Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Układ Wydechowy
Autor Wiadomość
1506edi 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5D z 85r.HEKU 580
Nazwa załogi: Anna-Edward
Dołączył: 03 Gru 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-04-08, 18:22   Układ Wydechowy

Witam
Mój mały problem polega na tym,że zakupiłem cały układ wydechowy do Ducato 2,5D z 1985r.I nie pasuje mi pierwsza rura od kolektora,reszta jest OK.A pierwsza ani długością ani wygięciami a w sklepie dla Ducato zawsze pokazują mi tę samą co na allegro na zdjęciach.Gdzie mozna nabyć tą odpowiednią ?Moja z ducato jest na dole zdjęcia z ułamanym kielichem ale cała.
pozdrawiam 1506edi

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-04-08, 19:47   

Weź starą rurę podjedź do warsztatu z tłumikami ,wyprofilują Ci z prostego kawałka na giętarce,zrobią kryzę i...gotowe. Możesz montować.Szybciej pójdzie,cena czesto niższa. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-04-08, 22:00   

Jak zobaczyłem tytuł tematu to odrazu na usta cisnęło mi się popie......olony. :szeroki_usmiech
Zapomnij o kupieniu pierwszej rury z kielichem. Ani bosal ani walker nie robią pierwszej rury. Potem możesz kupić wszystko. Przerabiałem ten temat. Pojedź do tłumikowca z tym co kupiłeś to Ci wysmażą element.
A swoją drogą ile do cholery było modeli,że to nie pasuje.
Do Ludwika kupuję wszystko co mnie interesuje w serwisie MB bez problemu leży sobie na półce na ul Rzemieślniczej, a do dukato to ciągle słyszę towar wyczerpany, nie ma towaru zamiennego. Zaczyna mnie ten fiat wnerwiać :evil:
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-04-08, 22:03   Re: Układ Wydechowy

1506edi napisał/a:
Witam
Mój mały problem polega na tym,że zakupiłem cały układ wydechowy do Ducato 2,5D z 1985r.I nie pasuje mi pierwsza rura od kolektora,reszta jest OK.A pierwsza ani długością ani wygięciami a w sklepie dla Ducato zawsze pokazują mi tę samą co na allegro na zdjęciach.Gdzie mozna nabyć tą odpowiednią ?Moja z ducato jest na dole zdjęcia z ułamanym kielichem ale cała.
pozdrawiam 1506edi

Obrazek


Zastanów się czy masz pewnośc ,że problematyczna rura na pewno jest z Ducato ?
Wygląda dokładnie tak jak rura do kolektora ............z J5 2,5 D :-/
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-08, 22:43   

MILUŚ napisał/a:
Wygląda dokładnie tak jak rura do kolektora ............z J5 2,5 D

MILUŚ dobrze mówi
To kolanko jest od 2,5 D ale silnika CRD czyli FRANCUZA montowanego w tych rocznikach tylko w F
Kolanko do Twojego autka robi jeszcze POLMO Ostrów Wlkp. ( Płóciennik) pod nr. 07.271 za śmieszną kase.
W razie problemów dzwoń

polmo.gif
Plik ściągnięto 4567 raz(y) 12,08 KB

_________________
Gosia & Krzysiek
Ostatnio zmieniony przez eMKa 2011-04-08, 22:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-08, 22:55   

airgaston napisał/a:
Do Ludwika kupuję wszystko co mnie interesuje w serwisie MB bez problemu leży sobie na półce na ul Rzemieślniczej, a do dukato to ciągle słyszę towar wyczerpany, nie ma towaru zamiennego. Zaczyna mnie ten fiat wnerwiać

może tak jest w Stolicy ale u nas do Ducato jest duzo i raczej nie w SERWISIE .Denerwujacy cie temat (kolanko do Ducato 2,5 wszystkie typy ) dla CT kosztuje 31 zł a ile do Ludwika ?

:spoko
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-04-08, 23:03   

Tego akurat nie szukałem bo wydech jest taki że na kolejne 30 lat wystarczy. Ale potrzebowałem sworzeń kulistu na cięgno gazu, zapłaciłem 6zł i było na półce, za miesiąc ulęgły się tuleje na wodziki od wybieraka skrzyni biegów na półce 6,50 x 3. itd. A w dukato naszukałem się tego cholernego kolana i du..... Żeźbiłem w warsztacie ale skoro można kupić to ja chętny jestem. :szeroki_usmiech
Gdzie ten detal można zanabyć? :-P
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-04-08, 23:08   

eMKa, jutro spojrze w dowód rejestracyjny i podam Ci typ swojego silnika 2.5D z 89r chyba typ 290 Poproszę o kupienie takiego kolanka i przesłanie za zaliczeniem pocztowym.Moje widać,że jest cienkie,reszta układu nowa.Dokładne dane jutro podam na PW. Z góry dziękuję. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
airgaston 
weteran


Twój sprzęt: Daimler Benz S650 i Ducato 2.5D HEKU
Nazwa załogi: misitaki
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Piwa: 13/18
Skąd: stolica i okolica
Wysłany: 2011-04-08, 23:08   

ASO MB to ja nie odwiedzam bo zawału bym dostał. Ale jest w Wawie taki warsztacik specjalizujacy się w mercedesach. Prowadzą go od lat dwai bracia. Maja sklep i salon i warsztaty. Mam ich niedaleko. A Fiat to pod zdechłym azorkiem :( to desperacja że udałem się do aso fiata. Italmot i inne :powiesic
A mój dukatowy motorek to 8144.67 2.5d a kabinka ZFA 280 z 1987r.
_________________
pozdrawiam
Jarek
przeciętny inaczej...O święty benzyniarzu który zapodajesz nam przenajświętszą benzynę -zmiłuj się nad nami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-08, 23:29   

airgaston napisał/a:
A Fiat to pod zdechłym azorkiem

to pisz na PW co cię boli, co mogę to pomogę (się zrymowało) ale tak po prawdzie to trzeba przyznac że Mercedes dba o swoich i zapasy sa nieprawdopodobne, ale to jest pochodna wyprodukowanych samochodów.Niedawno głośna sprawa odnowienia "190" od podstaw przez Garcarka http://www.autocentrum.pl...ercedesa-190-d/ (Skalmierzyce k/Kalisza) a teraz doprowadza do porzadku Mercedesa W124 Coupe 300 CE-24 1992 w przepieknym stanie.
Włascicielem autka jest mój siostrzeniec z Łodzi :)
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
1506edi 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5D z 85r.HEKU 580
Nazwa załogi: Anna-Edward
Dołączył: 03 Gru 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-04-09, 08:16   

Panowie koledzy nie zakładałbym tematu jak bym nie sprawdził wielu z wielu możliwości nawet do tego modelu są aż 4 rury od kolektora I SĄ PRODUKOWANE.Skoro duża profesjonalna firma nie potrafi dobrać potrzebującego elementu,to wystarczyło napisać jedź do tłumikaża i było by po sprawie.Podejrzewam że cały problem polega na zabudowie i podwyższeniu kampera,bo owa rura by pasowała ale przeskadza belka poprzeczna.
dzieki za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-09, 08:54   

1506edi napisał/a:
Podejrzewam że cały problem polega na zabudowie i podwyższeniu kampera,bo owa rura by pasowała ale przeskadza belka poprzeczna.
dzieki za pomoc.

jeszcze raz, ale już ostatni
Rura którą Ci sprzedano jest od Francuza.(Peugeot i Citroen)Źle dobrał sprzedający !.Jest taka długa i wygięta bo kolektor wydechowy w silnikach CRD jest przed silnikiem (między silnikiem a atrapą.) Rura "owija" cały silnik
W silnikach Sofim kolektor wydechowy jest za silnikiem i rura jest mała krótka w kształcie litery S ( widać na rys)
Są dwa rodzaje do Sofim, do D i do TD.Do TD ma większą średnicę.
Na rysunku producent też popełnił błąd :haha: bo w nr.oryginalnym umieścił nr.Francuza
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
1506edi 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2.5D z 85r.HEKU 580
Nazwa załogi: Anna-Edward
Dołączył: 03 Gru 2010
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Siemianowice Śl.
Wysłany: 2011-04-09, 18:43   

Panie kolego AIRGASTON -prowokujesz ta pierwsza linijką!
Byłem w dużej firmie robiącej tłumiki na poniedziałek będzie sprowadzona z BOSALA,cena 60zł.Okazało sie że mam zamontowana od silnika 2.0.
dzięki i pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eMKa 
Kombatant


Twój sprzęt: Ducato 2,3 09 CAMPERIA
Nazwa załogi: eMKa
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Sty 2010
Piwa: 296/156
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2011-04-09, 22:53   

AIRGASTONA zostaw w spokoju, domyślam się że chodzi o mnie
Najpierw stawiasz problem na Forum z tłumikiem, przy próbie wyjaśniania nie przyjmujesz tego co inni sugerują - Twoje prawo.Wypisujesz głupstwa jakie Ci opowiadają w "dużej firmie" o 4 rodzajach kolanka do Sofima ,dalej podejrzewasz że "cały problem polega na zabudowie i podwyższeniu kampera,bo owa rura by pasowała ale przeszkadza belka poprzeczna."
Ręce opadają..
Jeżeli zdanie "jeszcze raz, ale już ostatni " uważasz za prowokacje, to proszę żebyś zastąpił je "przeczytaj może teraz"
Nie pisze na forum po to by prowokować czy irytować innych, to nie w moim stylu.
PS
Nie da sie zamontować do Sofima (bez "rzeźbienia") rury od :
2000 (tylko benzyna)
1905 D
1925 D
Twoja stara rura na foto jest jaknajbardziej typowa.To "duża firma" owija swoje działania w bawełnę aby ukryć błąd w sprzedaży i przeżucić winę na Ciebie.
Ja w tym temacie juz :stop:
_________________
Gosia & Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2011-04-10, 00:09   

1506edi mimo żeś z naszej hanysów rodziny coś Ci powiem........... posłuchaj co Ci eMKa prawi............. on już nie jednemu pomógł na tym forum............ :bigok

:spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***