Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2007-07-28, 17:29
Wielka brytania - relacja [Magda J.]
Autor Wiadomość
paf 
Administrator

Twój sprzęt: Rimor Katamarano 8 czasami :)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 37/20
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 2007-07-23, 19:52   

wydzieliłem do osobnego tematu jako relację - poprzedni temat może służyć jako ogólnoangielski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-07-24, 00:27   

"Polski Caravaning" czeka na waszą relaję z wyprawy.

Chętnie pomogę poskładać i opracować tekst.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adam 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Land Rover Discovery
Dołączył: 31 Mar 2007
Skąd: Korczyna
Wysłany: 2007-07-24, 23:37   

Świetna relacja, piękne klimaty.
Dobrze, że napisałaś to dopiero teraz, na 10 dni przed moim wyjazdem do Wielkiej Brytanii, bo gdybym to przeczytał wcześniej to byłoby ciężko czekać.
Mam pytanie, czy dozwolone jest kempingowanie na dziko czy wyłącznie na kempingach?

Pozdrawiam
Adam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adam 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Land Rover Discovery
Dołączył: 31 Mar 2007
Skąd: Korczyna
Wysłany: 2007-07-24, 23:43   

Ponawiam zaproszenie do stworzenia pierwszej lewostronnej MK . :zimno :zimno
Planowany termin od 03.08. do 18.08.2007r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda J. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Wypożyczany
Dołączyła: 26 Cze 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-25, 20:22   

Adam napisał/a:
czy dozwolone jest kempingowanie na dziko czy wyłącznie na kempingach

Myśmy zatrzymywali się wyłącznie na kempingach, chociaż podobno w Szkocji można na dziko.
Na trasie zatrzymywaliśmy się na niewielkich kempingach, czasami oddalonych o kilka kilometrów od drogi głównej, gdzie zawsze przyjmowali nas z otwartymi rękoma - nawet wtedy jak obudziliśmy gospodarzy przyjeżdżajac na kemping bardzo późno.

Jeżeli byście chcieli dotrzeć do Edynburga lub Londynu, to radzę zarezerwować miejsca (w Edynburgu na stałe wisiała informacja, że brak wolnych miejsc). Myśmy zarezerwowali z Polski przez Internet.

Czasami są problemy ze stawaniem na parkingach, trzeba zawsze czytać czy nie ma ograniczeń dla kamperów (czasami nie ma żadnych tablic, a też nie wolno). A generalnie wszędzie są zakazy zostawania kamperem na parkingu na noc. I pilnują tego bardzo dokładnie. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adam 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Land Rover Discovery
Dołączył: 31 Mar 2007
Skąd: Korczyna
Wysłany: 2007-07-25, 22:36   

Dzięki za informacje zwłaszcza te o rezerwacji. Nie myślałem, że może być problem z miejscami,
ale w końcu to środek lata. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda J. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Wypożyczany
Dołączyła: 26 Cze 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-07-26, 22:40   

W Edynburgu mógł być problem z wolnymi miejscami, bo byliśmy w okresie, gdy odbywał się festiwal teatrów ulicznych (wtedy generalnie jest tłoczno, również na ulicach). Poza tym byliśmy na kempingu w centrum Edynburga, by zostawić na nim kampera i jednym autobusem dojechać do centrum. Kemping godny polecenia. Jeżeli tam jedziesz mogę podać namiary. :ok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-09-01, 00:36   

Magda J. Dzięki za wspaniałą relację. Właśnie wczoraj wróciłem z Londynu (Londek), gdzie bawiłem służbowo i ... zachorowałem na to miasto. Bardzo. Na pewno tam pojadę, zastanawiam się tylko czy polecieć samolotem na klka dni, czy wpleść w wakacyjną wyprawę kamperem...
Kamper ma ten plus, że noclegi w tym miejscu są drogie raczej, a może zwiedzanie "z kampera" mogłoby być tańsze?
Czy masz jakieś namiary na sensowny kamping? Gdzie sprawdzałaś ofertę kampingów? a może wparowaliście na pałę, z desantu?
Pozdreawiam, z angielskim pozdrowieniem - Howgh!
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda J. 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Wypożyczany
Dołączyła: 26 Cze 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-09-02, 20:16   

Jacek M napisał/a:
Czy masz jakieś namiary na sensowny kamping? Gdzie sprawdzałaś ofertę kampingów? a może wparowaliście na pałę, z desantu?

My spaliśmy na kempingu ok. 1 godz. jazdy środkami komunikacji miejskiej do samego centrum Londynu: Lee Valley Park.
Jak na warunki londyńskie wydawało nam się blisko. Kemping wyszukałam w internecie, a ponieważ kompletnie nie wiedziałam czy mogą być problemy z miejscami (to przecież Londyn), miejsca zarezerwowałam. Nie chcieli ode mnie żadnej zaliczki, więc niczym nie ryzykowałam. Na miejscu nie widać było specjalnego tłoku, więc być może rezerwacja nie była potrzebna. Cena w 2006 za 1 noc za kampera, 4 osoby (2+2) + elektryczność: 20,70 funtów.
A czy kamperem czy samolotem? Mnie cała Wielka Brytania się podobała - Szkocja, Walia, Anglia, więc jeżeli wakacje, to może warto zobaczyć coś więcej poza Londynem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2201
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-11-11, 02:12   

Trudno się dziwić tym spośród nas, którzy odczuwają strach przed ruchem lewostronnym,a tym bardziej jadąc kamperem. My z żoną,w kwietniu br. przebywając w zachodniej Anglii, w hrabstwie Herefordshire jeździliśmy na rowerach szosami i ulicami miast angielskich i walijskich. Wydaje się, że rowery były dla nas świetną zaprawą przed wyprawą wiosenną.Planujemy taką podróż w kwietniu ( oczywiście kamperkiem).
Pozdrowienia dla wszystkich,a dla Magdy J. - specjalne! :hello
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-11-11, 11:38   

Dobrze, że rowerek nie ma kierownicy po prawej stronie. Mogły by być problemy z równowagą :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-07-24, 00:45   

Magda J. napisał/a:
...Jedyny żal, że nie było czasu zwiedzić północy Szkocji (Highlands), która podobno jest najbardziej urokliwą częścią Wielkiej Brytanii, ale mamy to gdzieś w odległych planach.


Magda, te plany należy koniecznie zrealizować. My powrót z Irlandii zaczęliśmy od Szkocji. Objechaliśmy wschodnie wybrzeże Szkocji, północne wybrzeże w części wschodniej, a wracaliśmy przez odludne centrum Szkocji. Wrażenia nie zapomniane.
Pozdrawiamy i zapraszamy do tematu Irlandia i Wielka Brytania w 2 tygodnie, gdzie kolejno opiszemy naszą podróż.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kubak
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Gaz 51
Nazwa załogi: The GAZ Team
Dołączył: 10 Cze 2008
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-06-28, 09:31   

Magda dzięki za relację ;)

W 1999 mieszkałem przez ponad pół roku w EDI. Patrząc na zdjęciach powrócił ogromny sentyment jaki czuje do tego miejsca. To chyba najpiękniejsze miejsce w jakim dotychczas dane mi było pomieszkać.

W samym centrum rewelacyjne puby.
Kwadrans piechotą z centrum "góry", pół godzinki piechotą z centrum wielka woda zatoki.

Czego chcieć więcej ;)

OT: Czy po Princess Street jeżdziły już tramwaje, bo jak byłem chyba z rok temu, to zaczynali prace trakcyjne od strony West End'u?

Pozdrawiam na GAZIE ;)
_________________
www.GAZ51.pl

------------------------------------
------- GAZ do dechy -----------
------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***