Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czerwcowy Numer CE.
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-06-29, 20:20   Czerwcowy Numer CE.

Koledzy, oto słowa skierowane do członków Camperteamu przez Dorotę Nowak, redaktor naczelną Caravaningu Eksperta, z okazji wydania nowego, czerwcowego numeru.


Drodzy Czytelnicy,

czerwiec sprzyja caravaningowaniu. Miesiąc ten podsunął ciekawe i frapujące tematy.

Zacznę od przepisów ruchu drogowego. Będzie mnóstwo wyjazdów w okresie wakacyjnym. Poruszamy prosty temat: parkingi, ale dla jakich pojazdów? Omawiamy go obszernie, aby ustrzec Państwa od nieprzyjemnych sytuacji jak np. mandat. Niestety, polskie przepisy ruchu drogowego nie są w pełni przystosowane do turystyki caravaningowej, pozostawiają wiele do życzenia.

Poruszamy też inny temat związany z postojem, ale dłuższym. Chodzi o idealne miejsce do zatrzymania się na i do wypoczynku. W sondzie tym razem wypowiadają się użytkownicy widzący sprawę od strony praktycznej. Zapraszamy do dzielenia się swoimi uwagami w tej kwestii na forum www.caravanigekspert.pl.

Czerwiec obfituje w spotkania i zloty, które wpisują się na stałe w kalendarz caravaningowych imprez. Opisujemy zlot W Borkach, Pajęcznie, a także w Olesnie, piknik w Wodzisławiu. Prezentujemy więcej niż zwykle regionów i tras, że względu na prośby od Czytelników.

W tym wydaniu zwracamy Państwa uwagę na takie regiony jak: Szwajcaria widziana okiem wytrawnej turystki Marzeny Rabczuk. Bardzo ciekawie opisany przez Rafała Wawrzyniaka region Korsyki (polecam przepis na jadalne kasztany). Podajemy namiary termalnych kąpielisk na Węgrzech - pytaliście Państwo nas o to na zlotach i spotkaniach. Proponujemy także ciekawą, egzotyczną wyprawę do filmowej przestrzeni w Maroku. Z regionów polskich polecamy, niedoceniane a piękne, Pobrzeże Szczecińskie....

W dziale "Przegląd Rynku" prezentujemy nowość: wodny caravaning, a także markizy, zabezpieczenie dla skuterów. Po raz kolejny zwracamy uwagę na hamulce powodujące wiele kłopotów w czasie podróży jeśli nie są właściwie przygotowane.

Publikujemy również listę miejsc, gdzie jest dostępny nasz magazyn. Zatem, zapraszam do zakupu i lektury „Caravaning Eksperta”

z caravaningowym pozdrowieniem

Dorota Nowak
red. naczelna
„Caravaning Ekspert”

OKLADKA 6(22).jpg
Plik ściągnięto 194 raz(y) 181,75 KB

_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-06-29, 21:04   

I hymer Stanka na okładce :diabelski_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-06, 11:28   

W dziale ZRÓB TO SAM jest fajna ''doczepka'',ale mam pytanie czy to jest legalne?Dla mnie jeżeli jest kółko to to jest przyczepka,a takowa powinna mieć papiery.Jeżeli to jest legalne to może sobie coś takiego zrobię.Co o tym myślicie?
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-07-06, 12:15   

daj jakieś skany tego czegoś :) jak możesz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-06, 14:31   

Niestety nie mogę z powodu awarii skanera,ale może ktoś kto ma gazetkę by to zeskanował.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-07-06, 14:53   

darek krupa napisał/a:
Niestety nie mogę z powodu awarii skanera,ale może ktoś kto ma gazetkę by to zeskanował.


Możesz fotkę pyknąć aparatem cyfrowym :szeroki_usmiech
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-06, 17:57   

scan

skanowanie0001222.jpg
Plik ściągnięto 11344 raz(y) 218,84 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-18, 11:40   

Chyba się nie doczekam waszej opinii na temat tej ,,doczepki'' ,to może zaapeluje do redakcji CE aby za pośrednictwem naszego forum rozwieją moje wątpliwości.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-13, 14:56   

Pokazałem ten artykuł diagnoście u którego robię przeglądy samochodów i powiedział że jak z czymś takim przyjadę to przeglądu nie dostane i że on się pod tym nie podpiszę.Ale może CE załatwi przegląd.Trochę szkoda bo można by załadować na to dwa skutery,albo quada.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-08-13, 15:43   

darek krupa napisał/a:
Pokazałem ten artykuł diagnoście u którego robię przeglądy samochodów
a tak w sumie..to co ma przeglad samochodu...do tej ''doczepki'' ?? :spoko

jesli doczepka zostanie zarejestrowana...jako ''przyczepka -SAM'' bedzie miala przeglad ''bezterminowy'' ....wiec..i tak Twoj diagnosta sie pod tym nie podpisze..tylko diagnosta ITS... :bigok
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-13, 16:24   

gino, cenie twoje zdanie,ale o to chodzi że w artykule piszą że należy przełożyć tablice rejestracyjne z samochodu na ta doczepkę,a to spowoduje że samochód z doczepka stanowią całość.Rozmawiałem także czy można toto zarejestrować jako przyczepkę SAM,odpowiedział mi że przyczepa może mieć jedno koło,ale musi mieć atest na hak i tu widzi poważny problem :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-18, 07:00   

W sumie ta doczepka jest godna uwagi.Ma niewątpliwie tą zaletę że ułatwia manewry przy cofaniu,co nie jest najłatwiejsze gdy przyczepa jest dużo mniejsza od campera.Ma też poważną wadę że nadbiega na zakrętach.Myślę że powinna się znaleźć w dziale np.''ciekawostki'',a nie'' zrób to sam''.Namawianie czytelników do wykonania czegoś co może być przyczyną kłopotów,chyba jest nie w porządku.Jeżeli ktoś znajdzie sposób jak to zalegalizować,jestem zainteresowany. :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majki 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rimor Katamarano Sound / Ford Transit
Nazwa załogi: Majki
Dołączył: 07 Sie 2010
Piwa: 2/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-18, 07:14   

Przyczepienie tej ciekawostki do pojazdu w świetle przepisów nie jest takie proste, jak jej konstruktorowi się wydaje.
Jeżeli ten pan traktuje to jako element pojazdu, czyli kamper i doczepka stanowią całość, to zmienia tym gadżetem parametry techniczne auta (wymiary, masę własną i ładowność), które określone są w dowodzie rejestracyjnym i książce pojazdu. Zmiana tych parametrów wiąże się z wymianą dokumentów, przeglądem itp.
Mam wrażenie ponadto, że konstruktor tego cacka po zapakowaniu kamperka, doczepki, zaproszeniu na pokład załogi będzie musiał w pierwszej kolejności zmienić kategorię PJ na "C"
_________________
Ela, Madzia i Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-08-21, 13:42   

Mysle, ze to urzadzenie nalezy potraktowac podobnie jak bagaznik rowerowy lub platforme na skuter.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-21, 19:19   

Pawcio, popieram,czyli żeby mieć spokojną głowę i nie bać się policjanta,rampa,bagażnik jak i ta doczepka powinna mieć atest.Tylko jak to załatwić?Jadąc z doczepką policjant z czystej ciekawości może się spytać o papiery.Podejrzewam że na autostradzie od razu policzą jak za przyczepę,w końcu jedna oś więcej Sam jeżdżę z rampą bez atestu i choć jestem pewien że nie spadnie to zdaje sobie sprawę z tego że nie jest to całkiem w porządku.Myślę tylko że policjantów rampa nie zainteresuje,a sam przyznasz że ten wynalazek będzie przyciągał uwagę.Jak jeździłem OGÓRKIEM Z PRZYCZEPĄ Z DRUGIEGO OGÓRKA to dwukrotnie policjanci się zatrzymali tylko po to żeby pooglądać,a dokumenty ich wcale nie interesowały ale miałem papiery i sobie spokojnie jechałem. :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***