Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2012-08-09, 23:47
Mała Karawana Północna
Autor Wiadomość
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-05-30, 23:46   Mała Karawana Północna

Wczoraj , w doskonałej pizzerii "Pod Drewnianym Bocianem" w Chorzowie,"oficjalnie" :pifko zawiązała się Mała Karawana Północna, której szczytnym celem jest dowiezienie flagi Małej Karawany za koło podbiegunowe na najdalej wysunięty na północ punkt Europy oraz karmienie fiordów z ręki. Jedziemy w trzy kampery: wmich (2 osoby), Jacek M (3 lub 4 osoby) i ja czyli kaimar (3 osoby). Została uzgodniona trasa oraz sprawy logistyczne. Trasa przez Pribałtikę i Finlandię jak najszybciej na Nordkapp, potem w planie Lofoty i włóczenie się w dół Norwegii , i powrót przez Niemcy. Do przejechania mamy 7-8 tysięcy kilometrów. Jak się uda, to spotkamy się w Norwegii południowo-zachodniej z grupą eeik-ów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wmich 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Knaus SUN TI
Dołączył: 06 Lut 2007
Piwa: 1/1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-05-30, 23:59   

Mamy plany, mapki i foldery. Znamy opowieści bywalców północnych terenów - dzieki im. Mamy również chęć jazdy razem znalezioną na naszym forum.
Obiecujemy relacje i opowieści :hello
_________________
Wojtek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
paf 
Administrator

Twój sprzęt: Rimor Katamarano 8 czasami :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 37/20
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2007-05-31, 00:01   

no to super ludziska! a bierz ktoś z was jakiegoś interneta? bo czekamy na foty już w czasie podróży :) - a jak nie to brać pendrive'y loginy i hasła do forum i atakować kafeje po drodze :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eeik 
Kombatant
"Mała Karawana"


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2007
Piwa: 12/7
Skąd: Śląsk-Wodzisław Śl.
Wysłany: 2007-05-31, 07:09   

Aż gęsiej skórki dostałam :ok
tak Kaimar napisałes .
Rewelacja , ja tak pieknie nie napisze, bo nasze pozostałe załogi, nie bywają na tym forum :(

ale może sie to kiedys zmieni.

Oczywiście jak najbardziej liczymy na spotkanie - może na Lofotach :) ))) ?????


Paf, a na co pendrive'y ???? adres, hasła, loginy znam na pamięć do tego forum :szeroki_usmiech
_________________
Ewa

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-05-31, 08:49   

Eeik po to aby przenieść zdjęcia z laptopa na kompa w kafejce!
A tak gwoli scisłości to Ty sie podobno na lofoty nie wybierałaś!!!! :bajer

ja będę w norwegii od 25 lipca do około 20 sierpnia
jedzie moja żona Kasia, wampiry Karol i Kuba oraz pies MAX.
będziemy się kręcić w południowo - zachodniej częśći Norwegii, mam nadzieje że kogoś spotkam. Tym razem pomimo mojej wrodzonej nieśmiałości zamierzam natychmiast nawiązywać znajomości z wszystkimi których spotkam na swojej drodze ( przynajmniej do czasu gdy usłyszę grzeczne s........) :haha:
laptopa z blu cos tam zabieram ale nie wiem czy bede wklejał zdjęcia bo stawki za 100 kB mają okrutne! Zresztą to będzie juz po powrocie MKP więc pewnie będzie spore przesycenie zdjeciami z tego kraju!
Jeżeli otzrymam zezwolenie od Szanownej Starszyzny tego forum to chciałbym również powieźć flagę CT! :pad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
cosin 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Knaus Sudwind
Dołączył: 28 Maj 2007
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2007-05-31, 09:23   

witam, ale piękny wyjazd planujecie :-D przejechałem tą trasę dwa lata temu i do Norwegii jeszcze bym wrócił. Planuję wyjazd za kilka lat ( jak Zuzia podrośnie ) i poświęcić więcej czasu na część południowo zachodnią ( czyli to co wy robicie ). Ja niestety tylko przejechałem z północy ( North Cup ) na południe zaliczając po drodze lodowiec Svartisen, który polecam. Ale przekroczyłem linię polarna raz w Finlandii rozmawiając z mikołajem ( syn zachwycony ), drugi raz w Norwegii podpisując się na kamieniu flamastrem. Na North Cup dojeżdżałem płatnym tunelem, warto tam przenocować, zjeść dobrą kolację w kamperku z lampką dobrego wina patrząc przez okno na morze w kierunku północnym :-)
( wszystko zależy od pory przyjazdu i ustawienia się, jak dojedziecie późnym popołudniem to zapomnijcie o dobrym miejscu, tam na noc ustawia się masa kamperów i przyczep )
Życzę Wam udanej podróży, wielu wrażeń i szczęśliwego powrotu ! :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-05-31, 09:33   

:pad: :pad: :pad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-05-31, 10:07   

Jesteśmy na etapie bookowania biletów na prom Tallin-Helsinki. Niestety okazuje się, że polskie firmy sprzedające bilety nie potrafią prawidłowo wyliczyć cenu biletu za kampera. Wyliczają cenę dwukrotnie za dużą. Tylko Polferries wyliczyła prawidłowo przy pierwszym podejściu. Z cennika VikingLine, wynika że bilet za kampera do 7m ma kosztować 110 euro, (cena potwierdzona korespondencją mailową z VikingLine w Helsinkach) a w Petpoloni i Ecotravel wyliczono po 255 i 270 za kampera. Gdy zgłosiłem telefonicznie zastrzeżenia co do ceny, tłumaczono mi, że przecież oni mają najnowsze taryfikatory z Niemiec. Zakacentowane stwierdzenie że z Niemiec mijało rozwiać wszelkie moje wątpliwości i pozwolić mi wyrzucić w błoto ponad 500 złotych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-05-31, 10:11   

Kaimar! to tam trzeba rezerwować bilety wcześniej? Ja myslałem że wracająć poprostu sobie podjadę i będzie miejsce! :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-05-31, 10:27   

Ponieważ nie wiemy, czy jak podjedziemy to będzie miejsce na 3 kampery (3 kampery to miejsce na jednego TIRa) , a plan podróży mamy napięty, to doszliśmy do wniosku że lepiej zarerwować. Z planów wynika że do Talinna dojedziemy popołudniu w niedzielę, krótkie popołudniowe zwiedzanie Talinna i rano na prom. Mamy popołudnie w niedzielę i noc jako zapas czasu przy ewentualnych problemach po drodze. Z Śląska do promu mamy około 1200 km. Jacek M z Siedlec ma trochę bliżej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-05-31, 10:30   

No tak, to się trzyma kupy. ale gdybys tak mógł zapytac jaka jest dostepność "na bierząco" miejsc w odwrotnym kierunku około 20 sierpnia? :pad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-05-31, 12:55   

Bardzo chętnie , ale nie bardzo mam się gdzie spytać o miejsca "na bieżąco". W biurach czy na stronie www.vikingline.fi rezerwujesz i tyle. Gdybym wiedział, że na 100% będzie miejsce to nie bawiłbym się w rezerwację. Zawsze jest ryzyko spóźnienia i związanych z tym kosztów przebookowania biletu. Kiedyś w ciemno jechałem na Korsykę i z powodu braku miejsca na promie spędziłem dwa dni na kampingu w obskurnym Livorno. Znowu jadąc na Sardynię, miałem zarezerwowany prom , ale dotarłem dzień wcześniej do Livorno i bez problemów przebookowano mi bilet. Odpłyneliśmy na Sardynię w dwie godziny od przyjazdu do Livorno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-05-31, 13:03   

ja w zeszłym roku gnałem na złamanie karku do Livorno na prom do brzegów Sardyni! we włoszech były straszliwe korki, mielismy 12 godzin "luzu" i jak się okazało to mało! po drodze sprawdzałem telefonicznie wolne miajsca na nastepne promy i okzało się że nie ma nic na najblizsze 2 tygodnie! ale to było 2 sierpnia! :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2007-06-02, 22:56   

Wysyłałem wczoraj posta z Bieszczad , ale widzę że go zjadły wilki.
Już jest zmiana planów wyjazdu Karawany Północnej , ponieważ nie ma już miejsc na promie Tallinn-Helsinki na 2 lipca. Na szczęście są jeszcze na 3 lipca. I to jest Piotrze odpowiedź na Twoje pytanie, czy można dostać bilet "na bieżąco". Może to kwestia że 2 lipca to poniedziałek, a w inne dni tygodnia nie ma problemu? Nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pp 
weteran


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2007
Piwa: 4/20
Skąd: wadowice
Wysłany: 2007-06-18, 07:54   

kiedy plaujecie powrót?
_________________
zawsze jest szerszy kontekst
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***