Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: koder
2015-02-18, 15:01
Mój pomysł na kamperka
Autor Wiadomość
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-03, 23:34   Mój pomysł na kamperka

NO to startuję temat. Zasadniczo po to by w miarę udokumentować poczynania swoje. Nie liczcie na serial typu Świstaka - nie mam tyle wiedzy i czasu, chyba trochę więcej problemów, ale może kogoś zainspiruję.

Jak wspominałem na to forum ściągnęło mnie poszukiwanie rozwiązań do zbudowania kampera ze zwyczajnego wozu - a konkretnie znaleziony w googlach jeden post człowieka który który już to zrobił. I to z identycznym wozem. Szkoda że zamilkł, pewnie jego uwagi na forum byłyby bardzo wartościowe.
Mam swoje pojęcie samochodu rodzinnego. Jeździłem MB100, potem Jumperem - przyzwyczaiłem sie do bardzo dużego bagażnika. Teraz mam duże i wygodne autko VW LT35 II tzw średniaka, podwyższany.
Oto autko w stanie na etapie zero - pierwszy wyjazd był w takich warunkach.

P1010038a.jpg
Wykończenie przedziału pasażerskiego
Plik ściągnięto 33603 raz(y) 44,75 KB

P1010046a.jpg
drzwi boczne
Plik ściągnięto 33603 raz(y) 45,97 KB

P1010040a.jpg
łóżko na pace, montaż wzdłuż - szer 120cm
Plik ściągnięto 480 raz(y) 75,25 KB

P1010059a.jpg
Widok ogólny przedziału pasażerskiego
Plik ściągnięto 481 raz(y) 65,22 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-03, 23:49   

POdstawowe założenia mojego kampera.
1. Auto do normalnej jazdy "za dnia", kamper na wakacje. Zatem w wersji "za dnia" pełna funkcjonalność przedziału pasażerskiego oraz paki.
2. Kamper - musi pomieścić 2 dorosłych oraz (już) 4kę dzieci. Zasadniczo służyć ma do przemieszczania się, spania i karmienia - czyli mini hotel na kółkach. Nie przewiduję póki co dłuższej bytności w jednym miejscu choć nie wykluczam takiej możliwości.
3. Budowa - rozwiązania proste do bólu, minimum kosztów i w miarę samodzielna robota, w miarę możliwości sprawnie i szybko, choć z tym mogą być potworne problemy.

W związku z tym do zagospodarowania pozostaje mi przestrzeń ok 3,25x1,7x1,85m (dług x szer x wys) już częściowo zajęta fotelami.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2009-11-04, 06:04   

maszakow napisał/a:
Auto do normalnej jazdy "za dnia", kamper na wakacje. Zatem w wersji "za dnia" pełna funkcjonalność przedziału pasażerskiego oraz paki.

.......to ciągłe pakowanie, wypakowywanie demontowanie, składanie................. :evil:
szybko Ci się znudzi :-/
nawet nie wiesz ile rzeczy wozisz ze sobą :roll:
Ale będę Ci kibicował, :bigok
a jeśli będę mógł pomóc - chętnie pomogę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
relabi
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mirage
Nazwa załogi: Hela
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-11-04, 09:04   

Fajnie że na pomorzu będziemy mieli swojego świstaka,z zapartym tchem będę sledził postepy,służę radą i pomocą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2009-11-04, 11:44   

Gratuluję rozsądnego podejścia do tematu - najpierw autko, jazda, a później doposażenie. Nie ukrywam że wyzwanie jakie sobie postawiłeś wydaje się trudniejsze niż kolegi Świstaka - na tej powierzchni wszystkich :wanna: :wc: :kook: :spac: -= życzę powodzenia, w razie możliwości pomogę.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-11-04, 13:22   

No nareszcie! Cieszę się że wskakujesz na wyższe obroty. Nie ukrywam że zadroszczę Ci położenia geograficznego. Jest Was tam całkiem sporo i masz kogo podpytać lub podpatrzeć. A i do sklepów z zaopatrzeniem masz bliżej. Mówiąc krótko - sukces gwarantowany. Gdy byłeś u mnie podpatrzyłem w Twoim aucie parę rzeczy. Teraz może będę mógł się odwdzięczyć..
_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-11-04, 13:44   

Jako pierwszą podpowiedź - łóżko. Rozumiem że Twoja konstrukcja będzie stawiana do pinu na ścianę, a gdyby zrobić ją łamaną - miałbyś kanapę do siedzenia i wersalkę do spania.... albo obie połówki na ścianie i przedział bagażowy nienaruszony....

HPIM1923.JPG
Plik ściągnięto 33505 raz(y) 47,92 KB

HPIM1924.JPG
Plik ściągnięto 33505 raz(y) 48,39 KB

HPIM1927.JPG
Plik ściągnięto 33505 raz(y) 55,19 KB

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-04, 22:50   

Po kolei Świstaku ... do łóżka dojdziemy.
Dziś etap pierwszy czyli ten który zobaczyłeś podczas naszej wizyty, warto by było podzielić się z resztą. Ale takiego układu nie widziałeś. :)
Pierwszym etap miał miejsce pod koniec lipca tego (2009) roku. Cel - odnowienie i tapicerka przedziału pasażerskiego. Przede wszystkim fotele - konstrukcja ławki fatalna, mocowanie słabe, fotele stare i sypiące się. MOntowałem już raz ławkę do Jumpera, wiem co zrobiłem nie tak - ze względów oficjalnych i bezpieczeństwa zdecydowałem się na fachowca. Znalazłem nawet trzech :) , wybrałem jednego za Starogardem Gdańskim. Trochę daleko ale relatywnie tanio. Stare fotele poszły na złom - w zamian za to dostałem nowe w pełni funkcjonalne z "fabrycznym" obiciem. ławka wg założeń miała być montowana tradycyjnie do wersji "codziennej" - z możliwością odwrócenia o 180 stopni (pasażerowie tyłem do kierunku jazdy) do wersji kampera. To się udało zrealizować. Zdjęcia pokazują wersję "transformacji" którą zrobiłem pod koniec sierpnia.
Poza tym - odnowiona tapicerka kabiny kierowcy i zrobiony pasażerski przedział; szyby przyciemnione; Dość istotna część projektu - Wstawione szyberdachy: Hollandia w sekcji pasażerskiej oraz kamperowy od Świstaka - na pace :) ; ścianka działowa w wersji dziennej - za sekcją pasażerską - tu jej nie zobaczycie bo zdjąłem na wyjazd.
Miałem parę zastrzeżeń co do roboty - ale ogólnie fachman odwalił kawał naprawdę dobrej roboty, co mówią mi wszyscy którzy widzieli samochód przed przeróbką. MOgę go polecić aczkolwiek gość pada powoli ofiarą własnego sukcesu bo przestaje się wyrabiać w terminach :ok Sami oceńcie.

P1010099a.jpg
Fotele - w układzie odwrotnym
Plik ściągnięto 33641 raz(y) 46,72 KB

P1010105a.jpg
Stelaż ławy - przed obrotem trzymało go 6 śrub po obrocie już tylko 4 ale to akurat starczy. Miejsce pod i za fotelami - do zagospodarowania.
Plik ściągnięto 33641 raz(y) 46,75 KB

P1010102a.jpg
Szyberdach i tapicerka sekcji pasażerskiej
Plik ściągnięto 440 raz(y) 49,47 KB

P1010108a.jpg
łóżko - wg pierwotnego pomysłu podnoszone do uzyskania pełnej funkcjonalności paki. stelaż - 30 PLN w Jysku, ramy z wystawki - Bezcenne :-P
Plik ściągnięto 514 raz(y) 108,31 KB

P1010109a.jpg
łóżko leży - widoczny też w zakładanej lokacji tani kibelek z Lidla (200PLN) - okazało się że to Thetford.
Plik ściągnięto 434 raz(y) 103,1 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2009-11-04, 23:15   

Ja kolegę podziwiam. Sześć osób w rasowym kamperze to tłok.
Pomyśl może o 'wiszącym' łóżku pod sufitem. Maiusz B. miał takie rozwiązanie w swoim LTczku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-05, 00:06   

Pawcio napisał/a:
Ja kolegę podziwiam. Sześć osób w rasowym kamperze to tłok.

no cóż, każdy orze jak może... Zaorałem ziarno trafiło na podatny grunt - :haha: być może dzieci w przyszłości zapracują na coś wielkości Milki bo ja w POlsce na pewno nie dam rady - a jeszcze dzięki naszym politykom nie będę miał emerytury. NA teraz - będzie musiało wystarczyć.

Pawcio napisał/a:
Pomyśl może o 'wiszącym' łóżku pod sufitem. Maiusz B. miał takie rozwiązanie w swoim LT

Będzie :) po to m/in. wypytywałem o wysokości piętrusów:) Etap II to projekt zabudowy który dość mocno się skrystalizował i przeniesiony zostal na 2 wymiary w Cadzie :)
o tym w następnym odcinku.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-06, 22:57   

Oto projekt zabudowy. tło to mały plik graficzny trochę porozciągany ale nie znalazłem nic innego odpowiedniego.
1. Łóżka - Zabudowa w poprzek z tyłu. Piętrowe. dolne łóżko 110 (lub 100 jeszcze nie wiem do końca) na 170 dla dwójki dorosłych , górne 110(100) x 150 - dla dwójki dzieci.
Dolne łóżko 3częściowe. 2 częsci przy ścianie to "skrzynie" z podnoszonym wiekiem które dają dostęp do częsci bagażowej. 3 część środkowa - rama 110x50 poza podstawową funkcją zapewnienia płaszczyzny do spania może służyć jako -a) oparcie za dnia b) rama stołu podczas dłuższych postojów.
tapicerka wnętrza na wysokości łóżka najprawdopodobniej będzie musiała ulec modyfikacji by odzyskać nieco centymetrów w szerokości - od blachy do deski mam 7cm z każdej strony ale jakaś izolacja musi zostać :-P
górne łóżko - na razie jednocześciowe. Najprawdopodobniej podnoszone pod sam dach by móc normalnie usiąść na ławach. Na razie brak pomysłu jak to zrobić choć coś tam się po głowie pęta.
2. Łazienka - brak przemyśleń. wiem że najmniejsze dostępne brodziki to 60x60 więc tyle rezerwuję miejsca. póki co tylko WC.
3. KUchnia - najmniejsza 50cm szeroka 2 palniki zintegrowane ze zlewem, pod kuchenką lodówka.
4. W przyszłości 2 dodatkowe łózka - stelaże demontowalne dla dzieci - na wysokości foteli.na razie będą spać na fotelach (3mies i 4 lata przeżyją )
5. Szafki jak na rys + małe nad drzwiami. nad lewą stroną być może też ale to niepewne.
6. cała infrastruktura do zaplanowania. (truma lub jej ersatz, może bojler, Zbiorniki wody czystej i szarej - Nie znam jeszcze obrazu podwozia by zorientować się w możliwościach; Instalacja ...)
Więcej nie dam rady opisać bo łeb zaczyna boleć jakbym go pod dzwon Zygmunta wsadził...

LT2-Model2.jpg
projekt
Plik ściągnięto 1068 raz(y) 91,14 KB

_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
relabi
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mirage
Nazwa załogi: Hela
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-11-16, 20:14   

co tak cicho o postępach w zabudowie twojego campera? czyżby wszystkie "świstaki"wyjechały z tego kraju i porzuciły swoje mażenia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-17, 21:54   

Zapowiadałem że to nie będzie świstakowe tempo... Marzenia nadal pozostają a nawet nie marzenia tylko konkretna chęć realizacji projektu.
W tej chwili jest realizowany inny projekt - blokowe mieszkanko z wielkiej płyty po 30 latach widzi swój pierwszy generalny remont połączony z przeróbką - wg mojego projektu i projektu pod kuchnię na którą zachorowała moja luba... :roll: oczywiście ponieważ nic w takich mieszkaniach nie jest proste - dziś skuli wylewkę w kuchni bo okazało się że jak zaczną na równo kłaść kafle od okna to na progu kuchni będzie 6cm schodek :-P .
Zaznaczam że nadal mieszkamy w remontowanym mieszkaniu :) jeszcze trochę i będzie jak w kamperze. :haha: :haha:
A wracając do kamperka - powiązanie z obecnym projektem jest takie że likwiduję stare szafy z lat osiemdziesiątych - ich ścianki i drzwi będą one podstawowym budulcem ław/schowków dolnego łóżka. Rama stołu prawie idealnie - z brakiem 2cm - pasuje do środkowej części łóżka.
Zdrowa mocna dość ciężka płyta - powinna wytrzymać samochodowe trudy. CIekawe jak zareaguje na wilgoć ale to się okaże. myślę o jej dodatkowej impregancji jakimś ciekawym lakierem, żeby okleiny nie odchodziły od krawędzi.
W wolnej chwili powymierzam to co mam i obgadam ze znajomym sprawę cięcia.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
relabi
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Mirage
Nazwa załogi: Hela
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2009-11-17, 22:32   

i super 2 remonty w 1-ym myślę że blat wytrzyma,remont mieszkania ważna rzecz,twoja luba usatysfakcjonowana,to póżniej będziesz miał więcej spokoju przy camperze,powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-18, 00:53   

relabi napisał/a:
...to póżniej będziesz miał więcej spokoju przy camperze,powodzenia

no nie dziękuję bo będzie potrzebny :) WIesz to jest jak w tym dowcipie:
Mrówka w nocy kochała się ze słoniem, rano wstaje patrzy - a tu słoń martwy. I drze się na cały regulator z rozpaczy: NO NIEEEE !!!! KRÓTKA NOC PRZYJEMNOŚCI A PRZEZ CAŁE ŻYCIE BĘDĘ GRÓB KOPAĆ !!!!
JAko ojciec 4ki dzieci spokoju to będę miał baaardzo mało :lol: :lol: jak nie żona to pociechy :lol: :lol: . Plus to to że będzie miał mi kto pomagać :)
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***