Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wożenie rowerów
Autor Wiadomość
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 15:20   Wożenie rowerów

Z mojego doświadczenia z zeszłorocznego wyjazdu do Chorwacji,Bośni i Czarnogóry wynika, ze wożenie rowerów jest pozbawione sensu. Nie ma podstawowych warunków do jazdy na rowerach. na trzy tygodnie pobytu tylko parę razy używałem rowerów, ale tylko do krótkich przejażdżek. Rowery okazały się niepotrzebnym obciążeniem dla mojego campera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 16:17   Wożenie rowerów

Dodaję zdjęcie mojego campera

DSC05011.JPG
Plik ściągnięto 17963 raz(y) 134,12 KB

DSC05011.JPG
Plik ściągnięto 17963 raz(y) 134,12 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2011-02-05, 16:55   

mi w zeszłym roku ukradli rowery tuż przed wyjazdem. byłem bez i bardzo żałowałem, że nie było rowerów z nami.

jak skoczyć na targ po ryby? jak skoczyć na drugą stronę półwyspu, zobaczyć czy są plaże zdatne do kąpieli? rowery lepiej mieć ze sobą :spoko
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-02-05, 16:59   

A my bez rowerkow nie ruszamy na zaden tur. :kamp
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 17:46   Wozenie rowerów

Podniosłem ten temat na forum ponieważ jest to ważny problem, czy wozić wszędzie rowery. Z mojego doświadczenia wynika, że nie w przypadku trasy do Chorwacji, Bośni i Czarnogóry. Jeszcze dodam, że campy w tych krajach mają przeważnie lokalizację oddaloną znacznie od miast, przyrodniczych i historycznych atrakcji. Możliwa jest jazda w te miejsca z campów camperem, ale jest to mało praktyczne. Idealne rozwiązanie to posiadanie skutera ale nie każdy camper jest przystosowany do wożenia skuterów.
Gdzie jeszcze nie ma sensu wozić rowerów?. Szczególnie jest to ważne dla posiadaczy camperów z silnikami o pojemności 1900 cm3 i 52 kW jak mój Fiat Talento z 1993 roku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wito 
stary wyga

Twój sprzęt: Fiat Ducato 91 Dethleffs
Nazwa załogi: moczykije
Dołączył: 19 Lut 2009
Piwa: 59/28
Skąd: Iława
Wysłany: 2011-02-05, 18:27   Rowery

Witam. Osobiście kilka razy brałem rowery na wyprawy i zawsze mi się przydawały. Raz nie wziąłem na zlot biebrzański i żałowałem, bo było kilka świetnych wypraw rowerowych. Musieliśmy wypożyczać i płacić. Planującym wyjazd na ten zlot zalecam zabranie własnych rowerów, chociaż w leśniczówce Grzędy, rowery można wypożyczyć. Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 18:46   

W Polsce oczywiście tylko z rowerami. Pytanie moje głównie dotyczyło tras zagranicznych, np. Norwegia, Włochy, Hiszpania. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2011-02-05, 18:57   

Rowerem wszedzie sie dostaniesz, skuterek niestety tylko po drogach. Jest wiele tras rowerowych na walach nadmorskich a tam juz skuterek odpada.Nad Niemieckimi morzami jest wiele drog rowerowych i tylko rowerowych wiec skuter odpada. We Wloszech i Hiszpani tez tak jest .Pozdrawiam
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
@ndrzej 
weteran


Twój sprzęt: Laika Ecovip 309
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Piwa: 131/203
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-02-05, 19:34   

Rowery uważam za nieodłączny sprzęt kamperingowy! :szeroki_usmiech Zabieramy je dosłownie wszędzie. Dzięki rowerom dotrzeć można wszędzie tam, gdzie pieszo, w tak krótkim czasie jaki często pozostaje na zwiedzanie, byłoby to niemożliwe. :evil:
_________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym!
Heraklit
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
BabaBaja 
trochę już popisał


Nazwa załogi: baja02
Dołączyła: 30 Sty 2009
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2011-02-05, 20:23   

Zawsze zabieramy rowery na wszystkie nasze wyjazdy po Polsce i za granicę. W krajach takich jak : Dania, Holandia, Niemcy, Francja, Luksembug, Belgia, rowery są konieczne. Zeiedzamyfantastycznie okolice w pobliżu kampingu. Kraje te mają wspaniałe ścieżki rowerowe, mało powiedziane Dania, Holandia ma drogi rowerowe. W Danii można nawet kupić atlas dróg i ścieżek rowerowych. Rowery są równiż przydatne do robienia zakupów. Na południe Europy wozimy także rowery. Wprawdzie są tam tereny górzyste można jednak trochę pojezdzić, zwłaszcza gdy zatrzymujeny się na Istrii. Tam jest wiele kampingów bardzo dużych. dojście do recepcji czy sanitariatów zajmuje dużo czasu, a rowerkiem przyjemnie i dla zdrowotności. Dużo na rowerach jeżdzimy na Węgrzech. Pozdrawiam Wszystkich Tych na rowerach i Tych per pedes .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bogdanpiotr 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Talento EURA MOBIL
Dołączył: 19 Maj 2010
Postawił 10 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-05, 21:02   Wożenie rowerów

Przyznaję się od razu, że jestem zapalonym cyklistom ale po zeszłorocznej trasie camperem od Chorwacji po granicę z Albanią zacząłem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem zabierając rowery. Przykłady z miejsc, w których przebywałem. Senj- straszne góry, jazda tylko po miasteczku(małym), Split a właściwie za Splitem 10 km- dojazd drogą niebezpieczny a pobocza nie istnieją, można było pokręcić się po małym miasteczku. Miejscowość Slon, camp 6 km od Slonu. Tu zrobiliśmy pierwszą i ostatnią jazdę na rowerach z campu do Slonu, oczywiście jazda drogą przy dużym ruchu samochodowym. Dubrownik- camp w samym mieście. Drogi w mieście bez ścieżek rowerowych. Stare miasto nie radzę zwiedzać na rowerze. Sibenik- tu można pojeżdzić po campie i bliskiej okolicy, dojazd do samego miasta Sibenik z campu po jezdni bez ścieżki rowerowej. Budwa- tylko jazda po mieście bez ścieżki rowerowej. Krk- jazda do miasta-200 m i trochę po mieście. Te jazdy po miastach to więcej chodzenia niż jazdy.
Niemcy, Holandia, Dania to inna bajka.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-02-05, 21:46   

Rowery owszem ale jak się niema małych dzieci, my zabieramy ale tylko jak jedziemy sami na weekend, na wczasy uchwyt rowerowy słyży jako uchwyt nieprzemakalnej torby z fiammy na wózek i inne pierdoły....
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roza 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Eura Mobil 770 HB
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Mar 2010
Piwa: 103/18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-06, 06:00   

martini44 napisał/a:
Rowery owszem ale jak się niema małych dzieci


sa przyczepki do rowerow, ktore spelniaja jednoczesnie funkcje wozka ;)
_________________
"...wszyscy jesteśmy Grekami na wygnaniu..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martini44 
Kombatant


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 08 Paź 2010
Piwa: 72/171
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2011-02-06, 09:28   

babaffa napisał/a:
sa przyczepki do rowerow
no wiem że są ale gdzie je upchnąć w kamperku przy załadowaniu dla 2 córek misiów, lalek, zabawek itp itp..... :szeroki_usmiech
_________________
możesz ufać i liczyć na innych ale przede wszystkim ufaj i licz na siebie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2011-02-06, 11:13   

My zawsze mamy rowery ,ale nie zawsze ich używamy.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***