Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-02-02, 00:20
Woda mi zbzikowała albo ktoś figla spłatał.
Autor Wiadomość
KryH 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Optima 4356
Dołączył: 01 Maj 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 11:51   Woda mi zbzikowała albo ktoś figla spłatał.

Witam serdecznie. Mam mały dylemat gdyż nie zaglądałem tam jeszcze. Sprawa dotyczy oczywiście instalacji wodnej, a dokładnie jej zasilania.
1. Gdy odkręcam kran w kuchni to wyłącza się :roll: pompka wodna w zbiorniku i oczywiście woda nie jest pompowana.
2. Gdy zakręcam kran kuchenny włącza się :evil: pompka, lecz woda nie płynie (kran zakręcony)
3. Gdy odkręcam kran w kuchni to wyłącza się pompka wodna w zbiorniku, ale gdy równocześnie odkręcam jeszcze prysznic to pompka się włącza i woda płynie tu i tu (kran kuchenny odkręcony przecież)
Jak myślicie czy to wynik odwrotnego podłączenia przewodów elekt w którymś miejscu w kuchni? Sprawa jest dla mnie bardzo pilna, bo za 2 dni wyjazd 3tygodniowy na pd.


Pozdrawiam
KryH
693328421
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-06-22, 13:16   

Wyychodzi na to, że masz odwrotnie podpięte przewody elektryczne przy kranie w kuchni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paweł P. 
Kombatant


Twój sprzęt: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 1/2
Skąd: Mała Karawana
Wysłany: 2007-06-22, 13:17   

KryH, sprawa jest banalna, masz uszkodzony kran w kuchni. Mikrowyłacznik uruchamia pompę w złym momencie, wtedy gdy jest kran zakręcony. Odkręcając kran w łazience uruchamiasz pompke i na skutek ciśnienia woda płynie tam gdzie jest odkręcony kran czyli w kuchni także. Reasumując masz uszkodzony kran w kuchni, wymień lub napraw.
Pozdrawiam.
_________________
Piszę poprawnie po polsku. Jak mi się uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KryH 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Optima 4356
Dołączył: 01 Maj 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 13:57   Woda mi zbzikowała albo ktoś figla spłatał.

Ach dzięki za szybkość :-D , już biegnę wskoczyć pod zlew kontrolując czy błędnie (odwrotnie) podpięto przwody czy też może (Boże uchowaj!) kran kuchenny jest uszkodzony. Oczywiście bardzo proszę o dalsze porady bo przecież jeszcze nie wiem co uzyskam swym w szafce buszowaniem poza bolącymi od klęczenia kolanami ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-06-22, 14:01   

nawet jak kran uszkodzony to poprostu podepnij przewody pod jakiś dodatkowy wyłącznik i jak będziesz potrzebował to będziesz go włączał . pompka ma przelew więc nic się nie uszkodzi
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KryH 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria Optima 4356
Dołączył: 01 Maj 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 15:40   Woda mi zbzikowała albo ktoś figla spłatał.

Czy fakt, że zakręcając i odkręcając wodę steruję włączaniem i wyłączaniem pompki w zbiorniku nie powinien sugerować sprawności kranu? Zmieniłem przewody (podłączyłem odwrotnie) i gdy moje Szczęście wróci z pracy sprawdzę, z jakim efektem.
Ostatnio zmieniony przez KryH 2007-06-22, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Paweł P. 
Kombatant


Twój sprzęt: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 1/2
Skąd: Mała Karawana
Wysłany: 2007-06-22, 16:25   

KryH napisał/a:
błędnie (odwrotnie) podpięto przwody
jeżeli z kranu wychodzą 2 przewody ( bo inaczej tego nie widzę) to jaka to różnica? włącznik to włącznik. Jedyna ewentualność to tylko przy włączniku rozłącznym( 3 kablowym ) gdzie jedno sie wlącz a drugie rozłącza. Ale z takim sie nie spotkałem w kranie. Rozumiem, że nie masz hydroforu, bo to by zmieniło cały tok naprawy.
_________________
Piszę poprawnie po polsku. Jak mi się uda :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/8
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-06-22, 23:54   

Paweł P. napisał/a:
jeżeli z kranu wychodzą 2 przewody ( bo inaczej tego nie widzę) to jaka to różnica? włącznik to włącznik

Swięta racja - podłączenie przewodów to żadna różnica, poza tym kto by to zrobił? Może myszy? Wg mnie coś się przestawiło w samym kranie, tak że wyłącznik nie jest zsynchronizowany z zaworem i przez to te cuda. Naprawa kranu to zegarmistrzowska robota ale jak ktoś się uprze to można.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mirekmat
doświadczony pisarz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 11/2
Wysłany: 2007-06-23, 10:12   

Witam.
Panie KryH ma Pan baterię typu Carletta.W nowszych bateriach mikrowłącznik znajduje się wewnątrz a na zewnątrz wystają dwa kabelki i po wszystkim,żadnych regulacji itp.W Carlettach poniżej blatu roboczego do baterii doręcone jest mosiężne kolanko a do niego w obudowie plastikowej mikrowłącznik.Metodą prób i błędów należy wyregulować długość szplinta włączającego mikrowłącznik.Jest to trochę kłópotliwe ale życzę powodzenia.W dalszej perspektywie można zmienić baterię ale chyba po pierwszej udanej regulacji nie będzie takiej potrzeby.Życzę dużo spokoju i cierpliwości przy naprawie.Kabelków proszę nie ruszać.Nawiasem mówiąc pompki nie posiadają zaworów przeciązeniowych czy też bezpieczeństwa.Po włączeniu pracują niezależnie czy jest odbór wody czy nie do czasu aż ulegną awarii/przynajmniej te zanurzeniowe/.Życzę miłego dnia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***