Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
a może by tak ...obserwować na forum
Autor Wiadomość
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-22, 09:59   a może by tak ...obserwować na forum

A może by tak ...obserwować na forum CT przejścia graniczne z Ukrainą?.W innych wątkach przemykają się wprawdzie lakoniczne informacje ,związane z przejściami na przejściach,ale spróbujmy je zgromadzić w jednym miejscu...i stworzyć ,nie tyle katalog granicznych przygód ,ile poradnik,przewodnik jak je ograniczyć.W ciągu prawie 15 lat wielokrotnie przekraczałem granicę na Wschodzie w Medyce,Hrebennym i Krościenku ... ale za każdym razem byłem czymś pozytywnie,albo negatywnie zaskakiwany.Sytuacja polityczna na Ukrainie się zmieniła,czy ma to wpływ na zachowania tamtejszych służb?

DSC03178.JPG
Plik ściągnięto 179 raz(y) 128,14 KB

DSC03180.JPG
Plik ściągnięto 187 raz(y) 44,33 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-22, 10:59   Tolo pisał o tym,

Tolo m.in. pisał o tym,że miał w formie ewidentnej represji ,ze strony funkcjonariuszki granicznej UA... krótki termin na dotarcie do przejścia granicznego za Czerniowcami do Rumunii: 3 dni .
Na to jest rada taka,że w rubryce dokąd na Ukrainie się udajemy w formularzu ,który wypełnia się na granicy ...można uniknąć określenia tranzyt i wpisać dowolny adres wzięty z przewodnika, z dowolnym nazwiskiem .Na Ukrainie nie ma już obowiązku meldunkowego dla przyjezdnych,podana informacja nie jest sprawdzana ,a daje nam możliwości nieskrępowanego, 3 miesięcznego pobytu w tym kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysioz 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Orbiter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Piwa: 65/64
Skąd: Płóczki Dolne
Wysłany: 2010-07-22, 13:53   

Przy okazji chcialbym zapytac o wizy - zalatwia sie je na granicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-22, 17:12   

krzysioz210, dla pobytów turystycznych nie trzeba wiz,niezbędna jest natomiast zielona karta ubezpieczenia OC samochodu.Oczywiście ważny paszport.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-22, 19:36   

zarówno rzeczywistość opisywana przez Tola, jak i stosunki z pogranicznikami przez niego nakreślone, a przez innych potwierdzone nie zachęcają mnie do tego kierunku, ale nurtuje mnie jedno:
na UA nie ma wiz dla ruchu turystycznego, ale pogranicznik może nie wpuścić, albo wyznaczyć jakiś krótki termin? co jeszcze nam może taki pogranicznik zrobić? (zakładam, że nie mam w aucie nic nielegalnego, a dokumenty są ok)
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-22, 20:14   bez przesady....pani pogranicznik zareagowała prawidłowo...

po otrzymaniu informacji,że Tolo przejeżdża tranzytem...taka procedura.Pogranicznik w kontakcie z turystą może być bardziej formalny,lub mniej ...ot wszystko.Uważam,że nie należy wyłazić ze skóry ,żeby funkcjonariusza do czegoś zjednywać.Przed laty zmorą przejść były gangi współpracujące z pogranicznikami,które za 20 dolarów ustawiały zleceniodawcę ...takiej usługi , na początku kolejki.Tego teraz nie ma ,wydłużony czas oczekiwania na odprawy ...wynika ze specyficznej powolności funkcjonariuszy UA ,a przede wszystkim ze skrupulatności polskich służb granicznych,którzy przecież strzegą zewnętrznej granicy EU,stąd te oczekiwania na wjazd do Polski.Jak wszędzie skrupulatne kontrolowanie jest wyrywkowe.Na przejściu UA z ROM ,o którym pisał Tolo ,też byłem poddany bardzo skrupulatnej kontroli(kanał,lusterka,analizowanie konstrukcji auta itp..a to dla tego,że jak mi powiedziano ...dwa miesiące wcześniej przede mną ....znaleziono w kamperze,którym jechało starsze państwo duży przemyt papierosów) no i teraz,każdy taki pojazd ma u pograniczników przechlapane ...ale póki auta nie rozbierają ,nie prują tapicerki ,nie zaglądają w odbyt wszystko jest OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-22, 20:58   

dzięki, już rozumiem na czym problem polega
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2010-07-22, 23:28   

affa napisał/a:
dzięki, już rozumiem na czym problem polega


Odnośnie pięczątki tranzyt to wyjaśnione, a co się tyczy kontroli szczegółowej to mam troszkę inne zdanie
Do puki nie zmieniłem paszportu na dziewiczy miałem troszkę pieczątek ukraińakich i w kontakcie z celnikami wychodziło, że porozmawiac też mogę po ukraińsku a i przekląć się zdarzało :-P to mi zaglądali tu i uwdzie :-/
Jak paszport dziewiczy to innaczej podchodzą do kontroli w sezonie magiczne słowo gdzie
jedziesz ? na Krym odrazu rozlunia atmosferę :szeroki_usmiech
Czasami celnik jak widzi wypasionego kamperka to ma ochotę posiedzieć troszkę w luksusie.
Zasada jedna usmiech inostrańca nic nie przeczuwającego gdzie się sam dobrowolnie wpakował czyli turystę z plastikowym pieniądzem w kieszeni i udawać człowieka dla którego suvenir dla ludzi w pracy to już czas przeszły
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-23, 07:37   moim zdaniem,służby graniczne UA

są coraz bardziej profesjonalne.Dużo młodych funkcjonariuszy,mówiących po polsku i już,tacy napiszę ... bardziej zawodowo grzeczni,niż aroganccy .Trzeba też brać pod uwagę to,że przejścia graniczne przekraczają tysiące ludzi... im się lepiej człowiek do tego przygotuje,komplet dokumentów,poprawnie wypełniony formularz etc,etc...tym odprawa będzie sprawniej przebiegać ,bez cienia dwuznacznych sytuacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-07-23, 07:42   

ok, każdy kto wypełnia pita powinien umieć wypełnić dokument graniczny.
no ale Ukraina (jak i większość krajów z trasy Tola) póki co pozostanie chyba wyzwaniem dla podróżujących bez dzieci?
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wmaker 
stary wyga


Twój sprzęt: bezdomny :|
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Piwa: 5/20
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-07-23, 07:49   

affa napisał/a:
póki co pozostanie chyba wyzwaniem dla podróżujących bez dzieci?


rozwiązanie się samo nasuwa - trza dzieci robić :ok - to się nazywa Państwo pro rodzinne :haha:

Jechałem z dziećmi przez UE i fakt że nie miałem dokładniejsze kontroli ale tranzyt też 3 doby dostałem.
_________________
Non omne licitum honestum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2010-07-23, 07:55   

Kogut.. to weweź ze sobą księgową... :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-23, 11:49   ciekaw jestem,co wynika z tej

błyskotliwej wymiany zdań ...ad rem ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-23, 12:05   Wielu wspaniałych macho...

w wypasionych brykach ,tuli i zasłania się za cywilizacyjnym ,lub politycznym pretekstem,żeby za Wschód nie wyjechać,a szkoda...Diabeł nie jest taki straszny ,przecież jeździ się przeważnie z własnym klozetem,a to jest zdaje się najbardziej traumatogenna strefa dla towarzyszek podróży.Według starego,polskiego nacjonalisty ...wszelkie wyprawy na Kresy IIR.P. są również patriotycznym obowiązkiem ,poza przyjemnością przeżycia przygody,zwiedzania,pławienia się w tamtejszych krajobrazach i koniaku.... każdy przejazd kampera jest tam demonstracją .Pozytywną inwazją domów na kółkach z Polski ,w których jadą dobrze odżywieni panowie,smukłe panie i rozbrykane dzieciaki w dodatku z psem( na Ukrainę może jedna osoba wjechać z dwoma psami )...w oczy rzuca się ,że są to przybysze z innej planety, z zamożnego,szczęśliwego kraju,który z tamtych terenów zmową jałtańską został usunięty.

P6230648.JPG
Plik ściągnięto 9519 raz(y) 56,97 KB

Ostatnio zmieniony przez stachwody 2010-07-23, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-07-23, 13:31   Więc co robią..

na tym wątku tematycznym ci,którzy na wschód się nie wybierają ?Czy rzeczywiście muszą,oznajmiać tu i teraz i wszem i wobec,że ich ten temat nie interesuje?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***