Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza podróż (wersja optymistyczna)
Autor Wiadomość
mirek.p 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lut 2011
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-07, 22:10   Pierwsza podróż (wersja optymistyczna)

Witam Serdecznie
To mój pierwszy post na forum i jestem totalnie zielony w kamperingu, więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Moim marzeniem jest podróż tam i z powrotem wraz z przyjaciółmi kamperem 6 osobowym, oczywiście nie stać mnie aby takiego kupić w grę wchodzi wynajem
co do kosztów orientowałem się na Internecie (350zl doba) za tyle widziałem kampera( nie pierwszej młodości) planuje jechac w kilka miejsc Budapeszt->Wenecja->Rzym->Cannes (3 kierowców) oczywiście z postojami na nocleg i zwiedzanie,paliwo ,przy bardzo (optymistycznym) spalaniu 10L/100 to koszt ok. 3 tyś + kamper licze 16 dni 5600 ,dodając paliwo i dzieląc na 6 wychodzi około 1500 zl samo paliwo + kamper.
Rozumiem że w grę wchodzą dodatkowe koszty takie jak postój na parkingu dla kamperów itp. opłaty.(woda prąd)


I tu kilka moich pytan do bardziej doświadczonych.

Chciałem się dowiedzieć czy kamper 6 os. daje jakieś min z min? chodzi mi o spanie , nie jestem wymagający ,ale też w czasie jazdy nastepnego dnia nie chciałbym czuć pogruchotanych kosci….mam ponad 180 cm wzrostu dlatego..

Czy na trasie,oraz kamper park można skorzystać z prysznica itp. ??

Na co powinienem uwarzać wynajmując kampera .

Zapewne sam sobie to upiększam ,ale to chyba jesdno z moich wyzwań i marzeń , chciałbym spojrzeć na to obiektywnie i realnie oraz skorzystać z waszego doświadczenia



Pozdrawiam Mirek
Ostatnio zmieniony przez mirek.p 2011-02-07, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-02-07, 22:53   

mirek.p napisał/a:
Chciałem się dowiedzieć czy kamper 6 os. daje jakieś min z min? chodzi mi o spanie , nie jestem wymagający ,ale też w czasie jazdy nastepnego dnia nie chciałbym czuć pogruchotanych kosci….mam ponad 180 cm wzrostu dlatego..


Jak mniemam jesteście młodymi ludźmi i chcecie posmakować podróży kamperem
Przy sześciu osobach luksu nie będzie chyba że zgrane towarzystwo
mirek.p napisał/a:
Czy na trasie,oraz kamper park można skorzystać z prysznica itp. ??


Na trasie nie wyobrażam sobie :haha:
Moja żona to boji się przemaszerować podzas jazdy do lodówki która jest na tyle kamperka po locie koszącym jaki zaliczyła bez powaiadomienia mnie że podnosi swoje cztery litery
w camper parku to możecie się pluskać do woli jak braknie wody to zatankować i spuścić

mirek.p napisał/a:
Na co powinienem uwarzać wynajmując kampera .


Tu nie mam doświadczeń niestety :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mirek.p 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lut 2011
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-07, 23:08   

Jak mniemam jesteście młodymi ludźmi i chcecie posmakować podróży kamperem
Przy sześciu osobach luksu nie będzie chyba że zgrane towarzystwo
mirek.p napisał/a:
Czy na trasie,oraz kamper park można skorzystać z prysznica itp. ??


Tak do 30 stki , ale jak to mowią coś za coś



Miałem na myśli prysznice na stacjach np. :) hehehe nie w trakcie jazdy hehe


Dzieki czekam na dalsze porady
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2011-02-08, 02:39   

Witam
Tak jak już Wam Jacek napisał...luksusu w 6 nie będzie.
Ja napiszę może bardziej pesymistycznie...będzie ścisk./ ale jak towarzystwo Si to będzie wesoło ...tylko nie konsumujcie potraw tybu twarda kapusta , groch itp... :haha: :haha: :haha: /
Przy 6 osobach toaleta poranna i wieczorna, powinna być w takim miejscu, jak parking z bieżącą wodą lub stacja benzynowa.
W tej chwili ,prawie na każdej stacji benzynowej są toalety z prysznicami.
Patrzcie na te na których są TIRY .
W większości są to duże parkingi posiadające praktycznie wszystko co potrzebne do odświeżenia i zrelaksowania .
Prysznice są raczej płatne.
Klucz do prysznica znajduje się w kasie stacji.
Zostawia się jako kaucję paszport, prawo jazdy itp.
Płaci się za używanie prysznica ......czasami od osoby.
Możecie spotkać prysznice czasowe ,z automatami wrzutowymi .
Generalnie nie ma z tym problemu, oczywiście dla chcącego nic trudnego...
Pamiętajcie tylko o złodziejach , niestety zdarzają się amatorzy cudzej własności .
:szeroki_usmiech
Co do wypożyczenia auta....
Sprawdzić wszystko po kolei , zwracając uwagę na wyposażenie , stan wizualny i techniczny.
Nie dać się zbyć tekstami typu ..." wiem, to już było jak wrócił, nie ważne , to jest drobiazg""" itp
Przejęcie auta musi być w stanie rzeczywistym, wyposażone i w takim powinniśmy go zwrócić ./ nie mówię o przeglądzie, zarówno technicznym jak i gazowym na urządzenia , to się rozumie samo przez się, ale czasami bywa różnie /
Jeżeli są jakieś niejasności,pęknięcia ,wgniecenia , przetarcia ,ubytki , zadrapania , przypalenia tapicerki, braki itp MUSI to być opisane z wyszczególnieniem w protokole przyjęcia./ Nie będzie problemu przy zdawaniu kamperka /
To jest dla Waszego spokoju i dla Waszego bezpieczeństwa .
Zwróćcie uwagę na ubezpieczenie , jakie jest i gdzie obowiązuje, kogo . Kto pokrywa koszty ewentualnej naprawy, lub holowania auta. Kto myje , czyści i tankuje zwracany pojazd .
Pamiętajcie mówi się """że jeden się spieszył i ślepych narobił """
Dlatego też nigdzie się nie spieszcie przy przejmowaniu auta. Ze spokojem i drobiazgowo.
Aby nie okazało się po powrocie ,że macie jeszcze sporą sumkę do dołożenia, za coś co było ,a Wy nie widzieliście lub potraktowaliście to po macoszemu.
I nie każdy jest naciągaczem , zwyczajnie może czegoś nie zobaczyć , nie zwrócić uwagi , zapomnieć ./ pamiętajcie to są pieniądze i to nie małe /
A w momencie oddania wychodzą bobelki , i szlag trafia dobry humor oraz zostaje skaza na wspomnieniach .
Jeszcze jedno. W przypadku nie daj Boże jakiejś awarii lub.....NIE DECYDUJCIE SAMI....
Telefon i potwierdzenie smsem co do dalszych kroków .
To właściciel auta ustala co robić i jak , oraz kto za to zapłaci
Potwierdzenie na wszystko , """ strzeżonego Pan Bóg strzeże """
Jak mi się jeszcze coś przypomni to napiszę ...bo to późna pora i już nie ta koncentracja.... :haha:

Miłej, spokojnej i szczęśliwej drogi
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2011-02-08, 03:04   

AAAAAAAA
Ceny w zależności od tego gdzie będziecie stać.....
Od bezpłatnych parkingów małych i dużych ze stacjami benzynowymi./przy autostradach/ i w miastach i miasteczkach ... /tutaj dobrze jest wejść na stację i spytać się czy możecie się zatrzymać , czy nie będziecie przeszkadzać....mi nigdy nie odmówiono :wyszczerzony: /
Parkingi przy centrach handlowych, lub dzikie miejsca postojowe, przy których nie ma znaków zakazu postoju kamperów / bezpłatnie /
Możliwe jest że na dużych parkingach przy centrach za chwilę podjedzie ochrona spytać się co i jak ...ja zawsze mówiłem że czekam na otwarcie sklepu bo przyjechałem za wcześnie... :haha: :haha: :haha:
Oraz od Stellplatzy do campingów płatnych ...koszt zależy od kategorii i tak od 5-50 euro za dobę .
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mirek.p 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lut 2011
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-08, 16:20   

dzieki koledzy

no oby oby , przeglądam forum czytam ,nabieram doświadczenia ,jestem pełen nadziei i zarazem pełen obaw co do wyjazdu ,ale gdy tylko dojdzie do skutku na pewno opisze swoje wrażenia
ahoj przygodo!!!

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pawel_j 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 TD LMC Lord Liberty 6400 s
Dołączył: 27 Lis 2007
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-02-09, 13:10   

Ponieważ przed zakupem własnego kampera korzystałem kiedyś z wypożyczalni chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.
Samochód staraj się wypożyczyć raczej w firmie niż od osoby prywatnej. Jest drożej, ale gdyby odpukać "coś się stało" łatwiej uniknąć dodatkowych kłopotów. W moim przypadku umowa najmu kampera wraz z załącznikami liczyła 24 strony. Było w niej jasno napisane jakie mam obowiązki i prawa, za co odpowiadam, co jest objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczenie AutoCasco na okres wynajmu było rozszerzone na wynajmującego oraz posiadałem pełną instrukcję postępowania na wypadek awarii lub wypadku.
Bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się z protokołem przekazania pojazdu (mój liczył 40 pozycji), żeby przy oddawaniu nie było przykrych niespodzianek (wypożyczalnia liczyła sobie sporo za naprawę usterek, np. wypalenie dziury papierosem w tapicerce wiązało się z kosztem wymiany całej tapicerki czyli 4000 zł - przepadek kaucji).
Warto też - jeśli nie masz doświadczenia w użytkowaniu kampera - dobrze przysłuchiwać się podczas szkolenia z obsługi urządzeń zabudowy kampera. Dodatkowo dostałem wydrukowane i zafoliowane krótkie instrukcje jak obsługiwać bojler, lodówkę, ogrzewanie itp. Dzisiaj po kilku latach użytkowania swojego kampera wydaje się to bardzo proste, ale wtedy nie miałem nigdy do czynienia z takimi urządzeniami, a można je łatwo uszkodzić nieumiejętnie się z nimi obchodząc lub nie umieć z nich korzystać (uporczywie próbowałem przełączyć lodówkę na gaz bez odkręcenia zaworu gazu ukrytego w szafce pod zlewem).
I jeszcze jedno dobre wypożyczalnie mają kampery w miarę nowe (ja wypożyczyłem kampera prawie nowego z przebiegiem ok. 6000 km) i był on jeszcze pachnący i bardzo ładny wewnątrz i zewnątrz.

Życzę udanego urlopu i pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mirek.p 
początkujący forumowicz

Dołączył: 07 Lut 2011
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-22, 17:59   

dziekuje wszystkim za cenne informacje! dzis wlasnie wysniła mi sie podróż ,mam nadzieje ze bedzie tez taka przyjemna! pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2011-02-22, 18:37   

mirek.p napisał/a:
dziekuje wszystkim za cenne informacje! dzis wlasnie wysniła mi sie podróż ,mam nadzieje ze bedzie tez taka przyjemna! pozdrawiam


Szczęliwy człowiek jesteś :lol:
Grunt to marzenia one sie kiedyś spełaniają.
Czasami trzeba im tylko pomóc :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-24, 16:49   

Witam
Podepnę się do tematu jeżeli można. Niedługo wybieram się w pierwszą podróż kamperem.
Będzie to długa jazda do Nordkapp. Nocowanie w 90% poza kempingami a więc muszę być "samowystarczalny". Moje pytania to na ile "gotowań" wystarczy butla gazowa, na jak długi czas pracy lodówki wystarczy butla gazowa, na ile podgrzań wody wystarczy butla gazowa i na ile grzania wystarczy butla gazowa? Wiem, że trudno jest odpowiedzieć na takie pytania.
Ale chodzi mi o orientacyjne wielkości. NP jedna butla wystarczy na miesiąc ciągłej pracy lodówki albo na miesiąc grzania, albo ....... Czy jeżeli zabiorę dwie butle na miesiąc podróży bez elektryczności to mi wystarczą czy zacząć mysleć o trzeciej butli?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2011-05-24, 18:15   

Powiem tak.. dwie butle z pewnością wystarczą na Nordkapp i z powrotem.. pod warunkiem że pojedziesz w miesiącach letnich. (Wówczas kamperka będziesz dogrzewał sporadycznie). My jadąc na Nordkapp mieliśmy butle trzy z czego zużyliśmy jedną. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
salut 
weteran


Twój sprzęt: Weinsberg Cara Loft 700 MEH
Nazwa załogi: SALUCIKI
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2010
Piwa: 108/3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2011-05-24, 18:21   

Wyruszam 18 czerwca więc mrozów już chyba nie będzie ;)
Ostatnio zmieniony przez salut 2011-05-27, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaWa 
Kombatant
Pierwsza "Mała Karawana"


Twój sprzęt: Fiat Ducato Roller Team Granduca
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 365/232
Skąd: Kutno
Wysłany: 2011-05-25, 15:15   

salut napisał/a:
Wiem, że trudno jest odpowiedzieć na takie pytania.

I tu się w pełni z Tobą zgadzam :haha: :haha:
_________________
Wanda i Jacek Kutno
-------------------------------------------
www.youtube.com/@JacekKropidlowskikutno/videos
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-05-25, 17:06   

salut napisał/a:
Niedługo wybieram się w pierwszą podróż kamperem.
Będzie to długa jazda do Nordkapp. Wyruszam 18 kwietnia więc mrozów już chyba nie będzie


Masz prawie rok na przemyślenia... :diabelski_usmiech

A na poważnie - dwa lata temu, na przełomie czerwca i lipca, odbyliśmy blisko miesięczną podróż na Nordkapp w 4 osoby. W ciągu tego miesiąca tylko cztery noce spędziliśmy na kempingach. Do gotowania i chłodzenia lodówki wystarczyła nam jedna 11-kilogramowa butla.
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maniek60
początkujący forumowicz

Dołączył: 19 Lut 2011
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-27, 16:46   

Czytając wszystkie posty i patrząc na to, że głównie liczymy tylko na siebie, to takie podróże do drogich chyba nie należą ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***