Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Łańcuchy tekstylne
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-29, 19:43   

ponieważ z tymi sznurkami to trochę roboty, postanowiłem udoskonalić to trochę i użyłem do tego celu innego materiału.
wracając wczoraj kamperem na parking nie mogłem wjechać na swoje stanowisko ślizgając się na boki, więc dałem spokój aby nie uszkodzić i innych aut stojących po bokach i swojego.

tak zostawiłem auto:


do ułatwienia sobie wjechania użyłem starych pasków klinowych, akurat miałem takie od rozrządu ząbkowane, więc musiałem je poprzecinać wzdłuż na pół. zwykłym nożem:


do tego użyłem trytek, ale nie polecam czarnych bo pękają na mrozie, a może ja trafiłem na taką wybrakowaną partię:


po założeniu pasków wyglądało to tak:



wjechanie okazało się banalnie proste, proszę zwrócić uwagę na ślady na śniegu. paski zostawiłem na kołach, bo może będę musiał wyjechać po śniegu:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pirat666 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 1.9D Dethleffs
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Kwi 2009
Piwa: 9/17
Skąd: Warszawa-Wesoła
Wysłany: 2010-12-29, 19:52   

Pomysł fajny tylko wymaga już kilku starych pasków - co oczywiście nie powinno być większym problemem.

Muszę podobnie pokombinować :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 224/1172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-29, 21:40   Opony zimowe

Musze sie pochwalic gdy kupowalem swojego kamperka poprzedni wlasciciel dolozyl mi dwa kompletne kola na os tylna sa to opony przystosowane pod kolce a ze nie uzywam kamperka w okresie zimowym leza sobie spokojnie w warsztacie jako kompletne kola zapasowe .Tak ze mam trzy kola zapasowe jedno na stale zamontowane w kamperku no i dwa sa w warsztacie. Na zamieszczonym zdjeciu sa dwa kola zimowe ktore otrzymalem od poprzedniego wlasciciela ,sa przystosowane do kolcowania . Jutro wkleje dokladniejsze zdjecie tych opon i bedzie widac miejsca pod kolce. Wiem ze moj kamperek przez poprzedniego wlasciciela byl uzywany zima gdy wyjezdzal na narty do szwajcarii i austrii i zima na NORDCAPP.Dolaczam zdjecia swoich zimowych opon na os napedowa fabrycznie przystosowan do wstrzelenia kolcy.Na kazdej oponie moze byc ich 110 sztuk .Jest to opona firmy Michelin 205R14 XC M+S4 i zdjecia roznych kolcy.W europie po za kilkona krajami tj. Lotwa Estonia Litwa oraz Szwecja Finlandia i Norwegia zabronione jest uzywanie opon okolcowanych chyba ze znaki drogowe w gorach dopuszczaja mozliwosc ich stosowania w okresie zimowym tak samo jak i lancuchow.Gdy kolce samoczynnie wyleca z opony nie narobia tak duzej szkody jak rozerwany lancuch.Jezdzac na oponach kolcowanych slychac stuk kolcy o asfalt :)Acha i jeszcze jedno szybkosc z jaka mozna jechac z zalozonymi lancuchami to tak okolo 25km/h a na oponach z kolcami jedzie sie normalna szybkoscia jak jest dopuszczona poprzez znaki drogowe i ograniczenia wlasnej umiejetnosci jazdy po zasniezonych i oblodzonych drogacch

Michelin 205R14 XC.jpg
Zimowa opona mojego kamperka Michelin 205R14XC M+S4
Plik ściągnięto 30581 raz(y) 88,8 KB

otwor na kolec.jpg
Fabryczne otwory w oponie do montowania kolcy
Plik ściągnięto 30580 raz(y) 65,02 KB

otwory na kolce1.jpg
Fabryczne otwory w oponie do montowania kolcy
Plik ściągnięto 30582 raz(y) 62,22 KB

rodzaje kolcy.jpg
kilka rodzaji kolcy stalowe aluminiowe i plastikowe
Plik ściągnięto 30580 raz(y) 26,01 KB

rodzaje kolcy1.jpg
kilka rodzaji kolcy stalowe aluminiowe i plastikowe rozne ich wysokosci ale laczy je jedno srodkowy spiek jest z twardej stali
Plik ściągnięto 30581 raz(y) 28,79 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Skorpion 2010-12-30, 13:03, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-30, 07:18   

dlaczego unikam łańcuchów?
łańcuchy nie są mi nie znane, ale mają wady: są ciężkie, trudno się zakładają, trzeba dociągać (niektóre typy), nie można nimi jeździć po asfalcie, a zerwane mogą uszkodzić auto.

ponieważ jestem leniwy, to szukam takiego rozwiązania abym nie musiał się martwić czy wjechałem na śnieg czy na asfalt, aby było łatwe w zakładaniu i łatwe w przewożeniu (lekkie), a zerwane nie narobiłoby mi szkód.

te paski są w miarę dobre, dzisiaj jadę na plac aby autem osobowym trochę to przetestować. dodatkowo jadę kamperem na Sylwestra więc również zobaczymy jak się sprawią.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-30, 11:42   

wracam właśnie z testowania mojego pomysłu i powiem nie jest tak różowo.

1. tryrtki tracą swoje właściwości poniżej -10. po prostu łamią się.

2. nie we wszystkich autach można to stosować, w kamperze się sprawdza, w moim Renault Twingo też, ale już w Passacie odległość zacisku hamulcowego od felgi jest niewielka i ucina on trytki oraz sznurek jakim próbowałem wiązać pasek myśląc, że trytki puszczają z zmina.

niebawem będzie można zobaczyć o tym filmik na moim kanale na youtube pod nazwą szkoła transportu.
Ostatnio zmieniony przez Cyryl 2010-12-31, 05:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2010-12-31, 00:40   

A jak to jest z oponami do terenówek? Gdyby tak założyć do kampa zamiast zimówek?
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camp77 
zaawansowany


Twój sprzęt: PILOTE Fiat Ducato 1,9 TD, 2000r.
Dołączył: 31 Paź 2010
Piwa: 6/1
Skąd: Warszawa i Białystok
Wysłany: 2010-12-31, 09:54   

Opony terenowe również mają podział na letnie / zimowe / całoroczne.
Ponadto opony terenowe mają zastosowanie jako do: błota / piasek / śnieg / przeprawowe itp. :shock:
Używanie ich do kampera chyba nie ma sensu w okresie zimowym. :-/ I tak trzeba byłoby jednak zastosować zimowe. :spoko
_________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. (Paulo Coelho)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarekzpolski 
stary wyga


Twój sprzęt: Laika na Transicie
Nazwa załogi: jarki
Dołączył: 04 Mar 2010
Piwa: 83/6
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-01-04, 14:21   

dokładnie tak jak powyżej.
Klasyczne terenowe (czyli MT) nie są do śniegu tylko do błota. Agresywny bieżnik na asfalcie po prostu nie robi, ma znikomą powierzchnię przylegania, znika w oczach na czarnym afalcie, a w kopnym śniegu traci własności samooczyszczające i zaczyna się balet...no i jeszcze sprawa nośności...Do śniegu tylko zimówki. Na obu osiach niestety.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Damian 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato LMC 561G
Nazwa załogi: Jędrzeje
Dołączył: 29 Gru 2009
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
  Wysłany: 2012-01-18, 12:01   łańcuchy tekstylne

Rok temu zadałem pytanie i sam na nie mogę teraz odpowiedzieć. Może moja odpowiedź komuś się przyda.

Dokładnie rok temu kupiłem łańcuchy tekstylne (Autosock 695 - opony 225/70R15) na zimowe wyjazdy - tak "w razie czego". Podczas zeszłorocznych wyjazdów nie miałem potrzeby ich użycia. Jednak podczas wyjazdu w zeszłym tygodniu do Oravskiej Lesnej świeżego śniegu na miejscu było na tyle, że wyjazd pod niewielkie wzniesienie na parkingu na zimowych oponach (niezbyt nowych) okazał się niemożliwy. Po założeniu na opony wyjętych z luku bagażowego "skarpet", co okazało się proste i szybkie, samochód był w stanie wyjechać na wzniesienie.

Na skarpetach przejechałem około 15 km - po zaśnieżonej drodze starając się nie przekraczać sugerowanej przez producenta szybkości 50 km/h. Po późniejszym wypraniu łańcuchów w pralce ich stan oceniam na możliwy do użycia w przyszłości. Nie uległy zniszczeniu - pomimo że koło na śniegu buksowało. Oczywiście nie wyglądają jak nowe i częściowo mają przetarcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cameleast 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2018-12-19, 22:24   

Zbliża się powoli sezon i chciałbym mieć coś awaryjnego w razie śniegu. Pytanie czy taki sznurek polipropylenowy się sprawdzi? Nie chciałbym wozić za łańcuchów bo za dużo ważą i zajmują sporo miejsca. Opcja ze sznurkiem/liną jakoś w awaryjnej sytuacji do mnie bardziej przemawia. Nawet jak po wyjechaniu ze śniegu się zerwie to i tak nie narobi szkód w aucie.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-12-20, 08:45   

Ja to się nad czymś takim zastanawiam:
Samochodów Auto Zima antypoślizgowe Stali Łańcuchy Mini Samochodów Pas Śnieg Błoto Piasek Opony Clip-on Łańcuch S /M/L
https://s.click.aliexpress.com/e/OG6DWh3
5 sztuk Auto Opon Samochodów Anti-pominąć Łańcuchy Śnieżne TPU Wołowiny Ścięgna Trwałe Samochodów SUV Zima Bezpiecznej Jazdy Pas dla Lód Śnieg Piasku Błoto Drogowego
https://s.click.aliexpress.com/e/LyYmYBR
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-12-20, 11:08   

To jednorazowo.bedziesz miał pod górę podjazdu ok 1-2 km to się roztopi. :mikolaj

Tylko łańcuchy, i to kute, 100% satysfakcji. :spoko
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-12-20, 21:01   

tobie to się krawat należy nie tylko z prolipropylenu

Cameleast napisał/a:
Zbliża się powoli sezon i chciałbym mieć coś awaryjnego w razie śniegu. Pytanie czy taki [URL=http://sznurkidamar.pl/40-polipropylenowy]sznurek polipropylen
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2019-01-02, 20:36   

Pytanie.
Zakupiłem łańcuchy na koła z przeznaczeniem do kamperka./waga,nieco powyżej 3,5 T zawsze/ Sprzedawca zapewniał że te będą super, samonapinające w odpowiednim dla moich kół rozmiarze.Tyle tylko że w opisie nic nie ma o stosowaniu do busa czy kampera..Co sądzicie ,będą ok?

Obraz 02.01.2019, godz. 20.22.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 278,41 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 98/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2019-01-02, 21:02   

Jak rozmiar dobry to muszą być OK. Pędzić nie musisz, a nawet się nie powinno.
Jedna rada: PRZEĆWICZ ZAKŁADANIE.
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***