Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2011-03-20, 10:15
ADAC
Autor Wiadomość
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-01-26, 07:22   

Wczoraj przyszło świeże , cena jak w tamtym roku , podwójne , czyli moje i Stasi 129 EUR
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2022-01-28, 20:31   

Ma ktoś namiary na p. Marcina Bienerta lub Kasię. Numer tel. 0049 15703366605 nie działa.
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2022-01-28, 20:39   

możę ten 004915703347011
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-01-28, 21:20   

WODNIK napisał/a:
Ma ktoś namiary na p. Marcina Bienerta lub Kasię. Numer tel. 0049 15703366605 nie działa.


Jasiu, jakiś czas temu czytałem na fejsie, że wrócili na dobre do Polski. :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2022-01-28, 21:32   

Sławku to numer Kasi, też głuchy.
Andrzeju, nie wiesz czy ktoś ich zastępuje w sprawie kontaktów z ADAC

Pozdrawiam
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-01-28, 22:59   

Kiedyś ogłosiła się pani Aneta Ochsmann (nie pamiętam czy na naszym forum czy na fejsie) jako przedstawicielka ADAC na Polskę. Nie wiem czy kontakt jest aktualny, bo było to dość dawno temu.

Mam zapisane dwa numery telefonów - do Polski i Niemiec:

+48 531 648 800
+49 174 580 1843

Daj znać jak ustalisz że są aktualne.

Pozdrowienia dla Broni i... Ciebie oczywiście też! :spoko :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2022-01-31, 21:32   

Andrzejku, dzięki za pomoc. Pani Aneta pomogła mi załatwić moją sprawę.
Nr tel +48 531 648 800 jest jej numerem i pomaga ona polakom zawrzeć umowę z ADAC.
Andrzejku dla Ciebie :pifko dla żonki :kwiatki:
Pozdrowienia i całuski od Broni dla Was.

I do zobaczenia.
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-01-31, 23:26   

Mam uprzejma prośbę - jeśli masz aktualne informacje podziel się nimi i ustosunkuj do postów twierdzących że nie można nowo przystąpić do ADAC z PL
Jeśli można nowo przystąpić z PL to druga prośba o wskazanie gdzie można sprawdzić co oferuje ADAC chciałbym porównać z PZMot
Szukam tego ale jakoś nie mogę znaleźć dokładnych warunków ubezpieczenia - znalazłem tylko to https://zyciewniemczech.de/darmowa-pomoc-z-adac-naprawa-holowanie-auto-zastepcze/
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-01-31, 23:41   

Też poproszę o info.

pozdrawiam
Robert
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-02-01, 09:53   

smok_wawelski napisał/a:
co oferuje ADAC chciałbym porównać z PZMot
Tu niema co porównywać , PZMot wobec ADAC . to tak jak maluch do mercedesa .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-02-01, 11:31   

Nie przeczę, nie kwestionuje tez Twojej opinii Adam bo bez danych nie mam do tego żadnych podstaw - jednak podaleś tylko opinię nie wątpię ze prawdziwą ale jednak bez danych i argumentacji :diabelski_usmiech
Więc właśnie dlatego proszę o informacje czy mozna nowo przystąpić z PL i o wskazanie źródła gdzie moge przeczytać warunki
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2022-02-01, 12:38   

Ostatni jak rozmawiałem z agentem w Niemczech , twierdził że nie można bez meldunku. Ja jako wieloletni członek mogłem dokupić .ADAC dla mojej żony .Było to w grudniu .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2022-02-01, 13:55   

Najprościej zadzwonić do pani Anety Ochsmann na podane przeze mnie numery i dowiedzieć się "z pierwszej ręki". :ok :spoko
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2022-02-01, 17:15   

adaml61 napisał/a:
Ostatni jak rozmawiałem z agentem w Niemczech , twierdził że nie można bez meldunku.
Dzięki Adam za odp.

@ndrzej napisał/a:
Najprościej zadzwonić do pani Anety Ochsmann na podane przeze mnie numery i dowiedzieć się "z pierwszej ręki".
Oczywiście że to proste - nie sposób jednak gadać w takiej rozmowie o wszystkich warunkach ubezpieczenia bo zajęłaby sporo czasu. Szanuje czyjś czas i swój również - dlatego uważam że lepiej zapoznać się z owu i być przygotowanym do takiej rozmowy a w takiej rozmowie wyjaśniać tylko wątpliwości - to szybsze i efektywniejsze.

W znalezionej przeze mnie informacji TUTAJ - wymienione tam opcje są te same co na stronie ADAC w porównaniu taryf - co więcej ta pani Sylwia która publikuje te informacje jasno pisze "Źródło informacji na grafikach: adac.de porównanie wszystkich taryf – tłumaczenie moje 🙂" - z tych 2 żródeł a chyba nie ma lepszego niż strona oficjalna jak dla mnie nie ma szału w propozycji ADAC zwłaszcza w opcji za 54EUR - możliwie zaczyna się dopiero w opcji za 94EUR - poza tym informacja np. odholowanie na terenie Europy nie jest konkretną informacją a jeśli przyjąć że rozwiniecie tej informacji jest analogią do Niemiec jak podaje to strona ADAC to mamy raptem do 300 euro na miejscu i holowanie do 300EUR do warsztatu w EU - to nie sa duże pieniądze jak na ceny napraw czy holowania w EU wiec takie właśnie wątpliwości można i należy wg mnie wyjaśniać z p. Ochsmann - bowiem jeśli to jest tak to sorry nie wiem czy np nie wole członkostwa w PZMot i krótkoterminowych 5zł za dzień czy u innego ubezpieczyciela inne gdzie mam 1000km lecz nie do warsztatu a również w kierunku PL .
Korzystałem dość dawno w temu Austrii z pomocy "żółtych aniołów" nie mając ich karty - dla jakości standardu obsługi naprawdę czapki z głów ale stawki za tę pomoc nie były niskie - były rzekłbym mocno europejskie - być może dla członków sa niższe :( Na szczęście dowlokłem się tą zdechła Renią do Francji - stawki francuskich warsztatów były niższe niż "żółtych aniołów" :)
Ok ADAC ma sporo opcji dodatkowych a w PZMot to tylko holowanie - pytanie czy wszystkie te opcje są mi potrzebne ale tu każdy rozumuje po swojemu - jednak przy dość niskiej wartości mojej puszki znajomy agent znalazł mi za ok 600eur rocznie pełne AC+Assi z 1000 lub 1100km na Europę i bez limitu na PL- więc moim problemem w EU jest to żeby zwleczono mnie do granicy PL też można się zastanawiać jeśli dużo się jeździ.
Dążę po prostu do urealnienia tego wszystkiego do kupy i obiektywnego pełnego porównania celem dokonania wyboru

Wspomniana pani Sylwia na swojej stronie proponuje nic innego niż cos pokrewnego jak pisze Adam że z mógł dopisać Stasię do swojego - czy ta pani w dalszym kontakcie zaśpiewa jakąś prowizje nie wiem nie sprawdzałem ale cos mi tak nos podpowiada że nie jest Caritasem - wiec jeśli mam iść ta drogą to wolałbym wziąć dobrą butelkę i poprosić o taka przysługę np. Adama czy kumpla w Niemczech lub innego długoletniego członka który może do swojego ubezpieczenia zaprosić nowych - dlatego również drążę temat w tym aspekcie :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-02-01, 18:27   

smok_wawelski - mógłbyś udostępnić w jakiej firmie dostałeś te 1000 km i nazwę pakietu??? Z góry dziękuję w imieniu wszystkich, którzy zastanawiają się nad ubezpieczeniem kampera!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***