Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczny postój
Autor Wiadomość
Bogusław i Ewa 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato HYMER PREMIUM 678 TRAMP
Nazwa załogi: EB
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Kwi 2010
Piwa: 75/27
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-05-29, 15:36   

Traktuję to tragiczne zdarzenie jako jednostkowe.Jestem przekonany że kamper czy kamperowanie nie było powodem czyjejś agresji.Podobnie jak narodowość ofiar.Poczekajmy na wyniki śledztwa które na pewno jest priorytetowym. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2012-05-29, 16:58   

janusz napisał/a:
AiR napisał/a:
Jeżeli program będzie na żywo

Myślę, że będzie nagrywany bo ma przyjechać Pani redaktor z operatorem.

Moje doświadczenie z tv mówi, że nagadasz się z godzinę, a później poleci w parę chwil na ekranie :lol:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-05-29, 18:40   

Cytat:
Moje doświadczenie z tv mówi, że nagadasz się z godzinę, a później poleci w parę chwil na ekranie :lol:

Masz rację, ale zawsze potem zostaje jakiś kontakt z redakcją i ewentualnie łatwiej rozmawiać gdyby była następna okazja.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2012-05-29, 19:11   

coś widzę Januszu, że Polska to bardzo spokojny kraj dla kamperowania :spoko i mówię całkiem serio! Większość pisze, że czuje się zagrożona, że zamykają się na 4 spusty, że nigdy w dziczy bo strach... a po przewertowaniu forum widzę kilka epizodów, które zdarzyły się w większości na kempingach (ale raczej z winy biernej postawy obsługi)... :spoko

...co innego za granicą...mam wieści znad Gardy we Włoszech, gdzie próbowano skraść mojemu przyjacielowi plecak z laptopem...poza tym "gościnna" tkz. Europa Zachodnia dała popalić moim ulubieńcom czyli grupie BusemPrzezŚwiat... kto śledził ich losy wie,że chyba właśnie we Włoszech okradziono ich z dokumentów :? :roll:
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-05-29, 19:31   

sys napisał/a:
mam wieści znad Gardy we Włoszech, gdzie próbowano skraść mojemu przyjacielowi plecak z laptopem

No właśnie, chyba gdzieś już na forum opisywałem ale króciutko.
Jeszcze za czasów cycepkowych, byliśmy nad Gardą, na kempingu. Odwiedził nas kolega z Polski i pojechaliśmy na zakupy. Jedno auto zostało, przyczepa z rozłożonym przedsionkiem. W środku telewizor, jakieś osobiste rzeczy, nawet zegarek kolegi. Przecież pojechaliśmy na chwilę. Poszukując otwartych marketów (weekend), dojechaliśmy do San Marino. Gdzie Garda, gdzie Ravenna. Wyskok trwał trzy dni. Po powrocie wszystko było na swoim miejscu i nic nie zostało ruszone.
Uważam, że jak ktoś ma pecha to w drewnianym kościele cegła mu na głowę spadnie. Nie wiadomo co komu pisane. :bigok
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2012-05-29, 21:00   

Nie chcę być natarczywy, ale nie doczekałem się żadnych informacji o z trudem przeżytych napadach na kamperowiczów w Polsce, analogicznych do tych, które zdarzają się nam w tej przyjaznej kamperowaniu Europie Zachodniej. :roll: Niektórych nawet podobno w Austrii okradli "na śpiocha" :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
IAAN 
weteran


Twój sprzęt: Master 2,8 dti Blaszanka
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lis 2008
Piwa: 31/9
Skąd: poznań okolica
Wysłany: 2012-05-29, 21:31   

w tamtym roku byłem na kempingu w chorwacji jeden dzień obok przyjechał pan z dużą przyczepą zostawił ją wypakował wszystko z auta na kupę leżaki stół i inne rzeczy zostawił i pojechał po 3 dniach przyjechali chyba jego dzieci wszystko było na miejscu .osobiście bałbym się zostawić tak wszystko ale może dlatego że strachliwy jestem :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
YAN 
weteran


Twój sprzęt: Trafic 2,0 115 dci 2007
Dołączył: 23 Wrz 2011
Piwa: 33/18
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-05-29, 22:09   

Parę dni temu miałem dwie rozmowy ze znajomymi na temat podobny do opisywanych tu przypadków.Obie rozmowy dotyczyły Hiszpanii a dokładnie okolic Barcelony.
Przypadek pierwszy -bus próba włamania podczas snu a za dwa dni na autostradzie zatrzymanie przez elegancko ubranych gości z jadącego obok samochodu wymachującego i zaniepokojonego stanem auta znajomych.Efekt gdy jeden pokazywał coś z tyłu auta drugi ukradł torebke z dokumentami kasą i kartami -szybki odjazd złodziei .
Przypadek drugi - samochód osobowy zatrzymanie na kawe na parkingu przy stacji benzynowej - po powrocie z kawiarenki widzimy kapcia w naszym aucie ,podczas naprawy zostajemy okradzeni nie wiadomo kiedy i przez kogo podobnie jak w pierwszym przypadku torebka z zawartością.
Opisuje te dwa przykłady jako przestroga przed mechanizmem działania złodziei.
_________________
Yan
Mam swój mały świat hen za morzem smutków, za górami marzeń tam.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=11537
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2012-05-30, 06:30   

janusz napisał/a:
Cytat:
Moje doświadczenie z tv mówi, że nagadasz się z godzinę, a później poleci w parę chwil na ekranie :lol:

Masz rację, ale zawsze potem zostaje jakiś kontakt z redakcją i ewentualnie łatwiej rozmawiać gdyby była następna okazja.


Oczywiście. Ja mam wpisane numery dziennikarzy w telefonie, dzwonię choćby z powodu wydarzeń jakie napotykam lokalnie. Z większością mam praktycznie stały kontakt. Nigdy nie wiadomo kto komu będzie potrzebny :lol:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2012-05-30, 20:10   

janusz napisał/a:
Dobrze, dobrze piszcie na ten temat żebym miał o czym rozmawiać z telewizją. Spotkanie przesunęli na jutro.

:spoko i jak tam ...??? :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-05-30, 20:32   

Przyjechało trzech panów, redaktor, operator i realizator dźwięku. Nagranie trwało prawie 6 godzin, zmęczyli mnie okrutnie, chyba nie mógłbym być aktorem ani celebrytą. :haha:
Mowa była trochę o naszym forum, trochę o kamperach, i trochę o szeroko pojętym bezpieczeństwie kamperowania. Było kilka zdań o warszawskiej tragedii, o naszej dyskusji na forum na ten temat. Zobaczymy co z tego zostanie w audycji. Dostaniemy informację o emisji programu, była mowa o mniej więcej dwutygodniowym terminie.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymek1967 
Kombatant


Twój sprzęt: VW colorado KARMANN
Nazwa załogi: rodzinka
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lis 2011
Otrzymał 35 piw(a)
Skąd: zielona gora
Wysłany: 2012-05-30, 20:51   

oj jasiu,jasiu, nie bądz taki skromny :-P

ps. masz parcie na szkło dlatego te 6 godz było ,o !

:szeroki_usmiech
_________________
szymek1967
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2012-05-30, 21:26   

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Było to 3 lata temu. Znajomy kupił wypasioną, nową dużą przyczepę kempinową i postanowił spędzić urlop w Hiszpanii. Na wyprawę pojechali całą rodziną czyli on, żona i dwoje dzieci w wieku 3 i 8lat.
Jechali jakąś szosą, gdy usłyszeli huk z tyłu, jakby z przyczepy. W tej samej chwili zauważyli samochód z dwoma mężczyznami dającymi znaki, że coś stało się z przyczepą. Zatrzymali się i oboje wyskoczyli z jeepa by sprawdzić, co z przyczepą. W ułąmku sekundy jeden z zatrzymujących mężczyzn wskoczył do ich samochodu i ruszył z kopyta. Oboje zrozumieli, że zostali napadnięci. W dodatku w samochodzie były ich dzieci. Ku ich zdziwieniu, po przejechaniu ok. 100 m. ich samochód z przyczepą i przerażonymi dziećmi zatrzymał się, mężczyzna wyskoczył z szoferki, wsiadł do samochodu,który zatrzymał się w pobliżu i złodzieje natychmiast obaj odjechali. Po tym przeżyciu rodzina natychmiast zawróciła do kraju.
Złodzieje prawdopodobnie obawiali się ryzyka porwania dzieci i znacznie większej odpowiedzialności karnej.

Dyskusja, która się toczy jest ciekawa. Nikt jednak nie pokusił się o to aby zaproponować zachowanie się, czy reakcję na próbę napadu na postoju. Tak było przecież w Warszawie. Z takim przypadkiem możemy mieć do czynienia w wielu momentach podczas naszych podróży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2012-05-30, 23:18   Re: Bezpieczny postój

krzysztofCz napisał/a:
Czy dla lepszego samopoczucia wozicie ze sobą coś do obrony. Nie zawsze zatrzymujemy się na jakichś strzeżonych parkingach, nie tylko w nocy ale i w dzień np. na zjedzenie posiłku na leśnym parkingu. I tu mam pytanie czy wożenie ze sobą jakiegoś kija "dresiarza", pałki, noża, gazu w pojemniku czy pistolecie może zwiększyć realnie bezpieczeństwo lub chociaż jego poczucie ?


Wracając do początku dyskusji - ja wożę w kamperze gaz pieprzowy w dwóch pojemnikach leżących przy drzwiach wejściowych do części mieszkalnej i stosuję zabezpieczenie drzwi w kabinie (napięty pas miedzy podłokietnikami), ale jak dotychczas nie miałem potrzeby korzystania z gazu, a zabezpieczenie w kabinie stosuje tylko podczas postojów na dziko w "rozwiniętych" krajach Unii Europejskiej - poza Skandynawią.
Posiadanie gazu na pewno poprawia mi samopoczucie, ale nie mam pewności, czy w razie napadu zdążyłbym go użyć :diabelski_usmiech
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2012-05-31, 08:04   

szymek1967 napisał/a:
ps. masz parcie na szkło dlatego te 6 godz było ,o !
:super


Wito,
Pewnie, że są takie przypadki. Ciekawe tylko czy złoczyńcy mieli ochotę na auto czy przyczepę?
Wiele podobnych przypadków zdarza się ale moim zdaniem to nie są w większości napady na kamperowców i kampery ale napady na "okazje jaka nadarza się". Myślę, że w większości przypadków motywem nie jest okradniecie kampera tylko samochodu stojącego gdzieś na uboczu albo na drodze. Mało to jest opisów jak samochód zatrzymuje się na światłach i ktoś otwiera prawe drzwi lub wybija szybę żeby ukraść torebkę leżącą na prawym siedzeniu.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***