Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
a może by tak ...obserwować na forum
Autor Wiadomość
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-03, 22:20   Już wiem dlaczego wszyscy na Ukrainie

mówili mi " Sława Bohu"

DSC09422.JPG
Plik ściągnięto 183 raz(y) 184,28 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-05, 07:10   razem zmieniamy to miejsce na lepsze

Od ponad 14 lat dawni mieszkańcy tej maleńkiej,położonej nad Dniestrem miejscowości, skupieni w stowarzyszeniu "Wspólnota Mariampolska we Wrocławiu" ,pokonując wzajemne ,historyczne uprzedzenia - budują w oparciu o kult ,łaskami słynącego wizerunku Matki Boskiej Zwycieskiej z kaplicy polowej hetmana Stanisława Jabłonowskiego - relacje zmierzające do pojednania. Została ufundowana przez nich figura z proroczą inskrypcją pochodzącą z obrazu. Wcześniej mój przyjaciel Staszek - ofiarował do mariapolskiej cerkwi kopię tego obrazu, żeby ... Ukraińcy nie mówili,że im reformy nie wychodzą, bo Polacy zabrali cudowny obraz do siebie.

pielgrzymka do Mariampola.jpg
Plik ściągnięto 3701 raz(y) 198,46 KB

siostra Leokadia2.jpg
Plik ściągnięto 3701 raz(y) 162,99 KB

Beatam me dicent omnes generationes.jpg
Plik ściągnięto 176 raz(y) 174,35 KB

zmieniamy ten świat na lepsze.jpg
Plik ściągnięto 186 raz(y) 204,87 KB

DSC09209.JPG
Plik ściągnięto 173 raz(y) 232,96 KB

DSC09233są miejsca do których chce się wracać.jpg
Plik ściągnięto 181 raz(y) 118,96 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-10, 11:54   moja genealogia kresowa

Według ostanio ujawnionych wynikow badań CBOS : co 7 -my Polak ma korzenie kresowe! Podróże na Wschód są więc znakomitą okazją ,a nawet celem ,żeby do tych korzeni się głębiej dokopać. Przykład ,mojego ostaniego wyjazdu na Ukrainę ,kiedy to odkryłem tożsamość prababki i ukaraińskich krewnych mieszkających w Stanisławowie - mówi sam za siebie, piszę o tym na www.radiownet.pl/#/publik...ealogia-kresowa .
Jutro t.j 11 lipca środowiska kresowe obchodzą" Dzień Męczeństwa Kresowian "w 69 rocznicę "Krwawej Niedzieli na Wołyniu" od wielu lat czynione są starania,aby było to święto w kalendarzu państwowym , w sejmie jest odpowiedni projekt ustawy złożony również przez koalicyjny klub PSL, ale kolejni marszałkowie nie poddają go pod głosowanie. Sami zatem udekorujmy nasze domy ( samochody) flagami narodowymi ,zapalmy dla upamiętnienia blisko 200 tys ofiar ludobójstwa popełnionego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach zamieszkujących Kresy Południowo Wschodnie IIR.P. - świeczki w naszych oknach . Niech pamięć trwa, niech nie odchodzi wraz ze świadkami tamtych wydarzeń.

DSC03486.JPG
Plik ściągnięto 3626 raz(y) 192,8 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-13, 06:38   Poszukiwacze zaginionej Arki na Wschodzie

Wyprawa na Kresy dla wielu, będzie czymś w rodzaju przygody ,jaką przeżywał dr Idiana Jones . Tylko trzeba się do niej przygotować - wcześniej wypytując starsze osoby ze swej rodziny o miejsca, które mogą kryć jeszcze pamiątki familijne, albo przynajmniej być zaznaczone śladami przodków, które dedektor naszej wrażliwości - może dostrzec. Za przykład mogą posłużyć nasze( mnie i mojego odległego kuzyna Piotra) dociekania : czyim to nagrobkiem może być okazały pomnik na cmentarzu w Uściu Zielonym na Ukrainie? Wszystkie tablice z napisami zostały z niego skute.Pozostała tylko bardzo zniszczona ,ledwie widoczna tarcza herbowa na cokole. To,że żyli tutaj w tej miejscowości nasi przodkowie jest zaznaczone kilkoma napisami na nagrobkach( pisanych też cyrylicą) i metrykalnie stwierdzonym miejscem urodzenia w 1904 r. mojej mamy. Ale tajemniczy obelisk? Kogo upamiętnia? Szukajcie a znajdziecie! W środkowej tarczy mamy herb "Gryfa","Gryfem" pieczętowali sie Czajkowscy,Czaykowscy - moja babcia Irena byla de domo Czajkowska . W górnym prawym rogu ? Na 80% będzie to znak herbowy"Jelita" ,którym się pieczętowali m.in. Borzemscy. Moja praprababcia była z domu Borzemska . W dolnym lewym rogu - umieszczony jest herb "Czewoja" inaczej zwany"Łzawa" do niego ... jeszcze nikogo nie przypisałem z protoplastów, ale myślę że sama przyjemność " gonienia króliczka" wystarczy.

DSC03417pomnik w Uściu Zielonym na Ukrainie.jpg
Plik ściągnięto 3530 raz(y) 190,31 KB

DSC03416..tablic.herbowa.jpg
Plik ściągnięto 3530 raz(y) 167,69 KB

DSC00441.JPG
Plik ściągnięto 3530 raz(y) 60,94 KB

czewoja.JPG
Plik ściągnięto 3530 raz(y) 66,81 KB

h. Gryf.JPG
Plik ściągnięto 3530 raz(y) 66,14 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-02, 11:59   zwariowana misja

Tym,którzy wybierają się na Ukrainę polecam lekturę "Kuriera Galicyjskiego" www.kuriergalicyjski.com , pisma adresowanego do tamtejszych Polaków. Ukazał się 14 numer w tym roku, zawiera pożyteczne i ciekawe informacje, m.in . na stronie 30 "Moja genealogia kresowa" . Ostatnia zaś wyprawa na Wschód zaowocowała obszernym tekstem na rozkładówce magazynu NTO sprzed dwóch tygodni pt."Zwariowana misja Wodyńskiego ".

zwariowana misja Wodyńskiego.jpg
Plik ściągnięto 3401 raz(y) 186,96 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2012-08-02, 12:34   

Czytam pomiędzy wierszami.. i zdjęciami, że maczałeś w tym artykule paluszki.

:pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stachwody 
zaawansowany


Twój sprzęt: VW t2 1,7D camper 1991r
Nazwa załogi: państwo W
Dołączył: 20 Kwi 2008
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-08-02, 13:24   

Pawcio, Ależ, był to spowodowany między innymi camperteamowymi wpisami wywiad. Oczywiście ...z właściwym dziennikarzom wdziękiem ,sporo poprzekręcali i wyszło... że jestem bardziej Onufrym Zagłobą h. Wczele niż - Janem Skrzetuskim ,mężem pięknej Heleny. Chyba mam tam już zupełnie przechlapane. W Czechach też się zrobiło dziwnie... nie pozwalają jeździć na rowerach. Pozostają więc już tylko ukochane Bałkany!

...i co my teraz będziemy robić.jpg
Plik ściągnięto 3374 raz(y) 200,28 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***