Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór samochodu dla kobiety
Autor Wiadomość
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-28, 18:50   Wybór samochodu dla kobiety

Poszukuję od jesieni autka- vw sharan,seat alhambra,ford galaxy,peugeot 806,citroen c8-z podnoszonym dachem-namiot. Jakie autko wybrac-diesel,benzyna-gaz? Ma mało palic,używane,jak najmniej awaryjne.Proszę o poradę.Dziękuję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2011-03-29, 07:50   

:spoko Ilu kierowców - tyle pewnie opinii. Ja osobiście od kilku lat preferuję diesla. Mniej pali, bardziej niezawodny. A jaki wybrać :?: - to jeszcze zależy od portfela :lol: :lol: :lol:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tolo61 
Kombatant
DUDI


Twój sprzęt: Blaszak Ducato Jeszcze blaszak...kiedy???
Nazwa załogi: DUDI
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Maj 2009
Piwa: 102/26
Skąd: Poznan
Wysłany: 2011-03-29, 10:33   

Witam
Patrząc na obecne ceny paliwa , oraz na koszt ewentualnych prac serwisowych to benzyna z gazem .
Diesel niestety w przypadku awarii jest o wiele bardziej droższy ....
:spoko
_________________
Przed nim było parę ale ten ..Był zaje...
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=20376
Teraz próbuję
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=31540
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-29, 11:29   

Witam.Dzięki.Co do ceny?Mam kolejne pytanko-autka mają takie same lub podobne parametry,a ceny różne-nawet do 8.000. Rozumiem-2.000.,ale taka różnica? Nikt nie potrafi tego zjawiska logicznie wytłumaczyc. Wybór autek też niewielki i znikają bardzo szybko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzysztofCz 
weteran

Twój sprzęt: Frankia 460A Fiat Talento 1,9D 1992
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2009
Piwa: 47/52
Skąd: z nad morza
Wysłany: 2011-03-29, 12:16   

Cena zależy od wersji, rocznika, stanu auta, wyposażenia... a czasami od przerostu ambicji sprzedającego :lol: :lol: :lol:
_________________
I NIE ŻAL NIC...
I ŻAL TAK WIELE...
/NIEMEN/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
freddie 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T2 1973
Nazwa załogi: stadko Freddiego
Dołączył: 19 Wrz 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2011-03-29, 14:13   

Marteczka,
zanim zdecydujesz sie na zakup auta odpowiedz sobie na kilka pytan. 1. Czy masz zamiar pokonywac nim codziennie dlugie trasy czy tylko "praca-szkola-dom? 2. Jaki masz budzet i czy jest w nim miejsce na niezaplanowane wydatki? itd itp.
Powiem ci z doswiadczenia, ze jesli planujesz jezdzic duzo, ale krotkie trasy to lepsza benzyna+ gaz, jesli dlugie, na tyle dlugie by odpowiednio rozgrzac silnik to diesel. Ustal sobie budzet i "odejmij 20%". Po zakupie warto zrobic przeglad i chocby wymienic rozrzad, filtry i olej. Nie wierz w zapewnienia, ze wlasnie 3 tys km temu ktos to robil. Zrob sama bedziesz miala pewnosc. Policz tez koszty ubezpieczenia. Poszczegolne marki i modele maja rozne stawki. To tez ma znaczenie. Szukaj raczej auta kupionego w Polsce i tu serwisowanego. Nie wierz, w niebite auta. Wszystkie byly bite, tylko niektore poteznie , niektore mialy tylko zarysowane blotniki na parkingu. Ja kupujac auto szukalem takich "poprzecieranych" odrobine. Naprawilem sam, ale przynajmniej mniej wiecej wiem co bylo przyczyna naprawy. Nie boj sie sprawdzac auta w serwisie. Jezdz do wybranego przez siebie, a nie do wskazanego przez sprzedajacego. Przeciez moze cie skierowac do kumpla, ktory wcisnie ci wszystko co chcesz uslyszec. I rada ostania, zachowaj ostroznosc. Przyjmij zasade dr. Hausa......"wszyscy ludzie klamia". A od siebie dodam "Sprzedawcy samochodow klamia najlepiej" :) Udanych poszukiwan
Freddie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2011-03-29, 15:27   

Marteczka napisał/a:
Poszukuję od jesieni autka- vw sharan,seat alhambra,ford galaxy,peugeot 806,citroen c8

Czyli poszukujesz auta typu minivan (7 miejsc). Wydaje mi się, że trzy pierwsze autka to bliźniaki - w każdym razie mają wiele podobieństw. Alhambra na pewno wywodzi się od Sharana, a Ford chyba jest z nich najsłabszy.
Moim zdaniem zastanów się nad Peugeotem 806 bo wydaje się, że Citroen C8 to raczej auto awaryjne, ale poczytaj sobie opinie użytkowników tych samochodów.
Jeśli chodzi o kupno, to rozejrzyj się w Niemczech i Austrii, ewentualnie Holandia, Belgia. Tam można znaleźć stosunkowo tanie samochody z niewielkimi uszkodzeniami (nie naprawione), których sprowadzenie i naprawa w Polsce nie jest zbyt kosztowna.
Ja znalazłem rocznego Fiata Doblo po 15 tys. km (silnik multi-jet diesel) z lekko uszkodzonymi drzwiami kierowcy i zarysowanym bokiem za 4500 Euro. Przyjechałem nim do Polski, naprawa kosztowała ok. 1000 zł i moja znajoma ma teraz świetny samochodzik wielofunkcyjny.
W Polsce nie wiadomo na jaki samochód się trafi, może być po poważnej kraksie i w czasie użytkowania uwidocznią się wszystkie uszkodzenia.
Natomiast w Niemczech widzisz na zdjęciach, a potem przy oględzinach jakie są uszkodzenia i można wybrać naprawdę tani i dobry samochód z niewielkimi uszkodzeniami. Trzeba jednak dość dużo czasu poświęcić na szperanie w internecie. Ale myślę, że do jesieni znajdziesz coś ciekawego.
Powodzenia i pozdrawiam :spoko
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-03-29, 22:45   

Miałem Alhambrę z silnikiem 1,9 TDI i muszę powiedzieć, że to tragedia. Żaden z samochodów jakie miałem /a będzie ich ze 25 / nie dał mi tak w kość jak ten. Sharan i Alhambra to jest dokładnie ten sam samochód. Dla tych co zaraz napiszą że nie to polecam dokładne sprawdzenie. Co więcej nowa Alhambra jest droższa od Sharana.
Samochód który miałem nie był stary / 5 lat/ miał przebieg 160 000. Z wyglądu idealny. Reszta to niekończąca się seria napraw.
Jezeli chodzi o diesla to moim zdaniem jest on przereklamowany. Mam obecnie również diesla /taki się trafił/ i uważam, że dla normalnie uzytkującej auto osoby to się nie opłaca. Droższy w zakupie, dużo droższy w eksploatacji i do tego psujący się znacznie drożej!
Idea minivana super, ale poszukałbym czegoś .... JAPOŃSKIEGO.

Sprawdź dobrze. Auta pełnowartościowe są w Europie zachodniej sporo droższe niż u nas. Wniosek - wystrzegaj się samochodów sprowadzonych. Prawie 100 % pewności, że coś było z nim nie tak. Powypadkowy lub z ogromnym przebiegiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-03-30, 18:27   

Witam.Dzięki wszystkim za cenne uwagi.Teraz to już nie wiem co o tym myślec.Kilka autek oglądali znajomi-fachowcy. Odradzili z w/w powodów.Mała ilośc tych aut nie daje dużego wyboru.Ostatnio pojawiły się 2 kia-carniwale,ale o pojemności silnika 3,0 diesel.Też mi odradzono.Znalazłam osobę,która sprowadza takie autka z Danii.Rocznik-1999,przebieg około 200.ooo.Cena od 12-15.000. Poszły jak przysłowiowa woda. Co o tym myślec? Jeżeli ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat proszę o uwagi.Nie mam szansy,jak niektórzy koledzy podac namiary lub zdjęcia,ponieważ w dwóch przypadkach byłam wstępnie umówiona na sobotę-pracuję.Auta zostały sprzedane.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2011-03-30, 21:59   

Dla kobiety?
-Amerykaniec-automat. :spoko

Kto innego zdania, wyzywam na walkę pieszą lub konną. :kon:

Winnebago Lesharo. Kamper dla Pani i dla (bez obrazy) Pana.jpg
Plik ściągnięto 543 raz(y) 50,35 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bbart 
zaawansowany

Twój sprzęt: aurora
Dołączył: 30 Wrz 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zach-pom
Wysłany: 2011-04-01, 19:01   

Jam innego zdania. Jeśli VAN to tylko GMC . Tam są FOTELE. Ewentualnie ford econoline.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sławuta 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pracuje nad tym
Dołączył: 05 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-04-02, 18:50   

Kia Carnival :roll: raczej odradzam. Dochodzi jeszcze dla wszystkich bolesna sprawa planowanego wprowadzenia podatku e...aż strach pomyśleć i pisać...po tzw. "wyborach"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2011-04-02, 23:56   

Sławuta napisał/a:
Kia Carnival :roll: raczej odradzam


Jeden z bardziej awaryjnych samochodów :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marteczka 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 04 Lis 2010
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-04-03, 21:49   

Witam.Każda uwaga bezcenna.Znalazłam autko-citroen-c8.Proszę o opine.
http://szukaj.pl.mobile.e...pl&pageNumber=1
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2011-04-03, 21:56   

dobrze że 2,0 to niska akcyza
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***