Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2011-06-04, 08:12
Ukraina Rumunia Bulgaria ....Wegry i Slowacja przelotem
Autor Wiadomość
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2195
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-07-01, 17:38   Tolo61 ruszył na Ukrainę, do Rumunii i na Mołdawię.

Nasz kolega Jarek (Tolo61) wyruszył w podróż na wschód i śle nam informacje:

1. Jesteśmy po Kamieniu Podolskim na Ukrainie, teraz w Chocimiu nocujemy. Jutro w Rumunii. Plany się pozmieniały przez ukraińską wopistkę, która dała nam st....(brak części tekstu)...śle damy radę.
Pozdrawiam Halszkę, Ciebie i całe forum.
Na kampery jest fajne miejsce noclegowe we Lwowie z tyłu Cmentarza Łyczakowskiego.
Jak wrócę, dam namiary gps.

Tolo61 tzn Jola i Jarek.



2. Właśnie przekroczyliśmy granicę ukraińsko-rumuńską. Mam nadzieję, że SMS-y z Ukrainy dotarły. :wyszczerzony:
Pozdrawiamy wszystkich. Jola i Jarek.



3. Pozdrawiamy wszystkich, a ci którzy jadą do lub przez Rumunię niech sprawdzają gdzie pada i są powodzie.
ON - 4,5 lei za litr ( 1 euro= 4,1 leja).
Winieta za kampera - 3 euro za 7 dni.
Parking jako autoturizm, nie jak bus, średnio 1 - 4 lei.
Muzea, zamki czynne w godz. 10 -18, w poniedziałki od 12.oo
Noclegi bez problemu przy monastyrach.

Tolo61.
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-07-01, 21:59   

Tolo Drum Bum
Oj jak Wam zazdroszczę ślij esemeski z podoży co i jak :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-10, 00:36   Ukraina Rumunia Bulgaria ....Wegry i Slowacja przelotem

Witam
Własnie wróciliśmy z wycieczki objazdowej po Ukrainie Rumuni Bulgarii i przelotnie Wegier i Słowacji...
Naszym celem nie było opalanie się nad Morzem Czarnym a zwiedzanie i poznawanie Poznawanie,można powiedzieć od nowa terenów w których już byłem parę razy.
Dla mojej żony była to w tamte rejony wycieczka po raz pierwszy....i jak mi powiedziała po raz ostatni......
Dzisiaj nie mam siły bo jutro jadę w Bieszczady na 3 dni tak ze jak wrócę i uporządkuję zdjęcia zacznę opisywać swoje spostrzeżenia i wrażenia.
Jeżeli ktoś się wybiera w tamte rejony to wstępnie napiszę tylko ze ON na Ukrainie kosztuje 7,05 hrywny W Rumuni 4.55-4.75 leja Bułgaria 2,34 lewa
Wymiana najbardziej korzystna z euro na hrywne na Ukrainie leje w kantorach w Rumunii a lewa w bankach w Bułgarii.
100 euro -425 lei
100 euro -192 lewa
100 euro -960 hrywien
kursy sprzedaży
winieta
Slowacja Wegry nie płaciłem wg pana policjanta jak nie jade po autostradzie to nie potrzeba do 3,5 t
Podobno Słowacja 5 euro Wegry 7
Bułgaria 7 dni 5 euro
Rumunia 7 dni 3 euro / od razu na granicy jako autoturismo na stacjach licza jak za auto osobowe od 7-9 euro zależy ile biorą na opłaty manipulacyjne .....tak chcieli ode mnie jak pytałem /
Przejechaliśmy dokładnie 6206 km średnie spalanie naszego konika poza granicami Polski to 8,47l/100km w Polsce 9.9 .....
Zwiedziliśmy Lwów,Tarnopol, Chmielnicki ,Kamieniec Podolski i Chocim na Ukrainie
W Rumunii Monastyry Sucivita ,Solca,Humorolui, Voronet, Mołdowita,Neamt, Agapia,Turnu
,Cozia,Hurez, Cytadele Neamtului, Zamek Bran, Ruiny zamku Poienari, Rupea,Albesti Zespół Klasztorny w Barsanie , Przepiekny stary monastyr Izworul Negru
Zeszliśmy do kopalni soli w Kaczce i zjechaliśmy do przepięknej kopalni soli /podobno druga co do wielkości w Europie dzialająca / Kopani soli w Slanicu powłóczyliśmy się po Brasovie gdzie w tym czasie byl festiwal zespołów ludowych miedzy innymi nasz z Leska, Sighisoara z Festiwalem Filmowym....oj działo się....
Zwiedziliśmy zespół pałacowy w Sinali , zagłębiliśmy się w labirynty Jaskini Kobiet w Baia de Fler Przejechaliśmy od północy trasę Transfogarską .Przejechaliśmy wąwozem Bicaz,
Odwiedziliśmy polaków w polskich wsiach Nowy Soloniec i Majdan
Na koniec przejechaliśmy się Kolejką Mocanite i zwiediliśmy Wesoły Cmentarz W Sapancie.
O Konstancji i Bukareszcie Jak również o wybrzeżu Morza Czarnego tutaj wspominać nie bedę bo to przerywniki mało atrakcyjne wśrod w/w perełek
Bułgaria to Wybrzeże Morza Czarnego od granicy z Rumunią do Sozopola
Poza spotkaniem w Czarnomorcu ze wspaniała zaloga Bogdana Wadeckiego z żona Dorotą i synami to.......
Opisy Póżniej... :wyszczerzony:
Powrót to Tokaj z degustacja win....a jakże .... :roll:
Póżniej Koszyce, Preszow i oczywiście Spiskie Podgrodzie ze sławnymi ruinami Zamku Spiskiego i Spiska Kameduła..
Powrót przez Łysą Polane do Zakopanego , Zalew Czorsztyński z ruinami zamku i pierogi z jagodami u podnóża zamku w Niedzicy...
Posiadam praktycznie na wszystkie w/w ciekawostki namiary GPS wraz z miejscami noclegowymi w których byliśmy lub w których można bezpiecznie przenocować / wg mojej żony /
Wg mnie to można wszędzie :wyszczerzony:
Jeżeli ktoś jedzie w tamte strony i ma pytania to proszę tu lub na PW.
Pozdrawiam
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 13:36   

Witam
Wszystkich :wyszczerzony:
Powoli zabieram się do opisania trasy którą wraz z szanowną małżonką przejechaliśmy od 19.06-9.07.20010r
Na wstępie chciałbym zaznaczyć ze odczucia i spostrzeżenia są wyłącznie odczuciami i spostrzeżeniami mojej lepszej połowy i moimi.
Być może narażę się niektórym na tym forum lecz cóż mówi się trudno.
Wyjechaliśmy w piątek po południu kierując się trasą na Wrocław.
Spowodowane było to tym iż umówiony bylem na zlocie który zaczął się właśnie we Wrocławiu z forumowym kolegą Krynia i Stan.
Po odebraniu nawigacji wraz z wgranymi mapami Europy Wschodniej ruszyliśmy w kierunku wschodnim.
Po drodze mieliśmy jeszcze wstąpić na Zlot Południowców organizowany przez Karawaning.Pl i kolege Track 222 który odbywał się też w tym samym czasie co zlot Wrocławski .
Zapisani byliśmy to wypadało chociaż się przywitać .
Droga do Gródka nad Dunajcem przebiegła monotonnie bo i jaka miała być autostradą.
Dojeżdzając do Katowic postanowiliśmy zboczyć z autostrady i przejechać malowniczymi drogami Ojcowskiego Parku Narodowego.
Jednocześnie stwierdziliśmy ze podstawowym naszym założeniem jest zwiedzanie ,poznawanie, obserwacja, dokumentacja.
Brzmi to trochę jak zebranie partyjne ale ......... :ok
Tak że pierwszym odwiedzonym przez nas obiektem był Zamek w Pieskowej Skale i Maczuga Herkulesa oraz Ojców.
W drodze do Korczowej gdzie mieliśmy przekroczyć granicę z Ukrainą w naszym planie powstała myśl zwiedzenia Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Po wizycie w Gródku Nad Dunajcem otrzymaliśmy rzeczowe informacje jak dojechać omijając miejsca zniszczone przez powódz do Bóbrki.
Muzeum położone w malowniczej scenerii z działającą odkrywką ropy.
Pogoda barowa nas nie rozpieszczała......padało
Do przejścia granicznego dojechaliśmy po południu w niedzielę 20 czerwca.
/ Zdjecia zamieszczał będę jak zostaną trochę obrobione /
Po stronie Polskiej spokój brak kolejki atmosfera senna i sielankowa .
Odprawa przebiega bez problemu za małym wyjątkiem kiedy zwrócono mi uwagę ze stoję na pasie przeznaczonym dla dyplomatów UE.
Jednak odprawiono nas bez problemów.
Zabieramy paszporty i odjeżdżamy ....przed nami Ukraina......

zps1.JPG
Plik ściągnięto 205 raz(y) 206,08 KB

zps2.JPG
Plik ściągnięto 195 raz(y) 172,17 KB

zps3.JPG
Plik ściągnięto 205 raz(y) 168,15 KB

1.JPG
Na Zlocie Południowców
Plik ściągnięto 207 raz(y) 189,47 KB

zps5.JPG
Z organizatorem zlotu Track222
Plik ściągnięto 221 raz(y) 171,8 KB

2.JPG
Muzeum w Bóbrce i myśle protoplasta tzw Wochnkabiny / troche starszy model niż u Adiego /
;-))))
Plik ściągnięto 358 raz(y) 160,6 KB

_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Ostatnio zmieniony przez tolo61 2010-07-14, 09:05, w całości zmieniany 7 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yannoo 
zaawansowany


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter
Nazwa załogi: Jola & Jano
Dołączył: 29 Wrz 2009
Piwa: 10/1
Skąd: Austria
Wysłany: 2010-07-12, 13:55   

Wielkie dzięki za relacje - czekamy z niecierpliwością na dalsze. Czy nocowaliście na dziko?
Pozdrowienia.
_________________
Jola & Janusz

"Podróże kształcą - ale wykształconych..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 13:57   

Ukraina...
Przejście Krakowec ....znam .
Niejednokrotnie przejeżdżałem tym przejściem i znam zwyczaje na nim panujące.
Wybór tego przejścia był właśnie z tych względów.
Przed nami dwa auta na polskich tablicach rejestracyjnych.
Dziwi mnie że jeszcze ich nie skierowano na odpowiedni pas.
Po stronie Polskiej oni jechali przed nami jakieś 15 minut wcześniej.
Znaczy się coś nie tak....
Ok biore paszporty do ręki wkładając do jednego TRADYCJĘ i podjeżdżam do wopika ukraińskiego.
Podaje paszport a on widząc niespodziankę podaje tzw kartę obiegową i kieruje nas na zieloną linię wprost pod stanowisko obsługi końcowej.
Podchodzi drugi z wopikow ....oczywiście nie ma mowy o jakiej kolwiek kontroli po sprawdzeniu paszportu z niespodzianką.
Podchodzi trzeci i to samo.
Jest super myślę 5 minut i nas nie będzie na granicy SUPERRRRRR.
W tym momencie moja małżonka zniesmaczona moimi praktykami z miną obrażonej księżniczki stwierdza że może byś tak przestał rozdawać na lewo i prawo niespodzianki.
Każde szanujące się Państwo w tym Ukraina nie może ....itd itp i......cholera mnie wzięła
Przecież to ja jestem z Poznania i to ja powinienem skąpić.....podobno :szeroki_usmiech
Ok mówię zrobię jak Ty chcesz / oj ja durny ,durny ,durny ,jeżdżąc tyle razy na Ukrainę wiedząc co tu jest grane posłuchałem się żony która nie miała bladego pojęcia co jak i dla czego ....myslę ze mi w tym momencie rozum odjęło /
Podchodzę do przed ostatniego stanowiska podając paszport.....oczywiście tak jak chciała żona bez niespodzianki .....
Za szybką siedzi kobieta..... bierze paszport do reki ogląda ogląda ogląda ...bierze mój i też ogląda , ogląda i........patrzy się na mnie na pieczątki w paszporcie ich ilość, mówiące ze nie jestem żółtodziobem i powinienem wiedzieć co i jak.......
Cóż mówię jej że jadę na wycieczkę z żoną.....
Ahaaaaaaaaa z żoną.......a żona nie wie dokąd jedzie ?????
Wie ale........
I zaczęło się.........
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Ostatnio zmieniony przez tolo61 2010-07-12, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 14:01   

Yannoo
Nocowaliśmy na dziko ,na stacjach benzynowych ,na kempingach ,na parkingach , w centrum miasta , pod motelami, przed monastyrami,
NIGDZIE poza jednym przypadkiem nie czuliśmy się nie komfortowo.
Przypadek w/w mieliśmy raz i opiszę to pózniej.
Ja nie miałem obiekcji ale moja żona miała i dlatego zmieniliśmy miejsce postoju.
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 14:28   

Proszę wypisać emigracyjne karty.....
Wypisujemy.......
Zle.....
Jeszcze raz.......zle
Jeszcze raz z zaznaczeniem wszystkiego ....gdzie dlaczego po co i .....
Zle
Powoli cholera mnie bierze i szlag m,nie trafia na siebie za moją głupotę......posłuchałem się kobity i mam co chciałem...
Z którymś razem pani za okienkiem zaczyna sie denerwować na naszą ciemnotę wypisywania karteczek.
Ja mam luzik .....mam wakacje i mam czas.....
I tak jesteśmy szybciej niż myślałem.....
Damy radę myślę tylko spoko.....
Pani zaczyna się drapać ........
Pytanko ile przeznaczamy na zwiedzanie Ukrainy????
Ja na to że tyle ile trzeba....
Jakim przejściem będziemy wyjeżdżać z Ukrainy........
i TU ZONK.......
Mowię ze nie wiem bo jedziemy do Rumunii ...Tak że prosiłbym w takim razie o nazwę przejścia w okolicach Karpat do Rumunii lub Mołdawii to jak mi poda...... ja wpiszę
Ona z uśmiechem że już nie potrzeba mam tylko wpisać w emigracyjnej karcie że jedziemy do Rumunii lub Mołdawii...
Ja durny wpisałem........
Ona nadal ze stoickim spokojem i uśmiechem s...i szuka czegoś w szufladzie .....
Znalazła ......
Patrzę jakaś pieczątka nie używana od lat.....
Ona otwiera nasze paszporty i..........buch buch....
Mamy pieczątki TRANZYT dopisuje ręcznie 3 dni .....
A zaznaczam jesteśmy na granicy wczesnym popołudniem......to już jest 1 dzień wg przepisów
Oddając nam paszporty z uśmiechem od ucha do ucha podkreśla że chyba nam się plany pozmieniają bo to o czym mówiłem w ciągu 3 dni jest nierealne do zwiedzenia.
S..A
Biorę paszporty wkładam niespodziankę nie odzywając się do żony wku....y na maksa jak to sie mówi a najbardziej na siebie za to że posłuchałem sie baby nie w tym momencie co potrzeba.
Nie zwracając uwagi na nic podkreślając żonie że robimy tak jak ja wiem jak należy robić podchodzę do celnika.
Bierze paszport patrzy i mówi że niespodzianka za wysoka i mam połowę zabrać przybija ostatnią potrzebną pieczątkę na kartę obiegową i .......możemy jechać
Trwało to poza panią w okienku ok 3min z panią ok 1,15h
Wyjeżdżamy z granicy po drodze oddając kartę obiegową wopikowi / tu już bez niespodzianek /
Przed nami stacja benzynowa ON 7.05 hrywny.....tankujemy / najpierw płacimy kartą a póżniej po akceptacji sumy tankowanie / do pełna i w drogę...
CEL....LWOW
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-12, 14:36   

za łapówki :czerwona:
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-12, 15:05   nie dawaj niespodzianek...i potem sie nie skarż!!!

wzór wypełniania karty jest pokazany na przejściu,wystarczy trochę pomyśleć...formularz jest dwujęzyczny po ukraińsku i po angielsku.Dając niespodzianki ...psujesz to co udało się przez parę lat już osiągnąć ( autentycznie przestali brać,ale to było za Juszczenki).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 15:28   

Dzień Dobry Wszystkim...
Nie będę się rozpisywała tak jak mój mąż ....
On chce opisać wszystko i wyjdzie z tego mała powieść :mrgreen:
Ja napiszę krótko...
Byłam tam i więcej nie pojadę...
Dopóki nie zrobią porządku w sanitariatach, nie uprzątną plaż to nie mam po co już tam jechać.
Wszędzie bród, śmieci na parkingach, nad strumieniami, na plaży.
Jarek mówi ze wcześniej było o wiele gorzej teraz podobno to dzień do nocy.....nie dla mnie.
Brzydko mówiąc tak jak mawia mój mąż brud ,smród,syf, ubóstwo i zgrzytanie zębów.
Nie wszędzie oczywiście.
Piszę o miejscach które dała im matka natura a oni nie potrafią tego wykorzystać.
Tam gdzie można poleżeć w czystości na plaży to ludzi mimo braku sezonu bardzo dużo.
Molochy betonowe w Złotych Piaskach czy w Słonecznym Brzegu porażają wielkością.
Komercja na każdym kroku.
Sanitariaty strach dziecko puścić samemu aby czegoś nie podłapało.
Przewody pod napięciem wystające ze ścian bez izolacji w pomieszczeniach prysznicowych.....SZOK
Pod prysznic TYLKO w klapkach.....nie dotykać scian!!!!!!!!!
I co tu dużo mówić DROGO....
Widać że tylko cenowo gonią zachód bardzo szybko....
W Sighisoarze wejscie na wieże kościoła 10 lei a robienie zdjec 40!!!!!!!
Paranoja
oplata za kemping w Bułgarii 20-40 lei / 40-80 zł!!!!!!!!!!!!!!!! bez warunków a raczej z warunkami typu pozny Gomułka wczesny Gierek tzw na Małysza itp/
Lwow śliczny tak jak i wszystkie miejsca historyczne aczkolwiek dopiero w niektórych zaczęły sie prace ze środków Unijnych
Bukowina PRZEPIĘKANA ze swoimi Monastyrami
Karpaty cudowne
Polskie wsie .......straszne w swojej biedocie
Kopalnie soli.......zobaczycie zdjęcia ocenicie w Slanicu.....ja czegoś takiego nie widziałam .... rowerami lub na rolkach w salach wysokich na .......WYSOKICH / Wieliczkę i Bochnię zwiedzałam /
Drogi ....
LUDZIE.......wspaniali ,życzliwi /..poza panią na granicy z Ukrainą /, bezpośredni, skorzy do pomocy bezinteresownej idącej z serca.
Bardzo głośni i rozrywkowi.
Sympatyczni .......
Strony o dużych przepaściach kulturowo materialnych..........
Od krowy czy też osiołka ciągnącego wóz do domów wielkości Pałacu z Bentlejami lub Porschakami na podjazdach.
Nie spotkaliśmy się NIGDZIE z jakimkolwiek wrogim lub złym nastawieniem do nas.
Mogę powiedzieć ze wprost przeciwnie ....dużo osób nam machało krzyczało do nas wiwat Polaki itp
Na Półwyspie Emona w Bułgarii jak pomyliliśmy drogi i wjechaliśmy panu bułgarowi do restauracji bo się droga skończyła to chciał ściągnać Ciągnik gąsienicowy z lawetą aby nas przetransportować do drogi asfaltowej .....
Bałam się jadąc tam bo naczytałam się i nasłuchałam różnych dziwnych rzeczy......
Powiem tak....jest jeszcze wiele miejsc do obejrzenia ale nad Morze Czarne do Rumunii czy Bułgarii dopóki nie będzie normalnych warunków więcej nie pojadę.
Gdybyśmy w Bałtyku mieli tylko cieplejszą wodę to śmiem twierdzić że mamy najbardziej dostępne najlepsze i najpiękniejsze plaże w Europie.
Piaseczek piaseczek i .......powietrze niepowtarzalne....
W sklepach ceny podobne no na niektóre towary ceny niższe ...paliwo droższe ....
I jeszcze jedna ważna rzecz ....język
w Rumunii .....rumuński ..../ bardzo bolą ręce :wyszczerzony: /
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Ostatnio zmieniony przez tolo61 2010-07-12, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2010-07-12, 15:41   

Na wstępie napisałem że nie wszystkim może się podobać to co napiszę
Pisze bez emocji i się nie skarżę tak że proszę bez takich insynuacji
To jest dopiero początek i będzie więcej sytuacji kontrowersyjnych tak ze jak się komuś coś nie podoba to niech nie czyta.
Piszę o życiu i sytuacjach które mogą pomóc a nie opowiadam o utopi.....
Affa chciałbym widzieć Ciebie jak mając w perspektywie oczekiwanie do lekarza 3-4 dni z majaczącym dzieckiem i temperaturą 41stopni Ty bedziesz czekać , mogąc ten problem załatwić słownie za 10zl Ty nie płacisz......
Tak że zanim zaczniesz machać jakimiś czerwonymi kartkami to się zastanów......
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem
Stachwody brali biorą i długo jeszcze będą brać
Przestali brać na Białorusi .....ale ......gdzieniegdzie ......samo życie
Jezdziłeś, jezdzisz i pewnie będziesz jezdził bo ktoś kto Tam jezdzil tak szybko nie rezygnuje , zna Tamte klimaty i po prostu to lubi ....tak jak ja ..tak ze Ty wiesz co i jak...
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-07-12, 16:07   

Kochani czytam i muszę uważnie czytać kto jest kto Tolo dostał rozdwojenia
Proponuję małżonce Tolowej załozyc swój nick :roza:

Będzie nas więcej na forum :spoko
_________________
Ostatnio zmieniony przez Bim 2010-07-12, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-12, 16:07   

super wyprawa, ale łapówka to przestępstwo, jakkolwiek na nią nie patrzeć :!:

żyliśmy w systemie łapowniczym, ale mamy szansę na wyjście z niego.
jak? musimy solidarnie przestać dawać, to przestaną brać

przynajmniej nie zachwalaj jak to owa łapówka wszystko załatwia, jeżeli nie umiesz inaczej.
pamiętaj, że młodzież czerpie z nas przykład.

tak czy siak dzięki za posty, bo ostudziły one mój zapał do przyszłorocznej podróży na Krym :shock:
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-12, 16:11   

tolo61 napisał/a:
Gdybyśmy w Bałtyku mieli tylko cieplejszą wodę to śmiem twierdzić że mamy najbardziej dostępne najlepsze i najpiękniejsze plaże w Europie.
Piaseczek piaseczek i .......powietrze niepowtarzalne...

masz rację :ok

po plażach Chorwacji marzy mi się, któraś z naszych przepięknych plaż (bo morze już nie :wyszczerzony: )
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***