Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skuter na tyłach.... a co z przodem ??????????
Autor Wiadomość
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
  Wysłany: 2011-02-05, 00:29   skuter na tyłach.... a co z przodem ??????????

mam nadzieje ze ktos mi pomoze rozwiac moje wątpliwosci ponieważ mam hymera integre z 1989 r model 545 na peugeot-cie J5 i własnie zekupiłem sobie motocykl, własnie pod kampa Suzuki DR 125 SM waga z pełnym bakiem to 127 kg i chce go wozic za kampem na rampie czy nie bedzie zadnego ryzyka ponieważ masa na rampie jest przekroczona o 30 % i czy auto nie bedzie zbyt podsterowne!!! ?

indeks.jpg
suzuki dr 125 sm
Plik ściągnięto 10851 raz(y) 9,65 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gino 
Kombatant


Twój sprzęt: VW LT SVEN HEDIN 1978r
Nazwa załogi: Gino
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 29 Mar 2008
Piwa: 639/978
Skąd: ta Radość
Wysłany: 2011-02-05, 07:55   

szymonw44 napisał/a:
masa na rampie jest przekroczona o 30 %


akurat to..ma chyba mniejsze znaczenie dla ''podsterownosci''
ważniejsza role ma odleglosc konca ramy od...tylnej osi....

ale skoro masz juz i skuter..i rame..najprościej wsadzic i sprawdzic..

na pewno ....obciążysz tyl...i to dość sporo..
i na pewno..kierownica bedzie chodzić lżej..ot..takie ''wspomaganie'' ...
ale..czy przyczepnosc kół, aż tak bardzo zmaleje....trudno powiedziec..nie znajac wielu danych..oraz ..wagi samej platformy..
a przede wszystkim...odległosci umiejscowienia skutera..od tylnej osi...
gdyz całość działa jak ...dzwignia..i pkt podparcia jest własnie tylna oś..
_________________
często , wroga z drugiego człowieka tworzy Twój umysł..
a to potrafi zabić wieloletnią przyjaźń ...
#CamperMajstry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-02-05, 09:29   

na dzien dzisiejszy trudno mi sprawdzic bo musze dokonczyc ta rampe a na skuta była nie zła okazja wiec za duzo sie nie zastanawiałem.... a gdy jezdze, ruszam dosc szybko np chcąc pospieszyc sie na krzyżówce i jest lekko pod górke to drapie jak kot a nie daj jak jest mokro to moge stac w miejscu. . . a dzwignia jest nie mała z samej zabudowy i własnie tu obawy ze jak dojdzie rampa ze skutem to sie zwiekszy dzwignia i bedzie jeszcze duzo gorzej!!! :-/ a czy dało by cos jak bym dołożył piura do amortyzatorów bo przód strasznie wysoko stoi a tyłek siedzi. . . a na zawieszeniu pneumatycznym nie mozna chyba na za duzym cisniieniu jezdzic wiec jakos ten poziom chociaz chciał bym wyrównać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2011-02-05, 10:18   

szymonw44 napisał/a:
. . . a na zawieszeniu pneumatycznym nie mozna chyba na za duzym cisniieniu jezdzic wiec jakos ten poziom chociaz chciał bym wyrównać

Poduszkami wyrównasz tyle ile potrzeba, bez nadmiernego ciśnienia- akurat tyle o ile opadły pióra resorów.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2011-02-05, 12:00   

A może obciążniki,takie od traktora?
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-02-05, 20:13   

smiejcie sie ja bym chyba ze 100 kg obciązenia musiał dowiesic!!! :shock: juz wszystko co planuje wrzucic do kampa co jest masywne to prubuje wzucic na przód...
A z jakim cisnieniem jezdzicie na poduszkach pneumatycznych ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Glass 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Knaus TRAVELLER 625 TK
Dołączył: 09 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 21:54   

A nie lepiej przyczepka?
Miałem ten sam problem- skuter (ok.95 kg. )"powiesiłem " na tylnej ścianie, ale po obejrzeniu resorów włosy na głowie stanęły dęba i w ostatniej chwili zrezygnowałem ze skutera! Miałem wtedy do pokonania ok. 4000 km.
Po powrocie z urlopu ( na którym brakowało mi skuterka ), znalazłem rozwiązanie z którego jestem zadowolony do dnia dzisiejszego - co roku wypożyczam przyczepkę ( lekka - DMC do750 kg. ) i problem jest rozwiązany !
Do przyczepki - oprócz skutera - mieści się ponton z silnikiem, rowery i jeszcze wiele innych ( bardzo przydatnych ) "klamotów" potrzebnych podczas wyjazdu.
Polecam to rozwiązanie!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maga 
weteran


Twój sprzęt: Roller Team Granduca Garage P
Nazwa załogi: Ewa i Maciek
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Piwa: 78/177
Skąd: Zaniemyśl (Wlkp)
Wysłany: 2011-02-05, 22:27   

szymonw44 napisał/a:

A z jakim cisnieniem jezdzicie na poduszkach pneumatycznych ???


To zależy od obciążenia,ja utrzymuje w granicach od 2 do 3 bar.
Sam wyczujesz ile powinno być,gdy jest za duże ciśnienie to kampera się źle prowadzi-czuć jak tył podskakuje.
Wklejam zdjęcie z zegarami w Twoim kamperze,widać na nim z jakim ciśnieniem ja jeździłem.

P1040360.JPG
ciśnienie w poduszkach pneumatycznych
Plik ściągnięto 10651 raz(y) 75,42 KB

_________________
Pozdrowienia z Pyrlandii !

Czołem wiaruchna kochana !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-02-06, 19:24   

ja tez tak w wtych granicach utrymuje cisnienie przy normalnej jezdzie ale jak mi dojdzie taki ciężar na rampie to nie wiem czy tak łatwo to wyrównam....

A miał ktos stycznosc z taką nie wielką przyczepką jednoosiową gdzie moto jest ułożony równolegle do kampa a nie prostopadle ???

Bo taka jak pisze Glass jest spoko ale jako nowicjusz to tak za duzo nie chciał bym ciągnąc za sobą a taka przyczepka to przedłuzy o niezly kawalek... :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lutek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Hymermobile B584
Nazwa załogi: piortek&ulek camp
Dołączył: 30 Cze 2010
Otrzymał 9 piw(a)
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2011-03-23, 12:01   

Ja mam YAMAHE Majesty 250 waga ok 200kg wożę ja z tylu na podeście w moim Hymerku na Fiacie Ducato 2,5 D i nie odczuwam żadnych problemow podczas powożenia kamporkiem :)
_________________
lutek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-03-26, 17:40   

no to niezły kozak z Ciebie :wyszczerzony: ja tu sie obawiam o 127 kg a tu prosze taka waga i zadnego problemu. . . rampa ma niby max 100 kg udzwigu a z tego co sie orientuje współczynnik bezpieczeństwa jest 30 % dla takich rzeczy. To moge spac spokojniej. :szeroki_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bożka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-26, 20:15   

Też mamy podobny problem chociaż teraz czysto wirtualny. Nie mamy jeszcze kampera. Po przemyśleniach chcemy mały skuter waga ok. 65 kg wozić wraz z 2 rowerami w bagażniku wewnętrznym lub w kamperze krótkim ok. 5,40 zainstalować z tyłu na haku lub ramie (jeżeli będzie mosliwość jej mocowania do podwozia) skrzynie z blachy ryflowanej. Czy ktoś użytkuje któreś z tych rozwiązań. Czy jakieś warunki inne muszą one spełniać o których może nie wiemy??? proszę o rady.. Będziemy wdzięczni.
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-03-26, 20:18   

Hak powinien mieć atest,bagażnik też(skrzynia). Z praktyki wynika ,że i tak kupuje sie to co w danym momencie trafi sie,a nie TO wymarzone .Tak,że marzenia warto dopasować do realiów.
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-03-27, 00:33   

atest jest zalecana waga 100 kg ale co to różnych urządzeń sprzętu idt... jest jakis współczynnik bezpieczeństwa co do urządzeń mechanicznych nie zagrażających ludzkiemu życiu jest to 30 % a jerzeli zagraża to 70 %... wieć przekrocząć wagę o 27 kg to chyba nie powinna być tragedia. A karzdy skuter ma wage około 100 kg. . . wiec o t osie nie martwie mi tylko o to chodzi czy nie pogorszą sie w dużym stopniu warunki jezdne.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szymonw44 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Peugeot J5 HYMER
Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: krotoszyn
Wysłany: 2011-03-27, 16:56   

ciekawy i bardzo lekki piórko 70 kg... tylko za takie pieniądze co ja go kupiłem prawie nowego to smiech a troche poważniej wyglada w wjedzie sie nim w mały teren bez problemów :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***