Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zewnętrzna osłona termiczna kabiny
Autor Wiadomość
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-10-23, 21:34   zewnętrzna osłona termiczna kabiny

Kaimar w którymś wątku prezentował termiczną osłonę kabiny
podobną do tej: http://elcamp.movera.com/...48fadd26a9ea414
czy ktoś jeszcze używa takowej osłony w okresie zimowym?
czy osłona ma sens, czy wystarczy izolowanie kabiny od zabudowy?
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darboch 
Kombatant
KMW_SILESIA


Twój sprzęt: Rimor Super Brig 648
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2009
Piwa: 68/48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-10-23, 22:03   

Niezla oslona jak i cena :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-10-23, 22:07   

cena mnie również zaskoczyła. myślałem, że będzie droższa ;]
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-10-24, 23:24   

affa napisał/a:
czy ktoś jeszcze używa takowej osłony w okresie zimowym?
czy osłona ma sens, czy wystarczy izolowanie kabiny od zabudowy?

Używam i sens ma - szczególnie, gdy kabina jest wykorzystywana jako część kubatury mieszkalnej. Tak jest u mnie, po odwróceniu foteli kierowcy i dyrekcji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-10-24, 23:43   

KOCZOR napisał/a:

Używam i sens ma - szczególnie, gdy kabina jest wykorzystywana jako część kubatury mieszkalnej.

ja całe szczęście nie muszę używać kabiny- całe szczęście, bo niestety jak masz alkowę to możesz mieć najbardziej luksusową budę, a kabina ciasna :(

ale do rzeczy- ta zewnętrzna osłona podobno jest jakoś w drzwiach blokowana, że nie można jej ukraść- rzeczywiście tak jest? czy po założeniu tej osłony kabina jest tak samo ciepła jak reszta kampera czy jest odczuwalna różnica?
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
łoś 
Kombatant
szary stary łoś

Twój sprzęt: złom hymer eriba 544 87'
Nazwa załogi: łoś
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2009
Piwa: 79/24
Wysłany: 2010-10-25, 00:48   

To ja nie mając doświadczeń powiem tak: kupiłem integrę i na wyposażeniu dostałem taką osłonę na szyby. Musi to pomagać bo oddzielając kabinę kotarą to w kabinie było zimno. Ciepło ucieka przez szyby. Teraz tą osłonę zamocuję i podzielę się doświadczeniem. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-10-25, 01:02   

affa napisał/a:
ja całe szczęście nie muszę używać kabiny- całe szczęście, bo niestety jak masz alkowę to możesz mieć najbardziej luksusową budę, a kabina ciasna :(

Nie lubię dyskutować o ewentualnych błędach konstrukcyjnych cudzych samochodów...
affa napisał/a:
ale do rzeczy- ta zewnętrzna osłona podobno jest jakoś w drzwiach blokowana, że nie można jej ukraść- rzeczywiście tak jest? czy po założeniu tej osłony kabina jest tak samo ciepła jak reszta kampera czy jest odczuwalna różnica?

Trudno mi wypowiadać się na temat tej konkretnej osłony, ja mam oryginalną do mojego auta, jest ona blokowana na rogach drzwi. Nigdy nie myślałem o możliwości jej kradzieży, ale... wszystko da się ukraść.
Temperatura w kabinie po założeniu pokrowca (w moim przypadku) jest porównywalna do temperatury reszty pomieszczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-10-25, 07:47   

KOCZOR napisał/a:
affa napisał/a:
ja całe szczęście nie muszę używać kabiny- całe szczęście, bo niestety jak masz alkowę to możesz mieć najbardziej luksusową budę, a kabina ciasna :(

Nie lubię dyskutować o ewentualnych błędach konstrukcyjnych cudzych samochodów...

nie unoś się, trudno to nazwać błędem konstrukcyjnym skoro producenci idą w zaparte ;) a poza tym pisałem o swojej alkowie

KOCZOR napisał/a:

Trudno mi wypowiadać się na temat tej konkretnej osłony, ja mam oryginalną do mojego auta,

znaczy masz inną osłonę niż ta z katalogu Movery? pytam pod kątem czy są lepsze i gorsze, czy ta ze zdjęcia do tych lepszych należy?

KOCZOR napisał/a:
jest ona blokowana na rogach drzwi.

mam problem ze szczelnością drzwi, czy ona uszczelnia również szparę między drzwiami i kabiną? (nie potrafię tego dojrzeć na zdjęciu)

KOCZOR napisał/a:
Temperatura w kabinie po założeniu pokrowca (w moim przypadku) jest porównywalna do temperatury reszty pomieszczenia.

i o to chodzi :) dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-10-25, 10:45   

affa napisał/a:
znaczy masz inną osłonę niż ta z katalogu Movery? pytam pod kątem czy są lepsze i gorsze, czy ta ze zdjęcia do tych lepszych należy?

O to właśnie chodzi. Pisałem lakonicznie, bo odniosłem się ogólnie do pokrowca na przód kampera i to na bazie doświadczeń z moim, uszytym przez Wigo (de) na miarę do Renówki. Mata jest gruba i mimo napisu "ultralight" dość ciężka, a przy tym idealnie spasowana. Ma trójkątne zakładki na górnych rogach drzwi (ok. 30-40 cm) i mocowanie paskami rzep na dolnych rogach. Zdjęcie tego typu kołderki załączam, niestety swoje gdzieś posiałem i nie mogę znależć. Na forum jest tylko z odpiętą osłoną maski. http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=7
Jak wiadomo, dla uzyskania zadowalającego efektu izolacji musi być spełnione kilka warunków, jak np. współczynnik izolacji termicznej powłoki, czy jej szczelność. Jak to wygląda w przypadku Movery i zastosowaniu do Twojego samochodu, nie wiem.
affa napisał/a:
nie unoś się

Ależ wcale się nie unoszę, taki wybraliśmy typ zabudowy i z takiego jesteśmy zadowoleni.

Isoliermatte_A-300 Wigo.jpg
Plik ściągnięto 16370 raz(y) 15,69 KB

Ostatnio zmieniony przez KOCZOR 2011-04-22, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-10-25, 11:59   

KOCZOR napisał/a:
Pisałem lakonicznie, bo odniosłem się ogólnie do pokrowca na przód kampera i to na bazie doświadczeń z moim, uszytym przez Wigo (de) na miarę do Renówki.

dokładnie taką jak Twoja matę widziałem w Chorwacji, Niemiec się od słońca chronił :)
pokrowiec Wigo jest droższy, poszukam jeszcze na niemieckich forach, może ktoś zrobił porównanie? nie chcę oszczędzać na siłę, ale ten z movery jest chyba jednoczęściowy- nie ma dziury na lusterko. teoretycznie wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, a co Ty o tym sądzisz?

KOCZOR napisał/a:
Na forum jest tylko z odpiętą osłoną maski.

zanim założyłem wątek szukałem informacji o matach, ale znowu się okazało, że w szukaniu jestem kiepski :/

KOCZOR napisał/a:

W naszym malutkim kamperku 7,20 długości to zbyt skromna wielkość, aby marnować część powierzchni. A czy jest ciasno i niewygodnie, spójrz na zdjęcie - według mnie jest super :ok

mnie się bardzo nie podobają małe kabiny, gdyby nie żona pewnie poszedłbym tropem Świstaka :) teraz rozumiesz o co mi chodzi kiedy piszę o niewygodzie?

Twoje auto jest bez wątpienia ok, było projektowane do obracanych foteli i masz wygodniejsze przejście. moje auto z założenia miało mieć oddzieloną kabinę na postoju, na zdjęciach na mobile.de często można zobaczyć w tym miejscu ścianki. ja nie mogę tego rozwiązania zastosować z powodu nieoryginalnych foteli, bardzo wygodnych do jazdy, ale na tyle obszernych, że wchodzą w światło zabudowy. póki co mam oryginalną zasłonkę, ale to żadna ochrona przed chłodem. maty wewnętrzne na szyby też nic nie dają, w dodatku się woda skrapla. kupię pokrowiec i mam nadzieję, że będę zadowolony jak i Ty
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-10-25, 14:05   

affa napisał/a:
ten z movery jest chyba jednoczęściowy- nie ma dziury na lusterko. teoretycznie wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem, a co Ty o tym sądzisz?

Wielokrotnie zakładałem, zdejmowałem i pakowałem pokrowiec i... na szczęście jest on dwuczęściowy. Całość jest tak spasowana, że chyba niemożliwe byłoby założyć go w całości.

Czy pokrowiec Movery jest lepszy? Może. Nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2010-11-15, 14:26   

używam osłony zakładanej od wewnątrz ale przy temperaturach poniżej 10 st to tak się skrapla woda w środku że aż cieknie, czy taka osłona zewnętrzna zabezpieczy przed skraplaniem się wody w środku kabiny kierowcy?

w poprzednim kamperze nie miałem takiego problemu ale w tym obecnym jest webasto i powietrze do cyrkulacji zasysa za siedzeniem kierowcy, przegradzanie kabiny kocem nic nie daje i tak wpada tam ciepło z części mieszkalnej
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2010-11-15, 14:59   

ostatecznie kupiłem inną osłonę. wewnętrzną, ale nie przysysaną do szyby



ta co ją kupiłem ma otwierane "okno" i klapkę na radio. otwieraną część osłony przy oknie kierowcy można sobie darować, ale zdecydowałem się zapłacić te 40E więcej ze względu na łatwy dostęp do radia, bo nie mam osobnego zestawu stereo na zabudowie...

z kosztami wysyłki na złotówki wychodzi prawie 1200 zł. jest tańsza od wszystkich zewnętrznych, które oglądałem, ale wybrałem ją z innego powodu - nie będzie się brudzić.

jak do mnie dojdzie i trochę poużywam napiszę czy było warto :spoko

strona niemieckiego producenta www.kantop-isomatten.de , dystrybucję prowadzą przez swój sklep internetowy. mają bardzo bogaty wybór różnego rodzaju osłon termicznych, wewnętrznych, zewnętrznych, na okna, do szoferki, pod nogi...
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2010-11-16, 00:20   

EwaMarek napisał/a:
czy taka osłona zewnętrzna zabezpieczy przed skraplaniem się wody w środku kabiny kierowcy?

Oczywiście. W każdym razie w przypadku mojej kołderki to działa :ok
Zresztą już pisałem w innym wątku o zaletach osłon wewnętrznych i zewnętrznych...
http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=7


Edit:
Link poprawiony.
Ostatnio zmieniony przez KOCZOR 2010-11-19, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2010-11-16, 08:03   

pod tym linkiem nie działa strona

czym grozi taka woda cieknąca po drzwiach i po przedniej szybie w zabudowie kabiny kierowcy?
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***