Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Żółte tablice
Autor Wiadomość
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-01-27, 21:35   Żółte tablice

Witam.
Chciałbym posłuchać wszelkich wypowiedzi na temat czy warto zarejestrować autko na zabytkowe blachy. Mam jakiś tam pogląd na sprawę ale chciałbym usłyszć za i przeciw. Jakie mam obowiązki wobec państwa czego mi nie wolno a co wolno co zyskuję i co tracę?
Od razu powiem że nie jestem zwolennikiem kombinowania cokolwiek to znaczy :diabelski_usmiech
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-01-27, 21:51   

Pierwsze przeciw: wszelkie naprawy i gruntowne remonty uzgadniasz z konserwatorem zabytków, za: niekoniecznie musisz mieć ciągłość w OC, drugie przeciw: jesli chcesz wyjechać za granice Unii musisz mieć na to zgodę konserwatora zabytków. itd...
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2011-01-27, 22:42   

Witaj przyjacielu
Ja jako żółtek mogę cosik wtrącić ,,,przede wszystkim,,,,,,,,,żółte tablice prawie nic ,nie dają ,poza tym ,że wyróżniasz się ,w tłumie ,są dwie kategorie fascynatów ,,,,żółte tablice świadczą o tym ,że zabytek ruchomy ,jest dopieszczony do każdego szczegółu ,jeżdżąc nim jesteś okropnie dumny i zwracasz na siebie uwagę,czyli narcyz szosowy :-P ,druga grupa auta przewożone na lawetach na różne zloty samochodów zabytkowych i w tym przypadku Oc warto jest wykupywać na miesiąc lub parę dni ,,ale oczywiście bez żadnych zniżek jeśli takowe posiadasz OC w tedy 100% płatne , ruchome zabytki ,nie mają żadnych zakazów ekologicznych ,co się wiąże z wjazdami do miast podchodzących rygorystycznie od strony ekologi zakazy wjazdów takie tam ble, ble, .Jeśli wyjazdy za granice ,tak oczywiście pozwolenie konserwatora ,ale to pikuś wizyta i od ręki takowe dostaniesz........Można mieć spore zniżki na OC ,ale jeśli jesteś zapisany do klubu pojazdów zabytkowych ,posiadasz legitymacje ,,na początku próbowałem ,ale to nie dla mnie :-/ ,musisz iść na parę spotkań takowego klubu ,robić podchody aby ktoś z członków cię polecił Prezesowi ,a ten albo znajdzie czas na spotkanie z Tobą ,albo będzie cię zmywał :haha: :haha: :haha: :haha:
.Badania techniczne pojazdu dożywotnie ,chyba wszystko,może o czymś zapomniałem :bigok :bigok :bigok
pozdrawiam ,,ja chciałem ,aby moja ARCA wyróżniała się w tłumie bo jest niespotykana i piękna ,,,,,,,,,,,,oczywiście moja żona super piękną :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-01-27, 22:53   

Darku ja i tak Cię odwiedzę :szeroki_usmiech
Kiedyś ze 20 lat temu chciałem być członkiem (ale nazwa :wyszczerzony: ) automobilklubu koła pojazdów zabytkowych, miałem nawet członka wprowadzającego (jeszcze lepsza nazwa :wyszczerzony: :wyszczerzony: ) poszedłem na parę zebrań i mało nie umarłem. Może za młody jeszcze byłem?? Ci ludzie byli jeszcze starsi (mentalnie) od swoich pojazdów.
Odpuściłem sobie. Znam tych ludzi ale to chyba nie moja liga.
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ARCADARKA 
Kombatant

Twój sprzęt: Pojazd specjalny
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Sty 2008
Piwa: 85/99
Skąd: STOLYCA
Wysłany: 2011-01-27, 22:56   

Kiedy masz ochotę ,zapraszam :bigok :bigok :bigok :bigok :bigok
_________________
Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMWu 
stary wyga


Twój sprzęt: 2 x Knaus traveller 595 + 625
Nazwa załogi: Campertrip.pl
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Gru 2010
Piwa: 11/23
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-28, 07:29   

ARCADARKA napisał/a:
oczywiście bez żadnych zniżek jeśli takowe posiadasz OC w tedy 100% płatne


krotkoterminowe oc moze byc ze znizkami, to zalezy od ubezpieczyciela. np PTU daja.

z zalet - w przypadku kolizji nie z waszej winy kazdy nie bedzie problemu z odszkodowaniem, bo kazdy sad przyzna odszkodowanie w odpowiedniej wysokosci do kosztów remontu. Bo na zoltych blachach masz obowiazek doprowadzic pojazd do stanu przed wypadku. A to byla wada :) poprzednie juz byly wczesniej wymienione.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2011-01-28, 08:30   

dobra...to i ja ...pare wad i zalet powiem..
wady
przykład..
członek mojego klubu antycznych pojazdów..CAAR
nie lubi sie z sąsiadem..

w zimie..kolegi zabytkowe autko na żółtkach..stało przywalone sniegiem..na dworzu..
''zły'' sąsiad....zrobił kilka fotek...z przerwami klikudniowymi..i przesłal je do Wojewódzkiego Konsrwatora Zabytkow...
skutek..
5tys kary za ''złe sprawowanie opieki na dobrem narodowym'' /jest to nalczane % od wartosci pojazdu/to konkretnie autko było b.drogie
kolejny przykład
znany kolekcjoner Warszawski, posiada JAGUARA po..znanej aktorce..
oczywiscie na zółtkach..
jakas tam stluczka..z winy innego kierowcy..
w przepisie jest to, o czym wspomnial Dareczek..
nie trzeba robic przeglądów..
ale własciciel zobowiazuje sie do nalezytego utrzymania stanu technicznego pojazdu...
co nie znaczy , jak sie okazalo, nic wiecej.jak...udokumentowany coroczny przegląd pojazdu..
oczywiscie..jesli nic sie nie wydarzy..nikt tego nie sprawdza..
ale..w momencie wypadku/stluczki..musisz jakos udowodnic..ze pojazd byl 100% sprawny w momencie PORUSZANIA SIE NIM PO DROGACH PUBLICZNYCH i w moemncie samej kolizji..samo słowo BYŁ nic dla ubezpieczalni nie znaczy..
dokument o zrobieniu co rocznego przegladu wszytskich podzespołów ZNACZY DUZO.

oczywiście mozna sie kłócić ..ze nie musi posiadac przeglądu..
i prosić o opinie rzeczoznawcy-czy autko jest 100% czy tez nie..
wiadomo..taka opinia moze byc ''rózna'' bo i autka stare...
odszkodowanie w koncu przyznano..ale
ale czy warto ryzykowac dla ...110pln rocznie.

i jeszcze jedno ryzyko..
na szczescie złagodzone..
bo ograniczało nas calkowicie..a teraz odpuscili..

wyjazd ''żółtka'' za granice..
jeszcze 2 lata temu..bylo to niemozliwe, bez pozwolenia KONSERWATORA ZABYTKÓW..
ale 18 marca 2010 zmieniły się przepisy pozwalające wyjeżdżać za granicę starymi pojazdami.
i dzisiaj, nie potrzeba żadnych zezwoleń na wyjazd za granicę pojazdami mającymi mniej niż 50 lat i mającymi wartość poniżej 32 tysięcy złotych. Dokładnie brzmi to tak:

„Art. 51. 1. Jednorazowego pozwolenia na stały wywóz zabytku za granicę wymagają zabytki zaliczane do jednej z następujących kategorii: 14) środków transportu, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 32 000 zł"

i teraz taka ARCIADARCIA...
jest warta 32tys czy nie..?
moga ja zatrzymac na granicy..czy nie..
moga..samochód zabytkowy/zółte tablze jeszcze bardziej na to zwracaja uwage/ a wiec i wartośc KOLEKCJONERSKA..
moga zatrzymac i prosic o wycene rzeczoznawcy np NIEMIECKIEGO ..

w sumie..to czyste ''gdybanie'' przy wyjezdzie do UNII gdzie granic juz nie mamy...
ale.. dawne kraje Rosji...
np. przypadek zatrzymania kilku pojazdów zabytkowych jadacych na zlot do DRUSKIENNIK..
22 z 37 samochodów w zeszlym roku zostaly zatrzymane na granicy..
gdy by nie błyskawiczna akcja Naszego Konserwatora Zabytków..dajacego od reki pozwolenia na wyjazd.....i dowiezione przez ''spóznionego'' uczestnika zlotu..
skonczyc mogło sie róznie..





ja..wszytskie autka..zabytkowe ktore posiadałem..a było tego sporo.../zapraszam do mojej galerii picasa/na samym dole ;-) /
z wyjatkiem jednego, ktorego juz kupilem na ''żółtkach'' , zawsze mialem zarejestrowane na zwykłych tablicach..
mało tego..GARBUSKA od 10lat do dzisiaj mam nie przerejestrowanego..!!
..bo...ma stare CZARNE TABLICE z Kostrzynia :szeroki_usmiech

co do ubezpieczenia..
ja lace ok 12% pełnej stawki rocznie..
np. za garbusa place ok 130pln..a za LTka 160pln rocznie..oba w PZU
a to dzieki przynależnosci do miedzynarodowej organizacji zrzeszajacej miłosników starych autek, klubu CAAR
co dzieki podpisanej umowie, daje nam ''pozataryfowe'' 70% znizki..
ktorych sie nie sumuje..tylko odejmuje od ..posiadanych znizek..
np stawka wynosi 1000pln-mam swoje znizki 60%=do zaplaty mam 400
od 400 odejmuje owe ''pozataryfowe 70%=płace 120pln

do tych znizek..nie sa wymagane żółte tablize..wystarczy ze ma sie legitymacje ''członka CAARu i autko musi miec min 25lat. :spoko


a teraz zebym nie widzial tylko MINUSÓW
plusy...
sa fajne i drogie :spoko
ALE..SĄ TEZ FURTKA..DZIEKI KTOREJ MOZEMY ZAREJSTROWAC ZABYTKOWEGO KAMPERKA/min.25lat/
KTORY...NIE POSIADA DOKUMENTÓW!!
ostatnio..sporo takich, bardzo fajnych autek jest na EBAY.DE ..
u nas..nie do zarejstrowania na zwykle tablice..

a na zółte -OWSZEM..
dotyczy to kazdego autka..zabytkowego..
nawet takich ktore wyciagniemy gdzies z szopy pod Pcimiem Dolnym..
moja sprawa z chevroletem z 49r kupionego w Polsce ktory nie posiadal dokumentów, była nawet opisywana w prasie

jak to zrobic..moge zainteresowanym przesłać na PW ..
dodam, ze 5lat temu koszt pozwolenia na zarejstrowanie to....50pln/plus koszty rejstracji na żółtki-czyli biala karta, rzeczoznawca,WK./
ale dla mnie..wazne bylo samo pozwolenie... :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2011-01-28, 09:44   

Bardzo ładny i szczegółowy opis :ok :kufel
Może warto gdzieś przykleić ten artykuł, co by nie zginął w czeluściach forum, gino się napracował a temat powraca jak bumerang i nie jednemu się jeszcze przyda.
Taka moja luźna sugestia :roll:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2011-01-28, 09:57   

dzieki za piwko...

temat niech moze zostanie tam gdzie jest...
a w przyszlości. moze faktycznie zrobie taki mały poradnik rejestracji minimum 25letnich kamperkow, z dokumentami i bez nich...
oraz róznymi patenatmi na ubiezpieczenia itd..


dość duzo wiemy/klubowicze CAAR/ na te tematy dzieki temu, ze w klubie mamy doskonałego specjaliste/prawnika od tego typu spraw, Piotrka Pszczółkowskiego, ktory m/in współtworzył obecne przepisy dotyczące zabytkowej motoryzacji..
m/in dzieki niemu...odpuscili bzdurny przepis o wyjezdzie 25+letnimi samochodami za granice :bigok
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
artanek
weteran


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2009
Piwa: 23/1
Wysłany: 2011-01-28, 10:06   

Rzeczywiscie temat ciekawy .Sam posiadam starego kampera który posiada juz 28 lat .Użytkuje go lat 11 -cie i nigdy go nie traktowałem jako cos co można by było zakfalifikowac do zabytków .Nawiasem mówiąc życzył bym każdemu aby jego samochód tak sie sprawował jak mój starzyk .Nigdy nie przytrafiła mi się w drodze awaria a co roku robie na liczniku przeciętnie powyżej 12 -tys km w róznych warunkach .Moja Toyota ma na masce jeszcze stare logo tej firmy i wiele osób podchodzi i patrzy na nie z zdziwieniem co to za Toyota o takim dziwnym i nieznanym oznakowaniu .
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-01-28, 22:18   

Grzesiu wielkie dzięki. Stawiam wirtualne piwo, a w realu to Ci się nie wypłacę, ale będę zmuszony osobiście Cię przesłuchać na wyżej wymieniony temat. Wiesz Ludwiś mi leży na sercu :wyszczerzony:
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pannet1 
doświadczony pisarz
Big Road

Twój sprzęt: Hymermobil Eriba6os i Hyundai H150epoxyAlkowa
Nazwa załogi: 1A
Dołączył: 20 Lis 2011
Skąd: Skawina
Wysłany: 2012-12-22, 10:42   

gino,
Witaj Ginol
Chetnie zapiszę się do Caar.pl
Jaki tam adres,tel.?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2012-12-22, 15:37   

gino napisał/a:
dzieki za piwko...

temat niech moze zostanie tam gdzie jest...
a w przyszlości. moze faktycznie zrobie taki mały poradnik rejestracji minimum 25letnich kamperkow, z dokumentami i bez nich...
oraz róznymi patenatmi na ubiezpieczenia itd..


dość duzo wiemy/klubowicze CAAR/ na te tematy dzieki temu, ze w klubie mamy doskonałego specjaliste/prawnika od tego typu spraw, Piotrka Pszczółkowskiego, ktory m/in współtworzył obecne przepisy dotyczące zabytkowej motoryzacji..
m/in dzieki niemu...odpuscili bzdurny przepis o wyjezdzie 25+letnimi samochodami za granice :bigok


Witaj Gino! Zrób ten "poradnik" bo lata lecą naszym kamperkom. Pozdrawiam i życzę Zdrowych i pogodnych Świąt. :spoko
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2012-12-22, 15:43   

od tego czasu co to pisałem, przepisy sporo sie zmieniły..
obecnie jest dużo łatwiej :spoko
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radihossa 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: vw T3 westfalia '81
Dołączył: 30 Sie 2011
Wysłany: 2012-12-22, 17:48   

gino,
a gdzie dokładnie można się zapisać do caar-u?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***