Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Porozmawiamy z Automapą.
Autor Wiadomość
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-10-12, 20:30   

Ku przestrodze podzielę się z wami pewną przygodą, jaka przytrafiła nam się mniej więcej dwa tygodnie temu podczas podróży kamperem przez Alpy. :oops:
Otóż wyjeżdżając z Livigno (położonego mniej więcej na wys. naszego Kasprowego), postanowiłem pojechać nie tak, jak prowadził mnie GPS - przez bardzo długi, płatny tunel (15 euro za kampera do 3,5 ton), ale przez Bormio i dalej, na skróty, żółtą drogą pokazaną w atlasie do miejscowości Santa Maria w Szwajcarii. Będąc w Bormio kilkakrotnie próbowałem wytyczyć tę trasę GPS-em, ale on, z uporem maniaka, pokazywał mi drogę z powrotem przez Livigno. Uznałem, że musi być coś nie tak z tą drogą i postanowiłem dowiedzieć się o niej czegoś więcej w informacji turystycznej. Miła pani wypytała mnie o parametry samochodu (czy ma mniej niż 10m długości, mniej niż 2,5 m szerokości i mniej niż 3,2m wysokości), a po uzyskaniu potwierdzenia uznała, że możemy tą drogą jechać.
Nie wiem, czy było więcej kiedykolwiek takich szaleńców, ale w tym dniu my byliśmy chyba jedynymi kamperowcami na tej trasie. Jeżdżą tamtędy głównie motocykle i mocne samochody osobowe.
Kilkunastokilometrową drogę pokonywaliśmy chyba w 2 godziny. W każdym razie czas nam się bardzo dłużył. Joasia żegnała się z życiem, łykając środki uspokajające i siedząc na podłodze, a ja modliłem się w duchu, żeby samochód się nie rozkraczył.
Droga jest wąska, praktycznie na jeden pojazd (mijanki tylko na serpentynach), kilkunastokilometrowy podjazd na ponad 2,5 tys. m, z nachyleniem do 15%. Żeby podjechać, trzeba było pokonać na "jedynce" lub "dwójce" 38 tzw. agrafek oraz zakręcanych, wąskich tuneli na 1 samochód. Cały czas jechało się półką skalną - raz z przepaścią od strony kierowcy, a raz pasażera. :shock:
Po szczęśliwym pokonaniu trasy nie odzywaliśmy się do siebie przez kilka godzin, wściekli na siebie za taką niefrasobliwość. :gwm
Tak więc GPS okazał się tym razem dobrym doradcą, choć wiem, że czasem może zaprowadzić na manowce. ;)
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-13, 08:48   

@ndrzej napisał/a:
Tak więc GPS okazał się tym razem dobrym doradcą, choć wiem, że czasem może zaprowadzić na manowce. ;)


O tym trzeba zawsze pamiętać ............

PS

HAHAHA widzisz Lucynko jak to jest z tym nawigowaniem ....ty uważaj bo i KOCZORA nam na manowce sprowadzisz ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-18, 10:10   

Czy jakies postepy wrozmowach jezeli chodzi o zmiany a automapie sa jakies perspektywy??
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2009-10-18, 10:52   

Czekamy na konkrety od CamperTeamowiczow i od karawaningu.pl
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-10-18, 16:01   

Pobrałem i zainstalowałem najnowszą wersję 5.5.3 (711) Europe 0906 i tu uwaga:
albo zlikwidowano, albo ukryto przede mną :diabelski_usmiech opcję "prowadź do punktu GPS". Należałoby zwrócić twórcom AM uwagę, że dla nas jest to istotny sposób przekazywania sobie nawzajem namiarów miejsc godnych uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2009-10-18, 17:33   

KOCZOR napisał/a:
albo zlikwidowano, albo ukryto przede mną

Nic nie ukryto. Na fotce, opcja wskazana strzałką nie może być aktywna.

AM.jpg
Plik ściągnięto 10971 raz(y) 27,52 KB

_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 18/145
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-10-18, 17:39   

KOCZOR napisał/a:
opcję "prowadź do punktu GPS".

ja mam wersję 5.0.5(553)Europe 0803 i też miałem problem ze znalezieniem tej opcji. W końcu znalazłem: należy ustawić opcję menu "rozbudowaną" i wówczas po wciśnięciu ikonki "prowadź do" pojawi się strzałka do drugiej strony - tam jest opcja "punkt GPS"
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-10-18, 17:55   

JaWa napisał/a:
Nic nie ukryto. Na fotce, opcja wskazana strzałką nie może być aktywna.

Zgadza się.
Zmyliło mnie to, że nigdy nie włączałem opcji "menu proste", a po Waszych postach sprawdziłem i... była włączona. :oops:
Nie wiem czy przypadkiem, czy po instalacji 5.5.3 została automatycznie włączona, ale faktem jest, że była.
Dziękuję za pomoc i stawiam :kufel
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2009-10-19, 13:28   

KOCZOR napisał/a:
Nie wiem czy przypadkiem, czy po instalacji 5.5.3 została automatycznie włączona,


Tak instalacja włącza automatycznie menu proste ..... ;)
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kżyho 
początkujący forumowicz

Dołączył: 23 Maj 2012
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-07-02, 12:10   

Wątek bardzo stary, ale z ciekawości odświeżę temat. Czy w ciągu tych paru lat był jakiś postęp w kwestiach rozmów z AM? Czy w ogóle coś odpowiedzieli? Jak się sprawa zakończyła, bo że profilu dla kamperów nie ma, to wiem, bo używam w miarę najnowszej wersji ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-02, 16:15   

Kżyho napisał/a:
bo że profilu dla kamperów nie ma, to wiem, bo używam w miarę najnowszej wersji ;)

Witam
A poco ci profil dla kamperów. W nawigacji kamper to "mała ciezarówka":):). W automapie możesz wybrać, że jedziesz samochodem ciężarowym a w profilach podać masę i wymiary pojazdy.
Szerokości i wysokości
:spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-07-02, 18:38   

Na zadane pytanie > Jak w temacie, czy w zbiorze POI są miejsca postoju dla kamperów,
samochodów z przyczepami kempingowymi. Jak nie to czy AutoMapa myśli o dodaniu.(np Stellplatz) Pozdrawiam <
Otrzymałem odpowiedź
>Na chwile obecna w AutoMapie nie ma dostępnej kategorii Stellplatz, są różne kategorie parkingów bez rozróżnienia dla przyczep kempingowych.
Jako użytkownik AutoMapy może Pan dodać nowe punkty w serwisie http://www.miplo.pl/, po dodaniu minimum 10 punktów będziemy mogli stworzyć odpowiednia kategorie.<
O co chodzi z tymi punktami, Jak dodam 10 miejsc to Oni stworzą przy najbliższej aktualizacji kategorię Kampery.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2012-07-02, 18:57   

AiR napisał/a:
Na chwile obecna w AutoMapie nie ma dostępnej kategorii Stellplatz,

jest kategoria Camperpark, bardziej po polsku, niż Stellplatz, są pola namiotowe i campingi, jest agroturystyka i masa innych POI dotycząca noclegów. Chyba, że chodzi np. o kempingi dla przyczep do 3,5 i tych powyżej 3,5 m długości, takich kategorii nie ma i oby nie było. ;)
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Argo 
weteran

Twój sprzęt: Ford Chausson WELCOME 23
Nazwa załogi: Argonauta
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Piwa: 31/1
Skąd: Nowa Wola
Wysłany: 2012-07-02, 19:40   

Stellplatz jest dany jako przykład i to w nawiasie. Kolega z germani, przyjechł do mnie kamperem i miał nawigację z mapą która miała wszystkie kempingi, postoje i serwisy dla kamperów w prawie całej Europie. Nawigacja była wgrana do urządzenia którą zakupił razem z kamperem. Jak by były w Automapie to by nie był potrzebny temat z zapytaniem place postojowe. Proponuję zjednoczyć siły i zmusić producenta do umieszczenia w polskiej wersji, kategorii sam kempingowych w której np. umieszczone POI zawierały by serwisy przy stacjach benzynowych, place postojowe płatne i bezpłatne itp w EU. To użytkownicy tworzą zbiory POI map i od nich zależy jaką ta mapa ma wartość informatyczną. Zasypmy ich danymi i nie toczmy wojenki Polsko-polskiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2012-07-03, 09:31   

AiR napisał/a:
Zasypmy ich danymi i nie toczmy wojenki Polsko-polskiej.

Wejdź na stronę miplo.pl i możesz ściągać i dodawać POI ile dusza zapragnie. Oczywiście dla legalnych użytkowników. :spoko
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***