kolegi
"Poprosiłbym także o zrobienie zdjęcia pedałów i kierownicy w rozdzielczości np. 3000x4000 pixeli."


-a jak wcześniej wymienił nakładki gumowe na pedałach i wymienił kierownicę,
co wtedy będzie jako dowód na przebieg pojazdu????
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris 
zaawansowany


Twój sprzęt: aktualnie namiot
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Gru 2008
Piwa: 3/1
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-10-23, 20:17   

Tak jak napisałem. Jak to by się zgadzało to może wtedy faktycznie warto obejrzeć domek z bliska fachowym okiem. I dopiero wtedy będzie mozna ocenić stan i przebieg pojazdu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ccsrally 
zaawansowany


Twój sprzęt: Był FENDT 640 , vw T4multivan teraz szukamy
Nazwa załogi: Kotek i Słoneczko
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2008
Piwa: 3/5
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2009-10-23, 21:38   

z anglii może sprowadzony ale kierownica nie była przekładana. świadczy o tym układ zabudowy drzwi z dobrej strony :wyszczerzony: no i wyspy to taki kraj gdzie można zarejestrować autko z kierownica po każdej stronie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bonusik 
weteran


Twój sprzęt: Hobby 600...w marzeniach..:))
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2008
Piwa: 10/15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-23, 21:51   

Na pewno nie jest to typowy Anglik,drzwi z kampingu ma z prawej strony... :ok
A o ile się orientuję to typowe kampiórki Angolskie mają drzwiczki po lewej.. ;)
_________________
Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekW 
weteran


Twój sprzęt: Hymermobil 650 '79
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Piwa: 28/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-10-23, 23:13   

bonusik napisał/a:
A o ile się orientuję to typowe kampiórki Angolskie mają drzwiczki po lewej.. ;)

Ci Anglicy, którzy dużo podróżują po Europie kontynentalnej kupują typowe europejskie kampiórki z kierownicą po jedynie słusznej stronie 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cysiak 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: j5 burnster
Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: wawa
Wysłany: 2009-10-24, 00:22   

W ciągu września obejrzałem ok 30 kamperów w cenach od 25 do 35 tys w Polsce.
Nie wszystkie, tylko te które miałem po drodze w Polsce .Warszawa, Śląsk, Kraków.
Moje wnioski były straszne .Jeździłem tylko do takich które właściciele lub handlarze oceniali na 4 lub 5 w 5 stopniowej skali. Od rocznika i modelu ważniejszy był dla mnie stan (długość powyżej 5,5m szerokość powyżej 2,2m-alkowa). Np w Gliwicach za bodajże 27 tys chciano mi sprzedać trupa hymera któremu jeden gar nie startował ,rdza z przejedzenia już bekała, a popitkę można było od środka z sufitu zlizywać. I tak wszędzie rdza, brak akumulatora ,panie ale to działa tylko butli nie ma..,albo inne cuda. Zarówno handlarze jak i tzw.prywatne.
Faktem jest że nie trafiłem na żadnego kampera z CT.
W końcu znalazłem jednego który przy cenie 27tys wydawał się sensowny. Nie miał polskiej rejestracji więc dochodziły koszty. Ale przy tym stanie nadal wydawało mi się to za dużo. I zacząłem licytować na niemieckim ebayu. Ponieważ trudno go obejrzeć przed zakupem wiec wyszukiwałem ofert z pewną wadą. I w końcu znalazłem i wylicytowałem 1989 burstner j5 za odpowiednią kwotę z rozwaloną skrzynią biegów. Pojechałem z duszą na ramieniu co znajdę. Wszystko było tak jak niemiec napisał i umieścił w ogłoszeniu. Samochód bez żadnych bajerów w stylu dvd solar itp. Stan taki jak fabryka wypusciła. Samochód zepsuł mu się (skrzynia) i on stwierdził że kupuje nowy. Jak byłem u niego to na podjeździe stał już jego swieży 3-latek.Samochód przywiozłem na lawecie (to osobna historia ---wysokość auta +laweta!!!)I w warsztacie na nowych częściach naprawiono mi skrzynie za 1550 zeta. Zapłaciłem za niego akcyzę ponieważ z racji uszkodzenia skrzyni faktura był relatywnie niska a wole nie płacić za parę lat odsetek. Przebieg 107 000 km udokumentowany. Rdzy brak z wyjątkiem paru centymetrów na podszybiu.
Wszystko razem wyniosło mnie o ok 30% taniej niż gdybym kupił go w Polsce .
Ale nas razie sza bo jeszcze nie byłem u arcadarki na przeglądzie ...:)
Ciekawe co on powie...
Mój wniosek...jeżeli masz przejechać i tak parę kilometrów żeby obejrzeć kampera...zrób to do Niemiec do prywatnych właścicieli. A te parę kilometrów dalej traktuj jak wycieczkę krajoznawczą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-24, 03:07   

Święta prawda,też tak zrobiłem i następnym razem jak mój mi się znudzi pojade do Niemiec ale tym razem już swoim starym :) :) :) I spokojnie będę szukał,przynajmniej nie trafię syfa jakie oglądałem w Polsce (w moim przypadku też wszystkie jakie widziałem były w stanie agonalnym ):evil: :evil: :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
AUTOJUR 
Kombatant


Twój sprzęt: TRANSIT-RIVIERA 1996
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Piwa: 9/1
Skąd: Poznań okolica
Wysłany: 2009-10-24, 10:40   

W kraju też idzie taniej kupić i to w dobrym stanie.Niedaleko w komisie stał 1 dzień w ładnym stanie a złom mimo że nowy już 2 miesiąc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2009-12-06, 11:15   

odswierzam temat
pamiętacie niedawną dyskusje na temat kampera z koła który ponoc był idealny a przebitka jak ktoś zauważył 20 tyś zł
tutaj mamy kolejnego kwiatka zdjęcia sciągnołem z mobile .de do tematu uszczelnienie kampera jako pewiem sposób zsługujący na uwagę a raczej smiech dobre jak kamper stoi ale co zrobic jak pada a my jestesmy w drodze
taką zabudowę miał mój pierwszy kamper i powoli załuję ze go sprzedałem

plandeka.jpg
Plik ściągnięto 6884 raz(y) 22,15 KB

plandekaaa.jpg
Plik ściągnięto 6884 raz(y) 22,34 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***