Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-11-29, 10:01
Stacje przyjazne kamperom.
Autor Wiadomość
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-23, 01:24   

Witam wszystkich,
Obiecałem dać znać o następnych krokach w działaniu na rzecz stworzenia w Warszawie możliwości zrzutu wody brudnej i opróżniania kasety z WC. Także gino prosił o następne komentarze, czynię to niniejszym. Wysałałem maile do pięciu zainteresowanych wydziałów urzędu miejskiego. Tak jak ustaliłem z panią z wydziału kontaktu z mieszkańcami. Odedzwał się dotąd tylko miły pan naczelnik działu infrastruktury, że pomysł chwyta i odbędzie się spotkanie z zespołem do Euro 2012. Odpowiedzi z Orlenu taż nie ma, tak samo jak z wydziałów: ochrony środowiska, drogownictwa, oraz do spraw kontaktu z mieszkańcami. Nie oznacza, że oni tym nie są zainteresowani. Jeno nie odedzwali się dotąd. Będę w przyszłym tygodniu do nich wydzwaniał i pytał co w temacie. Napiszę o nowinach jak coś nastąpi. Póki co mam informację, że władze stołeczne kombinują w kierunku otwarcia paru kempingów na czas Euro 2012, ale przecież fibnały się slończą i wszytko wróci do obecnego stanu, czyli braku możliwości serwisowania w tej dziedzinie na stacjach paliw naszych pojazdów przez cały rok, co jest moim celem.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-01-23, 09:27   

Brawo - jak będziesz coś potrzebował (wsparcia itp) to dzwoń - na tyle na ile będę w stanie - pomogę :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2010-01-23, 10:40   

Brawo!
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2012-02-20, 18:53   

Zgłębiając temat stacji obsługujących usługę WC Bus znalazłem stację w Licheniu. Cytat ze strony:

(...) powstała nowoczesna stacja paliw w Licheniu, która wpisała się jako jedna z pierwszych pod Patronatem Grupy Lotos w poczet obiektów określonych wg. nowych standardów europejskich. Stacja o której mowa wyposażona jest w WC- BUS czyli dostosowana jest do ruchu turystycznego.

Niestety jest to tylko znalezione w sieci i wymagało by sprawdzenia w praktyce. Możliwe, że ktoś się wybiera w okolicę lub mieszka niedaleko.
http://www.tank-rom.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-02-20, 22:08   

w Norwegi, kraju przyjaznym dla carawaningu, sa stacje gdzie "kota" wypuszcza sie bezposrednio do studzienki kanalizacyjnej, (a kazda stacja ma taka, tylko sprawa oznaczenia i umieszczenia sposobu otwarcia)szara do kratki od wody deszczowej a czsta wode jeszcze w innym miejscu np.przy myjni,

Ale problem !!!

tylko u nas potrzeba dekretu !!!

Ps. przeepraszam za brak polskich znakow, brak mozliwosci
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
BOGI 
doświadczony pisarz
BOGI

Twój sprzęt: Weinsberg 601MQH (dawniej JOINT E33)
Dołączył: 25 Paź 2008
Piwa: 4/5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-21, 00:36   Zrzut ścieków z kempera

Witam
Dziękuję za informacje w temacie. Ja ostatnio wracając znad Bałtyku i nocując na jednej ze stacji paliw w Polsce za Bydgoszczą, rano zauważyłem, że jest tam punkt zrzutu ścieków z busów. Pomyślałem, nareszcie cywilizacja dociera i do nas. Był to kawałek betonowej powierzchni z kratką ściekową. Zapytałem z pewną dozą nieśmiałości personel, czy można skorzystać, odpowiedź była, że tak, ale za 50,- (słownie pięćdziesiąt zł). I tak u nas wygląda ten temat. Jednocześnie żyjąc niestety w Warszawie, wiem, że jest tu pełno urzędników, organizacji, wydziałów i kierowników oraz czego tam jeszcze, których zadanie to wymyślenie, jak to zorganizować godnie i po światowemu Euro 2012. Żaden z tych niby europejczyków nie odedzwał się na moje mailowe prośby o poruszenie tematu zrzutu ścieków, także sama była reakcja centrali stacji paliw w Warszawie. A wiadomo, że część gości przyjechałoby i przyjedzie pewnikiem właśnie kemperami i przyczepami do Warszawy. Ale wszyscy ci niby odpowiedzialni za zorganizowanie i przyjęcie gości, za przeproszeniem, nie są zainteresowani tematem. A wystarczy chośby wypuścić przez ścianę na zewnątrz króciec z zakrętką połączony trójnikiem z instalacją WC na stacji paliwowej, jeżeli już nie jest możliwe wydzielenie 1 m2 z wężem z wodą do spłukania na taki zrzut ścieków. Kpina i trwonienie naszych podatków na takie prymitywne myślenie tych ludzików-urzędników, że my som już w Europie. Potem dziwią się, że przyroda jest niszczona.
Pozdrawiam serdecznie.
Ps. Nie tylko w Norwegi nie ma problemu, tak jest też i w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i tak mogę wymieniać nadal, tylko nie u nas w Polsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1173
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-21, 08:26   

BOGI napisał/a:
tylko nie u nas w Polsce.
No wlasnie bo tu jest Polska i nikomu nic sie nie oplaca i nikomu to nie jest potrzebne :gwm :gwm :gwm :gwm :gwm
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2012-02-21, 08:31   

a ja myślę że po prostu wiele osób nie ma pojęcia że jest taka potrzeba!
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1173
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-21, 08:32   

Moze i wiedza tylko nikomu do szczescia nie jest to potrzebne ,bo too bol glowy moze przyprawic :gwm :gwm :gwm :gwm
_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2012-02-21, 08:55   

Szkoda tylko ,że Ci którym płacą za to aby takie pojęcie mieli nadal go nie mają. Ale to do czasu, gdy posady będą dostawać protegowani ,a zaczną fachowcy z branży. Tak za 1000 lat,powinno sie to zmienić. :ok
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2012-02-21, 11:05   

pp napisał/a:
a ja myślę że po prostu wiele osób nie ma pojęcia że jest taka potrzeba!


Zgoda. :ok

I dlatego nasze działania im upierdliwsze i bardziej widoczne tym mogą okazać się bardziej owocne. :)
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***