Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym zdezynfekować zbiornik wody szarej?
Autor Wiadomość
SCUDO_nibycamper 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter Esprit Fiat Ducato 1.9
  Wysłany: 2019-07-10, 22:58   Czym zdezynfekować zbiornik wody szarej?

Cześć! Witam Was serdecznie.

Mam pytanie: czy ktoś z Was próbował kiedyś dezynfekcji zbiornika wody szarej? Macie na to jakiś patent? (Oczywiście nie mówię o dezynfekcji na poziomie "szpitalnym")
Przy 2/3 mniej więcej objętości zaczyna lekko podsmiardywać w "kanaliazacji" czyli z wylotów umywalki i zlewu.
Im więcej wosy - tym bardziej.
W Dethleffsie z 2000 roku zbiornik jest zdaje się metalowy (aluminium, stal?) dlatego boje sie potraktować go poczciwym "Domestosem", :wyszczerzony:

Dzięki za wszystkie sugestie!

Pozdrowienia z pod Giewontu!

Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta

Bronek 
Kombatant
Wygląd i Nick potrafią zmylić

Twój sprzęt: dł. 7m
Piwa: 434/891
Wysłany: 2019-07-10, 23:01   

Są płyny. Wpisz " Płyn do wody szarej" lub zastosuj cokolwiek :mrgreen: Ludzie.... czas umierać :mrgreen:
Np
https://allegro.pl/oferta/plyn-do-zbiornikow-szarej-wody-thetford-freshner-6639546972?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czescimaszyn_pla_cz%C4%99%C5%9Bci_do_innych_pojazd%C3%B3w&ev_adgr=Cz%C4%99%C5%9Bci+do+innych+pojazd%C3%B3w&gclid=CjwKCAjwmZbpBRAGEiwADrmVXoCoGIOhIYfxw2ZKqZsvDl-KopYA1VrSb3CJXs-aWL1beTVdihhKaxoCmVsQAvD_BwE

Wyświetl szczegóły
Endi 
Kombatant

Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Piwa: 250/281
Wysłany: 2019-07-11, 00:52   

Ja używam Domestos. Tak do szarej jak i WC. 1,5 l w Biedronce około 13 ,- . Nie mam zamiaru wylewać tyle kasy za Thetforda z gówienkim ;) to bez sensu. Skutek jest taki sam.

Domestos (tak trochę) to roznosi zapach jak w szpitalu za Komuny, ale Ty pewnie tego nie pamiętasz ? :)

:spoko

Bronek 
Kombatant

Wysłany: 2019-07-11, 07:03   

Też leje Domestosa. I do tego jego kostka w woreczku pod maskę. Po ataku kuny, co tu radzono by WC kostkę zastosować, sprawdza się.
Ale Domestos ma tą wadę, że go czuć domestosem :spoko
I szara wylewana pod siebie, zdradza po zapachu, iż kamper się nagle przepełnił :oops:

dziwaczek 
weteran

Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: Dziwni
Piwa: 36/15
Wysłany: 2019-07-11, 07:56   

A ja leję do zbiornika do szarej płyn “żółty/pomarańczowy" kiedyś lałem Tornado a teraz używam taki http://www.freedomcamper.pl/freedom-orange/

Bronek 
Kombatant

Wysłany: 2019-07-11, 08:40   

ostatnio wlewam rozpuszczony granulat bezchlorowy do jacuzzi HTC bo jestem z lekka na niego wrażliwy i dziala bo w ogóle jest bezwonny . Ale to drogie rzeczy som ... i tylko dlatego że musze sie go pozbyc

Konkluzja : Można nawet spirytus jak ktoś lubi tylko 70 procent bo ten 90 nie dezynfekuje skutecznie . Ten pijemy :spoko

SCUDO_nibycamper 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter Esprit Fiat Ducato 1.9
Wysłany: 2019-07-11, 09:48   

Dzięki za podpowiedzi. @Endi : na prawdę tak młodo wyglądam? Miło mi! W moim wieku takie komplementy. No No... :spoko

Gewehr 
weteran

Piwa: 150/100
Wysłany: 2019-07-11, 10:12   

Temat mam na bieżąco, jesteśmy w trasie. Śmierdziało nam z odpływu i zatykałem korkiem za każdym razem. Teraz daję cztery kostki do zmywarki na pusty zbiornik i go zapełniam systematycznie. BRAK SMRODU! Działa, a kostki zajmują mało miejsca. Nawet przy zlewaniu, jest przyjemny zapach :bajer kostki wkładam do butelki po napoju z dużym korkiem, zalewam wodą i tak rozpuszczam. Tym zalewam umywalkę i po temacie :chytry

jsaluga 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Piwa: 7/18
Wysłany: 2019-07-11, 13:33   

Trochę czerwonego RINSE od Thetforda. Używam go też do sezonowania kasety jak stoi nie używana. Za pierwszym razem kupiłem, zanim zauważyłem, że nie mam spłuczki. Rozcieńczonym w spryskiwaczu psikam wnętrze spłuczki. Wychodzi tanio. Według mnie jest dobrze.

jb 
zaawansowany

Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Piwa: 40/2
Wysłany: 2019-07-11, 13:48   

Ja stosuję nadmanganian potasu kupiony za grosze w jakimś sklepie internetowym. Łyżeczka na pusty zbiornik. Żadnych problemów.

Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Piwa: 153/44
Wysłany: 2019-07-11, 14:19   

Wlewam co popadnie dedykowane do domowych kibli i zawsze jest ok. Nawet te najtańsze środki dezynfekuja dobrze zbiornik.
Zasada jest taka , aby po zalaniu preparatem i wodą , :spoko przed zarzutem trochę z tym pojeździć. :spoko

Bronek 
Kombatant

Wysłany: 2019-07-11, 14:38   

Gewehr napisał/a:
Temat mam na bieżąco, jesteśmy w trasie. Śmierdziało nam z odpływu i zatykałem korkiem za każdym razem. Teraz daję cztery kostki do zmywarki na pusty zbiornik i go zapełniam systematycznie. BRAK SMRODU! Działa, a kostki zajmują mało miejsca. Nawet przy zlewaniu, jest przyjemny zapach :bajer kostki wkładam do butelki po napoju z dużym korkiem, zalewam wodą i tak rozpuszczam. Tym zalewam umywalkę i po temacie :chytry

Kiedyś zrobiłem (poprzedni Kamper), kiełbasę z karbowanej rury pod zlewem, bo te syfoniki są do kitu i nie spełniają swej roli.

Gewehr 
weteran

Piwa: 150/100
Wysłany: 2019-07-11, 14:44   

My jeździmy często w zimę i było by upierdliwe usuwanie wody z syfonu na czas postoju :(

toscaner 
Kombatant
podróżowania na pełny etat www.toscaner.com

Twój sprzęt: Złomek Domek i Złomek van Dakar
Nazwa załogi: naYerbani
Piwa: 222/255
Wysłany: 2019-07-11, 19:13   

U mnie syfony w każdym odpływie radzą sobie skutecznie z wszelkimi zapachami wewnątrz. Do tego opróżniać najczęściej jak można. A na deser od czasu do czasu Domestos albo Ace, albo tescowy czy inny lidlowy zamiennik w celu odkażenia czy dobrego samopoczucia, że coś tam się zrobiło. :mrgreen:
Budowa domka ze złomka

McGali 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner A570 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Piwa: 16/9
Wysłany: 2019-07-11, 20:19   

Z syfonami raczej problemu nie ma bo smrodek ze zbiornika dostaje się przez siatki wentylacyjne zabezpieczające przed gromadzeniem się propan-butanu, które są w podłodze pod lodówką lub ogrzewaniem. Najczęściej jest tak po montażu poduszek poziomujących, które podnoszą tył kampera i woda nie wszystka zlatuje. To co zostaje w zbiorniku po jakimś czasie zaczyna walić a najbardziej podczas jazdy. U mnie żeby mogła szara zlecieć podłożyłem pod zbiornik ok 4 cm gumy i jest spokój.

Odpowiedz do tematu