Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
T4 Multivan Westfalia - kilka pytań świeżego właściciela
Autor Wiadomość
Harus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: westfalia T4
Nazwa załogi: Dudi Team
Dołączył: 14 Sie 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 17:37   

Jestem elektromechanikiem samochodowym, dojdę do tego sam, myślałem tylko że znajdę tu pomoc i przyjaznych ludzi.................
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger 
Kombatant


Twój sprzęt: TABBERT FFB Classic 570
Nazwa załogi: ROGER-y
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 19 Sty 2009
Piwa: 42/38
Skąd: W-wa & Lubuskie
Wysłany: 2010-08-16, 17:45   

I znajdziesz jak wszyscy .... ;)
1. Jesli chodzi o ładowanie aku (kilka obszernych tematów ze schematami podłączeń) w zależności od typu energobloku sa różne rozwiazania prostsze "tylko zabudowa" albo inteligentniejsze dwa łaczone przekaźnikiem 70A sterowanym +D z alternatora podczas jazdy ładuje dwa na postoju separacja ....energoblok analizuje stopień naładowanie i przełacza miedzy ładowaniem jednego albo drugiego z różnymi priorytetami.....długo by pisac ....
2. wymienic kuchenke
3. Najlepiej zrobić przełącznik by w funkcji potrzeb zasilać z jednego lub drugiego -oba + znajdziesz przy przekaźniku separujacym
4. jak nabedziesz bedzie miała instrukcję montazu - w tym przypadku do rynienek.
5. ale instrukcję i opisy czego .....?
_________________
rkw1968@tlen.pl
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ˙˙˙ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Harus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: westfalia T4
Nazwa załogi: Dudi Team
Dołączył: 14 Sie 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 18:00   

Właśnie wróciłem z pierwszego 14 dniowego wyjazdu, co prawda miałem podłączone 220v ale tak się właśnie zastanawiałem czy te dwie żelówki na postoju tez są ładowane, oczywiście rozruchowy po 8 dniach padł bo radyjko grało non stop ale poradziłem sobie w ten sposób, ze rozebrałem jeden przedłużacz i podłączyłem zasilanie z tylnych aku do przedniego rozruchowego, po godzinie autko bez problemu odpaliło ;) , mam instrukcję obsługi autka, ale niestety po niemiecku i niewiele z niej rozumiem stąd pytanie o polską wersję, jeśli chodzi o zaluzję to po złozeniu dachu niewiele jest miejsca na jej montaż i dlatego pytam czy są może jakieś dedykowane do tego modelu i gdzie można ewentualnie to nabyć ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CrazyJack 
zaawansowany
100% włóczykija


Twój sprzęt: T5 California 4x4
Nazwa załogi: CrazyTeam
Dołączył: 22 Kwi 2007
Piwa: 18/9
Skąd: Mikołów - Warszawa
Wysłany: 2010-08-16, 19:35   

Harus napisał/a:
[...] oczywiście rozruchowy po 8 dniach padł bo radyjko grało non stop [...]


Myślę, że warto przepiąć zasilanie radia na dodatkowe aku, w poprzednim kamperze też miałem podłączone do głównego aku - po doświadczeniach podobnych do Twoich w obecnym mam już podłączone radio i wszelkiego typu instalacje multimedialne do dodatkowych aku :ok
_________________
"Rzec można, że odwieczną tajemnicą świata jest jego poznawalność." [Einstein]
Llink www to moja praca :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 20:06   

Harus podaj dobry nr telefonu albo przekręć do mnie.
Pozdrawiam :spoko
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Harus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: westfalia T4
Nazwa załogi: Dudi Team
Dołączył: 14 Sie 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 20:22   

Wodniku ten nr to gg, nie telefon ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 20:26   

Nie jestem mocny w gg a i tak mam go w pracy, w domu nie instalowałem.
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Harus 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: westfalia T4
Nazwa załogi: Dudi Team
Dołączył: 14 Sie 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 20:32   

Piękny sprzęt widzę masz Wodniku, wpadnij do mnie na warsztacik ( lipnik ul Polna) chętnie zajmę się Twoim sprzętem pod względem mechaniczno elektrycznym w zamian za kilka porad jak upiększyć moją bryczkę. Mój tel 602 364 009 dziś wróciłem z wakacji i jutro idę do pracy..... niestety :-((((
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2010-08-16, 21:08   

Super. chętnie skorzystam z twojego warsztaciku. Chciałbym zrobić mały przegląd przed wyjazdem na wakacje. Odezwę się jutro. :bigok
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
coyot 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T4 Multivan TDi
Dołączył: 24 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-09-24, 11:00   Re: T4 Multivan Westfalia - kilka pytań świeżego właściciela

bielki napisał/a:
Witam,

6) A webasto mokre to nie udało mi się zmusić do działania, sterownik jest ale nic nie dzieje, bez znaczenia czy jest kluczyk czy nie, wiec tutaj pewnie coś trzeba będzie naprawić.



***witam

nie wiem czy rozwiązałes problam webasta mokrego :0

webasto mokre uruchamia sie samoczynnie po uruchomieniu silnika kiedy temperatura spadnie poniżej 5 stopni /o ile dobrze pamietam/ układ wydechowy webasta mokrego masz przed przednim kołem lewym /strona kierowcy/ można go podobno sprzwdzic zwierajac czujnik temperatury umieszczony pod prawa podłużnica zaraz za przednim zderzakiem i odpaleniem silnika, to webasto działa tylko wtedy kiedy uruchomiony jest silnik i służy do podgrzewania płynu chłodniczego w silniku

pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
coyot 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T4 Multivan TDi
Dołączył: 24 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-09-29, 21:12   

TIMOT napisał/a:
Ok zgadzam się :ok . Potocznie jednak często dogrzewacz to dogrzewacz a ogrzewanie niezależne to webasto czy nawet dewasto - jak niektórzy mówią :wyszczerzony: :shock:

A czołowi producenci to faktycznie webasto i eberspracher.

:spoko


no niby tak ale tak jak sam napisałeś, ogrzewanie /webasto suche/ niezalezne działa bez konieczności uruchamiania silnika, natomiast dogrzewacz silnika /webasto mokre/ uruchamia sie samoczynnie przy uruchomieniu silnika poniżej danej temperatury i grzeje ci tylko płyn chłodniczy

przy ogrzewaniu niezaleznym masz palnik który podgrzewa powietrze i wieje dzieki zamocowanemu wiatrakowi

w dogrzewaczu silnika /webasto mokre/ znajduje sie płyn a dogrzewacz jest wmontowany w obieg płynu chłodzacego który jest podgrzewany przez ten własnie dogrzewacz

są owszem ogrzewania które dogrzewaja i płyn i powietrze ale na temat takich nie wypowiem sie bo nie spotkałem sie z nimi i nie będe moncił nikomu w głowie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-09-30, 07:22   

ja takie miałem a multivanie (mokre webasto) ogrzewało niezależnie na zyczenie pomieszczenie i jednocześnie płyn w chłodnicy nie mozna tego rozdzielić albo włączałem i grzało albo wył. to nie zależało od pracy silnika.
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
hrys 
zaawansowany
w camperze jestem wolny


Twój sprzęt: VW T4
Nazwa załogi: marys
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-09-30, 15:37   

Zgadza się dogrzewacza nie miałem ale płyn mi podgrzewało więc to też rodzaj dogrzewacza, bo wieczorem zimą nastawiałem na manipulatorze godz np 5.30 na rano webasto się załączało samoczynnie o 5.30 i grzało ok 2 godz. Gdy wychodziłem do pracy o 6.00 to miałem w samochodzie cieplutko i temp płynu ok 40 st. Zapalałem mimo mrozu bez problemu. Kilkukrotny manewr bez ładowania akumulatora kończył zapalanie silnika wogóle z braku prądu.Oczywiście wentylatorek też samoczynnie chodził od momentu gdy temp była już jak to określał element bitumiczny.(Płyn musiał być ciepły dopiero załączał się wentylator). Webasto było pod samochodem gdzieś w połowie .Rurka wydechowa na lewej stronie, a nawiewy powietrza za fotelami. To był stary typ BS46 jak dobrze pamiętam.
_________________
z turystycznym pozdrowieniem
hrys
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
StasioiJola 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Bürstner
Nazwa załogi: StasioiJola
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 25 Lip 2008
Piwa: 81/283
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2010-09-30, 16:23   

Mam podobne jak opisuje hrys wyjęte z forda transita 96r. . Jest kpl ze wszystkim ,zegarem, sterownikiem, przewodami, wydechem i inne takie bajery, Kłopot z tym, że nie wiem gdzie to by założyć ? Jakby ktoś by zainteresowany, to proszę na PW. dać znać , a myslę że odnośnie ceny to sie dogadamy!
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
coyot 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T4 Multivan TDi
Dołączył: 24 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-10-02, 21:38   

TIMOT napisał/a:
W tej materii można zdziczeć :shock:
Ja mam w swoim multivanie i webasto suche do ogrzewania kabiny (wieje ciepłym powietrzem bez odpalania samochodu - w konsoli mam zegar sterujący itd....) i mam też przy przednim lewym kole dogrzewacz silnika. Wiem o czym piszę, bo rok temu naprawiałem dogrzewacz silnika. On się sam załącza przy temperaturce ok 5 stopni i do tego MUSI chodzić silnik samochodu. W dogrzewaczu silnika padła mi świeca i elektronika. Masakra. Dogrzewacz mam włączony w obieg płynu chłodniczego. Jak mi siadł dogrzewacz, używałem webasto, by mieć ciepło w kabinie ale niestety......silnik się nie nagrzewał, bo webasto kabinowe nie ma nic wspólnego z dogrzewaniem silnika.

A od webasta mam tłumik przy tylnym lewym kole - wczoraj sprawdziłem :) Jest on widoczny gołym okiem bez schylania się pod samochód.
W tym roku już się boję, by znowu ten piep.....dogrzewacz nie robił problemów.

:spoko :spoko


czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej :0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***