Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
i co dalej ?
Autor Wiadomość
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2013-02-26, 20:33   

janusz napisał/a:
Każda złotówka w takiej dotacji kosztuje podobno 1,40. Biznes plany, ekspertyzy, projekty, uzgodnienia i 1001 innych. To kosztuje. Pewnie sprzęt na taki obiekt to 10% wartości.

inwestycje są droższe zarówno przez dotacje, jak i coraz większe prawne wymogi oraz niestety ekologię. stworzenie camperparku ze stacją serwisową jest na pewno bardzo drogie, ale kiedy w grę wchodzi dołożenie opcji do istniejącego parkingu czy kempingu, koszty na pewno nie idą w setki tysięcy, co najwyżej dziesiątki tysięcy. to i tak drogo, ale nie piszmy co nam ślina na język przyniesie :!:

janusz napisał/a:
To ile kamperowicz jest skłonny zapłacić? 10-20 zł za dobę. Wyśmiał mnie. bez inwestycji ma 5 zł za godzinę postoju samochodu osobowego na parkingu. Po jakie licho inwestować?

Polakom generalnie nie opłaca się w nic inwestować. w prawie każdej dziedzinie można, by dawać przykłady, chociaż powoli i to się zmienia. natomiast podane 10-20 zł za dobę to kpina. jeżeli przeciętny polski kamperowicz rzeczywiście jest gotów wyłożyć maks. 20 zł za dobę w camperparku czy na dedykowanym parkingu z możliwością serwisu to ja przepraszam, ale zakończmy tę dyskusję i mrzonki o rozwoju polskiego kamperingu :gwm
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 20:47   

Camper Diem napisał/a:
Janusz, trochę powagi. odnoś się merytorycznie, nie mieszaj, proszę, postów, nie wykpiwaj :evil:

Ja całkiem poważnie i z nikogo nie kpie. Odnoszę się całkiem rzeczowo.
Fuk pisze słać pisma wszędzie. Ty piszesz po co wysyłać bezsensownie. Jak mam odpowiedzieć. Który z was ma rację?
Ale to nie ma znaczenia ludzie są rożni i różnią się pomysłami, poglądami.
Ponieważ temat o PTTCC chciałbym jednak uściślić.
Stowarzyszenie nasze jest organizacją skupiająca turystów nazwijmy to karawaningowych. Mamy w statucie służenie temu środowisku. Kamperowiczom i przyczepkowcom. Staramy się to robić i wsłuchujemy się w sygnalizowane na CamperTeamie problemy.
Nie jesteśmy reprezentacją właścicieli kempingów, pól namiotowych, stacji benzynowych i wszystkich innych podmiotów które służą turystyce. Nie jesteśmy organizacją rządową ani samorządowa.
Nie naszą sprawą jest nakaz budowania i wyposażania stacji benzynowych. Nic nie mamy do udzielania komuś zezwoleń na prowadzenie działalności turystycznej.
Jeżeli macie zastrzeżenia do oferty usług turystycznych w naszym kraju to zwróćcie się do organizacji skupiających te podmioty. To ich namawiajcie by nieba wam przychyliły a nie nas byśmy z nimi boksowali się. Myślę, że mylicie priorytety.
My jesteśmy od tego byście na imprezach przez nas organizowanych mogli bawić się za niższe od obowiązujących stawek pieniądze. Byście mieli zniżki za korzystanie z usług jeżeli jesteście zorganizowani. Jesteśmy od tego by polscy karawaningowcy mogli nawiązywać kontakty z podobnymi podmiotami za granicami kraju. Mam nadzieję, że z czasem przybędzie możliwości naszej organizacji. Nie każcie nam jednak opierać naszej działalności o walkę ze złem całego świata. My nie mamy mocy zmiany prawa czy ludzkich mentalności. Jeśli ktoś ma potrzebę stałej walki z kimś lub o coś to niech założy bojówki turystyczne i idzie na wojnę z wszystkimi i o wszystko.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-02-26, 20:49   

Na gruzach Camper Club Poland, pierwszego "tworu internetowego"dla kamperowców miał powstać w/g założeń wielu dzisiaj "weteranów" (i moim własnym) klub z prawdziwego zdarzenia. Zarejestrowany, liczący się nie tylko w środowisku ale też poza jego granicami. CamperTeam jest bezpośrednim "spadkobiercą " CCP. Zamiast kuć żelazo puki gorące powstało stowarzyszenie, które jest niestety martwą organizacją.
CamperTeam, idąc dalej, dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na klub poszło dziwną drogą stowarzyszenia. I teraz to stowarzyszenie, to niby CamperTeam a niby nie. W środowisku nie jest więc traktowane poważnie. Poza ścisłym gronem, nie ma historii i nie ma siły przebicia. Tą historię i siłę miał Camper Club Poland a atomową moc CamperTeam ale nie wiedząc czemu upiera się CT, by być poza nawiasem oficjalnego klubu. :gwm

Camper Club Poland i CamperTeam, to potencjał, który został zmarnowany dla caravaningu w Polsce. Trzeba było iść za ciosem i nie mieszać ludziom w głowach żadnymi nowymi tworami, tylko działać w linii prostej bo ludzie i oddani idei caravaningu byli na wyciągnięcie ręki podczas gdy dzisiaj, to to już niestety...inna bajka.

Znany jestem z tego, że często się mylę. Być może i teraz też tak jest :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 20:54   

.
Camper Diem napisał/a:
inwestycje są droższe zarówno przez dotacje, jak i coraz większe prawne wymogi oraz niestety ekologię. stworzenie camperparku ze stacją serwisową jest na pewno bardzo drogie, ale kiedy w grę wchodzi dołożenie opcji do istniejącego parkingu czy kempingu

Krzysiu ale z tymi problemami to nie do nas. My nie budujemy zaplecza karawaningowego.
To co piszesz to w żadnym stopniu nie dotyczy PTTCC. Pomyliłeś adresata.

Fo ciebie Fux to samo. To Ty wiesz jak budować miejsca postojowe, zrób plan, projekt i sprzedawaj albo sam buduj.
PTTCC nie buduje i nie wyposaża miejsc postojowych. Nawet nie mamy kontaktu z takimi firmami. To nie nasza broszka.
Jak już wybudujecie to chętnie do was przyjedziemy i będziemy promować.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-02-26, 20:58   

janusz napisał/a:
eżeli macie zastrzeżenia do oferty usług turystycznych w naszym kraju to zwróćcie się do organizacji skupiających te podmioty. To ich namawiajcie by nieba wam przychyliły a nie nas byśmy z nimi boksowali się. Myślę, że mylicie priorytety.

Sorki, ale po kiego w takim razie zrobiliście ten Twór? Skoro nie chcecie promować, namawiać, zgłaszać postulaty, to zróbcie sobie zlot i poklep[cie po plecach przy wódeczce...

Dla mnie zlot nie jest solą życia i nie będzie z różnych przyczyn.
Jeżeli się wybiorę, to mi powiewa, czy zapłacę 100 czy 130.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 21:00   

kazbar napisał/a:
CamperTeam jest bezpośrednim "spadkobiercą " CCP

Na jakich podstawach tak twierdzisz. Jeżeli już to CamperNetClub.

kazbar napisał/a:
Znany jestem z tego, że często się mylę. Być może i teraz też tak jest :haha:
Tu masz chyba racje. :haha:
Kaziu króciutka pamięć, chciałeś ratować CCP i nawet obiecywałeś, że będziesz trwał na posterunku. I co i kicha.
Społeczeństwo jest do zagospodarowania, gospodaruj wiec a nie piernicz farmazonów. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fux 
Kombatant

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Sie 2007
Piwa: 29/96
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2013-02-26, 21:01   

janusz napisał/a:
PTTCC nie buduje i nie wyposaża miejsc postojowych. Nawet nie mamy kontaktu z takimi firmami. To nie nasza broszka.

:gwm :gwm :gwm :gwm
a gdzie ja napisałem, że PTTCC ma budować????? :shock: :shock: :shock: :gwm :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 21:02   

Fux napisał/a:
Sorki, ale po kiego w takim razie zrobiliście ten Twór?

Co komu do domu kiedy chałupa nie jego.
Wytłumacz mi po co dyskutuje z tobą 9 stron jeżeli to nie interesuje Ciebie. :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2013-02-26, 21:04   

janusz napisał/a:
Fuk pisze słać pisma wszędzie. Ty piszesz po co wysyłać bezsensownie. Jak mam odpowiedzieć. Który z was ma rację?

nie wiem jak Ty, ale ja staram się takie sprawy brać na logikę :diabelski_usmiech

każdy ma prawo słać pisma dowolnej treści gdzie chce, ale powinien spodziewać się wtedy odpowiedzi jak ta od rzecznika praw naszych :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 21:05   

Fux napisał/a:
a gdzie ja napisałem, że PTTCC ma budować????? :shock: :shock: :shock: :gwm :gwm

Na poprzedniej stronie zażyczyłeś sobie planów od nas. :spoko
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
GOSIAARCADARKA 
weteran


Nazwa załogi: ARCADARKA
Dołączyła: 02 Lut 2009
Piwa: 39/21
Skąd: Pawłowo
Wysłany: 2013-02-26, 21:07   

Czytam posty Krzysia i Fuxa i ręce mi opadają :gwm :gwm :gwm

najlepiej to Wam idzie wydawanie osądów, zgłaszanie roszczeń itp.

A może swoją "wiedzę i energię" w teorii zamieńcie na działania w praktyce.

Ruszcie tyłki, dajcie swój czas i zaangażowanie, zróbcie wycieczkę do kilku stacji benzynowych na rozmowy o w/w tematach. Gwarantuję zrozumienie problemów i nic poza tym.
_________________
www.arcadarka.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 21:08   

Camper Diem napisał/a:
każdy ma prawo słać pisma dowolnej treści gdzie chce, ale powinien spodziewać się wtedy odpowiedzi jak ta od rzecznika praw naszych :spoko

Krzysiu na litość Boską, Rzecznik napisała to czego spodziewaliśmy się. Nie chce mi się przeszukiwać wątku o 1 sekundzie na skrzyżowaniu. Tam napisałem czego możemy się spodziewać w odpowiedzi.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2013-02-26, 21:13   

janusz napisał/a:

Kaziu króciutka pamięć, chciałeś ratować CCP i nawet obiecywałeś, że będziesz trwał na posterunku. I co i kicha.
Społeczeństwo jest do zagospodarowania, gospodaruj wiec a nie piernicz farmazonów. :spoko


Trwam. www.caravaningworld.pl :spoko Domeny CCP nie udało mi się kupić ani wydzierżawić.

PS. CamperNetClub powtał po rozbiciu CamperClub Poland. Po trzecim zlocie CCP w Tarnowie Podgórnym.
Janusz? Zapomniałeś jak było? :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2013-02-26, 21:20   

kazbar napisał/a:
Domeny CCP nie udało mi się kupić ani wydzierżawić.

Przecież była do kupienia oferta chyba do tej pory jest u nas na forum :haha:
kazbar napisał/a:
PS. CamperNetClub powtał po rozbiciu CamperClub Poland. Po trzecim zlocie CCP w Tarnowie Podgórnym.

Ale wtedy nie było CamperTeamu. A spadkobiercą CamperNetClubu nie jesteśmy bo ten klub istnieje nadal i ma się dobrze. :haha:
kazbar napisał/a:
Janusz? Zapomniałeś jak było? :gwm

No właśnie tak było.
A jeżeli już mowa o korelacjach pomiędzy CCP a CT to właśnie o to chodziło by stworzyć coś innego niż CCP. O jakiej kontynuacji może być mowa?
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2013-02-26, 21:25   

janusz napisał/a:
Krzysiu na litość Boską, Rzecznik napisała to czego spodziewaliśmy się. Nie chce mi się przeszukiwać wątku o 1 sekundzie na skrzyżowaniu. Tam napisałem czego możemy się spodziewać w odpowiedzi.

ja przepraszam, wątku nie czytałem. przytoczyłeś odpowiedź od RPO, że każą Ci na Berdyczów pisać, a przecież ich odpowiedź była logiczna i oczywista. znaczy niepotrzebnie ten list przytaczałeś i niepotrzebna ta część dyskusji :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***