Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rumunia w lipcu
Autor Wiadomość
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2010-11-23, 22:17   Rumunia w lipcu

Wybieramy się na objazd Rumunii w lipcu
Planujemy 3 tygodnie w trasie
Zarys trasy to min. kąpiel na Węgrzech, Drakula, Morze czarne, możliwy powrót przez Ukraine
Podróżujemy z dwójką chłopców 8 i 6 lat
Jeżeli ktoś byłby zaiteresowany to prosimy o kontakt
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-12-21, 13:40   

Wybieram się koniec czerwca/lipiec. Plan na mojej stronie www. Ale wyjazd w 3 lub 4 zestawy z przyczepami, a więc wolniej niż kamper. Może mój plan i namiary przydadzą Wam się, a może się spotkamy?
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-12-23, 00:05   

Mariusz - wydaje mi się że troszkę zbyt optymistycznie podchodzisz do czasów przejazdu (przynajmniej na niektórych odcinkach trzeba trochę doliczyć) - ale może się mylę :) . Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku.
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-12-23, 14:41   

Pięny kraj ! Życzę wspaniałych wrażeń.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
cirrustravel 
weteran
CB RADIO - 26


Twój sprzęt: Chausson S697 GA
Nazwa załogi: NICKT
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Piwa: 82/76
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-12-25, 19:34   

DarekK - czerpię trochę od kolegów z karawaning.pl, którzy byli w Rumunii w 2009 sześcioma zestawami. Wiem, że momentami gonimy, ale potem odpoczywamy (odcinek do Carty i następny do Mamaia). Choć już w planie jest zmiana trasy, ale to na razie jest tylko w głowie - Carta > Bukareszt, nast dnia Bukareszt > Mamaia, tam 3 dni odpoczynku, potem na północ Rumunii zamiast do Bułgarii :)
_________________
Mariusz

www.cirrus-travel.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DarekK 
zaawansowany


Twój sprzęt: IVECO SAFARIWAYS Amerigo Wespucci
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Piwa: 4/9
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 2010-12-26, 01:28   

Jeśli czas Wam pozwoli - warto pogonić na Bułgarię, choć pewnie jak każdemu na każdej wyprawie go zabraknie. W Rumunii tak jak i u nas dość wyraźne są godziny szczytu co za tym idzie korki, stąd moja uwaga. Dość dużo dróg jest remontowanych "na żywca" - bez zatrzymywania ruchu - tam też można postać. No ale z roku na rok jest coraz lepiej :spoko
_________________
Powyższa wypowiedź to moja opinia w dniu dzisiejszym. Nie może ona służyć przeciwko mnie ani dziś ani w dniach następnych. Zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2010-12-31, 00:56   

Jeszcze trochę i będą mieli lepsze drogi od nas :shock:
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hhmariusz 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Był Fiat Ducato z 1992
Nazwa załogi: hhmariusz
Dołączył: 11 Sie 2009
Postawił 3 piw(a)
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2010-12-31, 23:27   

Dorzucę swoje dwa grosze. W tym mijającym roku zrobiłem trasę Rumunia, Bułgaria, Serbia (przelotowo), Chorwacja i muszę powiedzieć, że najlepsze wrażenia mam właśnie z Rumunii. Beznadziejna sprawa to bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego, omijajcie Bułgarię na wybrzeżu, to jedno wielkie blokowisko, kurorty jak w Egipcie, lub plac budowy nowych kurortów. Zapomnijcie o kempingach zaznaczonych na mapach nawet z przed roku, ich już nie ma.
W Rumunii zwiedziłem głównie deltę Dunaju i brzeg MCz, dziko, prymitywnie, zero infrastruktury turystycznej, utrudniony bezpośredni dojazd do ciekawych przyrodniczo miejsc, piekielnie dużo bezdomnych psów ale za to bardzo życzliwi ludzie, ciągły dostęp do studni z wodą, dużo miejsc (bez zakazu) do biwakowania na dziko, masa łowisk wędkarskich i bezpiecznie. Polecam Rumunię, ale trzeba pamiętać, że najwięcej wrażeń zdobędziecie nie trzymając się głównych dróg, zakładając za to bez zdenerwowania, że prędkość średnia przejazdów po innych to ok. 30 km/godz :wyszczerzony: .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EBRP670 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: LMC na DUCATO 92r.
Nazwa załogi: ELA i JUREK
Dołączył: 12 Kwi 2008
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2011-01-01, 10:18   

Nie chcąc się powtarzać-podpisuję się w 100% pod wypowiedziom HHMARIUSZ-a/dodam że drogi w Bułgarji -moim zdaniem -okropne/. Pozdrawiam :spoko
_________________
"Pewna śmierć,nie godzina"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2011-06-24, 15:37   

Powoli wyłania sie zarys trasy:
- na początek Węgry na jeden dzień na termy gdzieś koło Debreczyna
- potem przez Maramuresz na Bukowinę i dalej na Deltę Dunaju
- po kilkudniowym pobycie na Morzem Czarnym wracamy przez Bukareszt,Transylwanie znowu pomoczyć sie na wegierskich basenach
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-06-24, 16:02   

Wojtek zazdroszczę wyjazdu. Pozdrawiam serdecznie

ps. zapraszam serdecznie na VII Zlotowisko BESKIDNIKÓW w dniach 16-18 września 2011 r.
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kalinin 
weteran
mirek@kalinin.pl

Twój sprzęt: Laika Kreos 4012
Nazwa załogi: Kalinka
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 398/477
Skąd: Jedlińsk k/Radomia
Wysłany: 2011-06-26, 16:21   Kilka campingów nad Morzem Czarnym

Przygotowuje sie do jesiennego wyjazdu nad Morze Czarne. Ponizej kilka adresów campingów, moze sie przydadza, ale nie ponosze odpowiedzialnosci za rzetelnosc tych informacji, to tylko dane uzyskanie z internetu.
• Jupiter (jud. Constanta) – Camping Elodie , PC 905502 Mangalia Statiunea Jupiter, Zatłoczony kemping 500 meterów od morza. Sanitariaty na średni poziomie. » Z drogi 39 / E87 Constanta - Mangalia około 2 km przed Mangalia skręć w lewo na Jupiter and Neptun. Półtora kilometra od skrzyżowania są po lewej stronie kempingi, ten jest drugi. GPS N 43.51.33.9 E 28.35.55.9
• Jupiter (jud. Constanta) – Zodiac Vest PC 905502 Mangalia Statiunea Jupiter tel & fax 0241-731404 @ campingzodiac@gmail.com www.campingzodiac.ro Dobry kemping 500 meterów od morza. Wiele cienia dają wysokie drzewa. » Z drogi 39 / E87 Constanta - Mangalia około 2 km przed Mangalia skręć w lewo na Jupiter and Neptun. Półtora kilometra od skrzyżowania są po lewej stronie kempingi, to ten pierwszy. GPS N 43.51.33.9 E 28.35.55.9
• Mamaia (jud. Constanta) – Camping S PC 900001 DJ68 Navodari tel & fax 0241-831108 GSM 0722-610412 @ reception@camping-s.ro & camping@camping-s.ro www.campings.ro & www.stihll.go.ro
Dobry kemping nad morzem z nowymi sanitariatami. Mało cienia. » Przy drodze DJ 68. GPS N 44.17.05.7 E 28.37.13.2
• Mamaia (jud. Constanta) – Camping GPM Holidays PC 900001 DJ 68 Navodari tel 0241-831002 fax 0241-831001 @ gpm_camping@yahoo.com
Czysty kemping na plaży, z cieniem od wielu małych drzew. » Najbardziej oddalony na południe kemping w Mamaia, przy drodze DJ68. GPS N 44.16.29 E 28.37.48
• Mamaia (jud. Constanta) – Pescaresc PC 900001 Navodari tel 0241-831170 GSM 0749-055780 Kemping na wybrzeżu Morza Czarnego. GPS N 43.51.33.9 E 28.35.55.9 • Mamaia (jud. Constanta) – Popas Hanul Piratilor PC 900001 Navodari tel & fax 0241-83141702 Cichy kemping przy nad morzem z cieniem od licznych drzew. » Kemping na plaży, plusminus 8 km na północ od Mamaia. GPS N 43.51.33.9 E 28.35.55.9
_________________
Rozum przychodzi z wiekiem, najczęściej jest to wieko trumny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AGAiPIOTR 
stary wyga


Twój sprzęt: ford transit 2,5D 1994r zabudowa elnagh
Nazwa załogi: aga i piotr
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2009
Piwa: 32/109
Skąd: Granica
Wysłany: 2011-06-28, 12:04   

a jednak :super
szerokiej drogi :spoko :spoko :spoko
_________________
pozdrowienia
Agnieszka i Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Duduś 
stary wyga


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2008
Piwa: 29/6
Skąd: ze stawu
Wysłany: 2011-06-28, 21:01   

chyba będzie szeroka bo krętą sobie chyba odpuścimy :shock:
_________________
" ..jak zwykle słucham niemodnej muzyki
jak zwykle jest mi wszystko jedno
jak zwykle piszę beznadziejne teksty
jak zwykle trafiam w sedno..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AGAiPIOTR 
stary wyga


Twój sprzęt: ford transit 2,5D 1994r zabudowa elnagh
Nazwa załogi: aga i piotr
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2009
Piwa: 32/109
Skąd: Granica
Wysłany: 2011-06-29, 08:45   

kręta najfajniejsza :chytry
dacie radę :smialo
_________________
pozdrowienia
Agnieszka i Piotrek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***