Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MAROKO - szukam skłonnych do desantu w Afryce
Autor Wiadomość
ds1971 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Itineo
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: PUSZCZA -MARKI
Wysłany: 2010-06-30, 16:43   MAROKO - szukam skłonnych do desantu w Afryce

Krótko i na temat:

Docelowo-Maroko. Na czas okolo 5-7 dni na miejscu z umiarkowanym ciśnieniem na zwiedzanie. Tanger, Rabat, max Casablanca ... i raczej pare Native- dziur bez turystycznego napinania straganowego.

Kręcę się po Europie od poczatku lipca. 10 dni stacjonarnie Włochy -typowo plażowo. Od 20 VII w bok i opuszczam się w dół. Francja. Hiszpania. Gibraltar i PROM do Ceuty.

MAROKO orientacyjnie zamierzam atakować około 26-28 VII


Informacje uzupełniajace: Camper ITINEO (moja predkość przelotowa to 90 km/h), Rodzina 2+3 (7-14 LAT). Obycie ze światem. Dziennikarz. Dzieciństwo w kraju arabskim (7 lat-Libia). Organizację grupy paru camperów do Afryki proponuję dla wiekszego bezpieczeństwa i towarzystwa


POZDRAWIAM i czekam ne ewentualne zainteresowanie
_________________
va piano, va sano e va lontano
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ds1971 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Itineo
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: PUSZCZA -MARKI
Wysłany: 2010-07-21, 16:18   

...hmm...spodziewałem się że ktoś się skusi. Pozdrawiam serdecznie z drogi- teraz jesteśmy w Barcelonie...na prom w Gibraltarze zamierzam wsiadać za 4 -5 dni.....

...moja camperowa samowolka pod twierdzą w Carcassonne poniżej....



Uploaded with ImageShack.us
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-07-21, 16:25   

Życzymy szerokości i szczęśliwego powrotu. :ok
A po powrocie oczywiście obowiązkowo relacyjka! :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jolcia777 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: może kiedyś...?
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 28 Lut 2009
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-07-21, 22:20   

Zyczymy udanej podróży, chętnie ruszyłabym w te strony... ale nie tym razem. Prosimy o relację z włóczęgi :spoko
_________________
Pozdrawiam wszystkich kamperowców - poszukiwaczy przygód!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2010-07-21, 22:25   

oj,oj chyba lubisz siedzieć z fajerom :gwm :gwm :gwm
udanego pobytu ,szerokości i wysokości :shock: :shock:
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ds1971 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Itineo
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: PUSZCZA -MARKI
Wysłany: 2010-07-24, 15:22   

dziei za pozdrowienia....


Jestem pod Granadą....

..mam spore problemy z gazem do butli które już są puste a ja obudziłem się z ręką w nocniku....okazuje się że nie można w Hiszpanii napełnić butli...na wymianę nie mozliwe bo oczywiście jest inna redukcja.....

szukałem na 15 stacjach dziennie ....walcze od 3 dni...kupiłem w końcu redukcje -przejście z systemu hiszpańskiego na polski żeby wurzucić polską butle i wstawić tutejszą...nigdzie nie ma mozliwości kupić butli jeśli nie masz na wymianę..." daj pusta to sprzedam ci pełną"...

- codziennie odpowiadam że nie mam pustej bo pusta jest Polska i na tym się kończy bo oni na to że nowej nie sprzedadzą......dziś cudem znalazłem miejsce gdzie byli skłonni sprzedać nie na wymianę i.......reduktor nie pasuje!! ..bo u nich wszystkie butle są na Butano....i Hiszpanie mają lekką modyfikację na reduktorze dla butli napełnianych propanem -butanem nawet napełnianych u nich.....

"to gdzie mogę kupić wasza butlę na propan-butan a nie na butan"- pytam dzisiaj wszędzie...uśmiechają się wszyscy i wszyscy odpowiadaja że nigdzie..................skończy się na tym że kupię przenośną butlę z palnikiem w tutejszym systemie.......a z lodówki kapie.........


za mną 4 tysiące km......


Pozdrawiam.... 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stanek 
weteran


Twój sprzęt: HYMER Exis-i 562
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Sie 2008
Piwa: 205/47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-24, 17:20   

To jest faktycznie problem przy długich zagranicznych wojażach. Warto pomyśleć o zainstalowaniu stałego zbiornika na gaz zamiast butli i tankować na stacji tak jak auta na gaz. Robiłem rozeznanie swego czasu i jest to wykonalne. Inny sposób jaki brałem pod uwagę to wzięcie do garażu w kamperze 2-3 dodatkowych butli np. z BP. Oni dają pełne butle za kaucją + cena gazu. Zużyjesz gaz oddajesz pustą i zwracją Ci kaucję, więc płacisz tylko za zużyty gaz. Oczywiście trzeba mieć gdzie te dodatkowe butle wozić.
_________________
Pozdrawiam
Stanek
https://www.dzienpodniu.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ds1971 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Itineo
Dołączył: 03 Cze 2010
Skąd: PUSZCZA -MARKI
Wysłany: 2010-07-25, 12:35   

:roll: .... przelanie byłoby bardzo trudne nawet jakbym miał wszystkie redukcje....stacje benzynowe w Hiszpanii to punkty obsługowe z obsadą personelu zredukowaną do minimum......wlewasz paliwo płacisz i next please......samo pytanie o mozliwość zakupu butli wymagało dezorganizacji pracy bo tworzyła się kolejka..............tak było na wszystkich stacjach i tych większych i tych małych......przeczekam temat...mówią mi tu że w Maroku jest ten sam gwint co w polskich butlach.....zobaczymy............ :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-25, 12:45   

ds1971 napisał/a:
stacje benzynowe w Hiszpanii to punkty obsługowe z obsadą personelu zredukowaną do minimum......wlewasz paliwo płacisz i next please......samo pytanie o mozliwość zakupu butli wymagało dezorganizacji pracy bo tworzyła się kolejka..............tak było na wszystkich stacjach i tych większych i tych małych

Poszukaj butli na kempingach - ja widziałem tam całe składy i można było kupić butlę różnego rodzaju. Innym miejscem to... hipermarket. Widziałem tam różne butle do kupienia te duże też.

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maxtr 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: flair 7100
Dołączył: 15 Sty 2009
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2010-07-25, 22:39   

butla w hiszpani to duzy problem,
marne szanse ze uda ci sie kupic na stacji, do niedawna sie udawalo.

dwa rozwiazania przychodza mi do glowy.
maroko, nie ma problemu z napelnieniem, ale kupno jest jeszcze latwiejsze, koszt ok 10 eur za butle i cos okolo 7 eur za gaz.
przy czym gwint jest inny, znaczy inny rozmiar, a dokladnie taki jak we francji, jezeli nie masz "przejscowki" to najprosciej jak kupisz marokanski reduktor, i zamienisz.
marokanczycy ci pomoga. w razie moge ci podac campingi gdzie to napewno zalatwisz.

drugie rozwiazanie blisko granady.
to camping przy almeri "la garrofa" na miejscu pytaj o malkolma, mozesz powiedziec ze max cie przyslal. mowi po angielsku (hiszpansku oczywiscie tez). poiwedz jaki problem, on ci zalatwi hiszpnaska butle.
przy czym podoba sprawa, bedziesz potrzebowal reduktora hiszpanskiego, dostaniesz w kazdym budowalnym typu praktiker, koszt ok 10eur.
mozesz jeszcze podjechac do "el ejido" a dokladnie almerimar, tam w porcie jest pralnia, prowadzi ja polka ela, mozesz tez powiedziec ze od maxa, jezeli bedzie miala to sprzeda ci butle, a jak nie to zalatwi na drugi dzien.
mozesz tam zostac na noc, w porcie oplata 7 eur za campera. woda i toalety wliczone.

no to na tyle, jak by co pisz smialo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DAKOTA 
stary wyga

Twój sprzęt: CARTHAGO chic T 4.9 nastepny tez T 4.9
Nazwa załogi: DAGOCIK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Piwa: 12/20
Skąd: Wieden, Tarifa
Wysłany: 2010-07-26, 08:28   

witam
kup sobie za kaucja butle 6 cio kilowa kosztuje cos kolo 20 euro zatrzymaj papier i jak nie bedziesz potrzebowal to ja oddasz to mozna zalatwic na stacji REPSOL .Mozna ja wymieniac wtedy bez najmniejszych problemow za kazdej stacji Repsol.


Juz kiedys pisalem ze mam do sprzedania butle hiszpanska i przejsciowke ,ale nikt nie zareagowal.

Pod Alicante mozna tez butle nabijac , nie ma z tym najmniejszego problemu .
_________________
http//kamper-meine-freiheit.blogspot.co.at/

Zaden Penis nie jest tak twardy jak zycie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maxtr 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: flair 7100
Dołączył: 15 Sty 2009
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2010-07-26, 11:03   

jestem zainteresowany przejscowka, jak to wyglada i co laczy ? jaka butle hiszp mozna podpiac, czy to jest caly reduktor ? a moze zdejecie mozna prosic ?

jezeli uda ci sie kupic butle, napisz prosze jak i gdzie ? moze sie komus na przyszlosc przydac taka informacja.

w lutym tego roku probowalem naplenic butle na stacji repsol przy alicante, nie bylo juz takiej mozliwosci, tylko wymiana butli hiszpanskiej.
rok wczesniej nie bylo problemu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LANDEK 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: MIKRO KAMPER NISSAN PATROL V8 6.5 TD
Nazwa załogi: LANDEK TEAM
Dołączył: 22 Cze 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: WIELKOPOLSKA
Wysłany: 2010-07-26, 21:29   

Ufff...
Na szczęście mam pod autem butle stacjonarną o pojemności 2 butli standardowych, napełniane tak jak samochody i poza tym mam schowek na 2 zwykłe butle po 11 kg :wyszczerzony:
_________________
MIKRO KAMPER :)
NISSAN PATROL V8 6.5 TD
LANDEK TEAM
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2010-07-27, 07:01   

Też tak mam.W schowku na butle wstawiłem zbiornik 60 l na wodę.Z tankowaniem gazu spoko a i z niezależnością na dłuższy czas też.Polecam :spoko
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mada23
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Paź 2007
Wysłany: 2010-07-27, 21:04   

My planujemy afryke na listopad , w zeszłym roku zrobilem trase od TANGERU PRZEZ ESSAUERE SIDIKAQUKI DO SIDIIFNI mialem plan do DAHLI ale braklo mi czasu . Wróciłem przez MARAKESZ i było oki . Pozdrawiam pa pa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***