Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Porozmawiamy z Automapą.
Autor Wiadomość
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-08, 12:48   

KOCZORKA napisał/a:
A ja nie do końca się z tym zgodzę.
Nie nazwałabym nas użytkowników niszowymi.
W Polsce przyszła "moda" na kamperki, sprzedaż jest coraz większa.
Zainteresowanych jest coraz więcej (widać to po naszym forum, a nie wszyscy się zapisują).



Łoj Lucynku sentymentalnie to ja się z Tobą zgadzam ........ ale tak jak napisałem MY i nasze kampery to "nie ich target" ....... zastanów się ile w polsce jeździ kamperów ponieważ nie mam pojęcia przytoczę wywód Janusza :

"janusz - 2008-10-03, 23:11
Temat postu: Liczymy kamperyW związku z ostatnimi dyskusjami na forum i w prasie pomyślałem, że można by było policzyć ile jest na naszym forum kamperów. W innym wątku padła liczba 5000 w Polsce. Myślę, że jest to liczba na wyrost. Może kiedyś jakiś urząd statystyczny policzy. Robiąc identyfikatory na zloty doliczyłem się jakieś 120 kamperów które były na zlotach w Pajęcznie, Zieleninie i będą w Osówce. Liczę, że drugie tyle jest na forum takich którzy nie byli na tych zlotach. Razem około 250. Optymistycznie przyjmuję, że drugie tyle nie wie o istnieniu CT To razem 500 kamperów. Pewna ilość osób nie jest zaimteresowana "klubowaniem się". Z takich szacunków liczę, że w Polsce jest około 1000 prywatnych kamperów, drugie tyle czeka na nabywców, w komisach i u dealerów. Są jeszcze kampery w wypożyczalniach ale nie wiadomi ile. "

Myslę że te szacunki są i na dzień dzisiejszy mimo wszystko na wyrost ale OK przyjmijmy ,że tak jest kolejne pytanie to ilu kierowców tych kamperów korzysta z GPS-a, przyjmijmy ze 70% , zostaje 700 sztuk, następne ilu korzysta z AUTOMAPY biorąc pod uwagę mnogość urządzeń dedykowanych do innych aplikacji prywatne upodobania etc myślę ze nie więcej jak 30-40% pozostaje więc około 250 pojazdów z czego połowie brak tej funkcjonalności nie przeszkadza ........ ostało się więc 125 sztuk. Jeśli mówilibyśmy o sprzedazy 125 licencji to handlowcy być może nacisneliby na programistów ale my mówimy o modyfikacjach funkcjonalnych nie skutkujących znaczącym wzrostem sprzedaży .....
Wyliczenie z sufitu ale myślę że nie popełniłem dużego błędu statystycznego i właśnie dlatego nazwałem nas "użytkownikami niszowymi" jesli odniesiemy to do ilości samochodów osobowych rejestrowanych w POLSCE w 2008 roku czyli ponad 113tys samochodów nowych i ponad 300tys samochodów używanych stwierdzenie "niszowi" wyrazi się w liczbach ;)

:kwiatki: pozdrawiam Lucynko ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-10-08, 22:32   

roger napisał/a:
jakość map i pokrycie ogólnie mówiąc zagranicy to juz mizerna 3 ..... (potestujcie Irlandia, Bułgaria, Rumunia, Turcja będziecie wiedzieli o czym mówię).

Nie do końca masz rację. Bułgaria, Rumunia to faktycznie główniejsze drogi, ale co do Irlandii to nie masz absolutnie racji. Jeździłem po bocznych drogach i AM prowadziła bardzo ładnie. Poza AM nie ukrywa, że mapy Europy u nich to produkt Autoatlasu czy Teleatlasu, nie pamiętam, a nie ich własny.

A występowanie o uwzględnienie kamperów, czy ustawień własnych ma sens, bo gdy w opcję samochód ciężarowy wpisałem wymiary i wagę kampera, to i tak np. w Grecji byłem kierowny na obwodnicę dla TIRów, mimo, że przejazd przez miasto nie miał ograniczeń ani tonażu ani szerokości czy wysokości, więc powiedziałem "Krzysiowi", że się nie zna i pojechałem przez miasteczko, na dodatek dużo krótszą trasą.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-09, 08:17   

wbobowski napisał/a:
Bułgaria, Rumunia to faktycznie główniejsze drogi, ale co do Irlandii to nie masz absolutnie racji


Spróbuj poruszać się z nią po Belfascie np Włodku .....powodzenia życzę ..... ;) w czerwcu jeździłem po Irlandii z wersją 5.5 i wiem co piszę .... IGO radziło sobie o niebo lepiej.
Mimo algorytmu "trasa szybka" w większości państw europejskich wpakuje Cię w miasta i miasteczka , przeważnie przez ich centra mimo istnienia alternatyw dużo szybszych (nie zawsze obwodnic).
Co do map to praktycznie wszystkie nawigacje korzystają z map firm Navteq i Teleatlas pytanie tylko z których wersji i jak przez siebie modyfikowanych. Używałem i testowałem praktycznie wszystkie nawigacje dostępne na rynku Polskim, Francuskim i Niemieckim zarówno akcesoryjne jak i te montowane fabrycznie. Na swoim urządzeniu mam zainstalowane MIO, IGO, MapaMap, Navigatora i Automapę właśnie.
Bardzo lubię AUTOMAPĘ i uważam że właśnie ze względu na swoje indywidualne funkcjonalności , elastyczność wsparcia technicznego oraz intuicyjność interfejsu jest to najlepszy program nawigacyjny , co nie znaczy że doskonały swoje bolączki ma i o większości z tych , które mnie przeszkadzają starałem się napisać ... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-10-09, 08:28   

roger napisał/a:
Spróbuj poruszać się z nią po Belfascie

A bo to nie Irlandia, tylko część GB... i przypadkiem nazywa się IRL Płn. :wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-09, 10:39   

wbobowski napisał/a:

A bo to nie Irlandia, tylko część GB... i przypadkiem nazywa się IRL Płn. :wyszczerzony: :wyszczerzony: :wyszczerzony:


...... Ale Irlandia Płn. a nie GB Płn........ ale skoro Irlandia Płn. to nie Irlandia to ja się poddaję ...... NIE MAM pojęcia gdzie byłem ..... co robiłem i kiedy to było .... nie jestem nawet pewny czy byłem samochodem ...... pewnie to była ameryka ....tylko która .......
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-12, 13:30   

Wracając do tematu Automapy i naszej prośby, otrzymaliśmy odpowiedź z prośba o dalsze konsultacje:

1. Czy sa jakies inne parametry np. nachylenie terenu,
ktore sa istone przy ustalaniu tego typu
tras, ktore Panstwa interesuja ?

2. Jak liczna jest Polsce rzesza kierowcow
zainteresowanych tego tupu specjalnymi typami
tras o jakich traktuje przeslane przez Panstwa pismo ?

Co do pkt.1 ja nie wiem czekam na sugestie od kamperowiczów.
Może zadać takie pytanie też na karawaning.pl czy przyczepowcy mają jakieś sugestie w tym temacie to za jednym razem odpowiedzielibyśmy firmie CEO, Aqurat sp. z o.o.

Co do pkt.2 Co odpowiedzieć? Kiedyś się liczyliśmy. Może szacunkowo w skali kraju około 1000 kamperów w użytkowaniu i drugie tyle oczekuje na swojego właściciela. Nie wiem kompletnie.
Tak jak w piśmie napisaliśmy że dotyczyć to może kilkudziesięciu tysięcy użytkowników samochodów dostawczych. Ilu używa Automapy?
Pewnie gdyby była opcja kamper/duży dostawczy AM byłaby atrakcyjniejsza i trochę ludzi kupiłoby właśnie z tego powodu, że jest taka opcja.
Odpiszę na razie z podziękowaniem o zainteresowanie i poproszę o kilka dni na konsultacje w naszym gronie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2009-10-12, 14:26   

Wydaje mi się po moich skromnych doświadczeniach na trasach z kamperkiem aby było to programowalne, czyli nie ustalone na sztywno. np.

Wybieramy specjalny i tam wpisujemy np wagę, wysokość, itp nie wiem co tam jeszcze komu potrzeba może długość ?

I teraz program wybierając trasę nie puszcza nas przez np wiadukty poniżej 3m jak wpiszemy 2,9m (+ jakaś tolerancja)

Jako, że nie ma standardu w kamperkach i jak się przekonałem nie ma również standardów przy wiaduktach to taka opcja była by chyba idealna ?
I zapewniała szerokie grono użytkowników :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-10-12, 14:40   

janusz napisał/a:
Jak liczna jest Polsce rzesza kierowcow
zainteresowanych tego tupu specjalnymi typam

Podałabym liczbę kamperowców zarejestrowanych na naszym forum + oczywiście dopisek, że po Polsce jeżdżą również inne, nie zarejestrowane jeszcze u nas.(ciężko oszacunkować ile).
Nie rozdrabniałabym się na tych co mają, a tych co będą mieć, bo każdy z nich już za parę dni może mieć. :bigok
Napisałabym również, że Automapa na Polskę czy kraje byłego "układu warszawskiego" jest najlepsza, to nie wykluczone, że wielu Polaków, użytkowników kamperów, mieszkających poza granicami naszego kraju również z niej korzysta. :bigok
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-10-12, 14:46   

janusz napisał/a:
Co do pkt.1 ja nie wiem czekam na sugestie od kamperowiczów.
(2) Może zadać takie pytanie też na karawaning.pl czy przyczepowcy mają jakieś sugestie w tym temacie

1. Dla nas chyba istotna jest informacja o ograniczeniach znakami od B-15 do B-18 (wszystkie)
(2) popieram - można załatwić sprawę jednorazowo, choć należałoby rozdzielić te typy pojazdów, bo przyczepa posiada dodatkowe ograniczenia, które nas nie obowiązują. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-12, 16:01   

pirat666 napisał/a:
Wybieramy specjalny i tam wpisujemy np wagę, wysokość, itp nie wiem co tam jeszcze komu potrzeba może długość ?

I teraz program wybierając trasę nie puszcza nas przez np wiadukty poniżej 3m jak wpiszemy 2,9m (+ jakaś tolerancja)


Długość może się przydać dyskutowaliśmy wyżej o tym z KOCZOREM .... ;)
O jakiej tolerancji przy wysokości mówisz ? ..... albo masz 3 m albo nie ...... a tolerancje w tym zakresie licząc na to ".....a może jednak przejdzie" to duże prawdopodobieństwo utraty alkowy .....

KOCZORKI to wy w jednym temacie na dwa głosy jedziecie ? ....... Lucynka też prowadzi ....czy tylko nawiguje ;) .... hahaha

Cytat:
1. Dla nas chyba istotna jest informacja o ograniczeniach znakami od B-15 do B-18 (wszystkie)


Ta k to jest chyba najważniejsze ......
Dodanie dostawczych jak sugeruje Janusz to dobry pomysł ..... z elastyczną konfiguracją wysokość , DMC, długość faktycznie uwzględnianą podczas wytyczania trasy .
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-10-12, 16:09   

roger napisał/a:
KOCZORKI to wy w jednym temacie na dwa głosy jedziecie ? ....... Lucynka też prowadzi ....czy tylko nawiguje ;) .... hahaha

Kobieta z dostępem do forum i się nie wypowie :diabelski_usmiech
Chyba znasz jakiś inny typ kobiet :haha: :haha: :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-10-12, 16:31   

roger napisał/a:
KOCZORKI to wy w jednym temacie na dwa głosy jedziecie ? .

A czy ja wyglądam jak Koczor :smokedevil .
Ja swój malutki rozumek mam i swoje zdanie wypowiem. :bigok
Nie zawsze z Koczorem się zgadzam. :szeroki_usmiech
roger napisał/a:
Lucynka też prowadzi ....czy tylko nawiguje ;) .... hahaha

Ja jestem nawigacja (ważniejsza od automapy), a Koczor to mój kamperowy szofer. :haha: :haha:
_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2009-10-12, 17:20   

KOCZORKA napisał/a:
Ja jestem nawigacja (ważniejsza od automapy), a Koczor to mój kamperowy szofer.


Aleś Lucynko pojechała po bandzie teraz to na Koczora będą szofer wołali :-P :lol: :lol: :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-12, 19:24   

Ja tak mysle po cichu aby podac wysokosc kamperka wraz z zainstalowana antena z boxem dachowym , szerokosc uwzgledniajac lusterka wsteczne ,dlugosc z bagarznikiem na rowery.Jezeli chodzi o nachylenie terenu to wydaje mi sie ,ze takie same jak dla samochodow ciezarowych.Reszta taka sama jak w samochodach dostwczych.Ograniczenie predkosci do 100km/h.Moze umieszczenie na mapie stacji paliw obslugujace samochody kempingowe w spust szarej wody serwis toalet i tankowanie wody czystej.Ale chyba tez powinna znalec sie info na temat kempingow dosteponych dal samochodow kempingowych i przyczep kempingowych z pelnym serwisem wodno-toaletowym.Jezeli sie myle poprawcie mnie.
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-12, 20:22   

Jezeli chodzi o urzytkownikow to mozna by podac naszych samochodow okolo 1000 i chyba drugie tyle przyczep i napewno jeszcze samochody i przyczepy z ssasiednich bratnich nacji
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***