Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gino
2015-01-26, 07:07
Odbudowa mojego kampiórka
Autor Wiadomość
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
  Wysłany: 2015-07-07, 23:26   

A najgorsze co mnie mogło spotkać na tym etapie prac to propozycja nie do odrzucenia, którą dostałem od swojego kolegi, a mianowicie zaoferował mi po bardzo promocyjnej cenie zakup Citroena Jumpera L2H3 2,2 HDI z 2008 roku blaszak. Stan samochodu jest mi dobrze znany, jego przebieg również (kolega jest pierwszym właścicielem tego autka kupionego w salonie i jednocześnie jest jedynym jego kierowcą) I teraz stoję na rozdrożu, co robić? :-(
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-07-07, 23:52   

Donat napisał/a:
co robić? :-(


kup promocyjnie i sprzedaj uczciwie a górkę przeznacz na dokończenie fury i cieszenie się kamperowaniem a nie ciągłym grzebaniem.... jak się znudzisz swoim to takie z 2008 będą za połowę ceny dziś promocyjnej :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-07, 23:55   

Plan powoli mi świta taki: brać promocję, kamperować małym, a w tym czasie dłubać Jumperka. Że też mnie się to musiało przytrafić f....k.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2015-07-08, 09:29   

Fajnie jest budować. Jeździć też, ale budowanie jest fajne. Sam nie wiem co lepsze. :bigok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-07-08, 18:46   

Budowanie lepsze.Moj po sezonie chyba do żyda,nie mam juz co robic,no chyba ze zewnetrznie,ale to nie cieszy.Trza cos nowego do zabudowy na zime kupic :mrgreen: A baza jest wazna,ja na odbudowe bazy sporo czasu poswiecilem.Wiec jak jumperek sprawdzony,to bierz
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-07-08, 20:38   

Donat napisał/a:
A najgorsze co mnie mogło spotkać na tym etapie prac to propozycja nie do odrzucenia, którą dostałem od swojego kolegi, a mianowicie zaoferował mi po bardzo promocyjnej cenie zakup Citroena Jumpera L2H3 2,2 HDI z 2008 roku blaszak. Stan samochodu jest mi dobrze znany, jego przebieg również (kolega jest pierwszym właścicielem tego autka kupionego w salonie i jednocześnie jest jedynym jego kierowcą) I teraz stoję na rozdrożu, co robić? :-(

Nie mam zamiaru madrowac ale pytasz, to subiektywnie Ci odpowiem. Dokończ jeden projekt pojeździj , ,,pozwiedzaj, z korzystaj z sprawnego campera na ciesz się tym. Następny projekt bo baza tania bez sensu jeśli poprzednim nigdzie nie byłeś.
To moje zdanie ja duszy budowniczego nie mam coś poprawić, z tuningowac jak najbardziej , ale najbardziej mnie ciągnie świat zwiedzać, a sprawny camper daje tę możliwość ( Europe na pewno ) . Wieczna budowa to nie dla mnie, ale jeśli dla Ciebie to wielka przyjemność to buduj. Każdy gra inaczej i to też jest fajne :spoko
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek73 
weteran

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Maj 2014
Piwa: 72/95
Skąd: torun
Wysłany: 2015-07-08, 21:00   

A jeszcze mi się coś skojarzyło, moją pasją są Oldtimery i znam osoby które mają ich kilka ( niby kolekcja ) ale żaden z nich nie jest do końca sprawny, żaden nie jeździ i wygląda jak należy. Uważam że jedno auto zrobione na 100 % taka perełka da więcej frajdy niż całe podwórko smietnikow do roboty na wieczne nigdy bo wiadomo jak to z kasą i czasem jest. Liczenie że na emeryturze zrobię też się często nie sprawdza .
Jeden mój dziadek emerytury nie doczekał ,a drugi zapalony wędkarz stwierdził że sił i ochoty na swoje hobby juz nie ma i to ja mimo że wędkowanie to nie mój klimat musiałem go nad wodę ciagac , żeby się w fotelu na zawsze nie został, co niestety po trzech latach nastąpiło
_________________
DOBA MA 1440 MINUT I ŻADNA NIE WYKORZYSTANA NIE PRZECHODZI NA NASTĘPNY DZIEŃ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-10, 21:34   

Powiem tak: Jumperek 2008 rok, wymienione sprzęgło z dwumasą, wymienione wszystkie tarcze i klocki, wymienione wszystkie amortyzatory, kompletny napęd osprzętu, wszystkie rolki i paski - wszystko to w ostatnim roku. Najechane 300 000km jeden kierowca - cena 12 000 zl plus VAT od faktury (której ja nie potrzebuję, a autko jest całkowicie zamortyzowane w firmie. I co, mam go nie brać ? :-) I to jest właśnie mój problem :-P
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Ostatnio zmieniony przez Donat 2015-07-10, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-07-10, 21:39   

a jaki kolor ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-07-10, 21:51   

Jedyny właściwy - biały :-)
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2015-07-10, 22:04   

białe jest nudne :) a mógł być atut :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2015-07-10, 22:15   

Też mam dylemat którego z trojaczków szukać.
Mechanik nie poleca silnika 2,2 :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2015-07-10, 22:25   

Donat jak masz fundusze to kupuj, ale z drugiej strony jak ma stać i się kurzyć to tak jak powiedział Biorca za rok półtora będą takie ceny lub niższe. z drugiej strony kolega który ma firmę musi Ci wystawić fakturę bo auto na firmę, więc Vat i tak zapłacisz kwestia tylko od jakiej wartości 3 tys , 4 tys.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-09-09, 19:44   

jarek73 napisał/a:

Nie mam zamiaru madrowac ale pytasz, to subiektywnie Ci odpowiem. Dokończ jeden projekt pojeździj , ,,pozwiedzaj, z korzystaj z sprawnego campera na ciesz się tym. Następny projekt bo baza tania bez sensu jeśli poprzednim nigdzie nie byłeś.
To moje zdanie ja duszy budowniczego nie mam coś poprawić, z tuningowac jak najbardziej , ale najbardziej mnie ciągnie świat zwiedzać, a sprawny camper daje tę możliwość ( Europe na pewno ) . Wieczna budowa to nie dla mnie, ale jeśli dla Ciebie to wielka przyjemność to buduj. Każdy gra inaczej i to też jest fajne :spoko



No dobra, ale mnie kamper ma tylko ułatwić zwiedzanie,a nie je umożliwić. Ja zwiedzam cały czas:-) Dopiero co wróciłem z objazdu Bałkanów. Nie omieszkam wrzucić relacji w dziale "niekamperowe podróże" , a działo się..., działo :-) Budować uwielbiam, już gdzieś kiedyś pisałem: główne moje hobby to grzebanie się a autkach, a drugie to zwiedzanie świata. Kamper ma mi to ułatwić, a nie umożliwić. W tym roku troszkę brakowało nam łazienki ale daliśmy radę. Niestety po podjęciu decyzji, że w tym razem kampiórek po raz kolejny zostaje w domciu, a my zwiedzamy świat skompresowanym kamperkiem musiałem środki i czas przesunąć z remontu kampiórka na przejrzenie skompresowanego kampiórka, który po raz n-ty spisał się wyśmienicie. Bez zająknięcia przewiózł nas prawie 6 tysięcy km. Prace przy kampiórku cały czas trwają i nie omieszkam dokończyć tej relacji z odbudowy.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2015-09-09, 19:46   

voice napisał/a:
Donat jak masz fundusze to kupuj, ale z drugiej strony jak ma stać i się kurzyć to tak jak powiedział Biorca za rok półtora będą takie ceny lub niższe. z drugiej strony kolega który ma firmę musi Ci wystawić fakturę bo auto na firmę, więc Vat i tak zapłacisz kwestia tylko od jakiej wartości 3 tys , 4 tys.


Autko już kupione, teraz muszę podjąć męska decyzje: robić drugiego (oczywiście po skończeniu pierwszego) czy sprzedać bazę
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***