Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompka wody ma zbyt małą moc :(
Autor Wiadomość
Filip 
zaawansowany

Twój sprzęt: Bavaria T73
Dołączył: 06 Mar 2007
Piwa: 18/22
Skąd: Otrębusy
Wysłany: 2010-06-30, 22:04   Pompka wody ma zbyt małą moc :(

Witam!
Mam pompkę wody w kamperze, która działa, ale jest za słaba. W zlewie w kuchni woda leci ok - mocny strumień. W łazience kapie, a nie leci :(
Pompka jest w zbiorniku w łazience, czyli blisko kranu łazienkowego. Dodam, że jest też prysznic i woda leci przez długi wąż. Dalej woda ma do kuchni, a tam leci lepiej. Mam zbiornik na ciepłą wodę, ale to chyba nie ma znaczenia.
Co to może być?
Czy potrzebna jest wymiana na mocniejszą pompkę?
Gdzie w okolicy południowej Warszawy kupię taką?
przesyłam zdjęcie pompki nie wiem jaka moc nigdzie nie jest napisane
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Filip

IMG_5821.JPG
Plik ściągnięto 9137 raz(y) 26,13 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-06-30, 22:28   

Zawsze warto mieć drugą pompkę na zapas. Możesz ją kupić na Allegro lub bezpośrednio w sklepach z akcesoriami karawaningowymi (ich adresy znajdziesz na pewno na naszym forum albo w googlach). Oczywiście pompki są różnej mocy i kupując pompkę trzeba brać pod uwagę odległości, na jakie musi podawać wodę. Wypróbuj zatem pompkę o dużej wydajności, a gdy okaże się, że przyczyna ciurkania jest inna - sprawdź drożność lub regulację (bo taka też występuje) kranów...
Niedaleko siebie, w Michałowicach, masz serwis przyczep i kamperów (chyba jeszcze istnieje, bo ostatni raz byłem tam jakieś dwa lata temu). Sprzedają tam również niewielkie akcesoria do tych pojazdów m.in. pompki.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-06-30, 23:54   

Warto na wszelki wypadek przeczyścić instalację pod kątem glonów i innych zanieczyszczeń.Dobry jest środek o nazwie Pura Tank. Strona sklepu www.elcamp.pl Mam bezpośredni dostęp moge Ci Go przysłać z rabatem dla CamperTeam. :) :) :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tomekp 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Dethleffs Integra 2003 na Ducato 2.8
Dołączył: 18 Mar 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Janki
Wysłany: 2010-07-01, 00:17   

Duży sklep z artykułami kempingowymi (chyba największy w Warszawie i okolicy ) , które można dotknąć jest w Tomicach przy drodze nr 79, za Piasecznem w kierunku Góry Kalwarii. Z Pruszkowa masz około 40 km.
link na stronę z mapką dojazdu
http://www.everpol.pl/caravaning.html

:bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-07-01, 22:05   

[quote="tomekp"]Duży sklep z artykułami kempingowymi (chyba największy w Warszawie i okolicy ) , które można dotknąć jest w Tomicach przy drodze nr 79, za Piasecznem w kierunku Góry Kalwarii. Z Pruszkowa masz około 40 km.
link na stronę z mapką dojazdu.
Niestety proponowany przez mnie Pura Tank w proponowanym sklepie jest droższy niż w Elcampie nie mówiąc już o zniżce od ceny podanej na stronie ,dla członków CT ok 5-10%.
Proponuje podawanie namiary na sklepy internetowe które mają taki sam towar a są tańsze( z korzyścią dla Nas :) ).A co do dotykania towaru.......lepiej pytać tych co stosowali czy działa? U mnie Pura Tank zadziałał i jestem zadowolony :)


:) :) :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Michal 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Pickup4x4+Terrano+?????
Nazwa załogi: Michal Alicja AnnaMaria JanGustaw
Dołączył: 22 Paź 2009
Piwa: 1/2
Skąd: Girona-Hiszpania
Wysłany: 2010-07-02, 15:07   

mam podobna i dziala ok w kuchni i prysznicu
pozdro
m.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filip 
zaawansowany

Twój sprzęt: Bavaria T73
Dołączył: 06 Mar 2007
Piwa: 18/22
Skąd: Otrębusy
Wysłany: 2010-07-02, 23:41   

pół dnia spędziłem, ale naprawiłem
Kogut miałeś rację zagięty wąż był przyczyną braku wody.
Wąż zostawiłem stary i usztywniłem metalowym kątownikiem z tyrtytką ;)
Jak wiadomo prowizorki są najbardziej trwałe ;)
Oczywiście nie odbyło się bez strat, ale każdy się kiedyś uczy i ja również. Wyjmując wąż z włącznika wody urwałem kawałek plastiku, który jest w środku dolnej części włącznika. Włożyłem wąż bez tego plastiku i uszczelniłem silikonem :)
Gra i buczy
dzięki za pomoc
Pozdrowienia
Filip :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Malefisto 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mobilvetta design driver 57s
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 1/1
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-07-11, 10:36   

Mam podobny problem , jako ze kamperka mam od wczoraj , dopiero się wszystkiego uczę , więć gdy włączę wodę pompka chodzi w kuchni leci ok ale tak jak u kolegi w łazience jest słabo a czasem wogóle nie leci.
|z poprzednim włąścicielem sprawdzaliśmy wode więc na pcozątku wogóle nie leciało okaząło się ze był przełączony kranik na spuszczanie wodu z trumy ale odblokował to i potem leciało dobrze, lecz dziś po nocy jest tak jak opisałem wyżej.
Przy kraniku do spuszczania wody z trumy jest też drugi taki szary wkręcany na moje oko służy do odpowietrzania bojlera , czy on ma być zamknięty?

I druga sprawa powiedzcie mi jak się korzysta z bojlera trumy , gdy gowłączam słychać iskrownik i pali się zielona lampka po kilku chiwlach zapali się czerwona,
Czy musze go jakoś napełniać?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-07-11, 11:03   

Malefisto napisał/a:
I druga sprawa powiedzcie mi jak się korzysta z bojlera trumy , gdy gowłączam słychać iskrownik i pali się zielona lampka po kilku chiwlach zapali się czerwona,
Czy musze go jakoś napełniać?


dekiel wylotu spalin na zewnątrz sciągnąłeś?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Malefisto 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mobilvetta design driver 57s
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 1/1
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-07-11, 11:35   

nie mam tego dekielka więc jest na stąłe ściągnięty.Wczoraj jak sprawdzałem z tym właścicielem boiler to cały czas odpalał normalnie i paliła się tylko zielona lampka , więc wydaje mi się ze coś zle robię.

Nie trzeba go napełniać, bo jak zrobiłem tak że puściłem wodę w łazience i prysznic przekręcilem na zamknięty to boiler normalnie palił na zielono a pompka od wody cały czas hcodziła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Malefisto 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mobilvetta design driver 57s
Dołączył: 15 Maj 2010
Piwa: 1/1
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2010-07-11, 13:52   

Niestety dalej nie działa boiler przez chilę po przekręceniu tego pokrętła do zimnej ciepłej wody przy zlewie kuchennym paliła zielona dioda a teraz znów jest to samo po włączeniu i kilku sekundach włacza się czerwona (brak płomienia)
ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Narazie nigdzie nie moge kamperem podjechac gdyz jestem w trakcie rejstracji i nie ma tablic obecnie.

Moja sprawa się rozwiązała okazało się ze jest kiepski akumulator pod zabudową i dawał już za słaby prąd żeby pompka doprowadziła wode do boilera i do łazienki, po odpaleniu samochodu wszysko zadzialalo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Thom 
zaawansowany


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter XXX 631G (2005)
Dołączył: 16 Gru 2012
Piwa: 8/2
Skąd: DLE
Wysłany: 2014-08-18, 08:00   

Witam...

Po raz trzeci padła mi pompka wody... ostatnio wymieniałem ją w trasie
po Chorwacji w maju... wczoraj okazało się że owa pompka znowu nie działa :!:

Może i dobrze bo mam problem z odpowiednim ciśnieniem wody w prysznicu i spłuczce!
Zamontowałem pompkę Cosmo 1.1 bar... wcześniej była Reich 0.9 bar... może zamontuje coś mocniejszego? Aha przewody i instalacja jest drożna i czyściutka...
_________________
były sprzęt: Burstner A532 Active '99
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Johny_Walker 
Kombatant


Twój sprzęt: Był Nowiutki Hymer Tramp prosto z fabryki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Wrz 2012
Piwa: 45/20
Skąd: zielonogórskie
Wysłany: 2014-08-18, 09:06   

A ja u siebie zauważyłem następujący problem.
Zawsze napełniałem zbiornik wody do pełna, aż się przelewał. Wszystko chodziło jak należy. Woda tryskała prawie jak w domu.
Ostatnio opróżniłem instalację wody. W tym także bojler poprzez zawór antymrozowy. Następnie napełniłem zbiornik wody tylko do połowy. Napełniłem instalację niezgodnie z instrukcją najpierw odkręcając krany zimne, a potem ciepłe. Teraz ciśnienie wody we wszystkich punktach jest bardzo małe.

Szukając wyjaśnienia tego problemu postawiłem tezę, że po opróżnieniu instalacji jej całkowite napełnienie pozwala lepiej odpowietrzyć pompę. Argumentem na to jest też niewielki wyciek na zbiorniku wody w okolicy pompy podczas kiedy całkowicie napełniony zbiornik jest dalej napełniany. Wskazuje to na nieszczelność pozwalającą odpowietrzać itp. Inna możliwość to zapowietrzenie bojlera poprzez niewłaściwą kolejność napełniania instalacji wodnej.

Niedługo to sprawdzę opróżniając instalację i napełniając ponownie wg pierwotnej metody zgodnie z instrukcją.

PS Nie działa mi zawór spustowy wody świeżej. Nie daje się ustawić w położeniach puste i 20l. Jest zawsze zamknięty niezależnie od tego ile robię nim obrotów w dowolną stronę. Od nowości tak jest.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2014-08-18, 10:31   

Thom napisał/a:
Po raz trzeci padła mi pompka wody... ostatnio wymieniałem ją w trasie


musi coś może zasilaniem / z pądem skoro 3x padła ( albo masz pecha) :(

Czytając JW .... kurcze te Hymery to tak skomplikowane , że aż strach cokolwiek tam włączyć.
Czy tam przypadkiem nie ma zanurzeniowych pompek ??? :shock: .
:lol:
Ciągle coś mieszasz i kombinujesz .

Z jednej strony Twoje uwagi sa pewna informacja z drugiej strony , przestrzegają przed zakupem tej marki . Cały czas cos sie w tym nowym nabytku dzieje.
??? następny mój kamper na pewno nie Hymer !!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2014-08-18, 10:32   

Johny, nie lekceważyłbym tego zaworu spustowego, w czasie jazdy można mieć maksymalnie 20 l wody nie tylko z powodu wagi campera, całkiem prawdopodobne, że zbiornik jest tak skonstruowany (za sprawą księgowych), że większa ilość wody w czasie jazdy może mu zaszkodzić, gdyż jego ścianki nie są obliczone na takie obciążenia dynamiczne
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***