Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawcio
2015-07-07, 13:44
ICE (z ang.) Powiadomić w nagłym wypadku - nowa inicjatywa
Autor Wiadomość
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2007-07-24, 19:55   

Nie zgadzam się z tym co napisał Marcin T i JaWa. Nikt nie wymaga od ratowników ustalania personaliów osoby poszkodowanej. Ich zadaniem jest ratowanie ! Później jednak trzeba ustalic dane osobowe i to już należy do policji i oddziałów ratunkowych. Policja przeszukuje samochód i bagaże, a na oddziale ratunkowym odzież. ICE jak rozumię nie ma na celu ustalenia personaliów poszkodowanego, a możliwość powiadomienie rodziny, a tych danych nie ma w dowodach osobistych i najczęściej innych dokumentach. Przeżyłem wielokrotnie takie sytuacje na dyżurach. Jestem zdania, że jeżeli bedzie to pomocne w 1:100 przypadków to się opłaca.
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin T 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hobby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-07-24, 21:03   

baja02, nie napisałem, że ICE nie będzie pomocne, wręcz przeciwnie.
baja02 napisał/a:
Nikt nie wymaga od ratowników ustalania personaliów osoby poszkodowanej. Ich zadaniem jest ratowanie !

I ja to napisałem, jednak pisząc swój wywód odniosłem się do cytatu w pierwszym poście
i chyba dlatego tak to odebrałeś.
Cytat:
Cytat:
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2007-07-25, 14:35   

baja02 napisał/a:
Nie zgadzam się z tym co napisał Marcin T i JaWa

Ja też nie jestem przeciwnikiem, jeśli pomoże w jednym przypadku na sto, to i tak dobrze.
Ja mam w komórce "dom" i telefon do domu, albo np. brat i tel. myślę, że każdy policjant będzie wiedział co to znaczy, natomiast co znaczy ICE to chyba od komisarza wzwyż i też pewnie jeden na dziesięciu. Oj, optymista ze mnie.. :bajer
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2007-07-25, 17:05   

Jeżeli jeździ się tylko po Polsce to napewno wystarcza. Tyle klawiszy ile wcisnęliśmy już w tej sprawie wystarczy do zakodowania w telefonach komórkowych wszystkich członków CT.
Przekonanych o słuszności tej inicjatywy (nie mojej) nie muszę przekonywać, a nieprzekonani i tak zostaną przy swoim. :gwm
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2007-07-25, 18:10   

baja02 napisał/a:
nie muszę przekonywać,

Jasne, że nie musisz przekonywać, w pełni się z Tobą zgadzam, im więcej zabezpieczeń, tym lepiej. Zapomniałem też o zagranicy :cry:
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-07-28, 22:58   

Myślę, że niedługi już czas, gdy wszelkie służby medyczne uzyskają ISO 9001 lub jakiś równoważny certyfikat, potwierdzający stosowanie ściśle określonych procedur.
Podejrzewam, że w takich procedurach znajdzie się punkt np. 193a mówiący jak pośród przedmiotów ofiary wypadku odnaleźć dane najbliższej rodziny do powiadomienia.
Pewnie znajdzie się tam punkt " 193A1A1A2: "przejrzeć kontakty w komórce, odszukać telefony oznaczone ICE..."
Pozdrawiam
Jacek M
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin T 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hobby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-07-29, 01:52   

Byłoby wprost idealnie gdyby ustawa x zobowiązywała obywateli RP do wprowadzenia takiego kontaktu ICE we własnym telefonie komórkowym. :lol:
_________________
Pozdrawiam

Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-07-29, 12:05   

Marcin T napisał/a:
Byłoby wprost idealnie gdyby ustawa x zobowiązywała obywateli RP do wprowadzenia takiego kontaktu ICE we własnym telefonie komórkowym. :lol:


Wszystko pięknie nawet ostatnio ze dwa dni temu w telewizji mówili o tym pomyśle. Oczywiście pięknie tylko nie jak Marcin powiedział (napisał) "ustawa". Od takich inicjatyw są setki a może tysiące ludzi biorących ciężkie pieniądze za swoją pracę. Mam tu na myśli firmy ubezpieczeniowe, wydziały prewencji Policji, Telewizja, Radio, PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne. Takie rzeczy to powinny być promowane gdzie się tylko da, i obywatele powinni być namawiani do takiego zachowania się (wpisywania ICE). Państwo ze swoją całą machiną administracyjną, agencjami rządowymi i poza rządowymi powinno wspierać działania na rzecz bezpieczeństwa.
Nie w obywatela ustawą, nakazem i zamordyzmem. Za moment okaże się że jak nie masz komórki z wpisanym ICE to dostaniesz mandat albo auto ci zabiorą. Tyle jest bzdurnych, nie potrzebnych i nie do wyegzekwowania ustaw, że głowa mała. :gwm
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2007-07-29, 12:18   

janusz napisał/a:
Mam tu na myśli firmy ubezpieczeniowe, wydziały prewencji Policji, Telewizja, Radio, PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne.



POPIERAM, TAK TO POWINNO WYGLĄDAĆ.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-07-29, 17:00   

Ponieważ na wszystkich forach, nie wyłaczając naszego uprasza się o nienabijanie bzdurnych postów, nie wnoszących nic nowego, dlatego nie napiszę, że zgadzam się z Januszem.
Jacek M
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
waldnin 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW LT28 - samoróbka
Nazwa załogi: Nina i Waldek
Dołączył: 28 Wrz 2007
Skąd: k.Międzywodzia
Wysłany: 2007-09-28, 20:54   

WITAM
Czytam te informacje o danych ew. poszkodowanego i uważam że wszelkie sposoby szybkiego przekazania istotnych informacji jak chocby nazwisko, adres, czy grupa krwi a takze adres najblizszych nalezy podawać we wszelki mozliwy sposób, bo... to cenne sekundy mogą ratować życie. I nie do końca jest ważne czy ktos nas posądzi o "korzystania z telefonu pokrzywdzonego". Ważne jest ratowanie życia wszelkimi mozliwymi sposobami.
Umieszczenie tego w telefonie GSM pod poz ... ICE i numer telefonu jest pożądane. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. "nieśmiertelnik" coraz bardziej popularny wsród kierowców - tabliczka z trwale wyrytymi danymi jak imie, nazwisko, pesel i grupa krwi - mozna ją zamówić u kazdego grawera za 15-20 zł i powiesić w widocznym miejscu w samochodzie.
Pozdrawiam i NAMAWIAM WSZYSTKICH DO UMIESZCZANIA INFO O NAJBLIŻSZYCH POD POZYCJĄ : ICE. Ja właśnie zaraz to zrobię !!! :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2196
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-11-08, 14:54   

Słyszałem,że to cóś wszywają w pośladek,ale może to tylko plotka. :roll:
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławek B 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Hobby 650
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 65/12
Skąd: Sulejówek
Wysłany: 2007-11-09, 10:44   

Wygląda na to, że sprawa nabiera rozmachu:

Przekazuję dalej informację, która dotarła do mnie z Akademii Medycznej z prośbą o rozpropagowanie:

"Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie...
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.
Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency) . Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu
wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3 itd. Oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje , a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Przekazujcie dalej!!! "

A tu artykuł na ten temat:
http://www.ratmed.pl/newsy/news.php?id=15854
_________________
Sławek B
https://kamper-serwis.blogspot.com/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jerzy 
weteran

Twój sprzęt: Adria Sun Living
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sty 2007
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2007-11-20, 00:44   

Autorem idei ICE jest Robert Brotchie pracownik East Anglian Ambulance Service - to on w 2005 roku zaproponował, by tego typu kontakt zapisywać w pamięci aparatu pod hasłem ICE - in the case of emergency (w razie nagłej potrzeby, wypadku). Skrót ten jest znany przez ratowników na całym świecie, dlatego też jeśli wybieramy się za granicę, warto wpisać numer ICE do swojego telefonu.

W USA akcja jest popierana przez Departament Zdrowia, są też przygotowywane specjalne naklejki na telefon informujące, że w aparacie zapisany jest kontakt ICE.

W Polsce oprócz rozpowszechniania pomysłu wpisywania numeru ICE do telefonów komórkowych, Polski Czerwony Krzyż przygotował specjalną kartę ICE, która rozdawana będzie na imprezach masowych oraz dostępna jest na stronie internetowej PCK. Karta jest wielkości wizytówki, mieści się w każdym portfelu. Warto umieścić na niej telefon do osoby bliskiej, która wie najwięcej na temat naszego stanu zdrowia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-05-04, 20:25   

pp napisał/a:
skorzystałem z sugestii, jednak u mnie numer ustawił się na samym końcu!

a mam bardzo dobry telefon Nokia 6310i :diabelski_usmiech


To zamiast kropki wstaw spację. Ja tak zrobiłem i mam na pierwszym miejscu.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-04, 21:28 ]
Paweł P. napisał/a:
Jest mały problem techniczny, jak doda się ICE 1 z numerem np. żony to telefon nie wyświetli tej osoby pod czas połączenia bo będzie 2 użytkowników z takim numerem, a jak sie dopisze np. "ICE 1 Sylwia" to będzie trzeba szukać zawsze przez ICE, może macie jakieś pomysły jak to rozwiązać?


Ja wpisałem tak: spacja ICE1 Ela.... a drugi wpis Ela z tym samym nr i nie mam problemu

[ Dodano: 2008-05-04, 21:35 ]
janusz napisał/a:
... PZM-oty, automobilkluby i wszystkie inne. Takie rzeczy to powinny być promowane gdzie się tylko da, i obywatele powinni być namawiani do takiego zachowania się (wpisywania ICE).:gwm


PZM dawno już propaguje tę ideę i ja mam wpisane 3 ICE od wielu miesięcy... oczywiście mając nadzieję, że nie będą potrzebne.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***