Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
silnik Fiat ducato 2.5 TD model 8140.27
Autor Wiadomość
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2011-03-28, 15:33   silnik Fiat ducato 2.5 TD model 8140.27

Witam
Mam Fiata ducato 14 z silnikiem 2.5TD model 8149.27 juz jest on wiekowy tzn z 94 r
Chce przed sezonem posprawdzac i mam maly problem
stojac od przodu samochodu ,patrzac na silnik to na srodku slnika jest pompa wtryskowa i obok pompy wtryskowej na tej samej wysokosci jest blaczane pudelko przykrecone do silnika ,z ktorego jedna gumowa rura idzie w strone paska rozrzadu a druga rura wychodzi z tej skrzyneczki i wlozona byla w belke zderzakowa i tam olej troche kapie ,Moze to urzadzenie /ta puszka/ jest juz zepsuta ,lub cos innego
Gdzie moge znalezc schemat tego silnika ,wzglednie rysumki ,wzglednie moze jest jakas ksiaka ,ktora mi powie co jest do czegop
Troche pogody i wzialem sie za przygotowanie samochodu do sezonu ,wymieniam pln hamulcowy ,i wiele drobnych napraw
Pozdrawiam
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-03-29, 08:39   

To jest odpowietrzenie skrzyni korbowej tzw.odma.
Podaj nr.nadwozia na PW a przesilę rysunek.
Jeżeli określasz położenie części w samochodzie to zawsze "mówimy tak jak siedzimy w samochodzie"

Odma służy do wyrównania ciśnienia w skrzyni korbowej.Im bardziej zużyty silnik tym przedmuchy większe.Ta "puszka" służy do wytracenia oleju z oparów i skierowanie go do miski olejowej.Wąż z odmy nie powinien być skierowany na zewnątrz, niestety powszechnie stosowane. Jeden wąż odprowadza olej do miski a drugi opary do układu zasilania (powietrza)
_________________
Gosia & Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez eMKa 2011-03-29, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Student 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymercamp 57 Ducato 92' 2,5TD
Dołączył: 28 Lip 2010
Piwa: 1/1
Skąd: Leszno/Trzebiny
Wysłany: 2011-03-29, 08:45   

Mam identyczny silnik i odma wisi między silnikiem a belką i od czasu do czasu uroni kroplę jakiś skroplin.... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2011-03-29, 12:21   

Ja mam wąż skierowany do kolektora ssącego. W niektórych samochodach miałem przed filtrem powietrza, ale wtedy brudzi filtr.
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-05, 07:44   

jedrek49 napisał/a:
stojac od przodu samochodu ,patrzac na silnik to na srodku slnika jest pompa wtryskowa i obok pompy wtryskowej na tej samej wysokosci jest blaczane pudelko przykrecone do silnika ,z ktorego jedna gumowa rura idzie w strone paska rozrzadu a druga rura wychodzi z tej skrzyneczki i wlozona byla w belke zderzakowa i tam olej troche kapie

W twoim roczniku były dwa rodzaje odmy z jednym wyjściem ( do nr silnika 1501924) i z dwoma wyjściami (po nr silnika 1501924) w każdym przypadku jeden wąż odprowadza spaliny do filtra ( rys) , a w nowszym rozwiązaniu drugi wąż odprowadza wytrącony olej do miski.Niestety nie znalazłem rys.

odma.png
1 wąż odmy
Plik ściągnięto 4664 raz(y) 3,58 KB

_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2011-04-05, 07:56   

Witam
Dziekuje slicznie za zainteresowanie tym temateo ,oraz rysunki
Bede teraz sprawdzal jak to jest w moim silniku , zrobie zdjecia silnika i przesle
Pozdrawiam i dziekuje
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ArekExpert 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato I 89 2,5td
Dołączył: 14 Lut 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Witowice
Wysłany: 2011-04-08, 12:05   

Student napisał/a:
Mam identyczny silnik i odma wisi między silnikiem a belką i od czasu do czasu uroni kroplę jakiś skroplin.... :)


Wczoraj pobawilem sie nieco ukladem odpowietrzenia. W silniku 2,5TD zamontowalem krociec w rurze pomiedzy filtrem powietrza a turbina (zwykle w tym miejscu panuje podcisnienie) i podlaczylem rurke odmy. Efekt wspanialy. Pod korkiem wlewu oleju pojawilo sie podcisnienie (powinny zniknac wysiąki oleju silnikowego z roznych miejsc na zewnatrz), wokol samochodu przestalo zalatywac zapachem niedopalonych weglowodorow. O dziwo poprawily sie rowniez osiagi auta, na co nie potrafie znalezc odpowiedzi.
Odradzam podlaczanie odmy po stronie tlocznej turbiny do kolektora (duze nadcisnienie) i przed suchy filtr powietrza (gwarantowane zniszczenie wkladu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2011-04-08, 19:51   

ArekExpert napisał/a:
W silniku 2,5TD zamontowalem krociec w rurze pomiedzy filtrem powietrza a turbina (zwykle w tym miejscu panuje podcisnienie) i podlaczylem rurke odmy.

W ten sam sposób podłączenie jest wykonane fabrycznie w silniku 1.9 TD z 96r.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Ostatnio zmieniony przez SlawekEwa 2011-04-09, 06:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Student 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymercamp 57 Ducato 92' 2,5TD
Dołączył: 28 Lip 2010
Piwa: 1/1
Skąd: Leszno/Trzebiny
Wysłany: 2011-04-08, 20:42   

ArekExpert napisał/a:
O dziwo poprawily sie rowniez osiagi auta, na co nie potrafie znalezc odpowiedzi
Jeśli zasysa olej z silnika to masz dodatkowy dopalacz. :wyszczerzony: Koledze podczas takiego numeru w Golfie wsciekł się silnik i ledwo go zadusił na 4 biegu....Z tył była zasłona dymna i tak szarpało silnikiem aż zerwało łącznik wydechu i poduszki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Zed76 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato I Alkowa
Dołączył: 07 Mar 2021
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-03-08, 15:04   

Cześć Wam, widzę, że temat stary ale podrzucam rysunek odmy dla numeru silnika do 1501924. W załączniku.

Odpowietrzenie_skrzyni_korbowej.PNG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 64,82 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***