Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VW T2 1973 1600 ccm - kiedys bedzie kamperem
Autor Wiadomość
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-09-23, 21:49   VW T2 1973 1600 ccm - kiedys bedzie kamperem

Witam ponownie,
na prosbe Kolezanek i Kolegow kilka słów o planowanej budowie pierwszego własnego kampera na bazie VW T2. Od zawsze mialem marzenie posiadania garbusa.....jak to jednak w zyciu bywa, zawsze byly inne wazniejsze plany lub/i wydatki. Potem rodzina sie rozrosla. Najpierw pojedynczo, potem znowu pojedynczo i przyszla pora na marzenia o jakims turystycznym busie. Bo jak wiecie Garbus na takie stadko juz ciut za malenki. I tu sie niestety powtorze "jak to jednak w zyciu bywa, zawsze byly inne wazniejsze plany lub/i wydatki". No coz pomyslalem marzenia nie zawsze sie spelniaja i albo odlatuja albo przesuwaja zlosliwie swoja realizacje na pozniej. Stado rosło, robilo sie coraz wieksze, wiec przyszla kolej na marzenie o kamperze. Jako, ze nalezymy do grupy ludzi,ktorzy 20 minut nie potrafia usiedziec na miejscu, kamper wydawal sie idealnym rozwiazaniem. Ale .....i tu musialoby byc kolejne powtorzenie..... jak chyba sami rozumiecie.
JAk to juz kiedys ktos rzekl....."nadejszła (jednak) wiekopomna chwila"........gdy na allegro pojawilo sie cos co od razu zmusilo moj wskaujacy palec do nacisniecia klawisza "kup teraz". VW T2 rocznik 1973 z motorkiem 1,6 i wysokim dachem ! To bylo to. Kupilem od razu. Nawet sie nie targowalem, nie ogladalem, nie zadwonilem do sprzedajacego. NIC !. Po 24 godzinach byl moj. Teraz probuje przywrocic mu nowe zycie. Pomyslalem, ze przerobie go na kampera. Takiego tylko mojego. Wiem, zaraz powiecie, po co wywazac otwarte drzwi. Jest przeciez Westfalia. Wszystkio juz zrobione, pasuje mozna na niemieckim ebay'u kupic za grosze. Nie uzyje jednak Westfalii wlasnie dlatego, ze juz jest. Chce zrobic cos wlasnego, cos co na kempingu, parkingu itp. bedzie mi przypominac ilosc wlozonego czasu i pracy. Mojego czasu, mojej pracy. Ma to byc moj prawie autorski projekt. Prawie,bo jesli macie jakies pomysly, przemyslenia, uwagi mam oczy i uszy otwarte. Mam taaki plan, by na bazie tego swietnego auta stworzyc cos fajnego. Cos co zachwyci niektorych, lub zniesmaczy innych, cos za czym beda sie ogladac ludzie na ulicy, lub wytykac palcami, ale mimo to dla mnie bedzie to mistrzostwo swiata. JAk juz napisalem kiedys wczesniej.....moim obecnym marzeniem jest zamknac w prawie 40to letnim aucie odrobine XXI w.
Poki co tyle. Macie pytania, pomysly, rady piszcie, jesli nie co jakis czas podrzuce kilka fotek z prac, choc z gory ostrzegam, nie bedzie to zbyt czesto......Nie ukrywam, ze pewnikiem na wiosne, bede was zameczal prosbami o pomoc. Trzeba bedzie w tym wynalazku wszystko popodlaczac, i tu sam niestety nie podolam. Ochotnicy zawsze beda mile widziani :) Pozdrawiam

1.JPG
OGOREK
Plik ściągnięto 547 raz(y) 71,99 KB

2.JPG
od "d..y strony"
Plik ściągnięto 546 raz(y) 77,46 KB

3.JPG
z profilu
Plik ściągnięto 548 raz(y) 85,34 KB

4.JPG
en face
Plik ściągnięto 551 raz(y) 84,58 KB

10.JPG
wnetrze
Plik ściągnięto 526 raz(y) 201,06 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ekosmak.dabrowska 
weteran


Twój sprzęt: Ford Transit 94' Rimor
Nazwa załogi: Dziubki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Piwa: 26/111
Skąd: toruń
Wysłany: 2010-09-23, 22:01   

Zakładam, że jesteś pasjonatem i dysponujesz "odrobiną" kasy i mnóstwem czasu.
Powodzenia :spoko
_________________
Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz Mu
o swoich planach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-09-23, 22:24   

Juz wyjasniam. Kasy nie mam, ale marze ze bedzie :) Pomalu, pomalu dam rade, mam nadzieje. Drogi Kogucie, moj jest jedynie VW zdjecia zostaly zrobione w miejscu zakupu. Teraz stoi juz w innym miejscu i nabiera klorow i ksztaltow :)
Nie wiedzialem, ze tak szybko znajda sie kibice.......oby wierni :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-09-23, 22:41   

Freddie, jeśli posiadasz umiejętności pozwalające na samodzielny remont blacharski, a następnie wybudowę, to będzie to naprawdę TWÓJ kamper. Nawet kasa będzie wówczas stosunkowo niska.
Zanim zaczniesz, dokładnie przemyśl kolejność prac. Broń Boże nie zaczynaj zabudowy, gdy stan techniczny samochodu i blacharka nie będą do końca doprowadzone.

A może pochwaliłbyś się, co umiesz zrobić sam?
Nie bój się, nie potraktujemy tego jako przechwałki. My lubimy jasno stawiać sprawy. :)
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Srebrzanka 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: VW T3 Karman Gipsy'88 1,9 TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Otrzymał 4 piw(a)
Skąd: Sopot
Wysłany: 2010-09-23, 22:59   

Bazę pod kultowego kamperka masz super.
Sporo pracy przed Tobą, osobiście przyłączam się do kibicowania.
Tak jak napisał Tadeusz, najpierw odbuduj samochód. Kilkanaście T2 mają koledzy z klubu miłośników T3 - możesz uzyskać mnóstwo odpowiedzi dotyczących techniki pojazdu, znajdą się też najprawdopodobniej jakieś części zamienne, bo w serwisie VW to już nic nie dokupisz.
Polecam Tobie forum www.vwt3.eu
Zabudowa i wyposażenie kampingowe, to już późniejsza realizacja.
Trzymam kciuki i pozdro
_________________
Piotr i Katarzyna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-09-23, 23:20   

Tadeusz,Srebrzanka macie calkowita racje. Nie znam sie na blacharce, wiec powierzylem prace profesjonalnemu warsztatowi, ktory specjalizuje sie w VW T1-T3 od lat i ma dobra marke wsrod fanow starych VW, choc cala praca odbywa sie "pod moim nadzorem". Znam sie na mechanice, ale remont silnika, tez zrobia profesjonalisci. Nie dlatego, ze nie umiem, ale przede wszystkim dlatego, ze oni maja dostep do czesci. Jako osoby/firmy, ktore zajmuja sie tym na codzien, wraz z robocizna pewnie zaplace niewiele wiecej gdybym szukal i kompletowal czesci samemu. Sam, lub prawie sam zrobie cale lub wiekszosc wnetrza. Taki jest plan.
Caly czas pojawia sie temat pieniedzy. Mam okreslony budzet +- jakies 10%. Wiecie doskonale, co juz tez napisalem na dzien dobry, w grupie milosnikow/fanow/pasjonatow zawsze znajda sie osoby, ktore pomoga/doradzą za przyslowiowe piwo. TAk jest tez tutaj. Jesli mi zabraknie pieniedzy, to wyjade nim za rok. Bedzie mi przykro, ale tak sie stanie. "Moje dzielo"musi byc:
1. maxymalnie oryginalne
2. 100% sprawne
3. 100% bezpieczne
4. 100% wykonczone
zanim uznam, ze prace dobiegly konca.
Wielu z was dlubalo przy swoim sprzecie przywracajac go do zycia i wiecie, ze harmonogram to jedyna rzecz, ktorej przestrzegac sie nie da.
Pozdrawiam serdecznie i dzieki za wsparcie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-09-24, 07:24   

jak bedziesz mial pytania techniczne..o czesci..lub cokolwiek dotczyace OGORECZKA ..wal smialo..
jestem garBUSIARZEM od 26lat...wiec..co VWejowe...nie jest mi obce... :ok

co do techniki..
pierwsza rzecz, na ktora zwroc uwage to przednie rurowisko..
jesli jest zabitexowane..oczysc, obejrzyj kazdy centymetr....czy nie ma korozji itd..
gdy bedzie wymagalo naprawy..zrob to porzadnie..zdejmujac je..a nie latanina na samochodzie..

a to moj garbi.. :spoko

pozdraVWiam..

garb5.jpg
Plik ściągnięto 23932 raz(y) 90,4 KB

_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-09-24, 07:44   

TIMOT napisał/a:
Ładnego chrabąszcza masz Gino :!: :!: PIĘKNY :!:

dzieki :)

TIMOT napisał/a:
Sam go tak doprowadziłeś :?: Niezłe cacuszko :!:

tym sie wlasnie zajmuje..od...20lat..z 6letnia przerwa gdy...zajmowalem sie muzyką :bigok
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majki 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Rimor Katamarano Sound / Ford Transit
Nazwa załogi: Majki
Dołączył: 07 Sie 2010
Piwa: 2/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-24, 07:53   

gino, jesteś WIELKI. Garbi prezentuje się doskonale. Z mojej strony MEGA-SZACUN.
P.S.
Masz może fotkę garbiego sprzed renowacji?
_________________
Ela, Madzia i Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-09-24, 08:05   

fotki czarnego mam...ale w albumie..remontowalem go 10lat temu..
teraz, go odświeżam..tzn..jeszcze raz lakieruje..wiadomo..po 10latach..cos tam powychodzilo..a ze roboty za duzo niema...szykuje czarnucha na przyszly sezon..
zreszta..zobaczycie go w przyszlym roku w....PAJECZNIE ..bo, nie przyjade CAMPERKIEM tylko wlasnie garbim z cycepą :ok

jednoczesnie..robie drugiego cabrio, ktorego troche fotek masz tu...byl w worku..i bialy..obecnie jest...czerwony..czyli taki, jak wyszedl z fabryki
http://picasaweb.google.p...209947122251106

a jak otoworzysz cala moja galerie..to zobaczysz jeszcze zoltka po remoncie..
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-09-24, 17:23   

Gino, zaniemowilem. To jest dokladnie to o czym marzylem, lecz obecnie finansowo nieosiagalne. Gdybys jednak kiedys za czas jakis zechcial sie z nim rozstac, daj znac :) Prace nad T2 postepuja. Podwozie bedzie prawie cale nowe, podloga i przednia "morda" tez. caly czas nie wiem czy powiesic mu zapasowke "miedzy oczami" czy dac do srodka. Ja twierdze ze do srodka, mechanik, ze "miedzy oczy". Musze cie jednak Gino zmartwic bo choc twoj Garbus kabrio jest piekny, ja mam pierwsza T2 cabrio. Od dzisiaj. :) Teraz zaczynamy prace rozbiorkowe, wiec zdjec bedzie niewiele, chyba, ze znajde jakis poniemiecki skarb :)
:!:
PS A propos, wielkie dzieki Gino, zalozylem twn watkek by patrzec jak sie ludzie zachwycaja moim ogorem, a ty juz na pierwszej stronie wsadzasz takiego pieknego Garba. I zachwyt sie przeniosl z Poznania do Warszawy Dzieki :(

renowacja 01.JPG
Plik ściągnięto 579 raz(y) 237,22 KB

renowacja 02.JPG
Plik ściągnięto 539 raz(y) 247,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2010-09-24, 17:48   

nic sie nie martw...
zachwyt nad ogoreczkiem tez bedzie..bo widze ze prace postepuja w dobrym kierunku..

co do kola..pewnie ze wywalaj na przod..
na allegro bywaja oryginalne mocowanka..jesli nie znajdziesz..to poszukam u kumpli ogorkowych..

widze ze w ogoreczku leza blotniki od fiata 600/zastawy 750...takie cudo tez remontujesz.. :?:
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
doris i archie 
zaawansowany


Twój sprzęt: Niedługo będzie stał pod domem :)
Nazwa załogi: CAYENE
Dołączył: 25 Sie 2010
Piwa: 6/5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2010-09-24, 18:43   

Kolego i tak trzymaj , najważniejsze to mieć chęci i marzenia .....
_________________
Amici fures témporum. ------ Przyjaciele to złodzieje czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-09-24, 19:03   

gino napisał/a:
widze ze w ogoreczku leza blotniki od fiata 600/zastawy 750...takie cudo tez remontujesz.. :?:


Niestety nie, zostane przy VW. Piekna oryginalna 600 tka z otwieranym dachem jest remontowana w hali obok. Niestety po remoncie wroci do Niemiec
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rysiol 
stary wyga


Twój sprzęt: frankia mercedes MB100 1989 rok
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Piwa: 74/26
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2010-09-24, 20:59   

Teraz podziwiamy zapał i miłość do samochodów z duszą. Za jakiś czas będziemy podziwiać efekty tej miłości i zapału. Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***